Články k tématu: Taxi

Ministr dopravy se chce nabídnout taxikářům slyšení s poslanci

23.02. 14:28

Praha - Ministr dopravy Dan Ťok (ANO) chce uspořádat ve Sněmovně kulatý stůl, kde by se zástupci taxi služeb sešli s poslanci a vysvětlili jim reálný problém se službou Uber. Zatím nemá informaci o tom, zda budou taxikáři v pondělí v Praze opět stávkovat. Sdružení českých taxikářů ale již avizovalo…

Už zase? Taxikáři chystají další protesty proti Uberu

22.02. 12:20

Praha - Část pražských taxikářů se chystá v Praze od pondělí opět protestovat proti alternativním službám typu Uber. Opět se sejdou na Strahově. Zda podniknou protestní jízdu do centra metropole, zatím není jasné.

Taxikáři v Praze se naštvali na Ťoka, chtějí opět protestovat proti Uber a Taxify

21.02. 12:49

Praha - Pražští taxikáři chtějí budou s největší pravděpodobností od příštího pondělí opět protestovat proti alternativním dopravním službám. Zatím není ani jasné, kolik z nich by se k akci připojilo, mezi nespokojenými taxikáři je totiž několik skupin.

reklama

Uber zastaví své aktivity v Maroku, důvodem jsou nejasnostem kolem regulačních předpisů

20.02. 09:13

Casablanca - Americký provozovatel alternativní taxislužby Uber Technologies zastaví své aktivity v Maroku. Učiní to kvůli nejasnostem kolem regulačních předpisů, uvedla firma.

Babiš vyzval alternativní taxi služby, aby dodržovaly zákon a používaly licencované taxikáře

14.02. 15:39

Praha - Premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) dnes vyzval společnosti Uber a Taxify, aby dodržovaly zákony a používaly licencované taxikáře. Po jednání vlády také kritizoval formu protestů. Taxikáři od minulého týdne několikrát pomalou jízdou blokovali pražské ulice.

Zástupci taxikářů dorazili na úřad vlády, čeká je jednání s Babišem

14.02. 12:03

Praha - Zástupci taxikářů přijeli na úřad vlády. Nelíbí se jim, že řidiči alternativních firem, jako je například Uber, porušují zákon a vláda by je měla vyzvat k dodržování pravidel nebo k opuštění trhu.

Konec nekalé konkurence? Ťok chce na protesty taxikářů reagovat poslaneckou novelou

14.02. 10:16

Praha - Ministr dopravy Dan Ťok (za ANO) chce reagovat na protesty taxikářů poslaneckou novelou. Řidiči taxi tvrdí, že alternativní přepravní služby typu Uber pro ně představují nekalou konkurenci, protože nedodržují zákonné požadavky pro taxi.

Krnáčová chce o situaci v taxislužbě hovořit s Babišem

13.02. 21:58

Praha - Pražská primátorka Adriana Krnáčová se chce sejít s premiérem v demisi Andrejem Babišem (oba ANO) kvůli problémům taxislužby. Řešit s ním chce situaci kolem společností sdílené ekonomiky Uber a Taxify.

Další protest taxikářů? Napoví schůzka s Babišem

13.02. 15:27

Praha - Taxikáři protestující proti alternativním dopravním službám se ve středu opět sejdou na Strahově. Podle mluvčí protestu a místopředsedkyně Asociace koncesionářů v taxislužbě Karolíny Venclové se s premiérem Andrejem Babišem (ANO) zástupci taxikářů sejdou dopoledne. Výsledek jednání následně…

Babiš pozval taxikáře protestující proti Uberu na středeční jednání vlády

13.02. 12:54

Praha - Taxikáře protestující proti dopravní službě Uber pozval premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) na středeční jednání vlády. Podle mluvčí kabinetu Barbory Peterové by schůzka měla trvat maximálně půl hodiny a premiér chce, aby se jí účastnili také ministři dopravy Dan Ťok (ANO) a průmyslu a…

Taxikáři požádali o schůzku premiéra Babiše

12.02. 20:06

Praha - Organizátoři protestu taxikářů žádají premiéra v demisi Andreje Babiše (ANO) o schůzku. Prostřednictvím e-mailu kontaktovali úřad vlády a textovou zprávou pak i přímo Babiše (ANO. ČTK to sdělila místopředsedkyně Asociace koncesionářů v taxislužbě Karolína Venclová.

Taxikáři budou v pondělí opět protestovat

11.02. 19:50

Praha - Taxikáři, kteří na pondělí v Praze chystají třetí den protestů proti z jejich pohledu nelegálním praktikám alternativních přepravních služeb typu Uber, nejspíš v pondělí nebudou zpomalovat dopravu v centru města, ale zamíří k pražskému letišti.

Taxikářů na pražské magistrále opět protestovali proti Uberu

09.02. 22:04

Praha - Řidiči taxi dnes druhý den po sobě na protest proti službám typu Uber několik hodin v koloně jezdili po magistrále v centru Prahy. Podle organizátorů se protestu zúčastnila zhruba tisícovka vozů, magistrát počet odhaduje na polovinu. Řidiči se sešli kolem poledne a od zhruba 14:30 do 17:30…

Taxikáři po víkendu chystají v Praze další protest

09.02. 20:29

Praha - Řidiči taxi po dnešku plánují i další protesty proti službám typu Uber. Během odpoledne zhruba od 14:30 do 17:30 jezdili tam a zpět po magistrále mezi Holešovicemi a Muzeem, v pondělí se chtějí opět sejít.

Uber v Česku možná podniká bez platného oprávnění, varovalo ministerstvo

09.02. 19:00

Praha -  Uber v Česku možná podniká bez platného živnostenského oprávnění. Myslí si to ministerstvo průmyslu a obchodu. Jízdy řidičů v rámci platformy Uber totiž zřejmě zprostředkovává jiná firma než ta, která k tomu před pěti lety získala v Česku živnost.

Taxikáři se sjíždějí na Strahov k dalšímu protestu proti Uberu

09.02. 13:20

Praha - Zhruba hodinu před plánovaným začátkem protestu taxikářů proti Uberu se na Strahově v Praze začali sjíždět řidiči. Protestujícím vadí zejména to, že za alternativní služby jezdí řidiči bez taxikářské koncese, nemají auta evidovaná jako vozidla taxislužby a nemají taxametry.

ŽIVĚ: Taxikáři protestují proti Uberu. Situaci monitoruje policie

08.02. 11:40

Praha - Na parkoviště u strahovského stadionu se dnes kolem 09:00 začali sjíždět řidiči taxi. Protest je namířen proti vládě a ministerstvům, která prý nic nedělají ve věci Uberu a dalších služeb.

Taxikáři by neměli při protestech blokovat ulice, tvrdí Krnáčová

05.02. 19:01

Praha - Taxikáři by neměli při protestech proti službám typu Uber blokovat ulice hlavního města. Není to řešení a na svou stranu si nikoho nezískají, sdělila ČTK pražská primátorka Adriana Krnáčová (ANO).

Taxi pro seniory? Středočeská města prozradily své rozdílné zkušenosti

31.12. 11:27

Kladno - S taxi pro seniory mají středočeská města rozdílné zkušenosti, v Rakovníku se osvědčila, v Mladé Boleslavi v minulosti skončila kvůli nízkému zájmu, město ale bude řešit, zda službu neobnovit.

Uber je jako běžné taxi, firmu lze regulovat, potvrdil evropský soud

20.12. 13:15

Lucemburk - Soudní dvůr EU dnes rozhodl, že Uber je přepravní služba, a musí tedy žádat o licenci a povolení podle příslušných zákonů zemí unie. Firma v reakci uvedla, že verdikt nenaruší způsob, jakým své služby nabízí.

Odškodnění 5000 eur za ukousnutý kus ucha? To je směšné, zlobí se taxikář

11.12. 21:54

Milán - Italský taxikář z Milána odmítl nabídku kulturisty, že mu zaplatí odškodné ve výši 5000 eur (128.000 Kč) mimo jiné za to, že mu ukousl kus ucha. K incidentu došlo při sporu na parkovišti před místním nádražím.

Taxikář zastřelil lupiče nelegálně drženou zbraní. Podle policie šlo o nutnou obranu

29.11. 15:12

Náchod - Taxikář (49) v březnu u Teplic nad Metují zastřelil lupiče (32), za což byl podezřelý z vraždy. Policie nyní tvrdí, že šlo o nutnou sebeobranu.

Taxikáři z Říma se učí angličtinu a etiketu

24.11. 09:12

Řím - Taxikáři nedělají italské metropoli dobré jméno. Město se proto rozhodlo pro ně otevřít kurzy angličtiny a vybraného chování.

Taxikáři odvolali středeční demonstrace proti Uberu

14.11. 20:37

Praha - Sdružení českých taxikářů odvolalo chystaný středeční protest v Praze proti službám typu Uber. Požaduje ale okamžité jednání na magistrátu, a to za účasti policie i médií.

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací