Články k tématu: svatba

Stovky policistů si došláply na gang poskytující fingovaná manželství

06.11. 13:29

Zhruba dvě stě fingovaných manželství zařídila údajně cizincům čtveřice, kterou dnes při rozsáhlé razii v Berlíně a sousedním Braniborsku zadržela německá policie. Informovala o tom dnes agentura DPA. Cizincům zprostředkovali podle policie tři muži a jedna žena sňatky nebo prodali zfalšované oddací…

Finanční úřad pronásleduje novomanžele. Požaduje informace o svatebních hostinách

09.10. 18:56

Finanční úřad pro Olomoucký kraj si z několika matričních úřadů vyžádal informace o svatbách a na základě těchto údajů rozeslal výzvy o poskytnutí údajů o svatební hostině novomanželům, kteří se brali v určité restauraci. Výzvu zaslal také novomanželům, kteří měli svatební obřad v konkrétní den i v…

Svatba nebo narození dítěte? Vědci zjistili, kdy jsou lidé nejšťastnější

04.09. 18:50

Přemýšleli jste někdy nad tím, kdy jste byli nejšťastnější? Bylo to v dětství, kdy jste si naplno a bez starostí užívali? Doba, kdy se vám narodilo první dítě? Nebo chvíle, kdy jste odešli do důchodu? Každý z nás to samozřejmě cítí jinak. Odborníci se však na tuto otázku pokusili odpovědět vědecky…

reklama

Je legální si vzít vlastního bratrance či sestřenici? A narodí se takovému páru nemocné děti?

Aktualizovali jsme 11.8.2018, 22:04, 11.08. 19:31

Víte, co mají společného královna Viktorie, Charles Darwin a Albert Einstein? Tyto známé historické osobnosti si vzali svého bratrance nebo sestřenici. A v historii nebyli zdaleka jediní. Je ale něco takového možné udělat dnes?

Svatby v Praze? Výjimkou nejsou parky ani lodě

04.08. 16:11

Praha - Svatební obřady pod širým nebem, třeba v zahradách či na lodích, si objednávají snoubenci v některých městských částech Prahy.

Britské soudy začaly trestat vynucené sňatky

29.05. 20:11

Londýn - Britské soudy začaly trestat za nucené sňatky, které organizují převážně občané původem z jižní Asie svým vlastním dětem. Podle organizace Thomson Reuters Foundation vynesly soudy odsuzující verdikty v rozmezí jednoho týdne ve dvou případech.

Slavný herecký svůdník se 57 letech ženil

26.05. 16:41

Londýn - Britský herec Hugh Grant, známý například z filmu Čtyři svatby a jeden pohřeb, se v 57 letech nakonec přece jen oženil. Za manželku si představitel filmových romantických ostýchavců vzal svou dlouholetou přítelkyni Annu Ebersteinovou, s níž už má tři děti. Podle agentury Reuters byla…

Nemluvte už o svatbě, nařídil anglický hostinec hostům

18.05. 14:51

Londýn - Hostinec v anglickém městě Derby hostům zakázal mluvit o nadcházející svatbě prince Harryho s Meghan Markleovou. Za jakoukoli zmínku o sobotním obřadu, o němž mluví celá Británie, hrozí provinilcům v zařízení The Alexandra Hotel pokuta. Informují o tom místní média.

Nevěsta v bílém? V minulosti byl vkus úplně jiný

18.05. 09:36

Londýn - Představte si Meghan Markleovou, jak se v předvečer svatby zamyšleně dívá na šaty, které si následujícího dne oblékne, než vykročí k oltáři. Ovšem místo bílé krajky nebo nadýchané záplavy průhledného tylu by přejela rukou po rukávu červenohnědé róby lemované norkem, vyšívané zlatem a sukní…

Sázka na jistotu? Na královské svatbě se budou podávat britská jídla

16.05. 21:15

Londýn - Královská rodina zatím neoznámila, na jakých pokrmech či vínech si pochutnají hosté sobotní recepce po svatbě britského prince Harryho a americké herečky Meghan Marklové.

Superfanynka dorazila do Británie, chystá na třetí královskou svatbu

16.05. 19:20

Washington/Londýn - Američanka Donna Wernerová musela cestovat dlouhé hodiny a urazila více než 5000 kilometrů. Jestliže se jí ale poštěstí zahlédnout v sobotu v Británii novopečený královský manželský pár, cesta se jí vyplatí, svěřila se agentuře Reuters.

Svatba Meghan a Harryho ovládne televize, v Česku poběží na třech

16.05. 18:28

Praha - Na svatbu britského prince Harryho a americké herečky Meghan Markleové se nechystá jen britské království, ale i tuzemská média. Většina z nich nabídne speciální zpravodajství nebo přímé přenosy z obřadu. Vyplývá to z informací firem.

Svatebčané v Jemenu byli napadeni letadly, výsledkem je 20 mrtvých včetně ženicha a nevěsty

23.04. 12:35

Saná - Při náletu arabské koalice zemřelo v neděli na severu Jemenu až 20 účastníků svatby. Oznámila to dnes jemenská televize Al-Masíra. Z jižního města Táizz jsou dnes hlášeny boje mezi provládními jednotkami a radikály.

Svatba prince Harryho a Meghan Markleové? Květinová výzdoba bude z růží a pivoněk

Aktualizovali jsme 1.4.2018, 22:25, 01.04. 18:25

Windsor - Květinou výzdobu pro svatbu britského prince Harryho a americké herečky Meghan Markleové zajistí floristka Philippa Craddocková. Kapli svatého Jiří na hradě Windsoru, kde se obřad uskuteční, budou zdobit náprstníky, pivoňky a bílé růže.

Princ Harry a Meghan Markleová pozvou na svatbu přes 2600 lidí z řad veřejnosti

02.03. 15:34

Londýn - Princ Harry a herečka Meghan Markleová na svou svatbu pozvou přes 2600 lidí, kteří budou moci na hradě Windsor přihlížet příjezdu svatebčanů. Vedle zástupců charity obdrží pozvánky lidé z různých částí Británie, různého věku a sociálního postavení.

Dirigent školního orchestru měl poměr se svou žačkou, sňatkem se vyhnul vězení

27.02. 08:58

Petrohrad - Dirigent školního orchestru v ruském Petrohradu byl odsouzen za milostný poměr se svou teprve 14letou žačkou. Trestu se vyhnul tím, že se stihl rozvést s dosavadní ženou a oženit s dotyčnou dívkou dříve, než soud dospěl k vynesení verdiktu.

České svatby? Mění tradice u hostin i oblečení ženichů a nevěst

17.02. 14:33

Zlín - Nevěsty v Česku už nemají bohaté princeznovské šaty, vybírají si spíše jednoduché a pohodlnější. U oblečení ženichů vede modrá a šedá barva, používají se slim obleky. Muži nosí například i dřevěné motýlky.

Princ Harry a Meghan Markleová zveřejnili podrobnosti svého svatebního dne

12.02. 08:02

Londýn - Svatba britského prince Harryho a americké herečky Meghan Markleové se uskuteční v poledne 19. května v kapli svatého Jiří na hradě Windsor. Princova kancelář v Kensingtonském paláci zveřejnila podrobnosti k obřadu.

Co se stane, když na svatbě místo "ano" odpovíte "ne"?

Aktualizovali jsme 26.1.2018, 22:32, 26.01. 16:47

"Táži se vás, pane ženichu, zda vstupujete dobrovolně do manželství se zde přítomnou slečnou, budete jí oporou v dobrém i zlém, ve zdraví i nemoci?" Tuto větu slyšel každý, kdo někdy vstoupil do svazku manželského. V 99 procentech případů při ní odpověděl "ano", stejně jako jeho protějšek. Co by se…

Svatba v letadle. Letušku a stevarda oddal papež František

18.01. 16:40

Santiago de Chile - Papež František dnes cestou na sever Chile oddal v letadle letušku a stevarda, kteří ho od začátku týdne doprovázejí při jeho cestě v této jihoamerické zemi.

Je lepší být single, nebo ženatý? Průzkum jasně ukázal, kdo se má v životě lépe

Aktualizovali jsme 29.12.2017, 22:09, 29.12. 08:14

Lidé žijící v manželství mají mnoho důvodů být samolibí: mohou se dělit výdaje, mohou žít svobodně bez strachu, že zemřou sami a mohou trávit čas s ostatními manželskými páry. Existuje ale i další důvod, proč se manželé cítí dobře, píše server The Independent.

Babišova svatba byla obří podvod, tvrdí aktivisté

Aktualizovali jsme 28.12.2017, 22:26, 27.12. 08:40

Praha - Svatba Andreje Babiše a Moniky Babišové mohla být součástí předvolební kampaně. Hnutí AUVA, které se vymezuje proti populistům přišlo s videem, které naznačuje, že předseda vlády byl už dávno ženatý.

Muž byl na vlastní svatbě postřelen do genitálií, skončil v nemocnici

09.11. 21:28

Káhira - Vážná zranění utrpěl na vlastní svatbě Egypťan, kterého při oslavě omylem postřelil jeden z hostů.

Sologamie? Trendem je provdat se sama za sebe, cestovní kancelář nabízí obřady

29.09. 09:15

Řím - Italka Laura Mesiová, cvičitelka fitness, je toho názoru, že každý musí především milovat sám sebe. Provdala se proto sama za sebe. Na svatbě měla družičky, 70 hostů a také třípatrový dort.

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie