Články k tématu: střelba ve škole na Floridě (14. 2. 2018)

Američtí studenti uctíli oběti floridského masakru, vyšli před školní budovy

14.03. 17:16

Washington - Studenti na stovkách amerických škol dnes vyšli před budovy, aby uctili památku obětí floridského masakru. Studenti ve státech Ohio a Massachusetts se navíc rozhodli zamířit k sídlům místních poslanců, aby požadovali změny zákonů o zbraních.

Žaloba chce pro floridského střelce Cruze trest smrti, obhajoba nesouhlasí

13.03. 20:41

Washington - Americká prokuratura žádá pro 19letého Nikolase Cruze, který v únoru postřílel ve floridské škole 17 lidí, trest smrti. Podle agentury AP ale není vyloučeno, že se nakonec obžaloba s obhajobou dohodne na doživotním vězení bez možnosti propuštění.

Střední škola v Parklandu, kde bylo zabito 17 lidí, je opět otevřená

28.02. 19:29

Parkland (USA) - Život ve floridském Parklandu se pomalu vrací k normálu. Střední škola, kde bylo před dvěma týdny zastřeleno 17 lidí, převážně studentů, dnes obnovila provoz.

reklama

Trump diskutoval se studenty: Kdyby byl ve škole učitel se zbraní, mohl by útok zastavit, trvdil

22.02. 13:04

Washington - Setkání amerického prezidenta se studenty, mezi kterými byli i přeživší masakru na škole v Parklandu, bylo plné emotivních prohlášení. S rozpaky je hodnocen očividný obrat v postoji Donalda Trumpa k omezení dostupnosti střelných zbraní.

Trump se setkal se studenty a učiteli z Parklandu, slíbil jim přísnější kontroly při prodeji zbraní

22.02. 08:04

Washington - Americký prezident Donald Trump se ve čtvrtek setkal se studenty a učiteli školy ve floridském Parklandu, kde minulý týden Nikolas Cruz (19) zabil sedmnáct lidí. Bílý dům slíbil, že bude klást velký důraz na kontrolu prodeje zbraní a prověřování psychického stavu kupujících.

Studenti a přeživší střelby na Floridě vyzvali politiky k omezení prodeje zbraní

21.02. 22:01

Tallahassee (USA) - K sídlu floridského zákonodárného shromáždění dnes přišly tisíce studentů, aby přesvědčily místní politiky k přijetí přísnějších pravidel pro držení útočných zbraní. Byli mezi nimi i přeživší střelby ze střední školy v Parklandu, kde minulý týden rukou bývalého studenta Nikolase…

Clooney, Spielberg a další americké celebrity dají půl milionu dolarů na omezení zbraní

21.02. 08:11

Washington - Některé celebrity se rozhodly, že dají velkou část peněz na pochod za zpřísnění amerických zbrojních zákonů. Protestní akce, která se bude konat 24. března ve Washingtonu. Je reakcí na incident ze 14. února na floridské střední škole, kde útočník Nikolas Cruz (19) zastřelil 17 lidí.

Policie vyšetřovala střelce z Floridy už předloni. Prý nepředstavovalriziko

17.02. 22:42

Miami - Policisté se podle listu South Florida Sun Sentinel setkali s Nikolasem Cruzem již v září 2016. Dospěl však tehdy k závěru, že nepředstavuje velké riziko a není jej třeba monitorovat. Mladý muž ve středu postřílel na střední škole ve floridském Parklandu 17 lidí.

Masakr na Floridě: Chlapec (†15) zemřel, když spolužákům držel dveře při útěku. To se nemělo stát, truchlí jeho rodina

17.02. 19:12

Parkland – Při střelbě na střední škole v kalifornském městě Parkland zemřelo 17 lidí, včetně 14 studentů. Jedním z nich je i patnáctiletý Peter Wang. Ten se ještě před smrtí postaral o to, aby se jeho kamarádi dostali do bezpečí.

Konec šéfa FBI? Kvůli floridskému masakru čelí výzvám k rezignaci

17.02. 13:31

Miami - Ředitel FBI Chris Wray čelí výzvám k demisi. Důvodem je pochybení, které znemožnilo předejít středečnímu masakru na floridské střední škole. Vedení FBI přiznalo, že jeho agenti dostali v lednu tip, že vyhozený student Nikolas Cruz (19) shromažďuje zbraně a chce zabíjet lidi.

Měli jsme informace o Cruzově touze zabíjet. Pochybili jsme, přiznala FBI

16.02. 20:26

Miami - V případě masakru na floridské střední škole jsme pochybili, přiznal dnes americký Federální úřad pro vyšetřování (FBI). Už v lednu dostali jeho agenti tip, že vyhozený student Nikolas Cruz shromažďuje zbraně a chce zabíjet lidi. 

Nikolas Cruz podezřelý z vraždy 17 lidí na Floridě se přiznal

16.02. 08:02

Parkland - Nikolas Cruz obviněný ze střelby, při níž ve středu ve střední škole v americkém městě Parkland na Floridě přišlo o život 17 osob, se k činu přiznal. Informovala o tom dnes agentura AP. Třináct zraněných přeživších je stále hospitalizováno, dva z nich jsou ve vážném stavu. Masakr patří…

Ztráta rodičů a rozchod z dívkou. Co víme o střelci z Floridy a jeho motivu?

15.02. 22:07

Miami - Kvůli střelbě ve střední škole ve floridském Parklandu byl zadržen devatenáctiletý Nikolas Cruz. Útok nepřežilo nejméně 17 osob. Co vlastně o podezřelém z masakru víme?

Útočník z Floridy je členem bělošské extremistické organizace, prošel prý i výcvikem

15.02. 21:08

Miami - Vůdce bělošských extremistů na Floridě potvrdil, že Nikolas Cruz podezřelý z útoku, při kterém bylo zastřeleno nejméně 17 osob na škole v Parklandu je členem jeho skupiny a že se účastnil i jejich ozbrojeného výcviku. Informovala o tom dnes agentura AP.

Trump reaguje na střelbu na Floridě, chce lépe chránit školy před útoky střelců

15.02. 19:54

Washington - V mimořádném vystoupení v přímém televizním přenosu dnes americký prezident Donald Trump označil za prioritu přijatí opatření, jež by lépe chránila školy před útoky střelců. 

Bylo možné střelbě zabránit? FBI prý věděla, že útočník z Floridy hrozil zabíjením

15.02. 19:38

Washington - Americký zpravodajský server BuzzFeed zveřejnil alarmující informaci. Federální úřad pro vyšetřování (FBI) údajně dostal před několika měsíci upozornění na vyhrožování střelbou ve škole na youtube. Autora příspěvku, jímž je prý pachatel středeční floridské střelby, ale v té době…

Policie obvinila střelce z floridské školy ze 17násobné úkladné vraždy

15.02. 17:59

Parkland - Prokuratura na Floridě dnes obvinila Nicolase Cruze (19) ze sedmnáctinásobné úkladné vraždy. Cruz začal střílet před školou v Parklandu odpoledne místního času v době, kdy končilo vyučování. Vešel pak dovnitř, kde zabil 12 lidí. Venku zastřelil tři osoby, mezi nimiž byl člověk, který…

Střelba na Floridě je "akt čirého zla", myslí si Trump. Nařídil stáhnout vlajky na půl žerdi

15.02. 17:16

Washington - Americký prezident Donald Trump dnes nařídil stáhnout státní vlajky na půl žerdi. Opatření se týká i Bílého domu. Vlajky tak mají zůstat do pondělí 19. února. Je to na znamení smutku po masakru na střední škole na Floridě.

První jméno oběti střelce z Floridy: Aaron Feis zemřel jako hrdina, studenty chránil vlastním tělem

15.02. 15:51

Parkland - Mezi oběťmi střelby na střední škole ve floridském městě Parkland je fotbalový trenér Aaron Feis, který před palbou chránil studenty vlastním tělem.

Střelba ve škole na Floridě opět oživila debatu o držení a kontrole zbraní

15.02. 12:02

Parkland - Střelba na škole ve floridském Parklandu, pří níž přišlo o život 17 lidí a která se zařadila k deseti nehorším masovým vraždám v USA, obnovila debatu o kontrole zbraní. Z palby je podezřelý bývalý student Nikolas Cruz.

Masakr ve floridské škole? Nejhorší noční můra, slyšeli jsme jen výstřely a křik, popisují svědci

15.02. 08:05

Miami - Svědci útoku 19letého střelce na střední škole v Parklandu na jižní Floridě, při níž přišlo o život 17 osob, uvedli, že v době, kdy střelba začala, zazněl požární alarm, což vyvolalo chaos.

Střelec na Floridě byl vyloučený student. Problémový mladík, který miloval zbraně

15.02. 06:26

Miami - Devatenáctiletý Nikolas Cruz, který je obviněn ze zabití 17 osob na střední škole na Floridě, byl problémový student, který miloval zbraně. Ze školy byl vyloučen z disciplinárních důvodů.

Útok ve škole na Floridě: Střelec zabil 17 lidí, 13 zranil

Aktualizovali jsme 15.2.2018, 06:22, 14.02. 21:47

Miami (USA) - Na střední škole na Floridě vypukla střelba. Zraněno je 13 lidí a nejméně 17 mrtvých. Na místě zasahovala FBI i armáda, několik lidí bylo během incidentu zavřeno ve škole a na sociálních sítích popisovali, co se uvnitř děje.

reklama

Fotogalerie