Články k tématu: Starostové a nezávislí (STAN)

STAN vyzve KSČM, aby přehodnotila nominaci Ondráčka. Komunistu nepodpoří ani ČSSD

15.12. 11:12

Praha - Hnutí STAN dnes vyzve KSČM, aby přehodnotila nominaci Zdeňka Ondráčka do čela sněmovní komise pro kontrolu Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS). Ondráčka považuje STAN za nepřijatelného, protože podle něj nikdy neprojevil lítost nad tím, že se v roce 1989 podílel na policejních…

Senátoři se obracejí na ÚS kvůli volbám do Sněmovny, je prý nespravedlivý

06.12. 13:34

Praha - 21 senátorů se obrátilo na Ústavní soud s požadavkem, aby zrušil volební systém do Sněmovny. Podle nich znevýhodňuje malé strany, které potřebují pro zisk poslaneckého mandátu více hlasů než velké. Zazněla i návrh na změnu v případě hlasování do horní komory.

Politické strany dostanou od státu celkem půl miliardy korun

28.11. 21:56

Praha - Z usnesení, které dnes schválila Sněmovna na návrh svého mandátového a imunitního výboru, vyplývá, že deset stran a hnutí, které si letos nejlépe vedly ve volbách do Sněmovny, by mělo od státu dostat zhruba 482 milionů korun na úhradu volebních nákladů. Peníze za hlasy dostanou uskupení,…

reklama

TOP 09 a STAN asi žádný výbor nepovedou

23.11. 17:57

Praha - Sněmovní výbory, které jsou určené po dnešní schůzce všech stran zastoupených v dolní komoře pro Demokratický blok, si mezi sebe pravděpodobně rozdělí ODS a KDU-ČSL.

ODS, TOP 09, STAN a lidovci spojili síly a vytvořili Demokratický klub

15.11. 12:25

Praha - ODS, TOP 09, KDU-ČSL a STAN se sdružily do uskupení Demokratický blok, aby společně postupovaly při pondělním ustavení Sněmovny. Podle šéfa poslanců STAN Jana Farského dostali nabídku účastnit se bloku i sociální demokraté a Piráti. V tom případě by blok měl sílu 85 mandátů.

STAN nepodpoří Vondráčka do čela Sněmovny

14.11. 18:56

Praha - Starostové a nezávislí (STAN) podpoří do funkce předsedy Poslanecké sněmovny kandidáta, který se bude o funkci ucházet proti adeptovi hnutí ANO Radku Vondráčkovi. Představitelé hnutí ANO minulý týden řekli, že o vedení mandátového a imunitního výboru neprojevila žádná strana zájem. STAN je…

Vedení všech výborů pro opozici? Podle lidovců je to neadekvátní

13.11. 14:33

Praha - Piráti v neděli navrhli, aby opozice získala vedení všech výborů ve Sněmovně. Lidovci to pokládají za neadekvátní. Podle STAN bude rozdělení výborů záležet na slušnosti budoucí vládní koalice, zatím ale není jasné, kdo ji bude tvořit.

Hejtman Půta vystoupil ze STAN, raději se vrátil k Libereckému kraji

10.11. 16:43

Liberec - Hejtman Libereckého kraje Martin Půta ukončil členství v hnutí Starostové a nezávislí (STAN) a znovu se stal členem regionálního uskupení Starostové pro Liberecký kraj (SLK).

ANO se brání: Rozdělení míst ve výborech vychází ze zákona, trvá na svém

08.11. 14:00

Praha - Rozdělení míst mezi strany ve sněmovních výborech vychází z jednacího řádu, řekl dnes předseda poslanců ANO Jaroslav Faltýnek. Starostové si stěžují na to, že v některých výborech, o něž by stáli, by neměli vůbec zastoupení.

V důležitých výborech Sněmovny mají být zástupci všech stran, shodli se u kulatého stolu strany

08.11. 12:03

Praha - Zástupci ODS, TOP 09, STAN a Pirátů se dnes u kulatého stolu shodli, že v kontrolních komisích a důležitých sněmovních výborech by měli být zástupci všech stran. Komise pro dohled nad bezpečnostními složkami by pak měla řídit opozice.

Piráti svolali jednání. Dorazili jen zástupci ODS, TOP a STAN

08.11. 09:26

Praha - Na pozvání Pirátů ke kulatému stolu bez hnutí ANO přišli dnes ráno pouze zástupci STAN, ODS a TOP 09. Ivan Bartoš chce probírat uspořádání nové Sněmovny.

STAN navrhuje změny v EET i rozpočtu na příští rok

07.11. 17:02

Praha - Starostové a nezávislí navrhnou Sněmovně zrušení třetí a čtvrté fáze elektronické evidence tržeb (EET). Podnikatelé, kteří museli začít tržby evidovat dříve, by měli mít povinnost nadále jen v případě, že jejich obrat překročí milion. STAN chce i změn ve státním rozpočtu pro příští rok.

Všichni proti Zemanovi? Starostové žádají ostatní strany, aby na Hrad podpořily Drahoše

31.10. 15:33

Praha - Hnutí STAN vyzvalo programově blízké strany, aby v boji o Pražský hrad podpořily kandidaturu bývalého předsedy Akademie věd Jiřího Drahoše. Vlastního kandidáta dosud nepostavila žádná parlamentní strana. Naposledy se tak rozhodly sociální demokracie a hnutí ANO, ve kterých část straníků…

Petr Fiala je vhodný adept do čela Sněmovny, myslí si šéf STAN

26.10. 20:06

Praha - Předseda ODS Petr Fiala, kterého chtějí občanští demokraté nominovat proti Radku Vondráčkovi z ANO, je vhodná kandidát. Myslí si to předseda starostů a nezávislých (STAN) Petr Gazdík. ODS je po volbách druhou nejsilnější frakcí v dolní komoře Parlamentu, má 25 poslanců. STAN se šesti…

Hnutí ANO odmítlo vyjednávat o koalici se STAN a TOP 09

25.10. 21:34

Praha - Hnutí ANO se už ve druhém kole povolebního vyjednávání se stranami, které uspěly ve sněmovních volbách, nesetká se STAN a TOP 09.

O spolupráci pravicových stran má zájem TOP 09, ODS a STAN

24.10. 16:26

Praha - O spolupráci mezi středopravicovými stranami se bude vedle TOP 09 pokoušet i ODS. Předseda občanských demokratů Petr Fiala dnes novinářům řekl, že chystá jednání. Hnutí STAN se ve čtvrtek sejde s lidovci a ODS.

Babiš přemlouval STAN ke spolupráci. Neuspěl

22.10. 18:17

Praha - Šéf hnutí ANO Andrej Babiš přemlouval hnutí Starostové a nezávislí (STAN) ke koaliční spolupráci, ale marně, řekl novinářům předseda Starostů Petr Gazdík.

ANO chce post šéfa Sněmovny

22.10. 17:47

Praha - Předseda hnutí ANO Andrej Babiš začal v Poslanecké sněmovně jednat s šéfem Starostů a nezávislých (STAN) Petrem Gazdíkem o povolebním uspořádání komory.

Koalice lidovců a STAN by u voleb získala 22 mandátů

22.10. 00:08

Praha - Kdyby KDU-ČSL kandidovala do Sněmovny v koalici se Starosty a nezávislými, jak obě strany původně zvažovaly, získala by tato koalice podle výpočtu ČTK 22 mandátů.

ŽIVĚ: Přímý přenos z volebních štábů. Kde se slaví a kde panuje smutek?

21.10. 17:54

Praha - Dlouho očekávané volby do Poslanecké sněmovny skončily, výsledky mnohé strany nepotěšily. Osm milionů voličů rozhodlo také o složení vlády, která bude v následujících letech rozhodovat o klíčových otázkách. Podívejte se s nám do zákulisí jednotlivých volebních štábů všech hlavních stran.

První ANO, druhý Okamura a komunisté? Model Novy ukázal, kdo jak by strany mohly dopadnout

21.10. 15:27

Praha - Televize Nova zveřejnila po uzavření volebních místností model, který naznačuje, že letos vyhrálo hnutí ANO se ziskem 26 až 27 procent hlasů. 

Šéf STAN Gazdík volil na Slovácku. Jsmeskromní, stačí nám 6 nebo 7 procent, říká

20.10. 16:54

Suchá Loz (Uherskohradišťsko) - Předseda hnutí STAN a místopředseda Poslanecké sněmovny Petr Gazdík, který je lídrem Starostů ve Zlínském kraji, odevzdal svůj hlas ve sněmovních volbách ve své domovské obci Suchá Loz.

Školství žije z málo placených nadšenců. Vzdělání je klíč k prosperitě, říká Farský

12.10. 18:50

Praha - Lídr Starostu a nezávislých (STAN) Jan Farský říká, že pokud jeho hnutí bude jednat o účasti ve vládě, prioritou bude podpora vzdělání. Cílem STAN je přidat peníze učitelům, posílit pravomoci ředitelů a zbavit je administrativní zátěže. Postoj příští vlády ke změnám ve vzdělávací systému…

Nejtransparentnější financování kampaně? Nejlépe si vedou Zelení a Piráti, propadli Svobodní i Okamura

Aktualizovali jsme 12.10.2017, 14:30, 12.10. 13:22

Praha - Podle organizace Transparency International (TI) mají nejtransparentnější financování kampaně Zelení a Piráti. Naopak problémy jsou prý u Strany práv občanů (SPO), Realistů, Svobodných a hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) Tomia Okamury.

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací