Články k tématu: střelba na koncertě v Las Vegas (2. října 2017)

Od masakru v Las Vegas uplynul rok. Proč muselo 58 lidí zemřít?

02.10. 12:19

Město Las Vegas si v noci na dnešek připomnělo první výročí od nejhorší střelby do davu lidí v dějinách Spojených států. Stovky přeživších vytvořily lidský řetěz kolem areálu, kde se konal countryový festival, na jehož účastníky střílel 46letý Stephen Paddock z okna nedalekého hotelu Mandalay Bay.…

Policie uzavřela masakr v Las Vegas bez výsledku

03.08. 21:11

Las Vegas (USA) - Deset měsíců po nejtragičtějším masakru střelnou zbraní v moderních dějinách USA neznají vyšetřovatelé odpověď na klíčovou otázku. Nevědí, proč 46letý Stephen Paddock zabil 58 lidí, dalších více než 500 postřelil a nakonec spáchal sebevraždu.

Střelec z Las Vegas před smrtí zmařil vyšetřování útoku

13.01. 12:24

Washington - Stephen Paddock, který loni v říjnu zabil palbou z hotelového pokoje v Las Vegas 58 lidí a přes 500 osob zranil, svůj čin nejenom dlouho plánoval, ale postaral se také o to, aby co nejvíc zkomplikoval jeho vyšetřování.

reklama

Konec spekulací: Všechny oběti masakru v Las Vegas zemřely následkem střelných ran

22.12. 08:00

Las Vegas - Smrt všech 58 lidí, kteří zemřeli během říjnového útoku v Las Vegas, způsobily střelné rány.

Vědci zkoumají mozek střelce z Vegas. Co vše může prozradit?

03.11. 11:40

Las Vegas/Stanford - Měsíc uplynul od střelby v Las Vegas, během které čtyřiašedesátiletý Američan Stephen Paddock zabil 58 lidí a skoro 500 jich zranil. Vyšetřovatelé okamžitě začali pátrat po jeho motivu, když však všechny stopy vedly do slepé uličky, svoji naději vložili do toho, že by třeba…

Od masakru v Las Vegas už uplynuly tři týdny. Zásadní otázka ale dál zůstává nezodpovězená

25.10. 08:03

Las Vegas - Nejhorší masová střelba v moderní historii Spojených států stále není objasněná. Vyšetřovatelé se v minulých týdnech marně chytali indicií, které by je přivedly na stopy motivů Stephena Paddocka, který během útoku na koncertě v Las Vegas zabil 58 lidí a skoro dalších 500 zranil. Policie…

Dozví se svět pravdu o útoku ve Vegas? Policisté obdrželi výsledky pitvy střelce Paddocka

16.10. 08:15

Las Vegas - Nejhorší masová střelba v moderní historii Spojených států není ještě stále objasněná. Vyšetřovatelé se v minulých týdnech marně chytali indicií, které by je přivedly na stopy motivů Stephena Paddocka, který během útoku na koncertě v Las Vegas zabil 58 lidí a skoro dalších 500 zranil.…

Motiv střelce z Las Vegas zůstává záhadou, Paddock zanechal jen papír s čísly

10.10. 16:36

Las Vegas - Američtí vyšetřovatelé stále tápají při pátrání po motivech střelce Stephena Paddocka, který z okna hotelu Mandalay Bay v Las Vegas postřílel 58 lidí a stovky dalších zranil. Podle policie za sebou důkladně zametal stopy.

Měl střelec z Las Vegas přece jen spojení s IS? Džihádisté zveřejnili další detaily

Aktualizovali jsme 9.10.2017, 21:56, 09.10. 16:19

Las Vegas – K masakru v Las Vegas se krátce po činu přihlásil Islámský stát. V prohlášení, které vydal prostřednictvím své agentury Amak, uvedl, že střelec Stephen Paddock před několika měsíci konvertoval k islámu. Teď se džihádisté ozvali znovu.

Opravdu chtěl střelec z Las Vegas spáchat sebevraždu? Paddock měl nejspíš i komplice

06.10. 10:04

Las Vegas - Zatímco pokračuje identifikace obětí po nedělní střelbě na hudebním festivalu v Las Vegas, policie se snaží najít odpověď na jednu z nejdůležitějších otázek - jaký byl motiv Stephena Paddocka, který zabil 59 lidí a přes 500 jich zranil? Šerif z Las Vegas na tiskové konferenci odkryl…

Republikáni mohou podpořit zákaz "urychlovačů" střelby

05.10. 22:10

Washington - Republikáni mohou podpořit po masakru v Las Vegas návrhy demokratů omezující držení zbraní. O regulaci prodeje zařízení urychlujícího palbu jsou jejich lídři připraveni jednat.

Střelec z Las Vegas chtěl možná útočit na více místech

05.10. 20:30

Las Vegas (USA) - Stephen Paddock, který na festivalu v Las Vegas střelbou zabil 58 lidí a přes 500 osob zranil, možná zvažoval i útoky na dva jiné festivaly. Najal si pokoje s výhledem na hudební přehlídky v Las Vegas a Chicagu.

O jeho plánech jsem nevěděla. Byl to milý a klidný člověk, tvrdí přítelkyně střelce z Vegas

05.10. 08:52

Los Angeles - Partnerka Stephena Paddocka, který v Las Vegas v neděli postřílel desítky lidí, nic nevěděla o jeho záměrech. Uvedl to advokát dvaašedesátileté Marilou Danleyové, která v době masakru pobývala na Filipínách.

Trump přiletěl do Las Vegas. V nemocnici navštívil zraněné, poděkoval záchranářům

04.10. 21:58

Las Vegas - Do nevadského Las Vegas dnes přiletěl americký prezident Donald Trump. Tam se má setkat s lidmi, kteří přežili masakr u hotelu Mandalay Bay. Šéf Bílého domu chce rovněž poděkovat záchranářům za rychlou a účinnou pomoc.

Byli lidé v Las Vegas varováni předem? Všichni zemřete, křičela žena ještě před útokem

04.10. 11:27

Las Vegas – Návštěvníci koncertu v Las Vegas, který se po střelbě Stephena Paddocka změnil v krvavá jatka, byli před útokem varováni předem. Necelou hodinu před osudným incidentem mezi lidmi běhala záhadná žena, která se chovala značně „bláznivě“ a křičela „všichni tu sakra umřete“. Informuje o tom…

Alarmující čísla: Masakr v Las Vegas je 273. hromadnou střelbou v USA za posledních 275 dnů

04.10. 09:32

Las Vegas/Washington – Útok v Las Vegas je největší hromadnou střelbou v historii Spojených států. S takovými střelbami, i když v menším měřítku, mají Spojené státy své zkušenosti. Jak informuje server The Independent, masakr v Las Vegas, při kterém podle dosavadních informací zemřelo 59 lidí, je…

Paddock nainstaloval do hotelového pokoje kamery, policie našla na třech místech 47 zbraní

04.10. 08:13

Las Vegas - Americká policie našla celkem 47 střelných zbraní na třech různých místech, kde se vyskytoval Stephen Paddock (64), pachatel nedělního masakru v Las Vegas. 12 zbraní použitých při střelbě mělo na sobě zařízení, která umožňují upravit poloautomatickou zbraň na plně automatickou.

Počet mrtvých z Las Vegas stoupá, další desítky lidí bojují o život

03.10. 21:11

Las Vegas (USA) - Bilance obětí nedělního masakru v Las Vegas se zvýšila na 59 mrtvých a 527 zraněných, dalších 45 lidí je podle zdravotníků v nemocnicích v kritickém stavu.

Otec střelce Paddocka byl na seznamu nejhledanějších osob FBI, Byl lupič a psychopat

03.10. 16:45

Las Vegas - Benjamin Hoskins Paddock, otec masového vraha z Las Vegas, se dostal na seznam nejhledanějších osob FBI. V době, kdy mu bylo přes 30 let, prodával drtiče na odpadky a pracoval jako opravář v Tucsonu. Zároveň ale vylupoval banky, píše list The New York Times.

Čisté zlo a teror, ale ne terorismus? Jak říkat střelbě v Las Vegas?

03.10. 11:02

Las Vegas - Po střelbě v Las Vegas, při níž Stephen Paddock zabil 59 lidí, se ukázalo, že úřady netuší, jak takový zločin oficiálně pojmenovat. Veřejnost chce také znát motiv masakru. Ten je dosud nejasný, množí se proto spekulace.

Střelec z Las Vegas vlastnil 42 zbraní, vylepšoval si je. Postřílel 59 lidí

03.10. 08:02

Las Vegas - Stephen Paddock (64), který na nedělním koncertě v Las Vegas zabil 59 lidí a dalších 527 poranil, vlastnil přes čtyři desítky střelných zbraní. Policie v jeho domě objevila také výbušniny a tisíce kusů munice. Experti se většinou shodují, že Paddock není typickým pachatelem podobných…

Střelba v Las Vegas: Identifikace obětí bude dlouhá, mezi mrtvými jsou i cizinci

02.10. 21:58

Las Vegas – Při divoké střelbě v Las Vegas zemřelo nejméně 58 lidí. Identifikace obětí bude dlouhý a pracný proces. Novinářům to dnes v Las Vegas řekl místní policejní šéf Joseph Lombardo.

Proč nebyl útok v Las Vegas zatím označen za teroristický?

02.10. 20:53

Washington – Motiv masakru v Las Vegas zatím není znám a tak se o něm zatím jen spekuluje. To ale znemožňuje zařadit střelbu čtyřiašedesátiletého Stephena Paddocka mezi teroristické činy. 

K masakru v Las Vegas se přihlásil IS, střelec prý nedávno konvertoval k islámu

02.10. 20:05

Las Vegas – K útoku v Las Vegas, při kterém střelec Stephen Paddock zastřelil více než 50 osob a dalších asi 400 zranil, se přihlásil Islámský stát. Uvádí to agentura AP.

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie