Články k tématu: Terorismus

Bojíte se cestovat? V těchto zemích teroristé útočí nejvíce

17.08. 08:11

Praha - S rostoucím počtem teroristických útoků stále výrazněji klesá zájem o cestování. Lidé se snaží vyhýbat oblíbeným turistickým destinacím v obavách, že by se mohly stát terčem útoku. Kam teroristé nejčastěji cílí? A kterým oblastem je lepší se vyhnout?

Útoků v Evropě nepřibývá, za vše mohou média, tvrdí odborník

16.08. 15:49

Praha - V souvislosti s postupující migrační krizi a přibývajícím počtem muslimů v Evropě se stále více hovoří o útocích, a nejen těch teroristických. Vedoucí psycholog Policie ČR Vladimír Voska ale tvrdí, že v 90. letech se v Evropě odehrávalo více trestných činů, než dnes.

Zátah v Bruselu: Policie zakročila proti teroristům

12.08. 15:20

Brusel - Belgická policie v noci na dnešek provedla rozsáhou protiteroristickou operaci v metropoli, při níž byly zadrženy tři podezřelé osoby.

reklama

V Kanadě byl zastřelen mladík podezřelý z přípravy teroristického útoku

11.08. 08:04

Ottawa - Kanadská policie ve středu zlikvidovala muže, který byl podezřelý z přípravy sebevražedného teroristického útoku.

Teroristé získávají zbraně z Ukrajiny, gangy na tom bohatnou

09.08. 18:49

Bukurešť - Reportér stanice Sky News se dostal přímo mezi obchodníky se zbraněmi na východní Evropě. Jeho reportáž dokazuje, že ačkoliv se mluví o tom, že teroristé z Islámského státu získávají zbraně spíše ze Saudské Arábie nebo z Turecka, není neobvyklé, když jim je dodávají právě východoevropské…

Francie ruší bleší trh v Lille, obává se dalších útoků

05.08. 15:05

Lille (Francie) - Kvůli obavám z atentátu ve Francii zrušily úřady tradiční obří bleší trh v Lille, který je asi největším v Evropě.

Francie vyhostila Alžířana. Podezřívá ho z vazeb na islamisty

05.08. 10:15

Paříž - Francie vyhostila Alžířana, který je podezřelý z vazeb na islamistické sítě.

Parlament v Kosovu byl zasažen výbušným zařízením

05.08. 08:03

Priština - Neznámí útočníci ve čtvrtek večer zaútočili na budovu kosovského parlamentu v Prištině a zasáhli ji výbušninou. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na místní policejní zdroj.

Komunista varuje: Nekompetentní žvanilové, jsme v ohrožení, IS se nikdo nebrání

04.08. 08:40

Praha – Jsme v ohrožení, nemůžeme to neřešit, burcuje lidi předseda KSČM Vojtěch Filip. Evropa je podle něj pod atakem pěšáků Islámského státu. Problémem podle něj je, že se kontinent nebrání, ale jen hlásí počty obětí.

Francii ohrožuje terorismus, kulturní akce ale omezit nehodlá

03.08. 17:36

Paříž - Francouzský ministr vnitra Bernard Cazeneuve chce zachovat v zemi ohrožené terorem co nejvíce kulturních akcí. Některé letní akce ale byly zrušeny z bezpečnostních důvodů.

Atentáty a migrační politika Merkelové? Tyto dvě věci spolu nesouvisí, tvrdí Němci

03.08. 13:31

Berlín - Nedávné teroristické útoky v Bavorsku podle většiny Němců nijak nesouvisejí se vstřícnou migrační politikou kancléřky Angely Merkelové.

Česko terčem teroristů? Policie prověřuje zprávy kolující na internetu

03.08. 10:23

Praha - Policie prověřuje šíření zpráv o údajně hrozících teroristických útocích v obchodech či v dopravních prostředcích. Příběhy, které se objevují zejména na sociálních sítích, nepokládá za pravdivé.

Londýn na nohou: Kvůli strachu z terorismu bude povoláno 600 ozbrojených policistů

03.08. 09:17

Londýn - Londýnská policie povolává nově do služby 600 ozbrojených příslušníků. Ta má chránit obyvatelstvo před teroristickými útoky.

Šíření předsudků a nenávisti vůči muslimům je nebezpečné. Musíme s nimi jednat, tvrdí Halík

03.08. 08:54

Praha – V posledních týdnech Evropa prožila hned několik tragických útoků, mnohé z nich měli na svědomí přistěhovalci, kteří se většinou hlásili k extremistickým skupinám jako Islámský stát. Podle kněze, teologa, sociologa a profesora Karlovy univerzity v Praze Tomáše Halíka jsou tyto činy…

Britská policie očekává útok v Londýně. Do ulic vyšli speciálně vyškolení policisté

02.08. 16:26

Londýn – Velká Británie se velmi obává teroristických útoků. Do akce jsou proto nasazeni speciálně vyškolení policisté, kteří jsou připraveni chránit Londýn 24 hodin 7 dní v týdnu. Tamní policejní komisař Sir Bernard Hogan-Howe podle serveru The Sun uvedl, že otázkou teď není jestli k útoku dojde,…

Podle soudu chystali teroristický útok na vlak, obvinění to odmítají

Aktualizovali jsme 2.8.2016, 14:46, 02.08. 11:23

Praha - Pražský městský soud dnes začal projednávat kauzu levicových extremistů, kteří podle obžaloby plánovali teroristický útok na vlak.

Média zkreslují informace, varuje britský think tank. Dá se to dokázat po každém teroristickém útoku, tvrdí

02.08. 14:13

Londýn – Po sérii teroristických útoků a napadení v Evropě se opět rozpoutala diskuze ohledně role, kterou v násilnostech sehrál islám. Douglas Murray z konzervativního britského think tanku Henry Jackson Society, který se zabývá zahraniční politikou a lidskými právy, na serveru britského deníku…

I přes porážku IS nebude konec teroristických útoků, varuje server. Islamisté trénují bojovníky příští generace

02.08. 12:39

Raqqa – Islámský stát sice ztratil v Sýrii i Iráku část svého území, přesto to neznamená, že by se vzdával. Je to přesně naopak – bojovníci vytváří „příští generaci“ džihádistů. K boji trénují velmi malé děti, které mají do budoucna kráčet v jejich šlépějích.

Francouz v podnapilem stavu hrozil teroristickým útokem, nedopadlo to pro něj dobře

02.08. 10:59

Dax (Francie) - K šestiměsíčnímu nepodmíněnému vězení byl ve Francii odsouzen 32letý muž, který v podnapilém stavu hrozil třem zaměstnancům státních drah teroristickým útokem.

Hollandův sen se nenaplnil. Léto ve víru teroru nebere konce

02.08. 08:49

Paříž - Francouzský prezident François Hollande snil o zcela jiném létu, než jaké ho potkalo. Mělo začít vítězstvím na fotbalovém Euru a pokračovat ukončením výjimečného stavu v den dobytí Bastily 14. července. Vše ale dopadlo úplně jinak.

Přes Česko měl cestovat irácký terorisa, který plánoval útok v Polsku

01.08. 20:10

Praha/Amsterodam - Přes Česko měl cestovat terorista, který plánoval útok v Polsku. Na Světové dny mládeže v Krakově měl ve čtvrtek odjet z Ostravy. Policisté ho ale zadrželi už v Amsterdamu.

VIDEO: Co s teroristy? Internetem koluje drsný snímek

01.08. 15:42

Belgie – Na sociálních sítích koluje video ukazující, jak se do nejlépe vypořádat s teroristy, kteří čím dál častěji ohrožují evropské státy. Podle autorů videa nepomohou písně, ani projevy politiků, ale jen razantní činy.

Bývalý islamista burcuje: Terorismus a islám že jsou odlišné věci? Proberte se

01.08. 14:30

Londýn – Spolu s řadou útoků, které v poslední době zachvátily Evropu, se opět rozpoutala diskuze ohledně islámského náboženství. Maadžid Nawaz, zakladatel antiextremistického think tanku Quilliam, ve vysílání britského rádia LBC uvedl, že roli islámu v těchto násilnostech nelze ignorovat.

Teroristé působí v EU aktivně? Ministr sdělil děsivá čísla

01.08. 14:07

Řím – Itálie podle vyjádření italského ministra vnitra Angelina Alfana, který mluvil před italským parlamentem, během roku 2016 již vyhostila 35 islamistů kvůli terorismu. Informoval o tom server The Local.

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie

K poskytování služeb, cílení reklam a analýze návštěvnosti využíváme soubory cookie. Používáním webu s tímto vyjadřujete souhlas. Další informace