Články k tématu: Svoboda a přímá demokracie (SPD)

Okamura po jednání s ANO věří v kompromisy

18.01. 21:49

Praha - Experti hnutí ANO posoudí programové priority, které jim na dnešní schůzce předložili šéfové hnutí SPD. Podle předsedy SPD Tomia Okamury by nová vláda ANO mohla prosazovat priority jeho strany.

Pardubická SPD vyloučila dva členy za kritiku kontroverzního krajského předsedy

17.01. 19:51

Pardubice - Hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) v Pardubickém kraji vyloučilo dva své členy. Důvodem byl fakt, že kritizovali krajského předsedu a poslance Jiřího Kohoutka. 

SPD má v plánu jednat o programu, resortech i vládní koalici

16.01. 19:45

Praha - Hnutí Svoboda a přímá demokracie je připraveno ve druhém kole sestavování vlády jednat o programu, resortech i vládní koalici. Novinářům to dnes řekl místopředseda strany Radim Fiala.

reklama

Pro Zemana hlasovali voliči SPD, pro Drahoše pro voliči ODS, TOP 09 a Pirátů

13.01. 18:52

Praha - Pro Miloše Zemana hlasovali v prvním kole prezidentských voleb nejčastěji voliči SPD, KSČM a ANO. Jiří Drahoš získal hlasy hlavně od voličů Pirátů, TOP 09 a ODS.

Babiš to schytal od ODS i SPD: Vláda v programu mlží, chce miliardy pro své osobní zájmy

10.01. 12:33

Praha - ODS nepodpoří při dnešním hlasování vládu Andreje Babiše (ANO) kvůli tomu, že se vládní hnutí ani nepokusilo o sestavení většinové vlády. SPD nesouhlasí s návrhem, aby Sněmovna dnes i bez stanoviska mandátového a imunitního výboru hlasovala pro vydání Babiše a předsedy poslaneckého klubu…

ANO podporu nenašlo. Okamura vládu podpořit odmítl

09.01. 18:35

Praha - Předseda hnutí SPD Tomio Okamura dnes večer po schůzce s prezidentem Milošem Zemanem potvrdil postoj svého uskupení, že nedá ve středu důvěru menšinové vládě Andreje Babiše (ANO).

Okamurovci předložili Sněmovně návrh na přímou volbu starostů a hejtmanů

28.12. 16:33

Praha - Hnutí SPD předložilo ve Sněmovně novelu ústavy, v níž navrhuje zavést přímou volbu starostů a hejtmanů. Předkladatelé si od návrhu slibují mimo jiné větší odpovědnost přímo volených starostů a hejtmanů ke spravovanému majetku.

Okamurova SPD navrhuje trestat i podporu ideologie hlásající nenávist

26.12. 11:10

Praha - Hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) Tomia Okamury předložilo ve Sněmovně novelu trestního zákoníku. Požaduje, aby trestná byla podpora a propagace ideologie potlačující práva a svobody nebo hlásající nenávist. Dnes hrozí vězení pouze za podporu a propagaci takového hnutí. Předlohu…

Průzkum: ANO by drtivě vyhrálo, Okamura se propadá

21.12. 16:37

Praha - V šetření realizovaném v prosinci zjišťovalo Centrum pro výzkum veřejného mínění (CVVM) podporu politických stran ve veřejnosti a ochotu zúčastnit se parlamentních voleb. Podle volebního modelu má největší podporu ANO (35,5 %) následované Piráty (11,5 %) a ODS (11,5 %).

SPD menšinovou vládu ANO nepodpoří. Vadí mu Šlechtová i Vojtěch

21.12. 11:27

Praha - Hnutí SPD nepodpoří menšinovou vládu ANO, a to ani odchodem ze sálu. Po dnešním více než hodinovém jednání se zástupci ANO to řekl novinářům předseda SPD Tomio Okamura.

Pardubická SPD porušila zákon? Vybírala příspěvky na volby pod falešnou záminkou

20.12. 16:49

Pardubice - Vedení organizace Svoboda a přímá demokracie (SPD) v Pardubickém kraji nechalo loni před krajskými volbami zřídit fond s poplatky za místo na kandidátce. Členům hnutí tvrdilo, že je třeba zaplatit kauci pro krajský úřad. Později vyšlo najevo, že na rozdíl od sněmovních voleb není třeba…

Hvězda světového formátu? Okamura otevřeně promluvil

19.12. 13:53

Praha - Předsedy strany Svoboda a přímá demokracie (SPD) Tomio Okamura si všímají média i v zahraničí. Pro irský deník se vyjádřil, že chce moc vrátit do rukou českého lidu.

Okamurova SPD plní slib, podala Sněmovně návrh na zavedení obecného referenda

18.12. 18:02

Praha - Hnutí SPD Tomia Okamury podalo do Sněmovny předlohu o zavedení obecného referenda. Jde o jeden z klíčových bodů programu tohoto uskupení.

V Praze se sejdou odpůrci migrace, hrozí demonstrace

16.12. 09:09

Praha - V Praze se dnes koná konference evropských protiimigračních stran. Na akci, kterou pořádá Svoboda a přímá demokracie (SPD), budou jednat o tom, zda by Evropskou unii neměla nahradit spolupráce suverénních zemí.

Nechci zabrušovat, abych pak nemusel vybrušovat. Politik SPD dobyl internet. Kde je mu konec?

14.12. 08:01

Volby do Poslanecké sněmovny s přehledem vyhrálo hnutí ANO, které získalo zhruba třetinu hlasů všech oprávněných voličů. Pokud bychom ale měli vybrat jednu osobu, která se zapsala veřejnosti do paměti, nebyl by to nový premiér Andrej Babiš, ale člen SPD a expert na kulturu Miloslav Rozner.

Lichvář v řadách SPD? Část krajské organizace chce odvolat vedení

Aktualizovali jsme 11.12.2017, 22:02, 11.12. 17:35

Parubice - Část členů krajské organizace hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) chce odvolat současné vedení v čele s novým poslancem Jiřím Kohoutkem. Vytýkají mu autoritářské jednání a vadí jim jeho dřívější činnost. Byl jednatelem a společníkem firmy Time Financial CZ, která poskytuje nebankovní…

SPD pochválilo Zemana jako prezidenta, přímou podporu pro volby ale nedostal

09.12. 18:42

Praha - Hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) vyzdvihlo práci prezidenta Miloše Zemana. Prezidentem má být podle usnesení strany i po lednových volbách nadále člověk, který bude podporovat přímou demokracii, bude bojovat proti migraci, islamizaci a bude bojovat za národní zájmy.

Ze Zemana je politik plný zloby. Proč tam lezl? Prezident sklízí kritiku za vystoupení na sjezdu SPD

09.12. 18:26

Praha - Prezident Miloš Zeman dnes vystoupil na sjezdu hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD). Kritizují ho za to zástupci komunistů, ČSSD, TOP 09, ale i kandidát na Hrad Mirek Topolánek.

Komentář: Pragmatik Zeman vyrazil do boje, sesbíral už voliče okamurovců a Babiše

09.12. 16:39

KOMENTÁŘ MIROSLAVA HORKÉHO - Miloš Zeman popírá sám sebe. V boji o Hrad chce natolik vyhrát, že pragmaticky opouští svoje někdejší zásady a stanoviska. Evropskou unii i Stranu práv občanů hází s vědomím toho, kdo je jeho elektorát, za hlavu. Kampaň to ale není, vážení voliči.

Zeman se s SPD shoduje, vytknul ale Okamurovcům jeden bod jejich programu

09.12. 16:29

Praha - Prezident Miloš Zeman dnes vytknul hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) přístup k vysílání českých vojáků do zahraničních misí. Neshodnou se ani na otázce vystoupení z EU.

Sněm SPD: Okamura v projevu vychvaloval Zemana a Klause

09.12. 16:00

Praha - Předseda SPD Tomio Okamura dnes řekl, že prezident Miloš Zeman je silnou osobností, která hájí svou vlast. Pochvalně hovořil také o bývalé hlavě státu Václavu Klausovi.

ANO má smůlu? V jedné zásadní věci se na podporu KSČM a SPD spolehnout nemůže

09.12. 11:03

Praha - Ministr obrany v demisi, Martin Stropnický, připustil, že hnutí ANO musí hledat jiné partnery ve Sněmovně, aby schválili vyslání vojáků na zahraniční mise. SPD a KSČM jsou totiž proti.

Ruská média: KSČM a SPD chtějí legitimizovat spojení Krymu s Ruskem

07.12. 15:15

Moskva/Praha - List Izvestija dnes přišel se zprávou, že čeští komunisté a poslanci strany Svoboda a přímá demokracie (SPD) jsou pro uznání Krymu jako ruské součásti a považují připojení poloostrova k Rusku za hotovou věc, která proběhla v souladu s mezinárodním právem.

Tajemníka SPD Staníka vyšetřuje policie. Údajně útočil na Romy, Židy a homosexuály

06.12. 13:29

Praha - Tajemníka hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) Jaroslava Staníka začala prošetřovat policie kvůli jeho údajným nenávistným výrokům na adresu Židů, Romů a homosexuálů.

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací