Články k tématu: stres

Já z tebe zešedivím. Co se děje s vlasy při stresu? Vědci vyřešili záhadu

23.01. 09:37

Legenda praví, že Marii Antoinettě zbělaly vlasy přes noc, než byla popravena gilotinou za francouzské revoluce v roce 1793. Francouzská královna, kterou potkal tragický osud, tak zřejmě jevila příznaky těžké formy šedivění vlasů v důsledku stresu. Biologické mechanismy, které takové šedivění…

Jste nervózní a ve stresu? Podle slavného experta je to dobře

18.11. 12:02

Stres není jednoznačně negativní. Je negativní pouze tehdy, když je spojený s nemožností mít vliv na události a když je to tzv. distres, ten špatný a škodlivý. Eustres je ten pozitivní nebo i příjemný stres, který bychom v medicíně například mohli přirovnat ke zdravému pohybu. Proto já říkám mějte…

Má cenu jezdit na dovolenou? Upřímnost vědců vám vezme vítr z plachet

29.09. 11:45

Sotva jsme nastoupili znovu do práce, účinek dovolené ustupuje věčnému stresu. Blahodárné psychické a fyzické přínosy v klidu a pohodě prožitých dvou týdnů volna se postupně vyčerpávají a náš mozek znovu přežvykuje problémy a je plný stresu. Je obtížné se s tím smířit, zvláště když jsme měli o…

reklama

Trápí vás stres? Těmto jídlům se vyhněte, nebo se vám přitíží

Aktualizovali jsme 11.1.2019, 12:43, 11.01. 11:05

Stres je civilizační choroba, které se v posledních letech dostává čím dál větší pozornosti, protože postihuje stále více lidí. Trpět jím mohou zaměstnanci, kteří jsou pod pracovním tlakem, maminky na mateřské či studenti před zkouškami – stres si zkrátka nevybírá a působí na stále mladší lidi.…

Úklid bytu je důležitý nejen kvůli hygieně? Vědci zjistili, jak působí na naši psychiku

06.10. 19:43

Na některé lidi má pár minut strávených úklidem domácnosti stejně blahodárný vliv jako věnování se meditačním cvičením. Dokonce představa čistě uklizeného domu, do kterého se vrací po dlouhém a stresujícím dnu, může navodit pocit klidu.

Náš syn už dál nemohl pokračovat, napsala Aviciiho rodina o sebevraždě

28.04. 12:26

Stockholm - Rodina nedávno zesnulého Tima Berglinga známého jako DJ Avicii vydala prohlášení, které naznačuje, že světoznámý švédský producent spáchal sebevraždu. Bergling zápasil s myšlenkami o smyslu života a v tomto vnitřním boji už nedokázal pokračovat, uvádí čtvrteční komuniké. Bergling byl…

Stres nás může zničit, varují lékaři. Co všechno nám způsobuje?

14.04. 10:56

Řím - Bolení hlavy, nevolnost, a dokonce zubní kazy jsou překvapivé způsoby, jak tělo dává najevo úzkostný stav. Chronický stres může doslova zmenšit velikost hipokampu, který hraje zásadní roli v dlouhodobé paměti, takže třeba zapomenete na schůzku nebo si nemůžete vzpomenout, kam jste dali klíče.

Proč při stresu tloustneme? A proč se vlastně přejídáme?

03.02. 11:04

Londýn - Vrší se důkazy, že u přibývání na váze hraje důležitou roli stres. Chronický stres narušuje spánek a zvyšuje hladinu krevního cukru. To vede k návalu hladu a vyhledávání jídla jako útěchy.

Proč kvůli stresu přibíráme? Vědec zjistil odpověď velmi nepříjemným testem

27.01. 07:11

Všichni dobře víme, proč tloustneme. Prostě přijmeme více kalorií, než jich stihneme spálit. To je sice pravda, ale neposkytuje nám to odpověď na tu nejzajímavější otázku - proč se přejídáme?

Hádáte se rádi? Brzy zemřete, tvrdí vědci

18.12. 11:47

Pokud jste hádavý typ, měli byste zbystřit. Podle vědců vám totiž hrozí mnohem vyšší riziko úmrtí než lidem, kteří se konfliktům vyhýbají. Svou roli na tom má nadbytek stresu, který ale může naopak v některých případech fungovat pozitivně.

Co o vás prozradí vaše mluva? Pokud používáte tato slova, jste zřejmě ve velkém stresu

Aktualizovali jsme 26.11.2017, 22:22, 26.11. 10:22

To, že jste ve stresu, může ukázat nejen váš vzhled, ale i mluva. Podle odborníků totiž existují jistá slova, která vystresovaní lidé často používají.

Trápí vás stres? Můžete přijít o paměť

Aktualizovali jsme 26.9.2017, 15:35, 26.09. 14:11

Mnoho lidí po celém světě trpí téměř denně nepřetržitým stresem. Ten má prokazatelně negativní účinky na zdraví člověka, podle nové studie ale může stát i za výpadky paměti. Tvrdí to američtí vědci z Ohijské univerzity.

Ničí vás stres? Rozmlaťte něco, radí psychologové

23.07. 11:26

Rozbijte talíře na prášek, rozsekejte ledničku nebo mikrovlnnou troubu basebalovou pálkou a pocítíte uvolnění. Ve Francii existuje společnost, která ve spolupráci se sofroložkou nabízí zájemcům možnost tímto způsobem bojovat proti stresu a každodenní frustraci, píše agentura AFP.

Jak zvládat stres? Zkuste triky slavných osobností

22.06. 10:04

Řím - Receptů na zvládání stresu je mnoho. Například podle výzkumu Kalifornské univerzity je první pomocí provozování nějakého koníčka. A jak překonávají napětí v práci či osobním životě šéfové světových firem?

Zapomeňte na okolní svět a zbavte se stresu. Škrábejte brambory

26.04. 10:26

Paříž/Londýn - Stres je v současné hektické době všudypřítomný a existuje mnoho rad, jak s ním bojovat. Například supermarket Selfridges v Londýně nabízí možnost škrábání brambor nebo drcení koření.

Stres, vztek i žal nemoce přináší

15.11. 18:56

Praha - Nemoc je volání těla o pomoc. Pokud nevnímáte signály, varovné signály, které vám vaše tělo dává, objeví se nemoc.

Zdravotní sestry nebo sekretářky. Jaké povolání nás činí šťastnými?

18.10. 09:40

Řím - Italský deník Corriere della Sera sestavil žebříček povolání, která dělají člověka štastnějším. Ovšem pozor, nemusí jít nutně o dobře placené místo.

Začít pracovat před 10. hodinou vyvolává únavu a stres, tvrdí vědci

01.10. 10:38

Řím - Pokud musíte ráno brzy vstávat do práce, a cítěte se tak pod psa, není divu. Chodit do zaměstnaná před 10. hodinou vyvolává únavu a stres, zjistili vědci. Na novou studii upozornil italský list La Repubblica.

Jste v neustálém stresu? Neurologové zjistili zajímavou věc

Aktualizovali jsme 27.6.2016, 21:58, 27.06. 09:54

Řím - Stres většina z nás chápe jako negativní záležitost, která má závažné důsledky pro naše zdraví. Vědci však opět potvrdili přísloví, že všechno zlé je k něčemu dobré.

Stres může mít za následek i výpadek paměti

22.04. 10:06

Praha - Řada Čechů trpí téměř denně nepřetržitým stresem. Ten má prokazatelně negativní účinky na zdraví člověka, podle nové studie ale může stát i za výpadky paměti. Tvrdí to američtí vědci z Ohijské univerzity.

reklama
Fotogalerie