Články k tématu: Tereza H. zadržená v Pákistánu

Česká pašeračka Tereza H. v Pákistánu dostala 8 let a 8 měsíců

dnes 10:02

Češka Tereza H., které je je od loňského ledna v pakistánském vězení a která byla obviněna z pašování většího množství drog, si vyslechla verdikt. Podle soudu si má odsedět téměř devět let.

Tereza H. se verdiktu jen tak nedočká: V Pákistánu dostala nového soudce

03.01. 20:37

Mladá Češka, která byla loni v lednu zadržena na mezinárodním letišti v pákistánském Láhauru s devíti kilogramy heroinu, dnes dostala v pořadí už třetího soudce. Případu se ujme v pondělí 7. ledna a v návaznosti na jeho přidělení byl termín dalšího stání stanoven na 8. ledna. ČTK o tom dnes…

Záchrana pro Terezu H.? Případ pašování drog je smyšlený, tvrdí obhájce Češky

28.11. 19:39

Před pákistánským soudem, který projednává případ Češky zadržené v lednu s devíti kilogramy heroinu, dnes přednesli své argumenty k případu obhájci obou obžalovaných. Případ je podle nich smyšlený. ČTK o výsledku soudního líčení informovala mluvčí českého ministerstva zahraničí Michaela Lagronová.…

reklama

Tereza H. v Pákistánu u soudu "zářila", už brzy by mohla znát verdikt

26.11. 08:07

Soud s mladou Češkou Terezou H., která byla v lednu zadržena na mezinárodním letišti v pákistánském městě Láhaur s devíti kilogramy heroinu, se chýlí ke konci, napsal dnes pákistánský server Times of Islamabad s odvoláním na místní televizi. Proces, který provázelo množství odkladů soudních jednání…

Jaký trest dostane? O Tereze H. by měl pákistánský soud rozhodnout již brzy

21.10. 08:45

Případ mladé Češky, která byla letos v lednu zadržena na mezinárodním letišti v pákistánském Láhauru s devíti kilogramy heroinu, bude prý rozhodnut tento měsíc. Tvrdí to ve svém dnešním internetovém vydání pákistánský list The Nation, který se odvolává na slova soudce.

Znalci se zastali mladíka, který chtěl zachránit Terezu H.: Má sklony k fabulacím, teror by nedokázal

03.10. 16:31

Plzeň - Jednadvacetiletý Nikolaj Simeonov Ivanov z Bulharska, který se u Krajského soudu v Plzni zpovídá z vyhrožování terorismem, nemá podle znalců agresivní sklony a nemá ani schopnosti pro to, aby dokázal teroristický útok v zahraničí naplánovat a provést. Vypověděli to dnes u soudu znalci z…

Mladík chtěl "pomoci" Tereze H., Pákistánu hrozil terorem, Skončil před soudem

02.10. 15:07

Až dvanáctileté vězení hrozí jednadvacetiletému muži z Bulharska, který se dnes začal u Krajského soudu v Plzni zpovídat z vyhrožování teroristickým trestným činem. Nikolaj Simeonov Ivanov podle obžaloby letos v lednu odeslal ze svého mobilního telefonu a z e-mailu textovou zprávu a e-mail dvěma…

Co se stalo u soudu? Tereza H. se v Pákistánu rozbrečela

03.07. 20:22

Láhaur - V pondělí se u soudu v pákistánském Láhauru opět objevila Češka Tereza H., která je obviněna, že v pašovala více než devět kilogramů heroinu. Pákistánská média informují o tom, že tentokrát na Češku dolehla špatná nálada, po odchodu ze soudní síně dokonce brečela.

Do případu české pašeračky zasáhla politika. Tereza H. promluvila i o plánovaném teroristickém útoku

25.06. 08:04

Láhaur - Tereza H., která byla v Pákistánu zadržena kvůli pašování devíti kilogramů heroinu, se opět soudního přelíčení nedostala. Už poněkolikáté byl její proces odročen. Tentokrát až do letních prázdnin.

Velký zlom v kauze pašeračky Terezy H.? Její právník našel kličku, který může vše změnit

Aktualizovali jsme 11.6.2018, 22:06, 11.06. 15:12

Laháur - Tereza H., která byla v Pákistánu zadržena za pašování heroinu, před časem vyměnila svého právního zástupce. A zřejmě dobře udělala. Její nový právník teď možná přišel na způsob, jak mladou dívku zachránit.

Pašeračka Tereza píše z pákistánského vězení: Jak to doopravdy zvládá za mřížemi?

Aktualizovali jsme 14.5.2018, 22:39, 14.05. 15:45

Laháur - České pašeračce Tereze H. hrozí v Pákistánu za pašování 9 kilogramů heroinu až 14 let vězení. O tom, jak se má, se rozepsala v dopise, který z vězení poslala.

Soud s Terezou H. v Pakistánu byl opět odročen

04.05. 12:47

Islámábád/Praha - Soud s Češkou, která byla letos v lednu zadržena na mezinárodním letišti v pákistánském Láhauru s devíti kilogramy heroinu, byl dnes odročen na 9. května. Nedostavili se totiž někteří předvolaní zaměstnanci celnice letiště, kteří měli být očitými svědky zadržení. ČTK to řekla…

Nové informace v kauze Terezy H.: Česká pašeračka je obžalována je v sedmi bodech

30.04. 15:43

Laháur/Praha - Češka Tereza H., zadržená v lednu v Pákistánu s devíti kilogramy heroinu, si před několika dny u soudu v Láhauru vyslechla obvinění z pašování drog. Serveru Blesk.cz se podařilo zjistit, z čeho konkrétně byla obžalována. A jde celkem o sedm bodů!

Heroinová Tereza si na rozsudek počká, její právník požádal o odročení

17.04. 15:00

Islámábád/Praha - Soud s Češkou, která byla letos v lednu zadržena na mezinárodním letišti v pákistánském Láhauru s devíti kilogramy heroinu, byl dnes odročen na čtvrtek 19. dubna. Zadržená žena se totiž rozhodla, že vymění svého právního zástupce. U soudu dnes podepsali zmocnění a nový právník…

Velká změna v kauze Terezy H.? Právník dostal vyhazov, choval se velmi nevhodně

Aktualizovali jsme 12.4.2018, 22:12, 12.04. 15:01

Láhaur - Soud s Terezou H., která byla v lednu zadržena na mezinárodním letišti v pákistánském Láhauru s devíti kilogramy heroinu, bude pokračovat 17. dubna, kdy bude přečteno obvinění. V případu ale nastala velká změna, mladá Češka totiž vyhodila svého právníka.

Další soud s Terezou H. v Pákistánu bude 17. dubna, má být přečteno obvinění

10.04. 17:03

Láhaur - Soud s Češkou Terezou H. bude v Pákistánu pokračovat 17. dubna, kdy bude přečteno obvinění. Dnešního jednání se účastnili noví právní zástupci, které si zadržená žena sama vybrala, a asistent českého honorárního konzula v Láhauru.

Soud s Terezou H. v Pákistánu bude pokračovat 10. dubna

31.03. 16:41

Islámábád - Soud s Češkou Terezou H. bude v Pákistánu pokračovat 10. dubna. Dnešní jednání se sice uskutečnilo, ale žádný pokrok v případu pašování drog nepřineslo.

Soud prodloužil vazbu zadržené Tereze. Obvinil další spolupachatele

10.03. 16:53

Islámábád/Praha - Pákistánský soud dnes nerozhodl o propuštění na kauci u Češky zadržené v lednu na mezinárodním letišti v Láhauru s devíti kilogramy heroinu. Opět bude soud jednat 20. března.

Soud s Terezou H. byl odročen, pákistánský advokát žádá propuštění na kauci

03.03. 16:23

Islámábád - Soud s Češkou Terezou H. v Pákistánu byl dnes odročen na 17. března. Jednání se uskutečnilo pouze formálně, protože soudce má dovolenou. Advokát zadržené ženy požádal o její propuštění na kauci, soud zatím nerozhodl.

V Pákistánu začal soud s Terezou H., hrozí jí velmi přísný trest

01.03. 14:25

Islámábád - V Pákistánu dnes začal soud s Češkou, která byla 10. ledna zadržena na letišti v Láhauru s devíti kilogramy heroinu. Za pašování drog jsou v Pákistánu obvykle velmi vysoké tresty, výjimkou není ani trest smrti.

Soud v Pákistánu opět prodloužil vazbu Češce Tereze H.

24.02. 14:27

Islámábád/Praha - Soud v Pákistánu dnes znovu prodloužil vazbu Češce, která byla 10. ledna zadržena na mezinárodním letišti v Láhauru s devíti kilogramy heroinu.

Chladnokrevná bestie? Matka Terezy H. promluvila. Prozradila, proč jde její dceři o život

16.02. 21:44

Praha - Od zadržení Češky Terezy H. V Pákistánu uplynul už více než měsíc. Na mezinárodním letišti v Láhauru u ní 10. ledna celníci objevili devět kilogramů heroinu. Pákistánský soud jí od té doby několikrát prodloužil vazbu. Podle Tereziny matky na tom dívka není příliš dobře.

Pákistán nechává Češku dál sedět ve vězení, vazba jí byla opět prodloužena

15.02. 12:56

Islámábád - Pákistánský soud dnes prodloužil o devět dní vazbu Češce, která byla 10. ledna zadržena s devíti kilogramy heroinu. Za mřížemi ve vězení v Láhauru zůstane do 24. února. Případem se nyní zabývají pákistánští celníci. Podrobnosti o jejich práci a průběhu vyšetřování česká diplomacie nemá.

Tereza H. zůstane ve vězení, soud v Pákistánu jí opět prodloužil vazbu

07.02. 12:59

Islámábád - Pákistánský soud dnes prodloužil o dalších osm dní vazbu Češce, která byla zadržena na letišti v Láhauru s devíti kilogramy. MZV ČR potvrdilo, že mladá žena zůstane ve vazbě do 15. února.

reklama

Fotogalerie