Články k tématu: světová banka

O kolik klesne světová ekonomika? Jsou tu nové odhady

08.06. 18:10

Světová ekonomika v letošním roce v důsledku koronavirové krize klesne o 5,2 procenta. Zaznamená tak nejhlubší recesi od druhé světové války. Předpověděla to dnes Světová banka (SB) ve svém globálním hospodářském výhledu. V příštím roce počítá s oživením, světová ekonomika by podle ní měla vzrůst o…

Světovou ekonomiku čekají velké trable? Prognóza nevypadá dobře

09.01. 09:43

Světová banka (SB) zhoršila svoji prognózu globálního ekonomického růstu za loňský a letošní rok o 0,2 procentního bodu. Důvodem je pomalejší oživení obchodu a investic, než se doposud čekalo, přestože obchodní napětí mezi Spojenými státy a Čínou se zmírňuje. Loni ekonomika podle prognózy rostla…

Velké srovnání: Nejlepší země světa pro podnikání. Jak obstálo Česko?

29.10. 13:02

Česká republika se umístila na 41. místě v hodnocení nejlepších podmínek pro podnikání. Zemí s nejlepšími podmínkami je Nový Zéland, za kterým následují Singapur a Hongkong.

reklama

Země G7 a Světová banka věnují miliardy dolarů na vzdělání dívek

10.06. 15:43

La Maibaie - Státy G7 a Světová banka se na summitu v Kanadě rozhodly věnovat téměř tři miliardy dolarů na vzdělání dívek. Podle kanadské vlády jde o vůbec největší jednorázovou investici do této oblasti. Pozornost chtějí dárci věnovat především oblastem, kde je pro dívky školní docházka zvláště…

Podnikání v Česku: Náklady na rozjezd podnikání klesly, složitější je placení daní

31.10. 20:34

Washington - Nejlepší podmínky pro podnikání panují na Novém Zélandu. Tento stát se na prvním místě v žebříčku Světové banky (SB) umístil podruhé za sebou.

Civilizace se řítí do vážných problémů, hrozí konflikty a nestabilita, varuje šéf Světové banky

11.10. 09:07

Washington - Prezident Světové banky (SB) Jim Yong Kim se domnívá, že civilizace bude muset řešit vážné potíže, až automatizace vezme pracovní místa lidí. Hrozí podle něj konflikty a nestabilita.

Zrychlování růstu světové ekonomiky bude pokračovat, předvídá Světová banka

05.06. 11:06

Washington - Podle červnové prognózy Světové banky (SB( by růst globální ekonomiky měl letos zrychlit na 2,7 procenta a napřesrok dosáhnout 2,9 procenta.

Ruská ekonomika poroste, pomůže jí ropa, předvídá světová banka

23.05. 16:38

Moskva - Podle Světové banky (SB) ruská ekonomika počínaje letošním rokem poroste. Po dvou letech problémů jí pomohou vyšší ceny ropy a její rostoucí produkce, která dosáhne nových postsovětských maxim.

Ruská ekonomika se oklepala, propad HDP zpomalil

14.11. 17:41

Moskva - Ruský hrubý domácí produkt (HDP) ve třetím čtvrtletí zpomalil meziroční pokles na 0,4 procenta. Světová banka (SB) počítá pro příští rok dokonce s růstem ruského hospodářství. Pozitivní vývoj by ale mohly zhatit sankce.

Česká republika má jeden z nejdelších procesů povolování staveb v Evropě, zlobí se Světová banka

31.10. 16:39

Praha – Světová banka vydala svou pravidelnou studii Doing Business. Podle letošních údajů má Česká republika jeden z nejdelších procesů povolování staveb v Evropě.

Uniklé tajné materiály IS přinesly velmi znepokojivé závěry

07.10. 15:35

Londýn – Světová banka vydala zprávu týkající se Islámského státu, která vznikla na základě uniklých materiálů o celkem 3803 bojovnících. Z nich sestavila jakýsi přehled těch, kteří se k radikální skupině přidávají. A některé závěry jsou velmi překvapující.

Ekonom má návrh: Dejte migrantům vlastní stát

23.09. 12:01

Stockholm – Paul Romer, nový hlavní ekonom vlivné Světové banky představil cestu, jak by se Švédsko mohlo bez větších problémů a finančních nákladů vypořádat s velkým počtem migrantů. Země by podle něj mohla vytvořit stát ve státě.

Šéf Světové banky chce ve funkci zůstat dalších pět let

24.08. 10:54

Washington - Prezident Světové banky (SB) v úterý oficiálně oznámil, že chce ve funkci zůstat dalších pět let. Jim Yong Kim už má podporu největšího akcionáře SB, tedy Spojených států. Žádní další kandidáti se zatím neobjevili.

reklama
Fotogalerie