Články k tématu: Tělička, Pavel

Bude se v létě neomezeně cestovat? Ministr má pro Čechy špatnou zprávu

Aktualizovali jsme 18.4.2020, 19:51, 18.04. 16:12

Neomezené cestování jako v době před pandemií koronaviru není otázka tohoto léta. Novinářům to dnes řekl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO). Umí si představit, že by v letní sezoně mohli turisté do vybraných zemí s nízkým rizikem nákazy. Podle něj se nyní vedou příslušná jednání s…

Pomoc v boji s koronavirem? Babiš kritizuje Brusel, europoslanci si to nedali líbit

27.03. 16:32

Ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD) v pondělí navrhne vládě kvůli zhoršení koronavirové pandemie ve světě, aby do povinné dvoutýdenní karantény musel každý po návratu do České republiky. Dosud se tato povinnost týkala pouze lidí vracejících se z rizikových destinací. Petříček to uvedl na…

Hranice ČR budou zavřené až dva roky? Prymulovo vyjádření šokovalo opozici

22.03. 19:06

Za šokující a nešťastné označují někteří opoziční politici vyjádření šéfa krizového štábu Romana Prymuly o tom, že kvůli epidemii koronaviru by mohlo být cestování do zahraničí omezeno až dva roky. Kritici vlády přitom znovu nastolili otázku, zda by měl být šéfem Ústředního krizového štábu úředník…

reklama

Rath přišel do České televize. A začalo to lítat vrchem spodem

Aktualizovali jsme 12.5.2019, 21:58, 12.05. 13:37

V pořadu ČT24 Politické spektrum se střetly různé nové strany kandidující do Evropského parlamentu. Největší boj mezi sebou vedli David Rath z České suverenity (ČS) a Pavel Telička z Hlasu (Hlas), kteří zastávají zcela opačné názory na fungování EU.

Soukup by u voleb vyhořel. Politolog nám prozradil, proč neuspěje

19.02. 15:10

Volby do Evropského parlamentu klepou na dveře a na poslední chvíli se o hlasy voličů popere kromě tradičních stran i několik nových uskupení. Mezi nimi je například Hlas Pavla Teličky, spekuluje se ale i o Listu Jaromíra Soukupa. Ani jeden z nich by ale pravděpodobně neuspěl.

Může volby do Evropského parlamentu ovládnout Okamura a Soukup?

Aktualizovali jsme 7.2.2019, 22:08, 07.02. 11:03

Komentář Petra Šulky – Čas do Evropských voleb se nám krátí a je pomalu třeba zhodnotit šance jednotlivých politických stran. Boj o 21 poslaneckých mandátů bude nepochybně tuhý a přinese nejedno překvapení. Jak pozitivních, tak i mnoho negativních.

ANO 2.0? Telička s Hlasem riskuje, kandidátkou nevytrhne

06.02. 19:34

Komentář - Tak dlouho se chodí se džbánem pro vodu…. Když v polovině října loňského roku pozval europoslanec Pavel Telička do své kanceláře na Floře novináře, všichni čekali jenom na to „jedno“. Že vyhlásí nový politický subjekt, s nímž půjde do Evropy. Nic ale nevyhlásil, a dokonce vtipně hned…

Telička s Ježkem zakládají politické hnutí Hlas

05.02. 19:09

Poslanci Evropského parlamentu Pavel Telička a Petr Ježek zakládají nové politické hnutí HLAS. Jeho prvním cílem bude uspět v květnových evropských volbách. Dlouhodobě má ambici etablovat se jako otevřená politická platforma hájící principy liberální demokracie a prosazující moderní ekonomiku i…

Odchod Merkelové? Pro nás to bude hodně špatné, zní z Česka, Pak ale přišla ostrá ktitika

31.10. 08:58

Německá kancléřka a předsedkyně Křesťanskodemokratické unie (CDU) Angela Merkelová je připravena vzdát se vedení strany a na prosincovém sjezdu znovu nekandidovat. Post kancléřky ale hodlá zastávat do konce funkčního období v roce 2021. Reakce českých politiků na její rozhodnutí jsou smíšené.

Co to Zeman slibuje? Vždyť se s ním nikdo v Evropě nechce bavit, vysmáli se mu europoslanci

22.06. 11:11

Praha – Prezident Miloš Zeman na své návštěvě Ústeckého kraje mimo jiné slíbil, že bude udělá vše proto, aby podporovatelé migrace neuspěli. Jenže jak poukazují čeští europoslanci, nebude to mít jednoduché, protože se s ním ve světě nikdo nechce bavit.

Telička sepsul EU. Nechápe trestání odebráním financí

07.06. 20:00

Praha - Zablokování prostředků z Evropské unie je představitelné pouze tehdy, shodnou-li se na tom ostatní členové. Dnes to uvedl místopředseda Evropského parlamentu Pavel Telička.

Politik se vysmál Zemanovi: Prezident dostal během dvou týdnu třetí politickou facku

14.04. 17:18

Praha - Hnutí ANO chce obnovit vyjednávání o společné vládě s ČSSD, rozhodlo vedení hnutí ve čtvrtek večer. Prezident Miloš Zeman doporučoval sice doporučoval Andreji Babišovi, aby o vládě nyní jednal s SPD a KSČM, část zástupců ANO k tomu ale měla výhrady. Toto rozhodnutí vyvolalo velké vášně.

Chtějí czexit, ale o fatálních důsledcích mlčí, zlobí se Telička. Co vše by se změnilo?

09.02. 08:12

Praha - Místopředseda Evropského parlamentu Pavel Telička nastínil několik odvětví, ve kterých by Česká republika po svém případném opuštění Evropské unie mohla pocítit nepříliš velkou svobodu.

Jourová pogratulovala Zemanovi k výhře, Telička ne

27.01. 21:53

Brusel - Eurokomisařka Věra Jourová dnes na twitteru stručně poblahopřála Miloši Zemanovi k opětovnému zvolení do funkce prezidenta republiky. "Občané rozhodli," uvedla.

Telička se pustil do hnutí ANO: Podpora Zemana je gól do vlastní brány

24.01. 10:59

Praha - Hnutí ANO včera podpořilo Miloše Zemana. Premiér Andrej Babiš na tiskové konferenci řekl, že by chtěl poprosit své voliče aby dali hlas současnému prezidentovi. Ne všichni představitelé hnutí jsou ale s jeho volbou spokojeni.

Telička se pustil do Zemana: Nestydí se kritizovat ani osobnosti, které si zaslouží úctu víc než on

23.01. 08:11

Praha – Europoslanec a místopředseda Evropského parlamentu Pavel Telička před druhým kolem prezidentských voleb finišuje svou kampaň zaměřenou proti Miloši Zemanovi. V ní na konkrétních případech poukazoval na tom, jak současná hlava státu neplní své sliby a často jedná v rozporu s tím, co tvrdila…

Partneři Česka se zajímají o volbu prezidenta. Každý doufá, že Zeman prohraje, spustil Telička

22.01. 08:08

Praha - Volbu českého prezidenta bedlivě sledují i v zahraničí. Pozornosttuzemskému dění nevěnují jen média, ale také politici. Uvádí to europoslanec Pavel Telička, který je podle svých slov doslova bombardován dotazy na toto téma.

Zeman opět lhal? Slíbil, že podruhé už kandidovat nebude, připomíná Telička

09.01. 11:03

Praha – Český europoslanec a místopředseda Evropského parlamentu Pavel Telička dál pokračuje v kampani zaměřené na prezidenta Miloše Zemana a jeho předvolební sliby a prohlášení. Jedno z nich se týkalo také zdraví a věku, kdy už by politik na prezidenta kandidovat neměl.

Zeman to schytal: Kdy už skončí groteska plná lhaní a zapírání? Známému politikovi dochází trpělivost

Aktualizovali jsme 8.1.2018, 22:17, 08.01. 12:34

Praha - Europoslanec Pavel Telička pokračuje v připomínání slibů, které dal a nedodržel stávající prezident Miloš Zeman. Jedním z nich bylo i to, že pokud bude Zeman kandidovat, nepovede žádnou kampaň. To podle Teličky platí jen na půl.

Telička varuje před ANO: Moje obava byla oprávněna, tvrdí

Aktualizovali jsme 30.10.2017, 22:29, 30.10. 15:58

Praha - Místopředseda Evropského parlamentu Pavel Telička, který byl zvolen za hnutí ANO, se s touto politickou skupinou a jejím šéfem Andrejem Babišem nedávno rozešel. Současné výroky znějící z hnutí jej prý utvrzují v tom, že se rozhodl správně.

Telička se po neshodách rozešel s Babišem. Teď vydal předvolební manifest, ve kterém upozorňuje na zásadní věci

19.10. 12:22

Praha - Místopředseda Evropského parlamentu Pavel Telička ukončil spolupráci s hnutím ANO, za které byl do EP zvolen. Telička měl už dříve neshody s šéfem hnutí ANO Andrejem Babišem, vzdal se pozice experta ANO na zahraniční politiku a nepodílel se ani na kampani před nadcházejícími volbami do…

Telička kritikou na adresu ANO nešetří, křesla europoslance se ale nevzdá

13.10. 14:23

Praha - Pavel Telička (nestraník za ANO) nemá signály z vedení frakce Aliance liberálů a demokratů pro Evropu (ALDE), v níž zasedají europoslanci za ANO, že by se měl vzdát funkce místopředsedy Evropského parlamentu.

Telička ukončil spolupráci s hnutím ANO, už dříve měl neshody s Babišem

11.10. 16:22

Praha - Pavel Telička ukončil spolupráci s ANO. Místopředseda Evropského parlamentu (EP) měl už dříve neshody s předsedou hnutí Andrejem Babišem, vzdal se pozice experta ANO na zahraniční politiku a nepodílel se ani na kampani před nadcházejícími volbami do Sněmovny.

Europoslanec Telička se nezapojí do volební kampaně hnutí ANO

29.08. 13:30

Praha - Pavel Telička se nezapojí do volební kampaně hnutí ANO, na jehož kandidátce byl jako nestraník zvolen do Evropského parlamentu. Do programu podle svých slov několik příspěvků poslal, neví ale, zda byly zohledněny.

reklama
Fotogalerie