Články k tématu: Starostové a nezávislí (STAN)

Starostové představili své kandidátky, celostátním lídrem je Farský

14.08. 18:24

Praha - Celostátním lídrem hnutí Starostové a nezávislí (STAN) pro říjnové volby do Sněmovny bude poslanec Jan Farský. Předseda STAN Petr Gazdík bude stát v čele kandidátky ve Zlínském kraji.

Chceme zjednodušit vyřizování na úřadech a přidat učitelům, plánuje STAN

07.08. 15:01

Praha - Starostové a nezávislí chtějí prosazovat zvýšení platů učitelů až na 130 procent průměrné hrubé mzdy, chtějí také zjednodušit vyřizování životních situací na úřadech a spolu se zvyšováním výdajů na obranu posílit vojenské školství.

Lidovci a STAN považují svůj projekt za finančně uzavřený, smlouvu neřeší

02.08. 18:59

Praha - Lidovci a hnutí STAN zatím nenašli termín pro úpravu koaliční dohody. Koalice se rozpadla před týdnem, předseda Starostů a nezávislých Petr Gazdík tehdy uvedl, že nad úpravou smlouvy na volnější formu se s bývalými partnery sejde v co nejbližším termínu.

reklama

Podnikatel Dědek podpoří STAN, bude hledat nezávislé osobnosti na kandidátky

01.08. 15:47

Praha - Starosty a nezávislé (STAN) posílí podnikatel Dalibor Dědek. V rámci hnutí by měl budovat platformu nezávislých a shánět osobnosti, které by mohly usilovat o hlasy ještě v letošních podzimních volbách do Poslanecké sněmovny.

STAN do sněmovních voleb jako lídr povede Jan Farský

27.07. 15:04

Praha – Po rozpadu koalice s lidovci povede hnutí Starostové a nezávislí (STAN) do voleb do Poslanecké sněmovny jako celostátní lídr poslanec a bývalý dlouholetý starosta Semil Jan Farský. Měl by také vést pražskou kandidátku.

Jurečka povede kandidátku KDU-ČSL na Olomoucku, STAN povede místopředseda Sršeň

27.07. 08:08

Olomouc - Kandidátku hnutí Starostové a nezávislí (STAN) v Olomouckém kraji povede místopředseda hnutí a starosta Dolní Studénky na Šumpersku Radim Sršeň. Kandidátku upravili také lidovci, jejichž lídrem v Olomouckém kraji zůstal první místopředseda KDU-ČSL a ministr zemědělství Marian Jurečka.

Špatná propagace a načasování, to jsou chyby lidovců a STAN

26.07. 18:49

Praha - Podle politologa Lubomíra Kopečka spojenectví lidovců a STAN skončilo hlavně kvůli obavě lidovců z toho, že společně se Starosty nedosáhnou na desetiprocentní podporu voličů nutnou pro zisk poslaneckých mandátů. Další politolog Kamil Švec uvádí, že koalice zanedbala svou propagaci.

Morava nás hodila přes palubu, zlobí se kvůli rozpadu koalice se STAN šéfka karlovarské KDU-ČSL

26.07. 15:11

Karlovy Vary - Předsedkyně karlovarské krajské KDU-ČSL Olga Haláková míní, že moravská část strany nezohlednila při ukončení koalice se STAN tradičně slabší pozici lidovců v Čechách.

Čunek je rozhodnutím STAN překvapen. Lidovci varují před tříštěním sil

25.07. 22:12

Praha - Dnešní rozhodnutí Starostů a nezávislých (STAN) jít do podzimních parlamentních voleb samostatně znamená podle lidovců zbytečné tříštění sil a přibližuje hrozbu monopolu jedné strany. KDU-ČSL to uvedla v tiskovém prohlášení, které zaslala ČTK. Například zlínský hejtman Jiří Čunek, který…

STAN už po spolupráci s TOP 09 nechce ztrácet identitu pod cizí značkou

25.07. 22:09

Praha - Předseda hnutí Petr Gazdík dnes na tiskové konferenci uvedl, že celostátní vedení hnutí odmítlo nabízená místa na kandidátkách KDU-ČSL kvůli své identitě. Hnutí STAN změní koaliční smlouvu, kterou před několika měsíci uzavřelo s lidovci, na volnější dohodu o spolupráci ve čtvrtek.

Podporujeme kandidaturu Jiřího Drahoše na prezidenta, potvrdil šéf STAN Gazdík

25.07. 22:06

Praha - Celostátní výbor hnutí Starostové a nezávislí (STAN) se dnes na jednání v Praze usnesl, že podporuje prezidentskou kandidaturu bývalého předsedy Akademie věd Jiřího Drahoše. Informoval o tom šéf hnutí Petr Gazdík.

Zástupci STAN na kandidátky lidovců nechtějí, do voleb půjdou samostatně

25.07. 21:48

Praha – Hnutí Starostové a nezávislí (STAN) se rozhodlo pro samostatnou cestu ve sněmovních volbách. Toto rozhodnutí dnes drtivou většinou schválil celostátní výbor hnutí.

Vedení STAN bude jednat o další spolupráci s lidovci, straníci se v názorech rozchází

24.07. 21:31

Praha – V úterý se sejde celostátní výbor hnutí Starostové a nezávislí (STAN), který bude jednat o tom, jak se postaví k rozhodnutí KDU-ČSL změnit formu spolupráce mezi oběma uskupeními. Pokud by se Starostové rozhodli od spolupráce s KDU-ČSL ustoupit, znamenalo by to pro obě uskupení komplikace v…

Odklad čísti EET nebude. Vláda odmítla návrh KDU-ČSL a STAN

24.07. 14:53

Praha - Vláda dnes odmítla návrh KDU-ČSL a Starostů na devítiměsíční odklad zavedení posledních dvou fází elektronické evidence tržeb (EET). Návrh dnes jako pokrytecký kritizovala místopředsedkyně ODS Alexandra Udženija.

Gazdík a STAN nejsou nadšení, rozbití koalice od lidovců je zklamalo

19.07. 16:56

Praha - KDU-ČSL v obavách, že by se na podzim nemusla dostat do Sněmovny, včera nabídla hnutí STAN, aby jeho ščlenové místo vytvoření volební koalice vstoupili na kandidátky lidovců. Představitelé Starostů a nezávislých jsou z takového rozhodnutí zklamáni.

Vedení lidovců odmítlo koalici se STAN. Přišlo s novým návrhem

Aktualizovali jsme 18.7.2017, 22:23, 18.07. 18:47

Praha - Širší vedení KDU-ČSL dnes vyzvalo hnutí Starostové a nezávislí (STAN), aby jeho zástupci vstoupili na kandidátky lidovců pro podzimní sněmovní volby. Řešení by mělo nahradit volební koalici, na níž se uskupení původně dohodla, řekl dnes předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek. Podoba společných…

STAN bude o koalici s lidovci jednat příští týden

18.07. 22:22

Praha - Hnutí Starostové a nezávislí (STAN) rozhodne o dnešním návrhu KDU-ČSL příští týden. Vedení lidovců vyzvalo STAN, aby volební koalici obou uskupení nahradilo pouhé umístění členů hnutí na kandidátky lidovců. Předseda STAN, poslanec Petr Gazdík ale koalici dále věří, řekl dnes ČTK. Předseda…

ANO dál stoupá, lidovci se STAN se do Sněmovny nedostanou

14.07. 19:01

Praha - Volby do Sněmovny by na přelomu června a července vyhrálo hnutí ANO s 29,3 procenta před ČSSD se 16,4 procenta, vyplývá z volebního modelu agentury Focus.

KDU-ČSL a STAN podpoří v prezidentské volbě Drahoše

04.07. 22:04

Velehrad (Uherskohradišťsko) - Předsedové lidovců a Starostů Pavel Bělobrádek a Petr Gazdík navrhnou svým stranám, aby podpořily prezidentskou kandidaturu Jiřího Drahoše. S bývalým předsedou Akademie věd se dnes oba politici sešli na Velehradě.

Čunek odmítl spolupráci KDU-ČSL a STAN

04.07. 20:45

Velehrad (Uherskohradišťsko) - Hejtman Zlínského kraje a senátor Jiří Čunek (KDU-ČSL) považuje za nejvhodnější projekt koaliční spolupráce lidovců a STAN ukončit. Novinářům to řekl dnes na Velehradě, kde zasedá předsednictvo KDU-ČSL. Podle průzkumu agentury TNS Kantar z počátku července by koalice…

Koalice lidovců a STAN hledá kandidáta na Hrad. Gazdík zmínil konkrétní jméno

16.06. 12:00

Praha - Koalice KDU-ČSL a hnutí Starostové a nezávislí (STAN) by během následujících týnů měla zveřejnit své stanovisko, koho podpoří v prezidentských volbách. Dvojkoalice dá na kampaň pro sněmovní volby zhruba 60 milionů korun.

Koalice KDU-ČSL a STAN má v plánu v kampani spoléhat na dobrovolníky

22.05. 18:59

Praha - V kampani před podzimními volbami do Sněmovny bude nová koalice lidovců a hnutí Starostové a nezávislí spoléhat především na dobrovolníky. KDU-ČSL a STAN jednaly o vzniku volebního spojenectví od loňského prosince. V dubnu se dohodly, že uzavřou koalici.

Lidovci a STAN oficiálně představili společné volební logo

16.05. 08:02

Praha - KDU-ČSL a hnutí Starostové a nezávislí (STAN) v pondělí v Praze představily logo koalice, v níž se budou na podzim společně ucházet o hlasy voličů při volbách do Sněmovny.

Hnutí ANO je suverénně první, ODS už dotahuje sociální demokraty

30.04. 14:42

Praha - Důvěra ve vládu za posledního půl roku setrvale klesá. Aktuálně jí podle průzkumu společnosti Kantar TNS pro Českou televizi důvěřuje 36 procent dotázaných, což je druhý nejhorší výsledek od února 2014. Průzkum také ukázal, že se ANO drží nad třiceti procenty. Na druhém místě zůstává ČSSD,…

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací