Články k tématu: Stropnický, Martin

Stropnický se oficiálně stal velvyslancem ČR v Izraeli

09.11. 11:49

Někdejší člen několika českých vlád Martin Stropnický nastoupil do svého nového působiště v Izraeli - ve čtvrtek jako velvyslanec České republiky předal své pověřovací listiny prezidentovi Reuvenu Rivlinovi. Informovalo o tom české velvyslanectví v Tel Avivu. Stropnický byl v minulosti ministrem…

Martin Stropnický odešel ze Sněmovny, opouští také vedení ANO

01.10. 19:24

Bývalý ministr obrany a posléze zahraničí Martin Stropnický dnes složil poslanecký mandát. Rezignační prohlášení dorazilo do Sněmovny odpoledne. ČTK to řekla mluvčí předsedy dolní komory Barbora Štenglová. V souvislosti s tím, že se Stropnický stane velvyslancem v Izraeli, odešel také z vedení…

Komentář: Porušování pravidel povýšeno na normu, Babišův kabinet se nepoučil z minulosti

Aktualizovali jsme 30.6.2018, 22:05, 30.06. 20:08

KOMENTÁŘ MIROSLAVA HORKÉHO – Politika bohužel není pouze o vládnutí v čisté podobě a uskutečňování vládních programů či vizí. Je také o vystupování, výrocích a působení na veřejnost. Nově vzniklá vláda právě na tomto poli tragicky pochybila. Dává našim občanům najevo, že právo a pravidla jsou pouze…

reklama

Martin Stropnický znovu skončil v nemocnici

12.06. 09:37

Praha - Ministr zahraničí Martin Stropnický (ANO) je opět v nemocnici. Kvůli potížím s krční páteří byl hospitalizován už v polovině dubna. Nemohl proto tehdy vést českou delegaci, která z Vatikánu do Česka přivezla ostatky kardinála Josefa Berana.

Nákup radarů pro armádu: Zasedla Bezpečnostní rada, o zakázce rozhodne Šlechtová

04.06. 11:13

Praha - Dnes se sešlo předsednictvo Bezpečnostní rady státu. Premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) se s ministryní obrany Karlou Šlechtovou (za ANO) domluvil na postupu v nákupu radarů.

Protlačil estébáka na post premiéra a teď mizí. Herec se pustil do Stropnického, neštítil se ani vulgarit

Aktualizovali jsme 15.5.2018, 22:15, 15.05. 08:00

Herec Jiří Maryško se proslavil svými kontroverzními výroky. V minulosti kritizoval řadu politiků včetně prezidenta Miloše Zemana. Teď se pro změnu vulgárně pustil do končícího ministra zahraničí Martina Stropnického.

Stropnický odchází nejen z vlády ale i ze Sněmovny, chce se vrátit do diplomacie

09.05. 08:38

Praha - Ministr zahraničí v demisi a místopředseda hnutí ANO Martin Stropnický potvrdil, že skončí ve vládě i ve Sněmovně. V hnutí ANO zůstane. Jedenašedesátiletý bývalý velvyslanec v Itálii nebo ve Vatikánu by se rád vrátil do diplomacie. Řekl to v rozhovoru pro dnešní Lidové noviny (LN). Server…

Martin Stropnický prý odejde z ministerstva a stane se velvyslancem

04.05. 18:23

Praha - Ministr zahraničí a místopředseda hnutí ANO Martin Stropnický skončí ve vysoké politice a bude velvyslancem v Izraeli. Informoval o tom dnes web Aktuálně.cz, který se odvolává na nejmenované zdroje z vlády a ANO. O návratu Stropnického do diplomacie se spekuluje delší dobu, nedávno o něm…

Podle ministerstva zahraničí se novičok v ČR netestoval

04.05. 14:26

¨Praha - Jed, který byl použit při otravě dvojitého agenta Borise Skripala v Británii, nese jiné označení než látka, se kterou pracoval Vojenský výzkumný vojenský ústav v Brně, uvedlo dnes ministerstvo zahraničí v prohlášení k údajnému výskytu látky novičok v České republice. Prezident Miloš Zeman…

Stropnický opět skončil v nemocnici

18.04. 13:32

Praha - Ministr zahraničí Martin Stropnický (ANO) kvůli zdravotním problémům nepovede českou delegaci, která z Vatikánu přiveze ostatky kardinála Josefa Berana. Dnes to oznámilo ministerstvo zahraničí. V čele delegace bude místo šéfa diplomacie ministr kultury Ilja Šmíd (za ANO).

Ve Sněmovně to vřelo kvůli Sýrii: Kalousek kvůli Babišovým obratům "vytřeštěně zíral"

17.04. 16:59

Praha - Sněmovna se dnes na žádost ČSSD rozhodla přednostně věnovat situaci v Sýrii, jejíž režim údajně použil chemické zbraně proti svému obyvatelstvu. Důvodem byly především rozdílné postoje představitelů ČR včetně premiéra Andreje Babiše (ANO) k odvetnému útoku, které na Sýrii podnikly USA,…

Trapný Stropnický. Pochybuje někdo, že je to hlupák? Jeho vystoupení je jako facka do tváře, prskají komunisté

Aktualizovali jsme 16.4.2018, 22:03, 16.04. 08:49

Praha - Komunisté se velmi ostře pustili do ministra zahraničí Martina Stropnického. Vyčítají mu to, jak reagoval na útok spojenců na Sýrii. Podle poslance KSČM Zdeňka Ondráčka je šéf české diplomacie hlupák.

Děkujeme, jste dobří spojenci, vzkazují Američané Čechům

15.04. 12:04

Praha - USA poděkovaly Česku za vyjádření podpory po útoku, který v noci na sobotu provedly americké, britské a francouzské síly v Sýrii.

Ministr Stropnický skončil v nemocnici. Není to nic vážného, tvrdí

14.04. 22:26

Praha - Ministr zahraničí Martin Stropnický skončil dnes v nemocnici. Dlouhodobě ho trápí problémy s páteří.

Kardinál Beran se vrátí domů, delegace přiveze z Vatikánu jeho ostatky

14.04. 15:34

Praha - Koncem příštího týdne budou do Prahy převezeny ostatky kardinála Josefa Berana, jež jsou dosud pohřbeny v tamní svatopetrské bazilice. Vládní delegace vedená ministrem zahraničí v demisi Martinem Stropnickým (ANO) do Vatikánu odletí ve čtvrtek, ve středu cestu projedná kabinet.

Soužití Romů s Čechy? Na ministerstvu zahraničí se dnes řešilo narovnání vztahů

09.04. 18:47

Praha - V sídle ministerstva zahraničí se dnes debatovalo o narovnání vztahů mezi Romy a většinovou společností. Podle zástupce náměstkyně vládní sekce pro lidská práva Davida Beňáka je pozitivní, že na obou stranách jsou lidé, kteří věří tomu, že má smysl pracovat na narovnání konfliktů. Uznal…

Tři vyhoštění ruští diplomaté dnes mají opustit ČR. Česká diplomacie věří, že termín dodrží

01.04. 15:06

Praha - Česko by dnes měli opustit tři členové ruského diplomatického personálu. Byli vyhoštěni v reakci na otravu bývalého ruského agenta Sergeje Skripala v Británii. Recipročně musí tři čeští diplomaté opustit Rusko, a to nejpozději do 5. dubna.

Politici zarazili debaty o nové hymně. Měnit se nebude

29.03. 22:10

Praha - Podoba české hymny by se podle politiků neměla měnit, jak navrhuje Český olympijský výbor (ČOV). Prezident Miloš Zeman prohlásil, že státní symboly nejsou módní doplňky. Ministr kultury v demisi Ilja Šmíd dokonce označil novou verzi hymny představenou ČOV za kýč.

Podle Stropnického je klíčové, že jsme odmítli spojitost s novičokem

29.03. 19:21

Praha - Dnešní výroky mluvčí ruského ministerstva zahraničí o novičoku nejsou banální, řekl novinářům po schůzce s prezidentem Milošem Zemanem ministr zahraničních věcí v demisi Martin Stropnický (ANO).

Stropnický pěl chválu na USA: Jsou pilířem západní bezpečnostní architektury

27.03. 20:57

Praha – Šéf české diplomacie Martin Stropnický se domnívá, že Spojené státy jsou jedinou velmocí, která je schopna globálně bránit hodnoty euroatlantického prostoru. Uvedl to dnes na konferenci o roli USA v evropské bezpečnosti, která se konala v Senátu.

Česko vyhostí tři ruské diplomaty, USA 60

26.03. 16:19

Praha/Washington/Moskva - Česko vyhostí tři členy ruského diplomatického personálu v reakci na otravu bývalého ruského agenta Sergeje Skripala v Británii. Podle premiéra v demisi Andreje Babiše je to výraz solidarity s Británií po útoku. Ruské diplomaty vypovídá také řada zemí EU, Spojené státy…

V Praze začalo jednání Hospodářské a sociální rady OSN

26.03. 12:14

Praha - V Praze dnes začalo jednání Hospodářské a sociální rady OSN (ECOSOC) o plnění rozvojových cílů světové organizace. Účastníci konference budou hledat způsob řešení nadnárodních problémů, jako jsou klimatická změna, konflikty nebo migrace.

Stropnický si pozval na kobereček ruského velvyslance Moskva je mimo realitu, tvrdí

21.03. 17:03

Praha - Na ministerstvo zahraničí ČR dnes dorazil ruský velvyslanec Alexander Zmejevskij. Šéf české diplomacie Martin Stropnický znovu označil za absurdní ruské tvrzení, že nervová látka novičok použitá k útoku v Británii na bývalého dvojitého agenta Sergeje Skripala mohla pocházet z Česka.

Stropnický si kvůli tvrzení Moskvy o Novičoku předvolal ruského velvyslance

20.03. 16:56

Praha - Ministr zahraničí Martin Stropnický (ANO) si na středu předvolal ruského velvyslance Alexandra Zmejevského. Chce od něj vysvětlení výroku Moskvy, že jed novičok mohl pocházet z Česka.

reklama

Fotogalerie