Články k tématu: Starostové a nezávislí (STAN)

STAN připravuje novelu stavebního zákona, chce posuzování záměrů vrátit na stavební úřady

18.03. 18:05

Praha - Poslanci Starostů a nezávislých (STAN) předložili novelu stavebního zákona. Posuzování souladu stavebních záměrů s územním plánem by se podle návrhu mělo přesunout zpět z úřadů obcí s rozšířenou působností na stavební úřady v jednotlivých obcích, které si je zřídily. Mělo by se tak zrychlit…

Nejnovější průzkum: ANO by drtivě vyhrálo volby. TOP 09 a STAN by se do Sněmovny nedostaly

04.03. 13:43

Praha - Podle aktuálníhí průzkumu agentury Kantar TNS by sněmovní volby v únoru vyhrálo hnutí ANO s 33 procenty. Druzí by byli Piráti. TOP 09 a STAN zůstaly těsně pod pětiprocentní hranicí.

Změna penzí? Lidovci, TOP 09 a STAN podpoří jejich růst, ne pokles zásluhovosti

27.02. 15:20

Praha - Od ledna 2019 by měly stoupnout důchody seniorům nad 85 let o tisíc korun měsíčně. Návrh novely přináší také změnu v pevné výměře důchodů, jež je pro všechny stejná. Nově by měla odpovídat deseti procentům průměrné mzdy místo nynějších devíti procent. Podle propočtů vlády by měli důchodci…

reklama

ANO dál všechny válcuje, volby by s přehledem vyhrálo. Lidovci, STAN a TOP 09 mimo Sněmovnu

26.02. 16:34

Praha - Největší podporu voličů má nadále hnutí ANO se ziskem 33,5 procenta hlasů. Druzí by byli Piráti se 13 procenty a třetí sociální demokraté. Do Sněmovny by se dostala ještě ODS, komunisté a Svoboda a přímá demokracie. Volební účast by se pohybovala kolem 64 procent. Ukázal to aktuální průzkum…

STAN a ANO našli programovou shodu. Zraky se opět upírají na Babiše

22.02. 16:49

Praha - Hnutí Starostové a nezávislí (STAN) našlo s hnutím ANO jisté programové shody. Trvá ale nepřekročitelná podmínka Starostů pro případnou podporu vlády, že v kabinetu nebude žádná trestně stíhaná osoba. Podle Jaroslava Faltýnka (ANO) hnutí trvá na tom, že jeho jediný kandidát na premiéra je…

Lidovci i TOP 09 jsou připraveni se setkat se Starosty

16.02. 14:28

Praha - Lidovci i TOP 09 jsou ochotni se sejít se zástupci Starostů a nezávislých (STAN). Celostátní výbor STAN ve čtvrtek večer odsouhlasil, aby hnutí jednalo s ANO o podmínkách pro podporu vlády. Chce tak zabránit podílu KSČM a hnutí Svoboda a přímá demokracie na vládě. vlády.

Starostové chtějí zastavit SPD a komunisty, jsou ochotni jednat s ANO o podpoře vlády

15.02. 20:02

Praha - Starostové a nezávislí jsou připraveni jednat s ANO o podmínkách pro podporu vlády. Rozhodl o tom dnes celostátní výbor hnutí. STAN tak zabránit podílu KSČM a hnutí Svoboda a přímá demokracie na vládě.

Rektor Masarykovy univerzity Bek plánuje kandidovat do Senátu, STAN ho podpoří

30.01. 19:10

Praha - Rektor Masarykovy univerzity Mikuláš Bek má v úmyslu kandidovat do Senátu. Podpoří ho v tom hnutí Starostové a nezávislí.

Podmínka nejvyšší prověrky pro kancléře? To by bylo nesystémové, odmítla vláda návrh STAN

24.01. 10:35

Praha - Babišova vláda v demisi dnes odmítla návrh, aby se mohl stát kancléřem prezidenta pouze člověk s prověrkou na na nejvyšší stupeň utajení Přísně tajné. Prý jde o nesystémové opatření.

Babiš má smůlu a důvěru nedostane? Před jednáním ve Sněmovně padala ostrá slova

10.01. 11:33

Praha - KDU-ČSL na dnešním jednání Sněmovny nedá důvěru menšinové jednobarevné vládě hnutí ANO. Lidovci považují za nesprávné, že se premiér Andrej Babiš (ANO) nepokusil o sestavené většinového kabinetu. Starostové a nezávislí chtějí přerušit schůzi, na které se má hlasovat o důvěře pro vládu.…

STAN chce zpřísnit zákon o kancléři prezidenta, Ovčáček se do nich ostře pustil

27.12. 15:49

Praha - Hnutí STAN předložilo novelu zákona o Kanceláři prezidenta republiky. Vedoucím Kanceláře prezidenta republiky by se podle návrhu mohl stát jedině svéprávný a bezúhonný člověk, který by musel mít bezpečnostní prověrku na stupeň Přísně tajné. Pokud by ji do roku od nástupu do funkce nezískal,…

Průzkum: ANO by drtivě vyhrálo, Okamura se propadá

21.12. 16:37

Praha - V šetření realizovaném v prosinci zjišťovalo Centrum pro výzkum veřejného mínění (CVVM) podporu politických stran ve veřejnosti a ochotu zúčastnit se parlamentních voleb. Podle volebního modelu má největší podporu ANO (35,5 %) následované Piráty (11,5 %) a ODS (11,5 %).

STAN vyzve KSČM, aby přehodnotila nominaci Ondráčka. Komunistu nepodpoří ani ČSSD

15.12. 11:12

Praha - Hnutí STAN dnes vyzve KSČM, aby přehodnotila nominaci Zdeňka Ondráčka do čela sněmovní komise pro kontrolu Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS). Ondráčka považuje STAN za nepřijatelného, protože podle něj nikdy neprojevil lítost nad tím, že se v roce 1989 podílel na policejních…

Senátoři se obracejí na ÚS kvůli volbám do Sněmovny, je prý nespravedlivý

06.12. 13:34

Praha - 21 senátorů se obrátilo na Ústavní soud s požadavkem, aby zrušil volební systém do Sněmovny. Podle nich znevýhodňuje malé strany, které potřebují pro zisk poslaneckého mandátu více hlasů než velké. Zazněla i návrh na změnu v případě hlasování do horní komory.

Politické strany dostanou od státu celkem půl miliardy korun

28.11. 21:56

Praha - Z usnesení, které dnes schválila Sněmovna na návrh svého mandátového a imunitního výboru, vyplývá, že deset stran a hnutí, které si letos nejlépe vedly ve volbách do Sněmovny, by mělo od státu dostat zhruba 482 milionů korun na úhradu volebních nákladů. Peníze za hlasy dostanou uskupení,…

TOP 09 a STAN asi žádný výbor nepovedou

23.11. 17:57

Praha - Sněmovní výbory, které jsou určené po dnešní schůzce všech stran zastoupených v dolní komoře pro Demokratický blok, si mezi sebe pravděpodobně rozdělí ODS a KDU-ČSL.

ODS, TOP 09, STAN a lidovci spojili síly a vytvořili Demokratický klub

15.11. 12:25

Praha - ODS, TOP 09, KDU-ČSL a STAN se sdružily do uskupení Demokratický blok, aby společně postupovaly při pondělním ustavení Sněmovny. Podle šéfa poslanců STAN Jana Farského dostali nabídku účastnit se bloku i sociální demokraté a Piráti. V tom případě by blok měl sílu 85 mandátů.

STAN nepodpoří Vondráčka do čela Sněmovny

14.11. 18:56

Praha - Starostové a nezávislí (STAN) podpoří do funkce předsedy Poslanecké sněmovny kandidáta, který se bude o funkci ucházet proti adeptovi hnutí ANO Radku Vondráčkovi. Představitelé hnutí ANO minulý týden řekli, že o vedení mandátového a imunitního výboru neprojevila žádná strana zájem. STAN je…

Vedení všech výborů pro opozici? Podle lidovců je to neadekvátní

13.11. 14:33

Praha - Piráti v neděli navrhli, aby opozice získala vedení všech výborů ve Sněmovně. Lidovci to pokládají za neadekvátní. Podle STAN bude rozdělení výborů záležet na slušnosti budoucí vládní koalice, zatím ale není jasné, kdo ji bude tvořit.

Hejtman Půta vystoupil ze STAN, raději se vrátil k Libereckému kraji

10.11. 16:43

Liberec - Hejtman Libereckého kraje Martin Půta ukončil členství v hnutí Starostové a nezávislí (STAN) a znovu se stal členem regionálního uskupení Starostové pro Liberecký kraj (SLK).

ANO se brání: Rozdělení míst ve výborech vychází ze zákona, trvá na svém

08.11. 14:00

Praha - Rozdělení míst mezi strany ve sněmovních výborech vychází z jednacího řádu, řekl dnes předseda poslanců ANO Jaroslav Faltýnek. Starostové si stěžují na to, že v některých výborech, o něž by stáli, by neměli vůbec zastoupení.

V důležitých výborech Sněmovny mají být zástupci všech stran, shodli se u kulatého stolu strany

08.11. 12:03

Praha - Zástupci ODS, TOP 09, STAN a Pirátů se dnes u kulatého stolu shodli, že v kontrolních komisích a důležitých sněmovních výborech by měli být zástupci všech stran. Komise pro dohled nad bezpečnostními složkami by pak měla řídit opozice.

Piráti svolali jednání. Dorazili jen zástupci ODS, TOP a STAN

08.11. 09:26

Praha - Na pozvání Pirátů ke kulatému stolu bez hnutí ANO přišli dnes ráno pouze zástupci STAN, ODS a TOP 09. Ivan Bartoš chce probírat uspořádání nové Sněmovny.

STAN navrhuje změny v EET i rozpočtu na příští rok

07.11. 17:02

Praha - Starostové a nezávislí navrhnou Sněmovně zrušení třetí a čtvrté fáze elektronické evidence tržeb (EET). Podnikatelé, kteří museli začít tržby evidovat dříve, by měli mít povinnost nadále jen v případě, že jejich obrat překročí milion. STAN chce i změn ve státním rozpočtu pro příští rok.

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací