Články k tématu: SZPI

Poláci zase lhali. Maso v konzervách je jiné, než uvádí etiketa

08.04. 17:27

Inspektoři odhalili v několika obchodech v Česku masové konzervy a sklenice z Polska s nižším podílem masa, než výrobci či distributoři uvádějí. Ve všech třech odhalených výrobcích byl podíl masa nižší oproti údajům na etiketě o více než desetinu. Vyplývá to z tiskové zprávy, kterou dnes zveřejnila…

V Česku jsou další nebezpečné potraviny z Polska. Inspekce vydala varování

06.04. 21:41

Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) objevila několik nových potravin původem z Polska, které mohou být pro Čechy nebezpečné. Tentokrát nejde o maso, ale o sušenky a trubičky.

Inspekce uzavřela obchod Tesco. Zahrával si se zdravím lidí

04.09. 20:30

Aš - Inspektoři Státní zemědělské a potravinářské inspekce (SZPI) zjistili v prodejně společnosti Tesco v Chebské ulici v Aši porušení hygienických předpisů. Situace byla tak vážná, že prodejna musela být uzavřena.

reklama

V Česku se opět objevila otrávená jablka z Polska. Inspekce je stáhla z trhu

03.09. 20:07

Praha - Už sedmou šarži jablek odrůdy Golden Delicious původem z Polska obsahující nadlimitní množství pesticidu odhalili inspektoři Státní zemědělské a potravinářské inspekce (SZPI). Ministr zemědělství Miroslav Toman (za ČSSD) označil tak časté potíže s dodávaným ovocem za systémovou chybu na…

Pozor při nákupech. Poláci poslali do Česka další jablka s pesticidy

03.09. 18:28

Praha - Už sedmou šarži jablek odrůdy Golden Delicious původem z Polska obsahující nadlimitní množství pesticidu odhalili inspektoři Státní zemědělské a potravinářské inspekce (SZPI). Ministr zemědělství Miroslav Toman (za ČSSD) označil tak časté potíže s dodávaným ovocem za systémovou chybu na…

Lidl šidil zákazníky? Prodával konzervy s menším obsahem masa, navíc v letákové akci

27.04. 17:00

Brno - Další z maloobchodních řetězců, tentokrát Lidl, prodával masové konzervy, které obsahovaly výrazně nižší podíl masa, než je uvedeno na obalu, a navíc je prodával v letákové akci. Před necelým měsícem zjistila Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) stejný problém v Penny marketu.…

Pokuta za podezřelé hrozny platí, Templářské sklepy se stížností neuspěly

20.04. 14:09

Brno - Ústavní soud odmítl stížnost Templářských sklepů Čejkovice, které dostaly v roce 2011 pokutu pět milionů korun od Státní zemědělské a potravinářské inspekce. Podle soudu je stížnost zjevně neodůvodněná, vyplývá z usnesení zveřejněného na webu soudu. Jelikož proti tomuto rozhodnutí není…

Inspekce odhalila falšování masa v konzervách z Penny.

05.04. 18:14

Praha - Systematické falšování mimořádného rozsahu zjistili inspektoři Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) při kontrole masných výrobků uváděných na trh jako tzv. „Jedinečná nabídka“ v letákové akci prodejce Penny Market v březnu 2018. Konzerva je vyrobená v Polsku.

Lidl stahuje sušené ovoce goji

19.03. 17:51

Praha - Lidl musí v Česku ze všech svých poboček stáhnout potravinu Vemondo Goji,– sušené plody kustovnice čínské, v balení 70 g, šarže L7195B. Dodavatelem potraviny je společnost Noberasco S.p.A., Carcere, Itálie. Nařídila mu to Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI).

Strašení bylo zbytečné, Zákon počet registrovaných vinoték nesnížil

21.01. 11:57

Praha - Podle Státní zemědělské a potravinářské inspekce (SZPI) bylo v ČR na konci loňského roku registrovaných 5700 vinoték. S novým rokem a začátkem účinnosti některých částí novely vinařského zákona se tak jejich počet nesnížil.

Dejte si pozor: V polských jablcích z Makra našla inspekce zakázaný pesticid

15.01. 14:08

Praha - V rámci průběžných kontrol přítomnosti cizorodých látek v potravinách zjistila Potravinářská inspekce přítomnost zakázaného pesticidu propargit v šarži jablek červených Gloster, země původu: Polsko. Rozbor potvrdil kontaminaci propargitem v koncentraci 0,043 mg/kg.

Inspektoři odhalili podvodný výrobek: V zeleném ječmeni mělo být hodně vitamínu C, nebyl ale žádný

28.04. 12:39

Praha - Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) při kontrole zjistila klamavě označenou potravinu. V zeleném ječmeni značky Nutri Elements nebyl žádný vitamín C, přestože na etiketě se uvádělo, že jeho obsah je 595 miligramů na 100 gramů výrobku.

Inspektoři našli 'éčka' v bubble tea bez chemických barviv

13.04. 16:45

Praha - Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) opět kontrolovala jakost a bezpečnost sortimentu bubble tea. Pozornost inspektoři věnují nejen prodávaným nápojům, ale i ingrediencím pro jejich výrobu. V některých výrobcích našli potravinářská aditiva, obecně "éčka", přestože se nabízel…

Čaj byl kvůli atropinu po vrování SZPI stažen z trhu

25.02. 19:34

Brno - Šarži čaje, před kterou kvůli atropinu a skopolaminu v pátek varovala Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI), prodejce stáhl z trhu už počátkem ledna.

Pokuta 750 tisíc pro Kaufland platí, rozhodl soud. Řetězec prodával falšované i nebezpečné potraviny

Aktualizovali jsme 5.2.2017, 22:08, 05.02. 14:24

Brno - Krajský soud v Brně potvrdil oprávněnost pokuty 750.000 korun pro Kaufland za sedm různých pochybení při prodeji potravin. Obchodní řetězec zatím neoznámil, zda podá kasační stížnost.

Nebezpečné rozinky: Inspekce nařídila společnosti Penny zákaz prodeje

21.12. 14:46

Praha - Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) zakázala společnosti Penny Market prodávat rozinky značky ENSA v balení 500 g, označených datem minimální trvanlivosti do 31. 7. 2017, šarže: E03160323C. Byl v nich více než třikrát překročený limit ochratoxinu.

Obchodní řetězec Globus prodával polská jablka plná pesticidů a vydával je za česká

31.10. 16:15

Praha - Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) zjistila v distribuční síti společnosti Globus jablka odrůdy Paula Red, která obsahovala nadlimitní množství pesticidu. Obchod je navíc nabízel jako česká, byla přitom z Polska. Inspekce o tom dnes informovala na svém webu.

Nebezpečné želé kuliček pro Bubble tea, Potravináři jich zabavili tři tuny

13.10. 18:12

Praha - Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) zadržela ve spolupráci s Celním úřadem pro Středočeský kraj zásilku BOBA - Praskacích sirupových želé kuliček s příchutí pro přípravu Bubble Tea. Inspekce o tom informuje na svém webu.

Potravináři v létě kontrolovali provozovny, naěli strašné věci

16.09. 21:05

Praha - Hned 18 provozoven nechala v průběhu letních měsíců zavřít Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI). Inspektoři se zaměřili na dodržování hygienických a dalších předpisů. V létě, kdy vysoké teploty přejí množení bakterií, opět objevili šílený nepořádek v zázemí restaurací, obchodů…

Plíseň, špína, myší trus. Inspektoři uzavřeli 18 restaurací a obchodů

16.09. 12:16

Praha - Hned 18 provozoven nechala v průběhu letních měsíců zavřít Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI). Inspektoři se zaměřili na dodržování hygienických a dalších předpisů. V létě, kdy vysoké teploty přejí množení bakterií, opět objevili šílený nepořádek v zázemí restaurací, obchodů…

Lidl prodával falšované klobásy a sýry, tvrdí inspekce

31.08. 15:18

Praha - Falšované masné a mléčné výrobky objevila při kontrole ve společnosti Lidl Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI). Jednalo se o sýr cottage a klobásu.

V mletém masu odhalili inspektoři salmonelu

16.08. 16:14

Praha - Inspektoři odhalili další vepřové maso se salmonelou! Nebezpečnou šarži, která pocházela z Polska a prodával ji řetězec Lidl, už na pultech nenajdete. Kontroloři ale varují, že mohou mít lidé maso doma.

SZPI: Každý třetí prodejce špatně značí nebalené potraviny

12.08. 15:22

Praha - Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) provedla cílenou kontrolní akci zaměřenou na správné označování nebalených potravin. Kontroly se uskutečnily ve všech typech maloobchodních prodejen v ČR, kde má SZPI kompetenci ke kontrole.

Pozor na falšované klobásy: Obsahují lepek, o kterém na ve složení není ani zmínka

09.08. 10:28

Praha - Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) varuje před dvěma typy klobás z Maďarska. Obsahovaly lepek, ačkoli o jeho přítomnosti se ve složení výrobku neinformovalo.

reklama
Fotogalerie