Články k tématu: Svoboda a přímá demokracie (SPD)

Česko by mělo být součástí EU, shoduje se před volbami většina stran

13.08. 15:41

Praha - Zachování členství České republiky v Evropské unii prosazuje ve svých předvolebních programech většina hlavních politických stran. Nelze tedy předpokládat, že by volbo v tomto ohledu něco změnily.

ANO drtí konkurenty. Koalice lidovců a STAN by před rozpadem získala 9,5 procent

28.07. 17:51

Praha - Sněmovní volby by v červenci vyhrálo podle volebního modelu agentury Median hnutí ANO s náskokem před druhou KSČM a třetí ČSSD. Koalice KDU-ČSL a STAN, jež se za krátký čas po svém vzniku rozpadla, by zůstala těsně pod desetiprocentní hranicí nutnou pro vstup do Sněmovny.

Češi mají zájem o malé strany? Volební potenciál SPD, Pirátů a Realistů roste

25.07. 14:27

Praha - Hnutí Ano má největší volební potenciál, voliči velmi nadějně preferují i SPD. Vedle podpory tradičních parlamentních stran je zájem i o Realisty a Piráty. Ukázal to průzkum agentury Sanep.

reklama

České strany čeká po volbách dilema kvůli spolupráci s Babišem, píší na Slovensku

13.07. 12:07

Praha/Bratislava - Demokratické strany v ČR to po podzimních volbách nebudou mít jednoduché, píše slovenský list Sme. Vybírat totiž budou ze dvou možností, a to vzdát se svého programu a vytvořit koalici proti hnutí ANO Andreje Babiše, nebo s ním spolupracovat.

Nový průzkum: Pád ČSSD se zastavil, na komunisty ale stále ztrácí

11.07. 09:15

Praha - Na přelomu června a července by se do sněmovny dostalo šest politických stran. Emotivní dopady vládní krize, která probíhala před prázdninami, oslabil. Hnutí ANO si drží vysoké preference, ČSSD mírně posílila. Zůstává však stále na třetím místě žebříčku za KSČM, která také mírně posílila. U…

Nový průzkum: ODS se dostala na druhé místo, ČSSD dál ztrácí

02.07. 13:56

Praha - Podle aktuálního průzkumu společnosti Kantar TNS pro Českou televizi by volby do Sněmovny nyní vyhrálo hnutí ANO s 33,5 procenty hlasů. ČSSD se propadla na čtvrté místo a koalice lidovců se STAN by v poslaneckých lavicích neusedla. Pro vstup do dolní komory potřebuje alespoň 10 procent, má…

Nový průzkum: ČSSD je až třetí, ANO suverénně vede. A co koalice KDU-ČSL a STAN?

28.06. 13:08

Praha - Jak ukázal volební model agentury Median, volby by v červnu vyhrálo hnutí ANO, které se vrátilo ke 27,5 procenta. Druhá by skončila KSČM s 15,5 procenta. ČSSD by dalo hlas 14 procent lidí, tedy stejně jako v květnu. Koalice KDU-ČSL a STAN by získala devět procent, do Sněmovny by se tedy…

ANO válcuje ostatní strany. ČSSD a ODS jsou na tom skoro stejně

26.06. 14:57

Praha - Centrum pro výzkum veřejného mínění (CVVM) tradičně zjišťovalo podporu politických stran ve veřejnosti a ochotu zúčastnit se parlamentních voleb. Do dolní sněmovny by se momentálně probojovalo šest stran. Průzkum nepočítá s dvojkoalicí lidovců se STAN.

Já volím SPD, zpívá v novém klipu Olivie Žižková

15.06. 15:45

Praha - Tomio Okamura (SPD) může mít radost. Zpěvačka Olivie Žižková mu se svým manželem složila neoficiální předvolební píseň. V ní s manželem zpívá a rapuje o tom, proč by lidé měli vhodit v říjnových volbách hlas právě Okamurově Svobodě a přímé demokracii.

Sobotka by měl podat původně ohlášenou demisi, tvrdí Okamurovo hnutí

10.05. 22:13

Praha – Šéf hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) Tomio Okamura je přesvědčen, že by Sněmovna měla vyzvat premiéra Bohuslava Sobotku (ČSSD), aby podal demisi vlády tak, jak to nejprve ohlásil. Zároveň by prý také měla požádat prezidenta, aby ji v souladu s ústavou přijal.

Hnutí ANO je suverénně první, ODS už dotahuje sociální demokraty

30.04. 14:42

Praha - Důvěra ve vládu za posledního půl roku setrvale klesá. Aktuálně jí podle průzkumu společnosti Kantar TNS pro Českou televizi důvěřuje 36 procent dotázaných, což je druhý nejhorší výsledek od února 2014. Průzkum také ukázal, že se ANO drží nad třiceti procenty. Na druhém místě zůstává ČSSD,…

Kalousek, KDU-ČSL a STAN i Okamura by se do Sněmovny nedostali, ukazuje průzkum

15.04. 11:34

Největší podpoře voličů se šest měsíců před sněmovními volbami těší hnutí ANO 2011. Od vítěze voleb v roce 2013, ČSSD, ho v současné době dělí více než devět procentních bodů. Nově vzniklá volební dvojkoalice KDU-ČSL a Starostů by v dubnu nedosáhla nutné desetiprocentní hranice pro získání…

Holík na Krymu byl, potvrdilo Okamurovo hnutí SPD. Poloostrov označilo za ruskou republiku

28.03. 13:25

Praha - Hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) dnes potvrdilo, že se jeho poslanec Jaroslav Holík zúčastnil oslav třetího výročí obsazení Krymu Ruskem. Proti cestě Holíka na Krym se minulý týden ohradilo ukrajinské velvyslanectví a ukrajinské bezpečnostní složky mu na pět let zakázaly vstup na…

Ukrajina odsoudila účast českého poslance Holíka na oslavách na Krymu

Aktualizovali jsme 20.3.2017, 23:47, 20.03. 18:42

Praha - Český poslanec hnutí Svoboda a přímá demokracie Jaroslav Holík se zúčastnil oslav třetího výročí obsazení Krymu Ruskem. Ukrajinské bezpečnostní složky proto Holíkovi udělily pětiletý zákaz vstupu na území státu.

Populisté v Česku posilují, revoluce nekončí. Britský server se zaměřil na dění u nás

14.02. 08:02

Paříž/Praha – Pozornost Evropy se zaměřuje na Francii, kde už na konci dubna proběhne první kolo prezidentské volby. Republikánský kandidát François Fillon kvůli skandálům kolem něj a jeho ženy v průzkumech propadá, podle predikcí by se do druhého kola měli dostat někdejší ministr hospodářství…

Zeman je pro spolupráci SPO s hnutím SPD Tomia Okamury

11.02. 13:49

Praha - Prezident Miloš Zeman bude opět volit ve sněmovních volbách Stranu práv občanů (SPO). Při svém projevu na sjezdu se vyslovil pro rovnoprávnou spolupráci s hnutím Svoboda a přímá demokracie (SPD) Tomia Okamury.

Veleba navrhuje předvolební spolupráci s Okamurou

11.02. 13:19

Praha - Strana práv občanů (SPO) by podle svého předsedy Jana Veleby měla kandidovat do sněmovních voleb společně s hnutím Svoboda a přímá demokracie (SPD) Tomia Okamury. Veleba to řekl na dnešním volebním sjezdu strany.

Okamura u vlády neuspěl s návrhem na trestání podpory propagace a ideologie hlásající nenávist

09.01. 13:00

Praha - Vláda na svém dnešním zasedání dle očekávání nepodpořila návrh poslanců Svobody a přímé demokracie (SPD), aby byla trestná i podpora a propagace ideologie, která potlačuje práva a svobody nebo hlásá nenávist.

Vláda asi odmítne návrh SPD na trestání podpory nenávistné ideologie

06.01. 09:34

Praha - Vláda na svém pondělním zasedání patrně zamítne návrh poslanců opoziční Svobody a přímé demokracie (SPD), aby byla trestná i podpora a propagace ideologie, která potlačuje práva a svobody nebo hlásá nenávist, nejen podpora a propagace takového hnutí.

Okamura chce trestat podporu ideologie hlásající nenávist

17.12. 11:10

Praha - Poslanec Tomio Okamura navrhuje, aby byla trestná i podpora a propagace ideologie, která potlačuje práva a svobody nebo hlásá nenávist. Nejen podpora a propagace takového hnutí.

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací