Články k tématu: Steinmeier, Frank-Walter

Braňte demokracii. Slušnost a solidarita jsou zapotřebí, apeloval německý prezident

25.12. 21:11

Demokracie, ve které celé Německo po pádu komunistického režimu na východě před třiceti lety žije, není samozřejmostí a je odpovědností všech občanů o výsady svobody pečovat. Ve vánočním projevu k národu to dnes řekl německý prezident Frank-Walter Steinmeier.

Česko slaví svátek. Trump ocenil svržení komunistů, gratulovali i Čaputová nebo Macron

Aktualizovali jsme 28.10.2019, 15:32, 28.10. 10:16

Prezidenti a králové některých zemí a papež František pogratulovali v dopise prezidentovi Miloši Zemanovi a českým občanům ke 101. výročí vzniku samostatného státu. Americký prezident Donald Trump ocenil přínos české účasti v Afghánistánu, německá hlava státu Frank-Walter Steinmeier napsal o…

Kyjev hlásí průlom na diplomatické frontě, jde o Donbas

01.10. 20:14

Ukrajina přizná zvláštní status povstaleckých zón v Luhanské a Doněcké oblasti na východě země. V Kyjevě to dnes oznámil prezident Volodymyr Zelenskyj. Podle ukrajinských i ruských expertů by rozhodnutí mohlo výrazně přispět k realizaci minských dohod o míru na Donbasu z roku 2015, kde od počátku…

reklama

Čaputová podporuje Německo. Jeho hlas má být v EU jasně slyšet, prohlásila

21.08. 14:30

Hlas Německa v Evropě by měl být podle slovenské prezidentky Zuzany Čaputové jasně slyšet. Nikdo jiný totiž nemá takovou zkušenost s překonáváním rozdělení. Čaputová to dnes řekla v Berlíně po jednání s německým prezidentem Frankem-Walterem Steinmeierem. Oba si přejí, aby Evropa byla i přes…

Macron řečnil v Bundestagu: Německo přemohlo démony nacionalismu

18.11. 15:40

Francouzský prezident Emmanuel Macron dnes ve Spolkovém sněmu vyzval Německo, aby v době nového nacionalismu udělalo Evropu odolnější vůči krizím. Poděkoval za to, že v německém parlamentu může promluvit v den, kdy si Německo, kdysi úhlavní nepřítel Francie, připomíná památku obětí válek a diktatur…

Do debaty o islámu v Německu zasáhl Steinmeier. Muslimové sem patří, tvrdí

20.03. 12:41

Berlín - V Německu pokračuje bouřlivá debata o tom, zda muslimové jsou součástí německé společnosti. Spolkový prezident Frank-Walter Steinmeier nepřímo podpořil vyjádření jednoho ze svých předchůdců Christiana Wulffa o tom, že islám patří k Německu.

Německý prezident Frank-Walter Steinmeier navrhl Merkelovou na kancléřku

05.03. 14:06

Berlín - Německý prezident Frank-Walter Steinmeier dnes formálně navrhl Angelu Merkelovou (63) na kancléřku. Znovu povede velkou koalici CDU/CSU a SPD. Nová vláda podle ní musí začít brzy pracovat, protože ji čeká řada úkolů doma i na mezinárodní scéně.

Steinmeier varuje: Na návrat syrských uprchlíků do vlasti je brzy

29.01. 22:05

Bejrút - Německý prezident Frank-Walter Steinmeier dnes navštívil Bejrút. Při té příležitosti prohlásil, že je příliš brzy na to, aby se syrští uprchlíci vrátili do vlasti. Mezinárodní společenství by proto mělo nadále podporovat blízkovýchodní státy, které milionům uprchlíků poskytly přechodný…

Zemanovi gratulovali Putin, Juncker nebo Steinmeier. Na Merkelovou se čeká

29.01. 13:52

Praha/Berlín/Brusel - Vedle ruského prezidenta Vladimira Putina pogratuloval Miloši Zemanovi ke znovuzvolení českým prezidentem i jeho německý protějšek Frank-Walter Steinmeier. Gratulace dnes přišla také z Bruselu.

Německý prezident řešil s Merkelovou, Seehoferem a Schulzem vládu

30.11. 21:16

Berlín - Předsedové Křesťanskodemokratické unie (CDU), bavorské Křesťanskosociální unie (CSU) a sociální demokracie (SPD) se dnes večer sešli s německým prezidentem Frankem-Walterem Steinmeierem na jednání o řešení povolebního patu.

Merkelová rezignovat nechce, je připravena i na předčasné volby

20.11. 21:27

Berlín - Angela Merkelová (CDU) je připravena vést křesťanské demokraty i do předčasných voleb, pokud na ně dojde. Německá kancléřka však ani po krachu koaličních vyjednávání CDU/CSU se svobodnými demokraty (FDP) a Zelenými o rezignaci neuvažuje.

Krize v Německu: Prezident Steinmeier předčasné volby odmítl

20.11. 17:01

Berlín - Německý prezident Frank-Walter Steinmeier očekává od politických stran připravenost k rozhovorům, aby v dohledné době mohla vzniknout nová vláda. V dnešním projevu dal jasně najevo, že se pokusí zabránit předčasným volbám.

Steinmeier ocenil proevropský postoj politiků Slovenska, jsou prý velmi zodpovědní

17.11. 12:47

Bratislava - Německý prezident Frank-Walter Steinmeier během dnešní návštěvy Slovenska ocenil postoj nejvyšších politiků země, kteří se ve společném prohlášení dříve přihlásili k proevropskému směřování země.

Macron a Steinmeier otevřeli 1. světové války

10.11. 22:00

Hartmannswiller (Francie) - Francouzský prezident Emmanuel Macron a jeho německý protějšek Frank-Walter Steinmeier dnes otevřeli francouzsko-německé muzeum připomínající padlé za 1. světové války.

Steinmeier se sešel s Putinem, řešili vzájemné vztahy

25.10. 18:40

Moskva - Německý prezident Frank-Walter Steinmeier dnes na schůzce se šéfem Kremlu Vladimirem Putinem v Moskvě vyzval k posílení důvěry a zlepšení vztahů mezi oběma zeměmi.

27. výročí znovusjednocení Německa: Steinmeier varoval před trhlinami a zdmi ve společnosti

03.10. 17:03

Mohuč - Spolkový prezident Frank-Walter Steinmeier měl dnes při oslavách 27. výročí znovusjednocení Německa proslov v západoněmeckém městě Mohuč. V německé společnosti se podle jeho slov objevují patrné trhliny a vyrůstají nové zdi.

ČR se s Německem neshodne v oblasti migrace, spory vyvolává i sudetoněmecká otázka

17.09. 13:34

Praha/Berlín - Česká republika s Německem nejvíce spolupracuje ekonomicky, na politické rovině ale nejsou vztahy bez kazu. Země rozděluje přístup k migrační krizi a stále se vynořují rozpory kvůli sudetoněmecké otázce.

Německý prezident Steinmeier přijel na první oficiální návštěvu České republiky

12.09. 11:41

Praha - Německý prezident Frank-Walter Steinmeier dnes přijel na první oficiální návštěvu Prahy po svém březnovém nástupu do funkce. S vojenskými poctami ho na Hradě uvítal prezident Miloš Zeman, na následném jednání spolu oba prezidenti hovořili anglicky.

Do Prahy příští týden přiletí německý prezident Steinmeier, oznámil Zeman

30.08. 17:02

Praha - Do Prahy v úterý přiletí německý prezident Frank-Walter Steinmeier, podrobnosti zatím nebyly sděleny. Miloš Zeman ho k návštěvě Hradu pozval letos v únoru poté, co byl Steinmeier zvolen prezidentem.

Merkelová a Steinmeier ocenili Kohla: Podařilo se mu dosáhnout německé jednoty

17.06. 09:44

Berlín - Německá kancléřka Angela Merkelová dnes zavzpomínala na zesnulého Helmuta Kohla. Podle ní byl velký Němec a velký Evropan. Na jeho smrt reagoval i německý prezident Frank-Walter Steinmeier. Německo podle něj mělo štěstí, že zemi v době pádu berlínské zdi vedl Kohl.

Německý prezident uctil Steinmeier památku Jásira Arafata

09.05. 12:15

Ramalláh - Německý prezident Frank-Walter Steinmeier se dnes při návštěvě Ramalláhu položil věnec u hrobu bývalého šéfa palestinské samosprávy Jásira Arafata. Včera jednal v Izraeli, kde se snažil zmírnit napětí, které vzniklo po nedávné návštěvě ministra zahraničí Sigmara Gabriela.

Německý prezident Steinmeier varoval před autoritářstvím. Němci chtějí udržet Evropu pohromadě, uvedl

04.04. 14:46

Štrasburk - Německý prezident Frank-Walter Steinmeier měl dnes proslov v Evropském parlamentu. Řekl, že stojí za společnou Evropou stejně jako většina Němců. Zároveň varoval před novou fascinací autoritářstvím v Evropě.

Steinmeier se ujal funkce německého prezidenta. Po složení slibu se pustil do Erdogana

22.03. 15:54

Berlín - Nový ěmecký prezident Frank-Walter Steinmeier, který dnes na společném zasedání Spolkového sněmu a Spolkové rady slavnostně složil přísahu. V projevu vybídl Němce k obraně demokracie a zmínil se též o kauze novináře listu Die Welt, které byl zatčen v Turecku.

Německo má nového prezidenta: Frank-Walter Steinmeier se ujal úřadu

19.03. 15:01

Berlín - Německým prezidentem se dnes oficiálně stal exministr zahraničí Frank-Walter Steinmeier (61). Ve svém prvním projevu po zvolení opakovaně hovořil o odvaze a nutnosti boje za uchování svobody a demokracie ve sjednocené Evropě.

reklama
Fotogalerie