Články k tématu: Terorismus

Útok v Somálsku: U prezidentského sídla v Mogadišu vybuchla bomba, na místě se střílí

30.08. 12:42

Mogadišo - Islamistické milice Šabáb dnes zaútočily u prezidentské rezidence v somálské metropoli. Nejprve se ozval výbuch, pak vypukla střelba.

Útočník se chtěl odpálit v Indonésii v kostele, bomba selhala

28.08. 11:42

Jakarta - Odpálit nálož v kostele plném lidí, kteří přišli na nedělní mši, se dnes na západě Indonésie neúspěšně pokusil zřejmě sebevražedný atentátník.

Bangladéšské složky zabily tři islamistické radikály

27.08. 10:05

Dháka - Bangladéšské bezpečnostní složky dnes usmrtily tři islamistické radikály včetně organizátora červencového útoku na kavárnu v Dháce, při kterém zahynulo 22 lidí.

reklama

Prodej nápojů podporuje radikální islamisty, tvrdí prestižní týdeník

Aktualizovali jsme 26.8.2016, 18:29, 26.08. 11:42

Vídeň/Berlín - Zisky z prodeje halal nápojů jsou používány radikálními islamisty k podpoře propagandistické kampaně na podporu džihádu. To alespoň napsal německý týdeník Spiegel, který poukazuje, že někteří lidé, kteří se na prodej nápojů podílí, mají napojení na radikální islamisty.

Život v Iráku je těžký. Teď se ale objevil další problém

26.08. 09:47

Bagdád – Pro Irák nejsou různé tragédie žádnou novinkou. Je to země zmítána válkou a terorismem a místo, kde se hrozby bombových útoků a střelba staly součástí každodenního života. Ale je tu další, méně zřejmé ohrožení iráckých občanů: nedostatek spolehlivých veřejných služeb, píše ve zprávě pro…

Francie zvažuje po útocích nový školní předmět: Sebeobranu

24.08. 09:49

Paříž - Francouzský politik přednesl netradiční cestu, jak bojovat se strachem, který šíří teroristické útoky napříč Evropou. Podle návrhu by se do škol měla zavést výuka bojových sportů a sebeobrany, díky čemuž by se studenti naučili bezpečnou formou čelit strachu a útokům.

Lidé se bojí a státu nevěří, varuje Klausův muž

24.08. 09:21

Praha – S tím, jak se v Evropě množí různé útoky, ať už nožem nebo jinými zbraněmi, se stále častěji se ozývají hlasy, které volají po tom, že by se občané měli vyzbrojit, aby se mohly v případě nouze bránit. Taková slova přišla třeba od českého prezidenta Miloše Zemana, ale také od šéfky německé…

Hrozba teroristického útoku s použitím zbraní hromadného ničení je reálná, varuje expert

23.08. 21:50

New York - Generální tajemník OSN Pan Ki-mun dnes varoval před nebezpečím, které představují zbraně hromadného ničení pro svět – obzvláště ve chvíli, kdy se dostanou do rukou teroristům.

Média podněcují masové vraždy? Vědci vyzvali k omezení informací

23.08. 17:38

Denver - Masových vražd ve světě přibývá a situace je natolik alarmující, že se jí začali zabývat i psychologové. Na letošním výročním shromáždění Americké psychologické asociace upozornili, že existuje vztah mezi vraždami a médii, které na tyto hanebné činy upozorňují. Vědci se proto domnívají, že…

Turecká novinářka Asli Erdoganová prý podporuje terorismus, skončila ve vězení

20.08. 17:13

Istanbul – Známá turecká novinářka a spisovatelka Asli Erdoganová je ve vazbě. Zadržena byla také celá redakce listu Özgür Gündem. V tureckých vězení je podle agentury AP v současnosti kolem stovky novinářů a dalších pracovníků médií.

Twitter bojuje s terorismem. Zablokoval stovky tisíc účtů, které propagovaly terorismus

Aktualizovali jsme 19.8.2016, 12:26, 18.08. 20:06

San Francisco – Radikálním způsobem se rozhodla internetová komunikační síť Twitter bojovat proti těm, kteří používají své účty k propagaci a podpoře terorismu.

Podezřelý islamista dostal od francouzské vlády omylem velký obnos peněz

18.08. 21:56

Paříž – Belgičan tuniského původu Farouk Ben Abbes se v roce 2010 dostal ve Francii do vězení po předběžném obvinění z terorismu. Za neoprávněnou vazbu mu později bylo přiznáno odškodnění. Jak se teď ukázalo, Francie mu omylem vyplatila mnohem vyšší částku, než měla.

Terorismus není vina migrantů. Merkelová rázně hájí uprchlíky

Aktualizovali jsme 18.8.2016, 19:18, 18.08. 10:46

Berlín - Terorismus spojený s islamistickými skupinami je dlouhodobým problémem, který do Evropy nepřinesli uprchlíci. Na shromáždění Křesťanskodemokratické unie to podle agentury Reuters ve středu řekla německá kancléřka Angela Merkelová.

V Tunisku byl zadržen muž podezřelý z terorismu

17.08. 20:54

Tunis - Tuniská policie zadržela ve skupině migrantů směřujících do Itálie muže podezřelého z terorismu.

Bojíte se cestovat? V těchto zemích teroristé útočí nejvíce

17.08. 08:11

Praha - S rostoucím počtem teroristických útoků stále výrazněji klesá zájem o cestování. Lidé se snaží vyhýbat oblíbeným turistickým destinacím v obavách, že by se mohly stát terčem útoku. Kam teroristé nejčastěji cílí? A kterým oblastem je lepší se vyhnout?

Útoků v Evropě nepřibývá, za vše mohou média, tvrdí odborník

16.08. 15:49

Praha - V souvislosti s postupující migrační krizi a přibývajícím počtem muslimů v Evropě se stále více hovoří o útocích, a nejen těch teroristických. Vedoucí psycholog Policie ČR Vladimír Voska ale tvrdí, že v 90. letech se v Evropě odehrávalo více trestných činů, než dnes.

Zátah v Bruselu: Policie zakročila proti teroristům

12.08. 15:20

Brusel - Belgická policie v noci na dnešek provedla rozsáhou protiteroristickou operaci v metropoli, při níž byly zadrženy tři podezřelé osoby.

V Kanadě byl zastřelen mladík podezřelý z přípravy teroristického útoku

11.08. 08:04

Ottawa - Kanadská policie ve středu zlikvidovala muže, který byl podezřelý z přípravy sebevražedného teroristického útoku.

Teroristé získávají zbraně z Ukrajiny, gangy na tom bohatnou

09.08. 18:49

Bukurešť - Reportér stanice Sky News se dostal přímo mezi obchodníky se zbraněmi na východní Evropě. Jeho reportáž dokazuje, že ačkoliv se mluví o tom, že teroristé z Islámského státu získávají zbraně spíše ze Saudské Arábie nebo z Turecka, není neobvyklé, když jim je dodávají právě východoevropské…

Francie ruší bleší trh v Lille, obává se dalších útoků

05.08. 15:05

Lille (Francie) - Kvůli obavám z atentátu ve Francii zrušily úřady tradiční obří bleší trh v Lille, který je asi největším v Evropě.

Francie vyhostila Alžířana. Podezřívá ho z vazeb na islamisty

05.08. 10:15

Paříž - Francie vyhostila Alžířana, který je podezřelý z vazeb na islamistické sítě.

Parlament v Kosovu byl zasažen výbušným zařízením

05.08. 08:03

Priština - Neznámí útočníci ve čtvrtek večer zaútočili na budovu kosovského parlamentu v Prištině a zasáhli ji výbušninou. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na místní policejní zdroj.

Komunista varuje: Nekompetentní žvanilové, jsme v ohrožení, IS se nikdo nebrání

04.08. 08:40

Praha – Jsme v ohrožení, nemůžeme to neřešit, burcuje lidi předseda KSČM Vojtěch Filip. Evropa je podle něj pod atakem pěšáků Islámského státu. Problémem podle něj je, že se kontinent nebrání, ale jen hlásí počty obětí.

Francii ohrožuje terorismus, kulturní akce ale omezit nehodlá

03.08. 17:36

Paříž - Francouzský ministr vnitra Bernard Cazeneuve chce zachovat v zemi ohrožené terorem co nejvíce kulturních akcí. Některé letní akce ale byly zrušeny z bezpečnostních důvodů.

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací