Články k tématu: Starostové a nezávislí (STAN)

První ANO, druhý Okamura a komunisté? Model Novy ukázal, kdo jak by strany mohly dopadnout

dnes 15:27

Praha - Televize Nova zveřejnila po uzavření volebních místností model, který naznačuje, že letos vyhrálo hnutí ANO se ziskem 26 až 27 procent hlasů. 

Šéf STAN Gazdík volil na Slovácku. Jsmeskromní, stačí nám 6 nebo 7 procent, říká

včera 16:54

Suchá Loz (Uherskohradišťsko) - Předseda hnutí STAN a místopředseda Poslanecké sněmovny Petr Gazdík, který je lídrem Starostů ve Zlínském kraji, odevzdal svůj hlas ve sněmovních volbách ve své domovské obci Suchá Loz.

Školství žije z málo placených nadšenců. Vzdělání je klíč k prosperitě, říká Farský

12.10. 18:50

Praha - Lídr Starostu a nezávislých (STAN) Jan Farský říká, že pokud jeho hnutí bude jednat o účasti ve vládě, prioritou bude podpora vzdělání. Cílem STAN je přidat peníze učitelům, posílit pravomoci ředitelů a zbavit je administrativní zátěže. Postoj příští vlády ke změnám ve vzdělávací systému…

reklama

Nejtransparentnější financování kampaně? Nejlépe si vedou Zelení a Piráti, propadli Svobodní i Okamura

Aktualizovali jsme 12.10.2017, 14:30, 12.10. 13:22

Praha - Podle organizace Transparency International (TI) mají nejtransparentnější financování kampaně Zelení a Piráti. Naopak problémy jsou prý u Strany práv občanů (SPO), Realistů, Svobodných a hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) Tomia Okamury.

Průzkum: ANO stagnuje, Piráti a SPD i TOP 09 ve Sněmovně

29.09. 10:52

Praha - Sněmovní volby by podle agentury Median vyhrálo hnutí ANO se ziskem 27 procent hlasů. Druhou ČSSD by volilo 13,5 procenta hlasujících. Do poslaneckých lavic by neusedli Starostové, Zelení i Svobodní. Šanci naopak mají Piráti a SPD.

Část politiků ve Sněmovně definitivně končí. Koho v poslanecké lavici už neuvidíme?

14.09. 17:38

Praha - Místa ve Sněmovně nebude v říjnových parlamentních volbách obhajovat zhruba čtvrtina nynějších poslanců. Například na kandidátkách ČSSD není 16 z 50 nynějších členů dolní komory, v případě ODS nekandidují tři z 16 a u KSČM čtyři z 33.

Strany zdůrazňují kvalitu VŠ, platy jejich učitelů ale neřeší. Co vše by se mohlo změnit?

14.09. 09:31

Praha - Politické strany ve svých volebních programech kladou důraz na kvalitu vysokých škol (VŠ), jejich modernizaci a posílení aplikovaného výzkumu při spolupráci vědců s podnikatelskou sférou. Řeší se i stipendia a údajný nadbytek absolventů humanitních oborů na trhu práce. Na platy…

Hnutí STAN zahájilo kampaň: U vinohradu poblíž Valtic

03.09. 12:19

Valtice - Hnutí Starostové a nezávislí dnes zahájilo předvolební kampaň u vinohradu rulandského šedého nad Valticemi na Břeclavsku. Poslední volební model Medianu přisuzuje STAN zisk 3,5 procenta hlasů, předseda hnutí Petr Gazdík ale věří ve výraznější úspěch.

Hnutí ANO by vyhrálo volby, dobře si vede i Okamura. Jak jsou na tom ostatní strany?

27.08. 17:37

Praha - Volby by podle dnes zveřejněných výsledků volebního modelu Median vyhrálo hnutí ANO se ziskem 26,5 procenta hlasů. Druzí sociální demokraté by dostali hlas od 14,5 procenta voličů.

Kandidátku STAN v Ústeckém kraji po Dědkovi opouští další člověk

25.08. 14:27

Ústí nad Labem - Kandidátka STAN v Ústeckém kraji bude nakonec mít namísto 26 jen 24 lidí. Po Daliboru Dědkovi Starosty opouští také Radek Popovič, ředitel Lázní Teplice. Kandidátku už nelze upravit. Lhůta pro případné změny v pořadí skončila v pondělí 21. srpna.

STAN chce, aby Senát mohl zpochybňovat milosti. Poukazuje na Klausovy amnestie

24.08. 16:14

Praha - Senát by měl podle hnutí STAN dostat pravomoc navrhovat Ústavnímu soudu zrušení amnestie nebo milosti. Starostové také uvažují o tom, že by druhý pokus při jmenování vlád místo prezidenta měl připadnout předsedovi Sněmovny.

Podnikatel Dědek Ústeckou kandidátku STAN nepovede, nahradil jej Šťovíček

24.08. 16:07

Praha - Podnikatel Dalibor Dědek nakonec nepovede kandidátku hnutí Starostové a nezávislí (STAN) v Ústeckém kraji. Na první místo se vrací bývalý starosta Litvínova Milan Šťovíček. První místopředseda STAN Vít Rakušan odmítl možnost, že by kroky kolem Dědka byly zmatečné.

Hnutí STAN v Praze dolaďuje předvolební program

24.08. 13:03

Praha - Hnutí Starostové a nezávislí (STAN) zahájilo v Praze jednodenní konferenci, na které se bude řešit finální podoba volebního programu. Hnutí mělo usilovat o hlasy voličů v koalici s lidovci, z toho ale nakonec sešlo. Dvojkoalice by totiž potřebovala nejméně 10 procent, aby se dostala do…

Starostové chtějí projednat posudek k žalobě na exprimátora Béma

18.08. 15:29

Praha - Pražský STAN chce na dalším zasedání rady města projednat posudek případné žaloby na exprimátora Pavla Béma (ODS) kvůli kartě opencard. ČTK to sdělil mluvčí STAN Karel Kreml.

Starostové představili své kandidátky, celostátním lídrem je Farský

14.08. 18:24

Praha - Celostátním lídrem hnutí Starostové a nezávislí (STAN) pro říjnové volby do Sněmovny bude poslanec Jan Farský. Předseda STAN Petr Gazdík bude stát v čele kandidátky ve Zlínském kraji.

Chceme zjednodušit vyřizování na úřadech a přidat učitelům, plánuje STAN

07.08. 15:01

Praha - Starostové a nezávislí chtějí prosazovat zvýšení platů učitelů až na 130 procent průměrné hrubé mzdy, chtějí také zjednodušit vyřizování životních situací na úřadech a spolu se zvyšováním výdajů na obranu posílit vojenské školství.

Lidovci a STAN považují svůj projekt za finančně uzavřený, smlouvu neřeší

02.08. 18:59

Praha - Lidovci a hnutí STAN zatím nenašli termín pro úpravu koaliční dohody. Koalice se rozpadla před týdnem, předseda Starostů a nezávislých Petr Gazdík tehdy uvedl, že nad úpravou smlouvy na volnější formu se s bývalými partnery sejde v co nejbližším termínu.

Podnikatel Dědek podpoří STAN, bude hledat nezávislé osobnosti na kandidátky

01.08. 15:47

Praha - Starosty a nezávislé (STAN) posílí podnikatel Dalibor Dědek. V rámci hnutí by měl budovat platformu nezávislých a shánět osobnosti, které by mohly usilovat o hlasy ještě v letošních podzimních volbách do Poslanecké sněmovny.

STAN do sněmovních voleb jako lídr povede Jan Farský

27.07. 15:04

Praha – Po rozpadu koalice s lidovci povede hnutí Starostové a nezávislí (STAN) do voleb do Poslanecké sněmovny jako celostátní lídr poslanec a bývalý dlouholetý starosta Semil Jan Farský. Měl by také vést pražskou kandidátku.

Jurečka povede kandidátku KDU-ČSL na Olomoucku, STAN povede místopředseda Sršeň

27.07. 08:08

Olomouc - Kandidátku hnutí Starostové a nezávislí (STAN) v Olomouckém kraji povede místopředseda hnutí a starosta Dolní Studénky na Šumpersku Radim Sršeň. Kandidátku upravili také lidovci, jejichž lídrem v Olomouckém kraji zůstal první místopředseda KDU-ČSL a ministr zemědělství Marian Jurečka.

Špatná propagace a načasování, to jsou chyby lidovců a STAN

26.07. 18:49

Praha - Podle politologa Lubomíra Kopečka spojenectví lidovců a STAN skončilo hlavně kvůli obavě lidovců z toho, že společně se Starosty nedosáhnou na desetiprocentní podporu voličů nutnou pro zisk poslaneckých mandátů. Další politolog Kamil Švec uvádí, že koalice zanedbala svou propagaci.

Morava nás hodila přes palubu, zlobí se kvůli rozpadu koalice se STAN šéfka karlovarské KDU-ČSL

26.07. 15:11

Karlovy Vary - Předsedkyně karlovarské krajské KDU-ČSL Olga Haláková míní, že moravská část strany nezohlednila při ukončení koalice se STAN tradičně slabší pozici lidovců v Čechách.

Čunek je rozhodnutím STAN překvapen. Lidovci varují před tříštěním sil

25.07. 22:12

Praha - Dnešní rozhodnutí Starostů a nezávislých (STAN) jít do podzimních parlamentních voleb samostatně znamená podle lidovců zbytečné tříštění sil a přibližuje hrozbu monopolu jedné strany. KDU-ČSL to uvedla v tiskovém prohlášení, které zaslala ČTK. Například zlínský hejtman Jiří Čunek, který…

STAN už po spolupráci s TOP 09 nechce ztrácet identitu pod cizí značkou

25.07. 22:09

Praha - Předseda hnutí Petr Gazdík dnes na tiskové konferenci uvedl, že celostátní vedení hnutí odmítlo nabízená místa na kandidátkách KDU-ČSL kvůli své identitě. Hnutí STAN změní koaliční smlouvu, kterou před několika měsíci uzavřelo s lidovci, na volnější dohodu o spolupráci ve čtvrtek.

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací