Články k tématu: Taxi

Milánští taxikáři nesmějí ani v parném létě nosit šortky, hrozí jim pokuta

10.08. 11:08

Milán - Taxikáři v Miláně si nemohou ani v nesnesitelných vedrech obléknout krátké kalhoty. Předpis zavedený před dvěma lety jim totiž šortky zakazuje, informovala agentura AFP.

Revoluce v dopravě? Rolls-Royce vyvíjí speciální pohon pro létající taxi

16.07. 09:35

Farnborough - Britská strojírenská firma Rolls-Royce navrhla systém pro létající taxi. Letoun vybavený pohonem EVTOL (electric vertical take-off and landing) by mohl cestovat rychlostí 402 kilometrů za hodinu a uletět zhruba 800 kilometrů. Uveze čtyři až pět osob.

Budou další protesty? Vypněte aplikace Uber a Taxify, vzkazují taxikáři vládě

13.07. 11:17

Praha - Závazek evidovat tržby řidičů v EET, který společnost Uber ve čtvrtek podepsala s ministerstvem financí, taxikářům nestačí. Požadují, aby vláda nařídila vypnutí aplikací firem Uber a Taxify. Nevylučují další protesty.

reklama

Čeká se bitva s Uberem, Daimler investoval do Taxify 175 milionů dolarů

30.05. 10:33

Londýn - Estonská internetová taxislužba Taxify získala 175 milionů dolarů (3,9 miliardy Kč) od investorů v čele s německou automobilkou Daimler. Peníze využije na další expanzi na svých současných trzích a na boj s alternativní taxislužbou Uber. Informovala o tom dnes agentura Reuters.

Demonstrace proti konkurenci: Taxikáři zablokovali Bělehrad

10.05. 16:11

Bělehrad - Protest taxikářů proti konkurenční službě dnes zcela zablokoval dopravu v centru srbské metropole Bělehradu. Řidiči taxislužby touto akcí chtějí zvýšit tlak na vládu, aby prosadila změny v příslušném zákonu, jež by podle demonstrujících zrovnoprávnily podmínky provozování tohoto druhu…

Babiš versus taxikáři. Vyzve Uber k dodržování memoranda ohledně ceny za přepravu

04.05. 11:22

Praha - Premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) vyzve společnost Uber, aby dodržovala memorandum, které s ní v pondělí podepsala vláda. Po dnešním jednání s ním to řekli zástupci řidičů taxi, kteří tvrdí, že Uber neplní pravidlo o pevně stanovené ceně za přepravu.

Taxikáři páteční protest zrušili, přijali pozvání na setkání s Babišem

03.05. 21:28

Praha - Taxikáři v pátek ráno v Čestlicích proti službám typu Uber protestovat nebudou. Přijali pozvání premiéra v demisi Andreje Babiše (ANO), který je vyzval, aby neblokovali dopravu a přijeli jednat na Úřad vlády ČR. S premiérem se taxikáři sejdou v pátek v 06:00 ve Strakově akademii a avizovaný…

Neotravujte lidi protesty a radši diskutujte, žádá Babiš taxikáře

03.05. 17:12

Brno - Premiér Andrej Babiš (ANO) dnes vyzval pražské taxikáře, aby v pátek ráno neblokovali dopravu v Čestlicích u Prahy. Taxikáři tam ohlásili protest proti memorandu, které nedávno podepsali zástupci vlády se společností Uber. Sdružení vadí, že řidiči Uberu nemají taxametr. Služby účtují přes…

Taxikáři opět chystají protesty. Nelíbí se jim, že vláda podepsala memorandum s Uberem

02.05. 09:26

Praha - Sdružení českých taxikářů svolalo na páteční ráno k obchodnímu centru do Čestlic u Prahy protest proti memorandu, kterou podepsali zástupci vlády s firmou Uber. Sdružení kritizuje to, že řidiči Uberu budou moci jezdit bez taxametrů. Sdružení, které v minulosti v Praze organizovalo protesty…

Dívka se ztratila, když jí byly tři roky, Její rodiče ji našli po 24 letech

04.04. 09:26

Peking - Rodiče z města Čcheng-tu na jihozápadě Číny našli svou dceru 24 let poté, co jako tříletá dívka zmizela. Její otec se kvůli pátrání stal taxikářem, aby se mohl na dceru vyptávat pasažérů.

Taxikáři žádají dočasné pozastavení služeb Uber a Taxify

10.03. 11:37

Praha - Sdružení českých taxikářů (SČT) požaduje, aby alternativní přepravci Uber a Taxify přerušili v Česku provoz svých aplikací, než zde budou jejich řidiči splňovat požadavky zákona.

Uber se dohodl s českou vládou, zažádá o živnostenský list a bude evidovat tržby

08.03. 16:20

Praha - Společnost Uber se dnes dohodla s vládou, že bude podnikat v ČR, tedy že okamžitě zažádá o živnostenský list. Dále budou muset mít řidiči firmy licenci jako taxikáři a budou také dobrovolně evidovat tržby.

Další protest taxikářů. Troubí po Praze a jedou před vládu

01.03. 16:26

Praha - Zhruba 200 taxikářů vyjelo dnes po 14:00 z pražského Strahova na další protestní jízdu. Kolona se vydala přes Chotkovy sady k Úřadu vlády, poté zamíří přes Čechův most k ministerstvu dopravy. Odtud se vrátí zpátky na nábřeží a jízdu zakončí u sídla magistrátu na Starém Městě. U všech…

Babiš se se zástupci firmy Uber setká 8. března

27.02. 14:16

Praha - Zástupci společnosti Uber by se měli setkat s premiérem v demisi Andrejem Babišem (ANO) na schůzce 8. března. Předseda vlády včera vyzval Uber, aby dodržoval zákony. Dopis poslal i šéfovi firmy Daru Khosrowshahimu.

Stovka taxikářů je v Praze připravena opět protestovat

26.02. 15:35

Praha - Taxikářů se dnes shromáždili v Praze na Strahově, aby opět protestovali proti službám typu Uber. V porovnání s protesty před dvěma týdny je jich zatím méně. Stejně jako při předchozích akcích chtějí podniknout protestní jízdu do centra metropole. Kudy a v kolik hodin pojedou, ještě ale…

Ministr dopravy se chce nabídnout taxikářům slyšení s poslanci

23.02. 14:28

Praha - Ministr dopravy Dan Ťok (ANO) chce uspořádat ve Sněmovně kulatý stůl, kde by se zástupci taxi služeb sešli s poslanci a vysvětlili jim reálný problém se službou Uber. Zatím nemá informaci o tom, zda budou taxikáři v pondělí v Praze opět stávkovat. Sdružení českých taxikářů ale již avizovalo…

Už zase? Taxikáři chystají další protesty proti Uberu

22.02. 12:20

Praha - Část pražských taxikářů se chystá v Praze od pondělí opět protestovat proti alternativním službám typu Uber. Opět se sejdou na Strahově. Zda podniknou protestní jízdu do centra metropole, zatím není jasné.

Taxikáři v Praze se naštvali na Ťoka, chtějí opět protestovat proti Uber a Taxify

21.02. 12:49

Praha - Pražští taxikáři chtějí budou s největší pravděpodobností od příštího pondělí opět protestovat proti alternativním dopravním službám. Zatím není ani jasné, kolik z nich by se k akci připojilo, mezi nespokojenými taxikáři je totiž několik skupin.

Uber zastaví své aktivity v Maroku, důvodem jsou nejasnostem kolem regulačních předpisů

20.02. 09:13

Casablanca - Americký provozovatel alternativní taxislužby Uber Technologies zastaví své aktivity v Maroku. Učiní to kvůli nejasnostem kolem regulačních předpisů, uvedla firma.

Babiš vyzval alternativní taxi služby, aby dodržovaly zákon a používaly licencované taxikáře

14.02. 15:39

Praha - Premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) dnes vyzval společnosti Uber a Taxify, aby dodržovaly zákony a používaly licencované taxikáře. Po jednání vlády také kritizoval formu protestů. Taxikáři od minulého týdne několikrát pomalou jízdou blokovali pražské ulice.

Zástupci taxikářů dorazili na úřad vlády, čeká je jednání s Babišem

14.02. 12:03

Praha - Zástupci taxikářů přijeli na úřad vlády. Nelíbí se jim, že řidiči alternativních firem, jako je například Uber, porušují zákon a vláda by je měla vyzvat k dodržování pravidel nebo k opuštění trhu.

Konec nekalé konkurence? Ťok chce na protesty taxikářů reagovat poslaneckou novelou

14.02. 10:16

Praha - Ministr dopravy Dan Ťok (za ANO) chce reagovat na protesty taxikářů poslaneckou novelou. Řidiči taxi tvrdí, že alternativní přepravní služby typu Uber pro ně představují nekalou konkurenci, protože nedodržují zákonné požadavky pro taxi.

Krnáčová chce o situaci v taxislužbě hovořit s Babišem

13.02. 21:58

Praha - Pražská primátorka Adriana Krnáčová se chce sejít s premiérem v demisi Andrejem Babišem (oba ANO) kvůli problémům taxislužby. Řešit s ním chce situaci kolem společností sdílené ekonomiky Uber a Taxify.

Další protest taxikářů? Napoví schůzka s Babišem

13.02. 15:27

Praha - Taxikáři protestující proti alternativním dopravním službám se ve středu opět sejdou na Strahově. Podle mluvčí protestu a místopředsedkyně Asociace koncesionářů v taxislužbě Karolíny Venclové se s premiérem Andrejem Babišem (ANO) zástupci taxikářů sejdou dopoledne. Výsledek jednání následně…

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie