Články k tématu: Svoboda a přímá demokracie (SPD)

Okamura už jednal s další stranou, SPD chce vidět v čele Sněmovny

Aktualizovali jsme 22.10.2017, 21:53, včera 17:27

Praha - Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) Tomio Okamura už jednal s další stranou, novinářům dnes ale odmítl prozradit s jakou.

U nás by vládu trestně obviněný politik vést nemohl, zní z Německa

včera 09:57

Berlín - České parlamentní volby přinesly zlom, když v nich jasně uspěly protestní strany na úkor těch tradičních, shodují se analytici působící v Německu.

Piráti nechtějí jednat s SPD, KSČM ani ANO

Aktualizovali jsme 22.10.2017, 00:23, 21.10. 20:23

Praha - Volební výsledek Pirátské strany podle jejího předsedy Ivana Bartoše ukazuje, že mezi voliči je poptávka po otevřenosti a kontrole provádění politiky. V otázce dalšího postupu strany odkázal na již schválenou povolební strategii.

reklama

Svět reaguje na české volby: Babiš je jako Trump a Berlusconi, tradiční strany dostaly na frak

21.10. 18:11

Praha/Paříž/Londýn - S velkou pozorností sledují světové tiskové agentury výsledky parlamentních voleb v České republice. Francouzská AFP o jasném vítězství hnutí ANO miliardáře Andreje Babiše píše jako o vzestupu českého Donalda Trumpa, agentura Reuters sídlící v Londýně se zase pozastavuje nad…

ŽIVĚ: Přímý přenos z volebních štábů. Kde se slaví a kde panuje smutek?

21.10. 17:54

Praha - Dlouho očekávané volby do Poslanecké sněmovny skončily, výsledky mnohé strany nepotěšily. Osm milionů voličů rozhodlo také o složení vlády, která bude v následujících letech rozhodovat o klíčových otázkách. Podívejte se s nám do zákulisí jednotlivých volebních štábů všech hlavních stran.

S kým bude jednat ANO? Reálná je koalice s SPD nebo ODS

21.10. 17:29

Praha - Hnutí ANO miliardáře Andreje Babiše by podle prognózy ČTK mohlo vytvořit dvoučlennou většinovou koalici jak s SPD Tomia Okamury, tak s ODS.

SPD se raduje: Výsledky naznačují, že hnutí bude moci plnit program

21.10. 16:55

Praha – Ve volebním štábu hnutí Svoboda a přímá demokracie panuje dobrá nálada. Dosavadní výsledky voleb naznačují, že by hnutí Svoboda a přímá demokracie mohlo plnit program. Novinářům to řekl místopředseda hnutí Radim Fiala po sečtení třetiny hlasů.

Štáb SPD zavolal policii na novináře bez akreditace

21.10. 15:33

Praha – Ve štábu hnutí ANO zasahovala policie. Lidé z hnutí Svoboda a přímá demokracie Tomia Okamury povolali do volebního štábu, kde sledují sčítání hlasů, strážce pořádku kvůli novinářům bez akreditace.

První ANO, druhý Okamura a komunisté? Model Novy ukázal, kdo jak by strany mohly dopadnout

21.10. 15:27

Praha - Televize Nova zveřejnila po uzavření volebních místností model, který naznačuje, že letos vyhrálo hnutí ANO se ziskem 26 až 27 procent hlasů. 

Prezidentští kandidáti radí Čechům: Komunisty a Okamuru nevolte

20.10. 15:39

Praha – Čechy k urnám lákají také uchazeči o Pražský hrad. Prezidentští kandidáti sice neradí, koho volit, jasně ale vysvětlují, komu hlas nedávat. Varují před demagogy a populisty, žádají proto voliče aby svůj hlas dali některé z demokratických stran.

Politici už spřádají plány na neděli. Co budou dělat po volbách?

18.10. 11:20

Praha - V pátek a sobotu proběhnou v Česku volby do Sněmovny. Neděle sice podle lídrů nejsilnějších stran už bude ve znamení politických jednání, čas na rodinu si ale najdou.

Prasata! Zemanovci kritizují Okamuru a jeho SPD. Co je tak naštvalo?

Aktualizovali jsme 17.10.2017, 22:08, 17.10. 10:22

Praha – Před několika měsíci se spekulovalo, že v podzimních listopadových volbách mohli spolupracovat Strana práv občanů (SPO) a hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) Tomia Okamury. To se ale nakonec nestalo. A jak se zdá, vztahy mezi oběma stranami teď nejsou příliš dobré.

Katolický magazín vyzval věřící, aby volili Okamurovo hnutí. Biskup je zděšený

17.10. 16:38

Praha – Téma blížících se voleb do Poslanecké sněmovny rozdělilo české katolíky. Předmětem sváru se stalo hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD). Postaral se o to církevní čtrnáctideník Monitor.

Jak volby ovlivní stranické pokladny? ČSSD zřejmě přijde o miliony, pohorší si i další strany

16.10. 19:55

Praha - Výsledky voleb do Poslanecké sněmovny rozhodnou také o tom, zda a kolik peněz strany budou dostávat od státu. Tyto příspěvky totiž mohou tvořit značnou část stranických rozpočtů. Za loňský rok strany ze státního rozpočtu dostaly podle ministerstva financí za poslanecké mandáty celkem 171…

Sázky na sněmovní volby překonaly rekord, odvážlivec dal na Piráty 450 tisíc

15.10. 12:19

Praha - Na výsledky sněmovních voleb lze sázet od loňského prosince, i když tehdy byla nabídka v porovnání s nynější výrazně omezená. Objem sázek už přesáhl 60 milionů korun. Dosavadní rekord s 50 miliony držely prezidentské volby v roce 2013.

ANO má pár dní před volbami velký náskok na ČSSD, popularita Pirátů a SPD roste

13.10. 10:17

Praha - ANO by nyní získalo 26,5 procenta hlasů, druhou ČSSD by volilo 15,7 procenta voličů. Vyplývá to z volebního modelu agentury Focus. Do Sněmovny by se dostalo ještě dalších šest stran. Volby se uskuteční příští pátek a sobotu.

Nejtransparentnější financování kampaně? Nejlépe si vedou Zelení a Piráti, propadli Svobodní i Okamura

Aktualizovali jsme 12.10.2017, 14:30, 12.10. 13:22

Praha - Podle organizace Transparency International (TI) mají nejtransparentnější financování kampaně Zelení a Piráti. Naopak problémy jsou prý u Strany práv občanů (SPO), Realistů, Svobodných a hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) Tomia Okamury.

Češi jsou před volbami zoufalí? Podle průzkumu často volí nejmenší zlo

11.10. 21:42

Praha - Největší šance na volební úspěch má stále hnutí ANO, druhou nejsilnější stranou může být ČSSD, ale i SPD, ODS nebo KSČM, do Sněmovny se mohou dostat i Piráti nebo STAN, před branami Sněmovny pak naopak může zůstat TOP 09, ale i lidovci. Vyplývá to z průzkumu agentury Sanep.

Fiala varuje: Hrozí tu koalice ANO, KSČM a SPD. To by byl pád na politické dno

10.10. 16:28

Praha - ODS varuje před povolební spoluprací ANO, komunistů a SPD Tomia Okamury. Předseda občanských demokratů Petr Fiala vyzval voliče, aby zvážili podporu ODS. Česko podle něj potřebuje silnou pravici.

Do Sněmovny může zamířit 10 stran. Překvapí Okamura, Kalousek nebo ANO?

10.10. 11:54

Praha - Největší podpoře voličů se dva týdny před sněmovními volbami těší hnutí ANO 2011. Od druhé KSČM a těsně třetí ČSSD ho v současné době dělí více než šestnáct procentních bodů. Nadále mírně roste i podpora mimoparlamentním subjektům, řada voličů se však rozhoduje hned mezi několika…

Hayato Okamura: Chcete bezpečí? Nevolte Tomia, můj bratr jedná v zájmu Putinovy vlády

10.10. 08:14

Praha – Do Poslanecké sněmovny se vedle šéfa hnutí Svoboda a přímá demokracie Tomia Okamury pokouší proniknout i jeho starší bratr Hayato, který zastupuje KDU-ČSL. Právě on patří mezi ty, kteří dlouhodobě poukazují, že politika SPD a jejího předsedy může být pro Českou republiku a její občany…

SPD chce dosáhnout dvouciferného výsledku. Průzkumy jsou podhodnocené, tvrdí Okamura

06.10. 15:45

Praga - Průzkumy, které straně Svoboda a přímá demokracie (SPD) přisuzují mezi šesti a devíti procenty, jsou podle Tomia Okamury podhodnocené. Podporu cítí v celé zemi, silnější je v krajích, kde jsou sociální problémy.

Studenti se vyzkoušeli volby. Jak by podle jejich hlasování vypadala Sněmovna?

05.10. 08:03

Praha – Pokud by do Poslanecké sněmovny volili pouze studenti středních škol, nejvíce křesel by získali Piráti. Ukázalo to hlasování, kterého se mohli zúčastnit žáci starší 15 let. Školní volby se uskutečnily dnes a v úterý. Věrně napodobovaly ty opravdové. 

Okamura získal nelichotivé prvenství: Podle Demagoga mluvil nepravdu nejvíc z dosavadních předsedů

04.10. 15:23

Praha - Server Demagog začal před volbami analyzovat výroky lídrů jednotlivých politických subjektů. Tentokrát se zaměřil na jeden z rozhovorů s Tomiem Okamurou (SPD), který vede stranu do říjnových voleb. Ten podle Demagoga zatím drží prvenství co do počtu nepravdivých faktických výroků.

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací