Články k tématu: squateři

V dění kolem Kliniky politici žalostně selhali. Poučí se?

Aktualizovali jsme 14.1.2019, 20:50, 14.01. 14:55

Komentář Petra Šulky – Pokud sledujete v posledních dnech média, rozhodně vám nemohlo ujít zřejmě poslední dějství sporů o Autonomní sociální centrum Klinika. To vzniklo v roce 2014 na Žižkově, když skupina mladých aktivistů obsadila nevyužívanou budovu bývalé plicní ambulance. A pro stát tím…

Itálii došla trpělivost. Tohle by udělala s Romy

Aktualizovali jsme 21.11.2018, 22:13, 19.11. 18:34

Populistický starosta italského města Gallarate Andrea Cassani z Ligy se rozhodl ve svém městě zatočit se squattery, kteří si nelegálně postavili tábor. Slíbil, že se bude zabývat otázkou romských a sintských squatterů. Tvrdí, že vezme buldozer a donutí squattery zaplatil náklady.

Francouzská policie se střetla s anarchisty: Při evakuaci squattu bylo zraněno 60 lidí

11.04. 13:33

Paříž - Francouzská policie od pondělí vyklízí areál v Notre-Dame-des-Landes, kde mělo původně vzniknout nové letiště..Akci provázejí střety s anarchisty a squattery. Při nejnovějším incidentu bylo zraněno na 60 lidí.

reklama

Soud rozhodl o trest pro squattery ze Šantovky

06.03. 14:46

Praha - Devíti squatterům, kteří v únoru obsadili usedlost Šatovka v Šáreckém údolí, dnes soud uložil trest. Každý z nich musí odpracovat 50 hodin, dohromady také musí zaplatit škodu 6100 korun, kterou vniknutím do domu způsobili Praze 6.

Případ squatterů ze Šatovky: Soud nařídil hlavní líčení na 2. března

18.02. 18:18

Praha - V případu squatterů, kteří koncem minulého týdne obsadili usedlost Šatovka v Praze 6, nařídila soudkyně na 2. března hlavní líčení. Podle policie se squatteři dopustili neoprávněného zásahu do práva k domu, bytu nebo nebytovému prostoru, hrozí jim až dvouleté vězení.

Případ šesti squatterů bude policie řešit ve zkráceném řízení

15.02. 18:55

Praha – Policie se případem šesti squatterů, kteří ve středu jako poslední opustili usedlost Šatovka v Praze 6, zabývá ve zkráceném řízení. Podezírá je z neoprávněného zásahu do práva k domu, bytu nebo nebytovému prostoru.

Squatteři opustili pražskou usedlost Šatovka, policie je zadržela

14.02. 16:04

Praha - Squatteři, kteří v pátek večer obsadili usedlost Šatovka v Praze 6, dnes opustili střechu budovy. Policisté je zadrželi. Aktivistům hrozí až dva roky vězení.

Policie obvinila squattery, kteří po víkendu opustili Šatovku

13.02. 19:21

Praha - Tři squattery, kteří v pondělí opustili střechu usedlosti Šatovka v Praze 6, obvinila policie z neoprávněného zásahu do práva k domu, bytu nebo k nebytovému prostoru.

Policisté zadrželi dva squattery z pražské Šatovky, ze střechy slezli dobrovolně

12.02. 20:05

Praha – Policie zadržela další dva squattery z pražské Šatovky. Ti dobrovolně opustili dnes odpoledne usedlost v Praze 6. Dohromady zatím slezli ze střechy budovy v Šáreckém údolí tři lidé, informoval pražský policejní mluvčí Tomáš Hulan. 

Pražským squatterům hrozí za okupování Šatovky vězení

11.02. 14:03

Praha - Squatterům v pražské usedlosti Šatovka hrozí vězení. Policisté původně označili jednání squatterů za přestupek, nyní ale zahájili trestní řízení.

Squatteři druhý den zůstávají v pražské usedlosti

11.02. 09:09

Praha - Squatteři zůstávají v usedlosti Šatovka v Šáreckém údolí v Praze. Neobydlený dům obsadili v pátek večer, několik je jich na střeše.

Squatteři obsadili pražskou Šatovku, dohodu odmítají

10.02. 12:03

Praha - Desítka squatterů obsadila v pátek večer opuštěnou usedlost Šatovka v Šáreckém údolí v Praze. Policisté proti nim zatím nezasáhli, protože squatteři byli i na střeše, takže by mohli být při zásahu zraněni.

ÚS smetl ze stolu stížnost squatterů, policie neporušila jejich práva

24.10. 11:18

Brno - Čtyři squatteři, kteří poukazovali na údajně nepřiměřeně tvrdý postup policie při vyklizení vily Milada v Praze, neuspěli se stížností k Ústavnímu soudu (ÚS). Dovolávali senapříklad práva nebýt podroben mučení a jinému nelidskému či ponižujícímu zacházení.

Uprchlíci zřejmě platili v římské budově výpalné, policie našla účtenky

30.08. 08:03

Řím - Římská prokuratura dnes začala vyšetřovat, zda migranti, převážně azylanti z Eritreje, obývající opuštěnou budovu v centru města nemuseli platit výpalné. Informovala o tom agentura ANSA.

Squatteři obsadili dům v Hybernské, zasahovala policie

11.06. 12:15

Praha - Dvě budovy na rohu pražských ulic Hybernská a Senovážná obsadila v sobotu odpoledne skupina squatterů. Majitelem jednoho objektu je stát, druhý vlastní magistrát. Policie squattery opakovaně vyzvala, aby místo opustili, na což nereagovali. Kolem půlnoci policisté po několika hodinách…

Soud bude znovu zvažovat, jestli je třeba potrestat squattery z Cibulky

31.05. 13:21

Brno - Justice se bude muset znovu zabývat kauzou usedlosti Cibulka v Praze. Ústavní soud (ÚS) vyhověl stížnosti Marka Ďuriše, který dostal dva měsíce vězení s podmínečným odkladem na jeden rok za neoprávněný zásah do práva k domu, bytu nebo k nebytovému prostoru.

Postupem policie při vyklízení Cibulky se musí vrátit žalobcům, ÚS zjistil pochybení

28.03. 14:08

Brno - Státní zastupitelství musí prověřit postup policistů při předloňském vyklízení pražské usedlosti Cibulka, rozhodl dnes Ústavní soud. Zastupitelství podle soudu pochybila, když se odmítla zabývat podáním squatterů. Ústavní soud řešil otázku, na koho se měli squatteři obracet kvůli postupu…

Láhve, dělobuchy i granáty. Situace v Německu je kritická

Aktualizovali jsme 10.7.2016, 21:14, 10.07. 17:54

Berlín - Drsnou noc má za sebou Berlín. V jeho ulicích se utkaly tisíce squatterů a demonstrantů s téměř dvěma tisícovkami policistů. Zraněných na obou stranách jsou stovky. Létaly kameny, lahve, dělobuchy i granáty slzného plynu.

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie