Články k tématu: Starostové a nezávislí (STAN)

Koalice lidovců a STAN hledá kandidáta na Hrad. Gazdík zmínil konkrétní jméno

16.06. 12:00

Praha - Koalice KDU-ČSL a hnutí Starostové a nezávislí (STAN) by během následujících týnů měla zveřejnit své stanovisko, koho podpoří v prezidentských volbách. Dvojkoalice dá na kampaň pro sněmovní volby zhruba 60 milionů korun.

Koalice KDU-ČSL a STAN má v plánu v kampani spoléhat na dobrovolníky

22.05. 18:59

Praha - V kampani před podzimními volbami do Sněmovny bude nová koalice lidovců a hnutí Starostové a nezávislí spoléhat především na dobrovolníky. KDU-ČSL a STAN jednaly o vzniku volebního spojenectví od loňského prosince. V dubnu se dohodly, že uzavřou koalici.

Lidovci a STAN oficiálně představili společné volební logo

16.05. 08:02

Praha - KDU-ČSL a hnutí Starostové a nezávislí (STAN) v pondělí v Praze představily logo koalice, v níž se budou na podzim společně ucházet o hlasy voličů při volbách do Sněmovny.

reklama

Hnutí ANO je suverénně první, ODS už dotahuje sociální demokraty

30.04. 14:42

Praha - Důvěra ve vládu za posledního půl roku setrvale klesá. Aktuálně jí podle průzkumu společnosti Kantar TNS pro Českou televizi důvěřuje 36 procent dotázaných, což je druhý nejhorší výsledek od února 2014. Průzkum také ukázal, že se ANO drží nad třiceti procenty. Na druhém místě zůstává ČSSD,…

Hnutí STAN stojí za Danou Drábovovou, kvůli jejímu mandátu je připraveno se soudit

24.04. 21:58

Praha - Předsedkyně Státního úřadu pro jadernou bezpečnost (SÚJB) Dana Drábová by měla zůstat krajskou zastupitelkou. Trvá na tom hnutí Starostové a nezávislých (STAN) ve středních Čechách.

ANO zvýšilo náskok na ČSSD. A jak je na tom Kalouskova TOP 09?

24.04. 20:02

Praha - Volby do Sněmovny by v dubnu vyhrálo hnutí ANO s víc než třetinou hlasů, druhá ČSSD proti březnu výrazně ztratila na 16 procent. Lidovci s hnutím STAN, kteří půjdou do podzimních voleb v koalici, by dohromady deset procent potřebných pro vstup do Sněmovny neměli. Vyplývá to z volebního…

Gazdík promluvil o financování kampaně: STAN si půjčí 10 milionů korun

19.04. 20:57

Praha - Předseda Starostů a nezávislých (STAN) Petr Gazdík dnes informoval, že si hnutí polovinu z 20 milionů korun, které plánuje utratit za letošní volební kampaň, půjčí v bance, polovinu dá z vlastních zdrojů. Strany mohou od letoška do přípravy sněmovních voleb investovat maximálně 90 milionů…

Kalousek, KDU-ČSL a STAN i Okamura by se do Sněmovny nedostali, ukazuje průzkum

15.04. 11:34

Největší podpoře voličů se šest měsíců před sněmovními volbami těší hnutí ANO 2011. Od vítěze voleb v roce 2013, ČSSD, ho v současné době dělí více než devět procentních bodů. Nově vzniklá volební dvojkoalice KDU-ČSL a Starostů by v dubnu nedosáhla nutné desetiprocentní hranice pro získání…

Lidovci a Starostové se dnes dohodli na volební koalici

12.04. 18:57

Praha - Krátce po dnešní třinácté hodině došlo k uzavření dohody o volební koalici mezi KDU-ČSL a hnutím STAN. Volební subjekt si do svého čela postavil současného vicepremiéra Pavla Bělobrádka, který se tak stal kandidátem na případného premiéra.

Lidovci a STAN stvrdí spolupráci, podepíšou koaliční smlouvu

11.04. 20:31

Praha - Lidovci a hnutí Starostové nezávislí (STAN) ve středu podepíšou dohodnutou koaliční smlouvu. Zahájí tím spolupráci pro letošní volby do Poslanecké sněmovny.

Starostové a nezávislí v roce 2016 hospodařili se ztrátou 2,4 milionu korun

01.04. 11:01

Praha – V roce 2016 hospodařilo hnutí Starostové a nezávislí (STAN) se ztrátou 2,4 milionu korun. Vyplývá to z výroční zprávy, kterou dnes ČTK poskytl mluvčí STAN Karel Kreml. 

Vzpoura mezi lidovci? Čunkův kraj se bouří proti vedení strany, kritika zaznívá i z dalších míst

31.03. 11:31

Praha – Koalice KDU-ČSL a Starostů a nezávislých začíná dostávat trhliny. V únoru by podle volebního modelu agentury Focus dostala zhruba devět procent hlasů. S ohledem na desetiprocentní limit pro dvoučlenné koalice by se tak do Sněmovny nedostala. Proti spolupráci se navíc začínají ohrazovat i…

Nový průzkum: Koalice lidovců a STAN by se do Sněmovny nedostala

Aktualizovali jsme 27.3.2017, 22:08, 27.03. 12:54

Praha - Lidovci a STAN půjdou do parlamentních voleb v koalici, což znamená, že musejí získat alespoň 10 procent hlasů, aby se dostali do Sněmovny. Podle volebního modelu agentury Focus by koalice nyní obdržela zhruba devět procent hlasů.

V Praze začal sněm STAN, strana volí vedení a rozhodne i o koalici s lidovci

25.03. 10:50

Praha - V Praze dnes začal volební sněm hnutí Starostové a nezávislí (STAN). Jediným kandidátem na předsedu je dosavadní šéf Petr Gazdík. Delegáti budou také schvalovat záměr jít do voleb ve společné koalici s lidovci.

Příspěvky jsou nefér, podporují zavedené politické strany. Hnutí STAN žádá změnu

23.03. 16:47

Praha - Ústavní soud by měl podle senátorů STAN zrušit limit tří procent voličských hlasů pro výplatu státního příspěvku, neboť tím stát neúměrně podporuje zavedené politické strany. Poškozuje to ústavním pořádkem zaručenou svobodnou soutěž politických sil, řekl dnes novinářům k návrhu na zrušení…

Kalousek končí? Poslední čísla pro něj nevypadají dobře

Aktualizovali jsme 21.3.2017, 21:58, 16.03. 14:47

Praha - Pokud by se volby do Poslanecké sněmovny konaly nyní, uspělo by s velkou pravděpodobností šest politických subjektů. Největší podpoře voličů se sedm měsíců před sněmovními volbami těší hnutí ANO 2011. Ukázal to průzkum společnosti Phoenix online research.

Poithorá koalici věří: Koalice lidovců se STAN získá 15 procent hlasů

18.03. 21:32

Praha/Jihlava - KDU-ČSL a hnutí Starostové a nezávislí (STAN) se dnes dohodly, že pro podzimní volby do Poslanecké sněmovny vytvoří koalici. Místopředsedkyně KDU-ČSL Zuzana Roithová k tomu řekla, že uskupení má ambice získat 15 procent hlasů. Pro vstup do Sněmovny potřebuje alespoň 10 procent.

Lidovci a STAN půjdou do volební koalice

Aktualizovali jsme 18.3.2017, 21:18, 18.03. 14:20

Lipnice nad Sázavou (Havlíčkobrodsko) - Předsednictvo hnutí Starostové a nezávislí (STAN) dnes schválilo dohodu o volební koalici s lidovci. Jde o riskantní krok, protože koalice pro vstup do Sněmovny potřebuje nejméně 10 procent hlasů. Kdyby strany kandidovaly jednotlivě, stačilo by jim pět…

Vytvoří KDU-ČSL a STAN volební koalici? Zástupci stran zasedli k jednacímu stolu

17.03. 20:30

Lipnice nad Sázavou – Lidovci a starostové spolu dnes jednají o vytvoření volební koalice. Vedení obou partají se dnes sešla v Lipnici nad Sázavou, jednat by se mělo až do soboty.

Drábová versus vnitro? Šéfka SÚJB zatím uhájila funkci zastupitelky

07.03. 15:52

Praha - Předsedkyně Státního úřadu pro jadernou bezpečnost (SÚJB) Dana Drábová zatím zůstává ve funkci středočeské zastupitelky. Chce, aby o jejím mandátu rozhodl soud. Podle ministerstva vnitra si šéfové ve státní správě měli do tří dnů po ustavujícím zasedání zastupitelstva vybrat mezi prací v…

STAN se radí s podnikatelem Redlem, byl stíhán v Krejčířových kauzách

27.02. 21:03

Praha – Radiožurnál informuje o tom, že hnutí STAN konzultuje stranické záležitosti se zlínským podnikatelem Michalem Redlem, který byl stíhán ve dvou kauzách Radovana Krejčíře. Jeho stíhání ale bylo zastaveno kvůli potvrzení o vážné duševní nemoci.

Hnutí ANO směřuje k autoritativnímu řízení, tvrdí ČSSD a STAN

26.02. 15:41

Praha - Hnutí ANO se dnešní změnou stanov, která posílila pravomoci předsedy, přiklání k autoritativnímu řízení. V debatě České televize se na tom shodli šéfové ČSSD a STAN Bohuslav Sobotka a Petr Gazdík.

STAN schválil nabídku lidovců na předvolební spolupráci

09.02. 21:20

Praha - Hnutí Starostové a nezávislí (STAN) bude s lidovci jednat o vytvoření koalice pro podzimní sněmovní volby. Na dnešním jednání celostátního výboru STAN to schválilo 81 procent delegátů.

Risk, nebo rozumný krok? Dvojkoalice lidovců se STAN se vůbec nemusí dostat do Sněmovny

04.02. 18:43

Brno - Lidovci dnes na celostátní konferenci navrhli vznik dvojkoalice s hnutím STAN, která bude usilovat o hlasy voličů při podzimních volbách do Sněmovny. Pro některé krajské představitele Starostů a nezávislých to není překvapivé. Potíž ale může být v tom, že dvojkoalice bude potřebovat přes 10…

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací