Články k tématu: Štěch, Milan

Projde úprava služebního zákona Senátem? Podle Štěcha to bude těžké

11.11. 16:43

Většina senátorů vládní ČSSD bude mít podle končícího předsedy horní komory Milana Štěcha problém podpořit změnu služebního zákona, jak ji připravilo hnutí ANO premiéra Andreje Babiše a přijala Sněmovna. Senátoři by šli proti tomu, co sami prosadili, míní Štěch. Předlohu zatím podrobně nezná,…

Bitva o šéfa Senátu se blíží. Podle Štěcha mohou být hned čtyři kandidáti

11.11. 14:37

Končící předseda Senátu Milan Štěch (ČSSD) soudí, že by senátorské kluby mohly nominovat do volby nového šéfa horní komory vedle současných třech ještě konsenzuálnějšího kandidáta. V pořadu České televize Otázky Václava Moravce ale dnes odmítl, že by se o funkci chtěl ucházet sám. Myslí si ovšem,…

Trapas v přímém přenosu: Zeman a Štěch si nepodali ruce

28.10. 18:26

Dva nejvyšší představitelé státu, prezident Miloš Zeman předseda Senátu Milan Štěch (ČSSD), si nepodali ruce při prezidentově příchodu na čestnou tribunu před vojenskou přehlídkou k výročí vzniku státu. Vztahy obou mužů jsou v poslední době napjaté. Kriticky se k situaci vyjádřil místopředseda KDU…

reklama

Štěch se nepřímo navážel do Zemana: Senát je pojistkou stability ČR

18.10. 16:53

Senát se podle svého předsedy Milana Štěcha (ČSSD) v končícím funkčním období, které poznamenaly volby do Sněmovny a nepříliš stabilní vláda, ukázal jako pojistka kontinuity a stability vývoje ČR po roce 1989. Štěch to dnes uvedl v rámci své zprávy o činnosti horní komory v uplynulých dvou letech.

ČSSD, KDU-ČSL a ODS nesouhlasí s návrhem na změnu volebního systému do Senátu

15.08. 16:43

Praha - Senátorské kluby ČSSD, KDU-ČSL a ODS se staví negativně k návrhu na změnu volebního systému do Senátu. Prý hrozí, že by mohl být zvolen senátor, který by nezastupoval preference většiny voličů v daném obvodě.

Čeští senátoři se v Izraeli sejdou se s prezidentem i premiérem

30.06. 19:09

Praha - Čeští senátoři v čele s Milanem Štěchem (ČSSD) příští týden navštíví Izrael. Budou řešit sté výročí založení Československa a význam Tomáše Garrigua Masaryka při budování Izraele.

Hamáček místo Pocheho? ČSSD už došla na hranu svých možnosti, dál by ustupovat neměla, myslí si Štěch

23.06. 14:46

Praha - Návrh, aby ministerstvo zahraničí místo Miroslava Pocheho dočasně vedl předseda ČSSD Jan Hamáček, se nezamlouvá šéfovi Senátu Milanu Štěchovi. Podle něj by to veřejnost vnímala jako výrazný ústupek, což by sociální demokracii vážně poškodilo.

To je začátek, bude ještě hůř. Měli bychom od dohody s ANO odstoupit, říká Štěch

18.06. 15:11

Praha - Podle předsedy Senátu Milana Štěcha (ČSSD) se premiér Andrej Babiš (ANO) chová nevyzpytatelně, myslí jen na své zájmy a neuznává partnerství. Pokud se dohoda poruší, ještě než vstoupí v platnost, mělo by se od ní dle Štěcha odstoupit. Rozzlobené reakce přicházejí i od dalších členů ČSSD.

Paroubek se dopálil: Štěch je hlupák, to já jsem pro ČSSD ovládl Senát. Může mi děkovat

29.05. 08:02

Praha - Uvnitř sociální demokracie to (opět) vře. Zástupci a členové ČSSD se nemohou shodnout, zda jít či nejít s Andrejem Babišem do vlády. O tom v současné době rozhodují členové strany v ostře sledovaném referendu.

V ČSSD to opět vře, proti Foldynovi se postavil i Štěch

11.05. 17:44

Praha - Místopředseda sociální demokracie Jaroslav Foldyna nemá podle předsedy Senátu Milana Štěcha (ČSSD) co dělat ve vedení strany. Prokázal to incidentem z tohoto týdne, kdy se v Praze hádal s lidmi protestujícími proti ruskému nacionalistickému motorkářskému klubu Noční vlci, řekl Štěch…

Senát se zlobí na Zemana, zřejmě projedná jeho výroky k novičoku

04.05. 16:56

Praha - Parlament by se podle některých senátorů měl zabývat interpretací, s jakou prezident Miloš Zeman pojal výstupy tajných služeb ohledně výroby jedu novičok v Česku. Vyplynulo to z vyjádření zástupců horní komory na dotaz ČTK. Zeman ve čtvrtek uvedl, že se přiklonil k názoru vojenských…

Babiš by po odchodu ministrů za ČSSD odstoupil, do koaliční smlouvy to prý ale nepatří

29.04. 14:39

Praha - Předseda vlády a ANO Andrej Babiš by podle šéfa Sněmovny Radka Vondráčka (ANO) odstoupil z funkce premiéra, pokud by z chystané společné vlády odešli ministři za ČSSD. Do koaliční smlouvy ale taková podmínka nepatří, uvedl dnes Vondráček v pořadu Partie televize Prima. Předseda Senátu Milan…

Ministři jsou radši na výletě než v Senátu, zlobí se senátoři

25.04. 12:12

Praha - Senátoři zkritizovali dnešní nepřítomnost ministrů na schůzi horní komory. Vadilo jim, že místo obhajování zákonů jsou na návštěvě v Moravskoslezském kraji. Předseda Senátu Milan Štěch (ČSSD) oznámil, že kvůli tomu z pověření organizačního výboru napíše premiérovi v demisi Andreji Babišovi …

Ústavní žaloba na Zemana? Senátoři se nedomnívají, že se dopustil velezrady

28.03. 19:02

Praha - Senátoři pravděpodobně nenavrhnou žalobu na prezidenta Miloše Zemana kvůli tomu, že nechal Bezpečnostní informační službu prověřit, zda v Česku nebyl vyvíjen nebo skladován jed novičok. Za jednání na hraně velezrady prezidentovo označil úkolování BIS kvůli novičoku předseda STAN Petr Gazdík…

Hádka o žáby? Babiš chce dlouhodobý investiční plán ČR, ale čelí skepticismu

15.02. 14:22

Praha - Premiér Andrej Babiš (ANO) hodlá vytvořit dlouhodobý investiční plán České republiky na základě požadavků regionů i obcí, které podle něj představují tisíce miliard korun. Senát je k tomu poněkud skeptický.

Milan Štěch bude zastupovat Česko při zahájení ZOH. Stát není cestovka, varoval Babiš

02.02. 15:13

Praha - Českou republiku bude na zahájení zimní olympiády zastupovat předseda Senátu Milan Štěch (ČSSD). Zúčastní se také oficiálního otevření českého domu a podpoří české sportovce v prvních dnech her.

Šéf Sněmovny se vyslovil proti nenávistným ideologiím

26.01. 13:04

Praha - Na shromáždění v předvečer Dne památky obětí holokaustu a předcházení zločinům proti lidskosti promluvil předseda Sněmovny Radek Vondráček (ANO). Současná civilizovaná společnost podle něj není samozřejmostí. Z podceňované jiskry nenávistných ideologií může vzniknout nezvladatelný požár.

Postup exsenátora Hlavatého je podle Štěcha podvod na voličích

03.11. 21:27

Praha - Za trapas a podvod na voličích označil předseda Senátu Milan Štěch postup podnikatele Jiřího Hlavatého, který by se chtěl po třech měsících poslancování znovu stát členem horní komory Parlamentu.

Letadlo se šéfem českého Senátu Štěchem muselo neplánovaně přistát v Mongolsku

30.10. 08:46

Praha/Soul - Letadlo s předsedou Senátu Milanem Štěchem muselo o víkendu během letu do Jižní Koreje neplánovaně přistát v Mongolsku. Čína podle pilota armádního speciálu tvrdila, že byly nesrovnalosti v předložených letových plánech.

Naslouchejme vědcům, názory by nám mohli i vnucovat, prohlásil šéf Senátu Štěch

26.09. 17:41

Praha - Po větší spolupráci mezi politiky a vědci volá předseda českého Senátu Milan Štěch (ČSSD). Myslí si, že vědci mohou radit bez postranních úmyslů a možná by nebylo na škodu, kdyby jednali podobně jako lobbisté. Štěch to prohlásil po dnešním semináři Akademie věd ČR na půdě Senátu.

Socialistický přístup? Štech by měl upravit postup u omluvenek předškoláků, žádá ODS

11.09. 18:14

Praha – Šéf rezortu školství Stanislav Štech (za ČSSD) by měl metodickým pokynem upravit, jak by měli rodiče postupovat v případě omluvenek u dětí v posledním ročníku mateřské školy. Vyzvala jej dnes k tomu ODS.

Senátoři do sněmovních voleb zřejmě nestihnou projednat zbraňovou ústavní novelu

23.08. 19:51

Praha - Senát podle svého předsedy Milana Štěcha (ČSSD) do říjnových sněmovních voleb novelu ústavního zákona, která má posílit práva majitelů legálně držených zbraní, neprojedná. Štěch to dnes řekl novinářům. 

Štěch vyhlásil první kolo prezidentských voleb, k urnám půjdeme 12. a 13. ledna

23.08. 10:18

Praha - První kolo prezidentské volby se uskuteční 12. a 13. ledna 2018. Zájemci o křeslo hlavy státu se tak budou muset oficiálně přihlásit do 7. listopadu. Předseda Senátu Milan Štěch (ČSSDD) řekl, že rozhodnutí o termínu konání voleb učinil dříve než před pěti lety.

Předseda Senátu Štěch ve středu vyhlásí termín prezidentských voleb

22.08. 10:02

Praha - Předseda Senátu Milan Štěch (ČSSD) ve středu oznámí termín druhých přímých voleb prezidenta republiky. Zájem ucházet se o post hlavy státu již ohlásily dvě desítky lidí, Miloš Zeman bude svůj mandát obhajovat.

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie