Články k tématu: Tereza H. zadržená v Pákistánu

Znalci se zastali mladíka, který chtěl zachránit Terezu H.: Má sklony k fabulacím, teror by nedokázal

03.10. 16:31

Plzeň - Jednadvacetiletý Nikolaj Simeonov Ivanov z Bulharska, který se u Krajského soudu v Plzni zpovídá z vyhrožování terorismem, nemá podle znalců agresivní sklony a nemá ani schopnosti pro to, aby dokázal teroristický útok v zahraničí naplánovat a provést. Vypověděli to dnes u soudu znalci z…

Mladík chtěl "pomoci" Tereze H., Pákistánu hrozil terorem, Skončil před soudem

02.10. 15:07

Až dvanáctileté vězení hrozí jednadvacetiletému muži z Bulharska, který se dnes začal u Krajského soudu v Plzni zpovídat z vyhrožování teroristickým trestným činem. Nikolaj Simeonov Ivanov podle obžaloby letos v lednu odeslal ze svého mobilního telefonu a z e-mailu textovou zprávu a e-mail dvěma…

Co se stalo u soudu? Tereza H. se v Pákistánu rozbrečela

03.07. 20:22

Láhaur - V pondělí se u soudu v pákistánském Láhauru opět objevila Češka Tereza H., která je obviněna, že v pašovala více než devět kilogramů heroinu. Pákistánská média informují o tom, že tentokrát na Češku dolehla špatná nálada, po odchodu ze soudní síně dokonce brečela.

reklama

Do případu české pašeračky zasáhla politika. Tereza H. promluvila i o plánovaném teroristickém útoku

25.06. 08:04

Láhaur - Tereza H., která byla v Pákistánu zadržena kvůli pašování devíti kilogramů heroinu, se opět soudního přelíčení nedostala. Už poněkolikáté byl její proces odročen. Tentokrát až do letních prázdnin.

Velký zlom v kauze pašeračky Terezy H.? Její právník našel kličku, který může vše změnit

Aktualizovali jsme 11.6.2018, 22:06, 11.06. 15:12

Laháur - Tereza H., která byla v Pákistánu zadržena za pašování heroinu, před časem vyměnila svého právního zástupce. A zřejmě dobře udělala. Její nový právník teď možná přišel na způsob, jak mladou dívku zachránit.

Pašeračka Tereza píše z pákistánského vězení: Jak to doopravdy zvládá za mřížemi?

Aktualizovali jsme 14.5.2018, 22:39, 14.05. 15:45

Laháur - České pašeračce Tereze H. hrozí v Pákistánu za pašování 9 kilogramů heroinu až 14 let vězení. O tom, jak se má, se rozepsala v dopise, který z vězení poslala.

Soud s Terezou H. v Pakistánu byl opět odročen

04.05. 12:47

Islámábád/Praha - Soud s Češkou, která byla letos v lednu zadržena na mezinárodním letišti v pákistánském Láhauru s devíti kilogramy heroinu, byl dnes odročen na 9. května. Nedostavili se totiž někteří předvolaní zaměstnanci celnice letiště, kteří měli být očitými svědky zadržení. ČTK to řekla…

Nové informace v kauze Terezy H.: Česká pašeračka je obžalována je v sedmi bodech

30.04. 15:43

Laháur/Praha - Češka Tereza H., zadržená v lednu v Pákistánu s devíti kilogramy heroinu, si před několika dny u soudu v Láhauru vyslechla obvinění z pašování drog. Serveru Blesk.cz se podařilo zjistit, z čeho konkrétně byla obžalována. A jde celkem o sedm bodů!

Heroinová Tereza si na rozsudek počká, její právník požádal o odročení

17.04. 15:00

Islámábád/Praha - Soud s Češkou, která byla letos v lednu zadržena na mezinárodním letišti v pákistánském Láhauru s devíti kilogramy heroinu, byl dnes odročen na čtvrtek 19. dubna. Zadržená žena se totiž rozhodla, že vymění svého právního zástupce. U soudu dnes podepsali zmocnění a nový právník…

Velká změna v kauze Terezy H.? Právník dostal vyhazov, choval se velmi nevhodně

Aktualizovali jsme 12.4.2018, 22:12, 12.04. 15:01

Láhaur - Soud s Terezou H., která byla v lednu zadržena na mezinárodním letišti v pákistánském Láhauru s devíti kilogramy heroinu, bude pokračovat 17. dubna, kdy bude přečteno obvinění. V případu ale nastala velká změna, mladá Češka totiž vyhodila svého právníka.

Další soud s Terezou H. v Pákistánu bude 17. dubna, má být přečteno obvinění

10.04. 17:03

Láhaur - Soud s Češkou Terezou H. bude v Pákistánu pokračovat 17. dubna, kdy bude přečteno obvinění. Dnešního jednání se účastnili noví právní zástupci, které si zadržená žena sama vybrala, a asistent českého honorárního konzula v Láhauru.

Soud s Terezou H. v Pákistánu bude pokračovat 10. dubna

31.03. 16:41

Islámábád - Soud s Češkou Terezou H. bude v Pákistánu pokračovat 10. dubna. Dnešní jednání se sice uskutečnilo, ale žádný pokrok v případu pašování drog nepřineslo.

Soud prodloužil vazbu zadržené Tereze. Obvinil další spolupachatele

10.03. 16:53

Islámábád/Praha - Pákistánský soud dnes nerozhodl o propuštění na kauci u Češky zadržené v lednu na mezinárodním letišti v Láhauru s devíti kilogramy heroinu. Opět bude soud jednat 20. března.

Soud s Terezou H. byl odročen, pákistánský advokát žádá propuštění na kauci

03.03. 16:23

Islámábád - Soud s Češkou Terezou H. v Pákistánu byl dnes odročen na 17. března. Jednání se uskutečnilo pouze formálně, protože soudce má dovolenou. Advokát zadržené ženy požádal o její propuštění na kauci, soud zatím nerozhodl.

V Pákistánu začal soud s Terezou H., hrozí jí velmi přísný trest

01.03. 14:25

Islámábád - V Pákistánu dnes začal soud s Češkou, která byla 10. ledna zadržena na letišti v Láhauru s devíti kilogramy heroinu. Za pašování drog jsou v Pákistánu obvykle velmi vysoké tresty, výjimkou není ani trest smrti.

Soud v Pákistánu opět prodloužil vazbu Češce Tereze H.

24.02. 14:27

Islámábád/Praha - Soud v Pákistánu dnes znovu prodloužil vazbu Češce, která byla 10. ledna zadržena na mezinárodním letišti v Láhauru s devíti kilogramy heroinu.

Chladnokrevná bestie? Matka Terezy H. promluvila. Prozradila, proč jde její dceři o život

16.02. 21:44

Praha - Od zadržení Češky Terezy H. V Pákistánu uplynul už více než měsíc. Na mezinárodním letišti v Láhauru u ní 10. ledna celníci objevili devět kilogramů heroinu. Pákistánský soud jí od té doby několikrát prodloužil vazbu. Podle Tereziny matky na tom dívka není příliš dobře.

Pákistán nechává Češku dál sedět ve vězení, vazba jí byla opět prodloužena

15.02. 12:56

Islámábád - Pákistánský soud dnes prodloužil o devět dní vazbu Češce, která byla 10. ledna zadržena s devíti kilogramy heroinu. Za mřížemi ve vězení v Láhauru zůstane do 24. února. Případem se nyní zabývají pákistánští celníci. Podrobnosti o jejich práci a průběhu vyšetřování česká diplomacie nemá.

Tereza H. zůstane ve vězení, soud v Pákistánu jí opět prodloužil vazbu

07.02. 12:59

Islámábád - Pákistánský soud dnes prodloužil o dalších osm dní vazbu Češce, která byla zadržena na letišti v Láhauru s devíti kilogramy. MZV ČR potvrdilo, že mladá žena zůstane ve vazbě do 15. února.

Byla tak naivní, určitě ji někdo navedl, tvrdi babička Terezy H. Češi už podepisují petici za její vydání

06.02. 07:48

Praha - Experti i právník Terezy H. varují, že vydání dívky do České republiky není příliš pravděpodobné. Poukazují na to, že mezi Českou republikou a Pákistánem žádná dohoda o vydávání vězňů neexistuje. Jenže s tím se řada Čechů prostě nechce smířit.

Jak to vypadá v pákistánském vězení? Tereza H. čeká na soud v otřesných podmínkách

03.02. 15:56

Laháur - Češka Tereza H., která byla 10. ledna na mezinárodním letišti v pákistánském městě Láhaur zadržena s devíti kilogramy heroinu, stráví poměrně dlouhou dobu v pákistánském vězení. Její právník uvedl, že její proces by mohl trvat asi půl roku. Zároveň vyloučil, že by v případě odsouzení žena…

"Zachraňte mě!" Tereza z Pákistánu poslala vzkaz. Na cele je s 20 ženami, vadí jí časné vstávání

03.02. 10:51

Lahaur - Soudní proces s Češkou Terezou H., kterou zadrželi 10. ledna celníci na mezinárodním letišti v pákistánském městě Láhaur s devíti kilogramy heroinu, by mohl trvat zhruba půl roku. Listu Daily Pakistan to uvedl právní zástupce české občanky Čaudhrí Džavád Zafar. Deník také natočil vzkaz,…

Češka zadržená v Pákistánu si patrně odpyká trest v tamním vězení

31.01. 12:32

Láhaur - Soudní proces s Češkou v Pákistánu by mohl trvat zhruba půl roku. Její právní zástupce Čaudhrí Džavád Zafar vyloučil, že by v případě odsouzení mohla být vydána do ČR, protože mezi oběma zeměmi žádná dohoda o vydávání vězňů neexistuje.

Pákistán prodloužil vazbu Tereze H. zadržené s heroinem

30.01. 14:47

Islámábád - Pákistánský soud dnes prodloužil vazbu Češce (21), která byla zadržena s devíti kilogramy heroinu, za mřížemi prozatím zůstane do 7. února. Kdy přesně začne soudní řízení o samotném činu, není jasné.

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie