Články k tématu: Terorismus

Útoků v Evropě bude více a více. Analytik nemá moc dobré zprávy

27.07. 16:16

Bratislava - Evropu během posledních několika dní zasáhla vlna útoků odehrávajících se v Německu a ve Francii. Podle bezpečnostního analytika Milana Žitného jde ve všech případech o terorismus a útoků podobného stylu prý bude přibývat.

Dočká se Česko akceschopnější policie? Vnitro má plán

27.07. 14:12

Praha - Ministerstvo vnitra uspíší v souvislosti s děním v Evropě přípravy plánu na ochranu takzvaných měkkých cílů. Policie bude ve větší míře spolupracovat s pořadateli kulturních, společenských a sportovních akcí, řekl novinářům během dnešního jednání vlády ministr vnitra Milan Chovanec.…

Jaká svatá válka? Teroristé jsou normální vrazi, žádní vojáci

27.07. 12:39

Londýn – Evropa v posledních dnech a týdnech čelí sérii krvavých útoků a napadení. Britský deník The Telegraph ale varuje, že Západ nesmí teroristy jejich cíle vyzdvihovat jako vojáky ve svaté válce.

reklama

Vláda rozhodla: Trest za podporu terorismu bude přísnější

27.07. 11:58

Praha - Podpora terorismu by mohla být přísněji postihována, jak to po České republice požadují mezinárodní organizace.

Prevence proti teroristům? Merkelová činí z dlouhodobého hlediska dobře, myslí si komentátor

27.07. 10:35

Politika otevřených dveří pro migranty prchající z válečných zón na Blízkém východě, kterou realizuje německá kancléřka Angela Merkelová, z dlouhodobého hlediska činí Německo bezpečnější vůči teroristickým útokům. Myslí si to komentátor a publicista Robert Verkaik. Svůj názor prezentoval v…

Terorista z Ansbachu uvažoval o sebevraždě už dříve

27.07. 08:36

Berlín - Syřan (27), který v neděli spáchal teroristický útok bavorském Ansbachu, už počátkem roku 2015 uvažoval o sebevraždě a přál si, aby jeho smrt přilákala pozornost.

Připravte se! Přijdou horší útoky, vzkázal terorista z Ansbachu

27.07. 08:28

Ansbach/Praha - Sedmadvacetiletý Syřan, jenž se v neděli odpálil v bavorském Ansbachu, natočil před samotným útokem své poselství na video. My vám nyní část nabízíme v překladu.

Islamistická hrozba v Evropě je velká jako nikdy dříve, volá Hollande

26.07. 21:58

Paříž - Islamistická hrozba ve Francii i v Evropě ještě nikdy nebyla tak veliká jako nyní. Dnes to řekl francouzský prezident François Hollande.

Sebevražedný atentátník z Ansbachu byl prý týrán v bulharském vězení

26.07. 20:33

Berlín - Pachatel sebevražedného bombového útoku v německém Ansbachu tvrdil, že byl ve vězení v Bulharsku týrán.

Letošní turistická sezóna se liší. Lidé více řeší bezpečnost

26.07. 18:17

Praha - Polovina letní turistické sezóny je pomalu za námi. Podle statistik Slavia pojišťovny oproti předchozím letům přináší několik změn. Zvýšené riziko teroristické hrozby, uprchlická krize i nedávné události v Turecku se promítají do rozhodování českých turistů o jejich letošní dovolené. Podle…

V souvislosti s útokem na kostel ve Francii byl zatčen jeden člověk

26.07. 17:04

Paříž - Francouzská policie zadržela jednoho člověka v souvislosti s vyšetřováním dopoledního útoku na kostel v Saint-Étienne du Rouvray.

Terorismus v Evropě nestojí jen životy. Na kolik přišel ten bruselský?

26.07. 15:19

Brusel – 22. března došlo v belgickém Bruselu k teroristickým útokům na letišti a v metru, během kterých zemřelo 32 civilistů a více než 300 jich bylo zraněno. Jak nyní informuje bruselský server Politico, belgická ekonomika kvůli útokům přišla téměř o miliardu eur.

Francie nahrává Islámskému státu? Z USA přichází závažné obvinění a vlna kritiky

26.07. 13:11

Krátce poté, co Mohamed Lahouaiej Bouhlel zabil 84 lidí, když najel na přímořské promenádě v Nice kamionem do davu lidí, francouzský prezident Francois Hollande oznámil, že požádá parlament o tříměsíční prodloužení výjimečného stavu vyhlášeného bezprostředně po teroristickém útoku v Paříži v…

EU je klub sebevrahů: Důchodci jsou vražděni, média lžou. Bývalý Klausův poradce promluvil o největším problému

26.07. 11:36

Praha - Exporadce prezidenta Václava Klause a premiérů Mirka Topolánka a Jana Fischera Tomáš Haas tvrdí, že z Evropské unie se stal klub sebevrahů. Nechce se dočkat příklonu České republiky na Východ, upozorňuje ale, že na tento Západ také nechce.

Bangladéšská policie zabila devět radikálů při razii proti islamistům

26.07. 08:12

Dháka - Bangladéšská policie při razii na předměstí hlavního města Dháka zabila devět ozbrojenců z některé z radikálních skupin.

Musíme se naučit žít v nejistotě a ohrožení. Analytik otevřeně o špatné situaci v Evropě

Aktualizovali jsme 25.7.2016, 19:23, 25.07. 13:06

Praha - Evropu zasáhla páteční střelba v Mnichově, při které zemřelo deset lidí včetně útočníka. Ač nejde o teroristický útok, je prý potřeba naučit se žít v nejistotě a ohrožení

Al-Káida v Evropě? Vůdce vyzval k únosům západních civilistů

25.07. 12:31

Kábul - Vůdce al-Káidy vyzval bojovníky, aby unášeli rukojmí ze západních zemí. Chce je vyměňovat za uvězněné džihádisty, dokud nebudou všichni volní. Informovala o tom monitorovací služba SITE.

Po výbuchu v Ansbachu v Česku stále platí první stupeň ohrožení před terorismem

25.07. 10:13

Praha - V Česku platí od 22. března první stupeň ohrožení před terorismem, tedy bdělost. Nic se měnit nebude ani po včerejším islamistickém útoku v bavorském Ansbachu.

Psychická obrana proti teroristickým útokům? Zde je deset pravidel

23.07. 17:56

Řím - Člověk odjakživa naslouchá strachu, neboť jde o psychickou obranu před reálným nebezpečím. Zhodnotit objektivně rizika tváří v tvář strachu vyvolanému terorismem je psychicky náročný úkol.

Evropa žije ve strschu. Přehled nejhorších útoků

23.07. 16:55

Francie/Mnichov/Brusel - Páteční střelba v německém Mnichově je bohužel jen posledním útokem v dlouhé řadě podobně nepochopitelných incidentů, které Evropa v posledních měsících zažila. Připomeňte si ty největší.

Evropu svírá strach: Europol přišel s novými informacemi. Koho se máme bát?

Aktualizovali jsme 22.7.2016, 16:23, 22.07. 13:57

Brusel – V Evropě zavládl strach z hrozících teroristických útoků, který dále posílily útoky v Nice, Orlandu, poblíž Paříže a německém vlaku. Evropský policejní úřad Europol nyní ohledně útoků vydal nové informace. Informoval o tom bruselský server Politico.

Odhalení důležitých dokumentů IS: Jaký je jejich systém a kde berou bojovníky?

22.07. 15:52

Ankara - Turecká policie při zásazích ve městě Diyarbakir získala důležité dokumenty a informace, ze kterých vyplývají nové detaily o praktikách teroristické skupiny Islámký stát v zemi. Informoval o tom server Al-Monitor.

Okamžitá porážka Islámského státu? To bude problém, varují USA

22.07. 09:09

Washington – Teroristická skupina Islámský stát (IS) je odpovědná za provedení či inspiraci stále většího množství útoků na Západě. Její porážka je tak urgentnější než kdy dříve. Analýza společnosti Stratfor ale varuje, že porážka IS bude velmi složitá.

Když muslimský kluk poseká sekyrou cestující, začnou se bát i Češi... Ladislav Jakl se opět rozjel

22.07. 08:58

Praha – Výbuchy v metropolích, na letištích nebo metrech vnímají Češi jako dění, které je „daleko“. Jeden útok se tomu ale vymyká – jde o incident, kdy mladý migrant napadl cestující v německém vlaku. Právě to je chvíle, kdy si lidé uvědomují, že se něco podobného může stát i v jejich okolí. Bývalý…

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací