Články k tématu: Starostové a nezávislí (STAN)

V Praze začal sněm STAN, strana volí vedení a rozhodne i o koalici s lidovci

včera 10:50

Praha - V Praze dnes začal volební sněm hnutí Starostové a nezávislí (STAN). Jediným kandidátem na předsedu je dosavadní šéf Petr Gazdík. Delegáti budou také schvalovat záměr jít do voleb ve společné koalici s lidovci.

Příspěvky jsou nefér, podporují zavedené politické strany. Hnutí STAN žádá změnu

23.03. 16:47

Praha - Ústavní soud by měl podle senátorů STAN zrušit limit tří procent voličských hlasů pro výplatu státního příspěvku, neboť tím stát neúměrně podporuje zavedené politické strany. Poškozuje to ústavním pořádkem zaručenou svobodnou soutěž politických sil, řekl dnes novinářům k návrhu na zrušení…

Kalousek končí? Poslední čísla pro něj nevypadají dobře

Aktualizovali jsme 21.3.2017, 21:58, 16.03. 14:47

Praha - Pokud by se volby do Poslanecké sněmovny konaly nyní, uspělo by s velkou pravděpodobností šest politických subjektů. Největší podpoře voličů se sedm měsíců před sněmovními volbami těší hnutí ANO 2011. Ukázal to průzkum společnosti Phoenix online research.

reklama

Poithorá koalici věří: Koalice lidovců se STAN získá 15 procent hlasů

18.03. 21:32

Praha/Jihlava - KDU-ČSL a hnutí Starostové a nezávislí (STAN) se dnes dohodly, že pro podzimní volby do Poslanecké sněmovny vytvoří koalici. Místopředsedkyně KDU-ČSL Zuzana Roithová k tomu řekla, že uskupení má ambice získat 15 procent hlasů. Pro vstup do Sněmovny potřebuje alespoň 10 procent.

Lidovci a STAN půjdou do volební koalice

Aktualizovali jsme 18.3.2017, 21:18, 18.03. 14:20

Lipnice nad Sázavou (Havlíčkobrodsko) - Předsednictvo hnutí Starostové a nezávislí (STAN) dnes schválilo dohodu o volební koalici s lidovci. Jde o riskantní krok, protože koalice pro vstup do Sněmovny potřebuje nejméně 10 procent hlasů. Kdyby strany kandidovaly jednotlivě, stačilo by jim pět…

Vytvoří KDU-ČSL a STAN volební koalici? Zástupci stran zasedli k jednacímu stolu

17.03. 20:30

Lipnice nad Sázavou – Lidovci a starostové spolu dnes jednají o vytvoření volební koalice. Vedení obou partají se dnes sešla v Lipnici nad Sázavou, jednat by se mělo až do soboty.

Drábová versus vnitro? Šéfka SÚJB zatím uhájila funkci zastupitelky

07.03. 15:52

Praha - Předsedkyně Státního úřadu pro jadernou bezpečnost (SÚJB) Dana Drábová zatím zůstává ve funkci středočeské zastupitelky. Chce, aby o jejím mandátu rozhodl soud. Podle ministerstva vnitra si šéfové ve státní správě měli do tří dnů po ustavujícím zasedání zastupitelstva vybrat mezi prací v…

STAN se radí s podnikatelem Redlem, byl stíhán v Krejčířových kauzách

27.02. 21:03

Praha – Radiožurnál informuje o tom, že hnutí STAN konzultuje stranické záležitosti se zlínským podnikatelem Michalem Redlem, který byl stíhán ve dvou kauzách Radovana Krejčíře. Jeho stíhání ale bylo zastaveno kvůli potvrzení o vážné duševní nemoci.

Hnutí ANO směřuje k autoritativnímu řízení, tvrdí ČSSD a STAN

26.02. 15:41

Praha - Hnutí ANO se dnešní změnou stanov, která posílila pravomoci předsedy, přiklání k autoritativnímu řízení. V debatě České televize se na tom shodli šéfové ČSSD a STAN Bohuslav Sobotka a Petr Gazdík.

STAN schválil nabídku lidovců na předvolební spolupráci

09.02. 21:20

Praha - Hnutí Starostové a nezávislí (STAN) bude s lidovci jednat o vytvoření koalice pro podzimní sněmovní volby. Na dnešním jednání celostátního výboru STAN to schválilo 81 procent delegátů.

Risk, nebo rozumný krok? Dvojkoalice lidovců se STAN se vůbec nemusí dostat do Sněmovny

04.02. 18:43

Brno - Lidovci dnes na celostátní konferenci navrhli vznik dvojkoalice s hnutím STAN, která bude usilovat o hlasy voličů při podzimních volbách do Sněmovny. Pro některé krajské představitele Starostů a nezávislých to není překvapivé. Potíž ale může být v tom, že dvojkoalice bude potřebovat přes 10…

Integrační strana nebude? KDU-ČSL chce vytvořit se starosty dvojkoalici

04.02. 17:03

Brno - Členové KDU-ČSL se na dnešní celostátní konferenci shodli, že s hnutím Starostové a nezávislí (STAN) vytvoří pro letošní sněmovní volby přímou dvojkoalici. Návrh ještě projedná zřejmě příští týden celostátní výbor hnutí.

Lidovci se sešli na konferenci v Brně. Naváží spolupráci se STAN?

Aktualizovali jsme 4.2.2017, 16:27, 04.02. 12:38

Brno - Členové KDU-ČSL se na dnešní celostátní konferenci shodli, že s hnutím Starostové a nezávislí (STAN) vytvoří pro letošní sněmovní volby přímou dvojkoalici. Návrh ještě projedná zřejmě příští týden celostátní výbor hnutí. Předseda STAN Petr Gazdík označil dvojkoalici na odvážné rozhodnutí.

Integrační strana lidovců a STAN? Kraje mají obavy

03.02. 17:50

Praha - Možná spolupráce mezi lidovci a hnutím STAN se všude nesetkává s kladným přijetím. Kraje se většinou obávají, že by v případě vzniku integrační strany KDU-ČSL jako značka ve volbách vůbec nefigurovala a nová strana by se nestihla u veřejnosti vžít.

Celostátní výbor STAN stojí o volební spolupráci s lidovci

31.01. 21:53

Praha - Celostátní výbor Starostů a nezávislých (STAN) rozhodl, že strana chce jít do podzimních voleb do Sněmovny spolu s vládní KDU-ČSL a stejně jako do loňských krajských voleb i se SNK-ED a regionálními stranami. 

Lidovci budou jednat se STAN o možné spolupráci

16.12. 17:48

Praha - Celostátní konference lidovců se rozhodla, že předsednictvo KDU-ČSL začne jednat s vedením hnutí Starostové a nezávislí (STAN) o možné spolupráci pro volby do Sněmovny v příštím roce. Oznámil to šéf lidovců Pavel Bělobrádek.

S naší podporou Štěch počítat nemůže, vzkazují senátoři KDU-ČSL a Starostů

03.11. 20:04

Praha – Milan Štěch (ČSSD) při nadcházející volbě šéfa Senátu nemůže počítat s hlasy lidovců a Starostů a nezávislých. Těm se totiž nelíbí, že stávající předseda horní komory podepsal pročínské prohlášení. Kluby KDU-ČSL a Starostů sdružují sedmadvacet z 81 členů horní komory, tedy třetinu z nich.

Vláda musí zveřejnit skutečné závazky, které dojednala s Čínou, požaduje STAN

30.10. 19:18

Praha - Hnutí Starostové a nezávislí (STAN) dnes vzneslo požadavek, aby vlád zveřejnila, jaké skutečné závazky s Čínou dojednala. Jde o další z řady reakcí na kontroverzní prohlášení ústavních činitelů vydané poté, co se minisr kultury Daniel Herman (KDU-ČSL) setkal s dalajlamou.

Pročínské prohlášení by se mělo řešit na schůzi Senátu, navrhuje STAN

29.10. 17:52

Praha - Pročínské prohlášení čtyř nejvyšších ústavních činitelů by se mělo podle senátorů STAN dostat na jednání horní komory parlamentu. Její předseda Milan Štěch (ČSSD) nic nanmítá, pokud ale budou dodrženy zákonné podmínky.

Hnutí STAN napadlo u ÚOHS prodloužení smlouvy na mýto

05.09. 16:35

Praha - Hnutí Starostové a nezávislí (STAN) znovu napadlo u Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) rozhodnutí ministerstva dopravy prodloužit bez tendru smlouvu na provoz mýtných bran s firmou Kapsch.

Starostové se bouří proti zvyšování poplatků za autorská práva

30.08. 21:33

Praha - Poslanci z hnutí Starostové a nezávislí (STAN) zvolení za TOP 09 žádají, aby zvyšování poplatků za autorská práva by mělo podléhat posouzení antimonopolního úřadu. Tento bod chtějí prosadit do novely autorského zákona, kterou projednává Sněmovna.

STAN: Pokud Praha zakáže vjezd kamionům, my také

23.08. 15:39

Praha - Starostové a nezávislí (STAN) nesouhlasí se zákazem vjezdu kamionů delších 12 metrů na území Prahy. Pokud začne platit, některé obce jsou prý připraveny rovněž zakázat vjezd kamionů na své území.

Ostrá kritika z Hradu: Kampaň Starostů a nezávislých se chlubí cizím peřím

Aktualizovali jsme 2.8.2016, 20:02, 02.08. 12:56

Praha - Prezident Zeman kritizoval předvolební kampaň Starostů a nezávislých (STAN), kterou hnutí postavilo na základě údaje o podpoře starostů u veřejnosti.

Kvůli mýtu to vře. STAN se obrátilo na ÚOHS, Gazdík nešetřil nadávkami

18.07. 19:19

Praha - Hnutí Starostové a nezávislí (STAN) se obrátilo na Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) kvůli nedávnému rozhodnutí vlády prodloužit bez výběrového řízení o tři roky smlouvu na provoz mýtného systému s firmou Kapsch.

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací