Články k tématu: Štěch, Milan

Senátoři složili slib a ujali se mandátu. Štěch zůstává ve funkci předsedy

Aktualizovali jsme 16.11.2016, 14:25, 16.11. 12:06

Praha - Nově zvolení senátoři při dnešní ustavující schůzi složili ústavou předepsaný slib, čímž se ujali mandátu. Horní komora ale navzdory tomu kompletní není. Chybí v ní zástupce za Mostecko. Milan Štěch (ČSSD) byl znovu zvolen předsedou Senátu.

Štěch přiznal: Senát by trest za hanobení prezidenta asi neschválil

16.11. 14:05

Praha - Návrh skupiny šesti desítek poslanců na obnovu trestného činu veřejného hanobení prezidenta by Senát zřejmě neschválil, míní znovuzvolený předseda horní komory Milan Štěch (ČSSD).

Dohoda o uspořádání Senátu potvrzena, předsedou má zůstat Štech

15.11. 17:11

Praha - Senátorské kluby dnes stvrdily dohodu o povolebním uspořádání horní komory. Jejím předsedou by měl zůstat Milan Štěch (ČSSD), i když ho zástupci senátorských klubů KDU-ČSL a Starostové volit nechtějí. Důvodem je pročínské prohlášení čtyř ústavních činitelů, pod nímž je Štěch podepsán.

reklama

Senátorské kluby nechtějí ve vedení Štěcha, ČSSD ho navzdory kritice nevymění

04.11. 16:59

Praha - Senátorské kluby KDU-ČSL a Starostů s nezávislými daly včera jasně najevo, že už nechtějí v čele horní komory Milana Štěcha. Ten přesto nadále trvá na tom, že zůstane kandidátem ČSSD.

S naší podporou Štěch počítat nemůže, vzkazují senátoři KDU-ČSL a Starostů

03.11. 20:04

Praha – Milan Štěch (ČSSD) při nadcházející volbě šéfa Senátu nemůže počítat s hlasy lidovců a Starostů a nezávislých. Těm se totiž nelíbí, že stávající předseda horní komory podepsal pročínské prohlášení. Kluby KDU-ČSL a Starostů sdružují sedmadvacet z 81 členů horní komory, tedy třetinu z nich.

Pročínské prohlášení by se mělo řešit na schůzi Senátu, navrhuje STAN

29.10. 17:52

Praha - Pročínské prohlášení čtyř nejvyšších ústavních činitelů by se mělo podle senátorů STAN dostat na jednání horní komory parlamentu. Její předseda Milan Štěch (ČSSD) nic nanmítá, pokud ale budou dodrženy zákonné podmínky.

Rušit Senát? Chyba, přiznal Štěch

25.10. 17:22

Praha – Téměř pravidelně se objevují úvahy o tom, že Česká republika nepotřebuje dvě komory Parlamentu a že Senát je naprosto zbytečný. Jeho šéf Milan Štěch ale tvrdí opak – poukazuje na to, že svými opravami zákonů, s nimiž se většinou Sněmovna ztotožnila, zachránil státu miliardy korun.

Překročil Štěch své pravomoci? Senátoři zuří, poslali mu otevřený dopis

Aktualizovali jsme 24.10.2016, 21:34, 24.10. 18:50

Praha - Senátoři za KDU-ČSL a za Starosty a nezávislé (STAN) kritizují předsedu Senátu Milana Štěcha za to, že podepsal spolu s dalšími ústavními činiteli prohlášení o Číně. Prohlášení vydali ústavní činitelé po setkání některých politiků s tibetským duchovním vůdcem dalajlamou.

Do Zemana se pustili i šéfové Parlamentu. Nátlak přes vyznamenání považují za nepřijatelný

22.10. 16:52

Praha - Se státními vyznamenáními se musí zacházet důstojně. Dnes to uvedl v prohlášení zaslaném ČTK předseda Senátu Milan Štěch (ČSSD).

Stát že nic nedělá? Naopak, migrantům se bráníme, tvrdí Štěch

13.10. 09:39

Praha – Ačkoliv je téma migrace a uprchlické krize spíše celorepublikové a celoevropské, ovlivnilo i nedávné volby krajské. Myslí si to šéf Senátu Milan Štěch (ČSSD).

Senát udělil 15 pamětních medailí. Obdrželi je Janda nebo Strachová

27.09. 16:47

Praha - U příležitosti svatováclavského svátku dnes uděloval předseda horní komory Milan Štěch (ČSSD) stříbrné pamětní medaile Senátu. Mezi oceněnými je 15 osobností.

Merkelová neměla klid ani při večeři, čekal na ni dav odpůrců

25.08. 21:35

Praha – Po návštěvě Hradu, kde se setkala s prezidentem Milošem Zemanem, zamířila německá kancléřka Angela Merkelová do Lichtenštejnského paláce. Stejně jako na všech dalších zastávkách, i tady na ni čekal dav jejích odpůrců.

Sankce vůči Rusku? Nemají efekt, dopadají na české firmy. Štěch chce vyzvat Merkelovou k jejich zrušení

25.08. 12:03

České Budějovice - Předseda Senátu Milan Štěch (ČSSD) dnes při zahájení Země živitelky na výstavišti v Českých Budějovicích uvedl, že chce vyzvat německou kancléřku Angelu Merkelovou ke zrušení sankcí EU vůči Rusku.

Stropnický se pustil do senátních debat. Štěch mu to vrátil

15.06. 11:18

Praha - Předseda Senátu Milan Štěch (ČSSD) se dnes ohradil proti úternímu výroku předsedy Strany zelených Matěje Stropnického ohledně úrovně senátních debat. Zelení a ČSSD v úterý představili společného kandidáta do Senátu v Praze 6, filozofa Václava Bělohradského, a Stropnický posléze v tiskové…

Reorganizace policie je připravená politická akce, poznamenal předseda Senátu Štěch

Aktualizovali jsme 10.6.2016, 18:25, 10.06. 13:20

Praha - Podle předsedy Senátu Milana Štěcha (ČSSD) není současná napjatá situace kolem reorganizace policie důvod pro vyvolání vládní krize či předčasných voleb. Nicméně rezignace Roberta Šlachty ho znepokojila.

Uprchlické kvóty nejsou o solidaritě, rozohnil se Štěch

10.06. 16:15

Praha - Předseda Senátu Milan Štěch (ČSSD) dnes jednal se svým polským protějškem Stanislawem Karczewským. Opět ostře odmítl povinné uprchlické kvóty, "odpustky" a kritiku, že středoevropské země nejsou solidární.

Česko i Slovensko považuje kvóty a sankce za uprchlíky nepřijatelné

06.06. 13:02

Praha - Pro Česko a Slovensko nejsou přijatelné ani imigrantské kvóty EU, ani unijní sankce za nepřijímání uprchlíků. Shodli se dnes na tom při jednání v Praze předseda Senátu Milan Štěch (ČSSD) a předseda slovenské Národní rady Andrej Danko.

Štěchův proslov v Terezíně nebyl nacionalistický, míní Zeman

22.05. 14:40

Praha - Nedávný projev předsedy Senátu Milana Štěcha (ČSSD) v Terezíně nebyl nacionalistický, domnívá se prezident Miloš Zeman. Také kritizoval návrh Evropské komise na reformu azylového řízení.

NKÚ nedostane více pravomocí, řekl Štěch

20.05. 16:59

Praha - Předseda Senátu Milan Štěch jednal dnes s hejtmany o aktuální legislativě vztahující se k samosprávám, konkrétně o rozšíření kompetencí kontrolního úřadu na hospodaření obcí a krajů, rozpočtovém určení daní, zdravotnictví nebo návrhu na změnu zákona o majetkovém vyrovnání s církvemi. Řeč…

Židovské obce se naštvaly na Štěcha. Jeho projev měl být protiněmecký

Aktualizovali jsme 16.5.2016, 18:06, 16.05. 11:37

Terezín - Nacionalistický a protiněmecký byl podle židovských obcí projev předsedy Senátu Milana Štěcha (ČSSD) při nedělní Terezínské tryzně. Proslov šéfa Českého svazu bojovníků za svobodu Jaroslava Vodičky pak obce označily kvůli výrokům o uprchlících za xenofobní. Ve společném prohlášení to dnes…

Česko že může přijmout 80 tisíc uprchlíků? Šéf Senátu se pořádně naštval a tohle napsal

Aktualizovali jsme 12.5.2016, 23:26, 12.05. 08:37

Praha – Společnost Cyrrus ve středu vydala analýzu, podle které by Česko bylo schopno přijmout bez problémů 50 až 80 tisíc migrantů a ekonomiky by se to výrazněji nedotklo. Poněkud jiný pohled na věc však má sociální demokrat a šéf Senátu Milan Štěch.

Skupina V4 jednala v Česku, zástupci kritizovali kvóty

27.04. 13:26

Kamenice (u Prahy) - Zástupci parlamentů zemí visegrádské skupiny (V4) dnes po setkání na zámku Štiřín znovu kritizovali kvóty na přerozdělování uprchlíků a způsob jejich přijetí. Předseda českého Senátu Milan Štěch (ČSSD) mluvil o excesu, šéf maďarského parlamentu László Kövér zase o snaze…

Běženci se můžou do západní Evropy dostat přes Rusko či Finsko, shodli se Štěch a Duda

15.03. 17:24

Praha - Polský prezident Andrzej Duda dnes při slavnostním oběde na Hradě debatoval s předsedou Senátu Milane Štěchem (ČSSD). Politici se shodli na tom, že existuje riziko vzniku migrační cesty přes Rusko, Finsko, Pobaltí či Ukrajinu do západní Evropy.

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie