Články k tématu: Stropnický, Martin

Stropnický opět skončil v nemocnici

18.04. 13:32

Praha - Ministr zahraničí Martin Stropnický (ANO) kvůli zdravotním problémům nepovede českou delegaci, která z Vatikánu přiveze ostatky kardinála Josefa Berana. Dnes to oznámilo ministerstvo zahraničí. V čele delegace bude místo šéfa diplomacie ministr kultury Ilja Šmíd (za ANO).

Ve Sněmovně to vřelo kvůli Sýrii: Kalousek kvůli Babišovým obratům "vytřeštěně zíral"

17.04. 16:59

Praha - Sněmovna se dnes na žádost ČSSD rozhodla přednostně věnovat situaci v Sýrii, jejíž režim údajně použil chemické zbraně proti svému obyvatelstvu. Důvodem byly především rozdílné postoje představitelů ČR včetně premiéra Andreje Babiše (ANO) k odvetnému útoku, které na Sýrii podnikly USA,…

Trapný Stropnický. Pochybuje někdo, že je to hlupák? Jeho vystoupení je jako facka do tváře, prskají komunisté

Aktualizovali jsme 16.4.2018, 22:03, 16.04. 08:49

Praha - Komunisté se velmi ostře pustili do ministra zahraničí Martina Stropnického. Vyčítají mu to, jak reagoval na útok spojenců na Sýrii. Podle poslance KSČM Zdeňka Ondráčka je šéf české diplomacie hlupák.

reklama

Děkujeme, jste dobří spojenci, vzkazují Američané Čechům

15.04. 12:04

Praha - USA poděkovaly Česku za vyjádření podpory po útoku, který v noci na sobotu provedly americké, britské a francouzské síly v Sýrii.

Ministr Stropnický skončil v nemocnici. Není to nic vážného, tvrdí

14.04. 22:26

Praha - Ministr zahraničí Martin Stropnický skončil dnes v nemocnici. Dlouhodobě ho trápí problémy s páteří.

Kardinál Beran se vrátí domů, delegace přiveze z Vatikánu jeho ostatky

14.04. 15:34

Praha - Koncem příštího týdne budou do Prahy převezeny ostatky kardinála Josefa Berana, jež jsou dosud pohřbeny v tamní svatopetrské bazilice. Vládní delegace vedená ministrem zahraničí v demisi Martinem Stropnickým (ANO) do Vatikánu odletí ve čtvrtek, ve středu cestu projedná kabinet.

Soužití Romů s Čechy? Na ministerstvu zahraničí se dnes řešilo narovnání vztahů

09.04. 18:47

Praha - V sídle ministerstva zahraničí se dnes debatovalo o narovnání vztahů mezi Romy a většinovou společností. Podle zástupce náměstkyně vládní sekce pro lidská práva Davida Beňáka je pozitivní, že na obou stranách jsou lidé, kteří věří tomu, že má smysl pracovat na narovnání konfliktů. Uznal…

Tři vyhoštění ruští diplomaté dnes mají opustit ČR. Česká diplomacie věří, že termín dodrží

01.04. 15:06

Praha - Česko by dnes měli opustit tři členové ruského diplomatického personálu. Byli vyhoštěni v reakci na otravu bývalého ruského agenta Sergeje Skripala v Británii. Recipročně musí tři čeští diplomaté opustit Rusko, a to nejpozději do 5. dubna.

Politici zarazili debaty o nové hymně. Měnit se nebude

29.03. 22:10

Praha - Podoba české hymny by se podle politiků neměla měnit, jak navrhuje Český olympijský výbor (ČOV). Prezident Miloš Zeman prohlásil, že státní symboly nejsou módní doplňky. Ministr kultury v demisi Ilja Šmíd dokonce označil novou verzi hymny představenou ČOV za kýč.

Podle Stropnického je klíčové, že jsme odmítli spojitost s novičokem

29.03. 19:21

Praha - Dnešní výroky mluvčí ruského ministerstva zahraničí o novičoku nejsou banální, řekl novinářům po schůzce s prezidentem Milošem Zemanem ministr zahraničních věcí v demisi Martin Stropnický (ANO).

Stropnický pěl chválu na USA: Jsou pilířem západní bezpečnostní architektury

27.03. 20:57

Praha – Šéf české diplomacie Martin Stropnický se domnívá, že Spojené státy jsou jedinou velmocí, která je schopna globálně bránit hodnoty euroatlantického prostoru. Uvedl to dnes na konferenci o roli USA v evropské bezpečnosti, která se konala v Senátu.

Česko vyhostí tři ruské diplomaty, USA 60

26.03. 16:19

Praha/Washington/Moskva - Česko vyhostí tři členy ruského diplomatického personálu v reakci na otravu bývalého ruského agenta Sergeje Skripala v Británii. Podle premiéra v demisi Andreje Babiše je to výraz solidarity s Británií po útoku. Ruské diplomaty vypovídá také řada zemí EU, Spojené státy…

V Praze začalo jednání Hospodářské a sociální rady OSN

26.03. 12:14

Praha - V Praze dnes začalo jednání Hospodářské a sociální rady OSN (ECOSOC) o plnění rozvojových cílů světové organizace. Účastníci konference budou hledat způsob řešení nadnárodních problémů, jako jsou klimatická změna, konflikty nebo migrace.

Stropnický si pozval na kobereček ruského velvyslance Moskva je mimo realitu, tvrdí

21.03. 17:03

Praha - Na ministerstvo zahraničí ČR dnes dorazil ruský velvyslanec Alexander Zmejevskij. Šéf české diplomacie Martin Stropnický znovu označil za absurdní ruské tvrzení, že nervová látka novičok použitá k útoku v Británii na bývalého dvojitého agenta Sergeje Skripala mohla pocházet z Česka.

Stropnický si kvůli tvrzení Moskvy o Novičoku předvolal ruského velvyslance

20.03. 16:56

Praha - Ministr zahraničí Martin Stropnický (ANO) si na středu předvolal ruského velvyslance Alexandra Zmejevského. Chce od něj vysvětlení výroku Moskvy, že jed novičok mohl pocházet z Česka.

Britský ministr Davis se sešel s Babišem a Stropnickým

14.03. 18:52

Praha - Britský ministr pro brexit David Davis dnes odpoledne přijel do ČR. Na programu měl jednání s premiérem Andrejem Babišem a ministrem zahraničí Martinem Stropnickým (oba ANO), řekly ČTK mluvčí vlády a ministerstva.

Zadržený Muslim: Stropnický slíbil Turecku férové jednání, o vazbě pro Kurda rozhodne Nikulinův soudce

26.02. 17:26

Praha/Brusel - Česká republika bude v případě turecké žádosti o vydání zadrženého kurdského politika Sáliha Muslima postupovat podle zákona. Svému tureckému kolegovi Mevlütovi Çavusogluovi to chce telefonicky sdělit český ministr zahraničí Martin Stropnický. O vzetí kurdského politika do předběžné…

Stropnickému se líbí australský model migrace

22.02. 16:40

Budapešť - V Budapešti se dnes uskutečnilo jednání ministrů zahraničí visegrádské čtyřky (V4) a Austrálie. Řešila se například uprchlická krize. Podle šéfa české diplomacie může být pro Evropu inspirací australský model migrační politiky.

Kdo bude německým ministrem zahraničí? Stropnický má svého favorita

17.02. 17:04

Mnichov - Český ministr zahraničí Martin Stropnický by si přál, aby na postu šéfa německé diplomacie zůstal Sigmar Gabriel. K Česku má podle něj dobrý vztah. Zda se jeho přání naplní, ale není vůbec jisté.

Německo Česku zapůjčí originál mnichovské dohody

15.02. 18:54

Sofia - Ministr zahraničí Martin Stropnický informoval, že Německo zapůjčí do České republiky originál mnichovské dohody, jednoho z nejdůležitějších dokumentů české moderní historie.

Babiš nepojede na mnichovské konferenci, účast zrušil kvůli nachlazení

14.02. 16:56

Praha - Premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) zrušil účast na bezpečnostní konferenci v Mnichově. Jako důvod uvedl nachlazení. Českou republiku budou na akci o víkendu reprezentovat ministryně obrany Karla Šlechtová (za ANO) a šéf diplomacie Martin Stropnický (ANO).

Rozhádaná vláda? Ministři se bouří, Babiše čeká těžké rozhodnutí

06.02. 14:03

Praha – Hnutí ANO je opět rozděleno. Za spory mezi vysoce postavenými politiky hnutí může fakt, že by se ANO mohlo opírat o důvěru hnuté Svoboda a přímá demokracie (SPD) Tomia Okamury. Není to poprvé, co politici rozchází ve svých názorech. Spory se naposledy projevily při prezidentské volbě a…

V4 musí nabízet vlastní řešení problémů EU, soudí Stropnický

01.02. 16:55

Praha - Šéf české diplomaci Martin Stropnický (ANO) dnes jednal se svým maďarským protějškem Péterem Szijjártem. Poté řekl, že by visegrádská skupina (V4) měla předkládat vlastní řešení problémů EU.

Stropnický se s velvyslanci nepáral: Rozhodnutí o soše Koněva přísluší jen Praze 6

09.01. 16:49

Praha - Šéf diplomacie Martin Stropnický (ANO) dnes vzkázal, že ministerstvo zahraničí nemůže zasahovat do záměru Prahy 6 doplnit sochu maršála Ivana Koněva v Bubenči o informační tabuli.

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací