Články k tématu: Terorismus

Moc IS oslabuje? Boje pokračují hladce, ale má to háček

12.05. 10:36

Washington – Teroristická skupina Islámský stát (IS) stále patří k největším teroristickým hrozbám současnosti. Boj proti této skupině probíhá jak vojensky, tak například i ekonomicky. Americký oficiální server Voice of America informuje, že tyto snahy pokračují dobře, ale nikoliv ideálně.

Člen IS popravil vojáka, bruselský soud ho pustil domů

Aktualizovali jsme 11.5.2016, 19:49, 11.05. 12:05

Brusel -­ Iliass Khajari (25) je jedním z takzvaných zahraničních bojovníků. Odešel v roce 2012 do Sýrie bojovat po boku Islámského státu, aby se v roce 2013 vrátil zpět domů do Bruselu. Minulý týden byl odsouzen k pětiletému vězení za účast na teroristických činech. Ačkoliv se přiznal k brutální…

Bagdádem otřáslo několik pumových útoků, zemřela téměř stovka lidí

Aktualizovali jsme 11.5.2016, 19:29, 11.05. 11:21

Bagdád - Šíitskou čtvrtí v irácké metropoli dnes otřáslo několik výbuchů, zemřelo 94 lidí a dalších více než 85 osob je zraněno. K útoku se posléze přihlásil Islámský stát, který se hlásí k sunnitské větvi islámu.

reklama

Německo nic nepodceňuje. Údajně vyšetřuje desítky uprchlíků podezřelých z terorismu

11.05. 15:35

Berlín - Německá policie údajně vyšetřuje 40 osob podezřelých z terorismu, kteří měli do země vstoupit jako uprchlíci.

Zneškodnění IS bude dlouhé a nehezké, upozorňuje šéf zpravodajské služby

11.05. 13:09

Washington - Americké bomby stále padají na země jako Afghanistán, Irák či Sýrie. Mnozí z chaosu v oblasti Blízkého východu vidí právě USA. Většina se však shoduje, že je nutné porazit Islámský stát. To se prý podaří, avšak situace se podle Jamese Clappera v brzké době nezmění.

Europol má nové pravomoci, může rychleji reagovat na případné hrozby

Aktualizovali jsme 11.5.2016, 11:52, 11.05. 11:16

Štrasburk - Posílení pravomocí Evropského policejního úřadu Europol dnes uvítali europoslanci. Několik kritických hlasů ale přeci jen zaznělo.

Nový trend ve světě terorismu: Nejen muži se zapojují do násilných činů

11.05. 10:23

Washington ­ Lidé si mezinárodní terorismus a teroristické útoky často spojují spíše s muži. Americký oficiální server Voice of America ale varuje, že se tento fakt v poslední době mění a přibývá žen, které se do mezinárodního terorismu zapojují.

Německo v šoku: Možný výskyt teroristů mezi migranty roste

11.05. 10:03

Berlín - Počet udání na možný výskyt teroristů mezi uprchlíky v Německu roste. Kriminalisté už prošetřili 369 oznámení, přičemž ve 40 případech bylo zahájeno řízení. Podle Spolkového kriminálního úřadu (BKA) je riziko spáchání teroristického činu v Evropě i v Německu velmi vysoké.

Italové zadrželi dva džihádisty, plánovali teroristické útoky. Tři další jsou na útěku

Aktualizovali jsme 10.5.2016, 18:20, 10.05. 11:33

Řím - Policie zadržela v jihoitalském Bari dva Afghánce, jsou podezřelí z přípravy teroristických útoků. Pokračuje pátrání po třech dalších osobách.

V těchto státech působí Islámský stát. Oblast působnosti je pořád hrozivá

10.05. 16:29

Washington – V červnu roku 2014, téměř před dvěma lety, Islámský stát (IS) vyhlásil svůj kalifát v srdci Středního východu. Deník Wall Street Journal na svém serveru ale nyní zmapoval, jak se od té doby Islámský stát navzdory své původní strategii rozšířil do míst po celém světě.

Chce to rychlejší protiteroristická opatření na ochranu Evropy, volá europoslanec

09.05. 15:59

Praha/Brusel – Vzájemné sdílení údajů jmenné evidence cestujících, výměna informací o lidech, kteří mají záznam v trestním rejstříku, zamezení nelegálnímu pohybu zbraní - to jsou jen některá opatření, která Evropa v současné době řeší. Podle europoslance Tomáše Zdechovského (KDU-ČSL) by však…

Řešil komplikovanou rovnici v letadle, odvedli ho za podezření z přípravy teroristického útoku

08.05. 17:58

Washington - Profesor ekonomie se nečekaně dostal do potíží v letadle. Řešil zapeklitou rovnici, kterou však jeho sousedka vyhodnotila jako teroristické výpočty.

Před odchodem Británie z EU varují tajné služby. Způsobí to destabilizaci Evropy, říkají

08.05. 11:10

Londýn - Před brexitem nově varují také britské tajné služby. Odchodem z Evropské unie by se podle nich Spojené království stalo zranitelnějším vůči teroristickým útokem. Dopady by ale pocítila celá Evropa.

IS posiluje vliv také v Somálsku. Jaká je šance na porážku nových nepřátel?

Aktualizovali jsme 6.5.2016, 19:50, 06.05. 14:58

Mogadišu – Boj proti teroristické skupině Islámský stát (IS) probíhá zejména v Iráku a Sýrii. Vysoký představitel somálské zpravodajské služby, Abdi Hassan Husajn, ale podle serveru Voice of America varuje, že IS v Somálku výrazně nabývá na síle.

Bosna má problém s radikálním islámem. Mladí Bosňané odchází bojovat za Islámský stát

06.05. 17:50

Sarajevo - Podle dostupných informací odešlo z Bosny bojovat za radikální islamisty 200 - 300 mladých mužů. Po Belgii je to druhé nejvyšší číslo. Země na situaci reagovala zpřísněním zákonů a po návratu do vlasti by tito lidé byli odsouzeni až na 10 let odnětí svobody. Problém je však vážný.

Problém s mladými migranty: Radikalizují se a jsou využíváni jako zbraně. Německo má plán?

06.05. 12:32

Berlín - Spolkový úřad pro ochranu ústavy (BfV) navrhuje, aby německé bezpečnostní služby shromažďovaly informace i o lidech mladších 16 let.

Belgie centrem nebezpečí. Vyhněte se jí, varuje analytik

06.05. 09:14

Brusel – Zdá se, že se situace v Bruselu po březnových teroristických útocích uklidnila. Gilbert Doctorow, politický analytik amerického původu, který v Bruselu dlouhodobě žije, ale varuje, že situace na Bruselském mezinárodním letišti Zaventem nejenže není ideální, ale je přímo i nebezpečná.

IS se dostane do hlavy všem, přisluhovači vraždí i své rodiny

05.05. 10:01

Rijád – O nebezpečnosti teroristické organizace Islámský stát (IS) se Evropa sama přesvědčila v Paříži a Bruselu. Jak ale informuje zpravodajský server Al Monitor, v Saúdské Arábii se organizace infiltrovala tak úspěšně, že její zdejší členové jsou ochotni zabíjet i členy vlastní rodiny.

V Moskvě zadržena skupina teroristů, připravovali se na útok

04.05. 19:35

Moskva – Ruská agentura TASS o odvoláním na kontrarozvědku FSB uvedla, že tamní tajná policie zadržela v hlavním městě skupinu lidí ze Střední Asie. Ta měla připravovat sérii teroristických útoků během květnových oslav v Moskvě a okolí. 

Britský deník varuje: Boj s terorismem jako propaganda?

Aktualizovali jsme 4.5.2016, 19:34, 04.05. 11:05

Skrytá propagandistická válka, kterou vede britská vláda o "srdce a mysl" muslimů, o níž tento týden informoval The Guardian, je podle úvodníku uvedeného serveru v mnoha ohledech nová, především co se týká cílů a nasazených technologií. Liberální britský deník však varuje, že propaganda, ať již…

Teroristé jako součást výstavy? Organizátoři čelí trestnímu oznámení

03.05. 13:29

Kodaň – Jména bratrů Ibrahima a Khalida el-Bakraoui a Foueda Mohameda-Aggada budou už navždy spjaty s teroristickými útoky, při kterých se tito muži odpálili. Dánská skupina umělců se je ale chystá zahrnout do výstavy v Kodani. Byli proto nahlášeni policii kvůli podezření z podporování terorismu.…

Chystáte se na dovolenou do Chorvatska? Pozor na teroristické útoky, varuje odborník

Aktualizovali jsme 3.5.2016, 12:31, 03.05. 07:51

Záhřeb - Před dvěma týdny se v médiích objevila zpráva o možném teroristickém útoku na pláže v Itálii, Francii či Španělsku. Podle odborníka na extremismus Radovana Bránika je nutné útoky na turistické resorty nepodceňovat, nebezpečí podle něj hrozí například i v Chorvatsku.

Policie věděla o útocích teroristů, ale vyšetřování ukončila

Aktualizovali jsme 2.5.2016, 20:32, 02.05. 09:32

Brusel - Teroristické útoky v Paříži z listopadu roku 2015 a útoky v Bruselu z března letošního roku Evropu tím nejtvrdším způsobem upozornily na hrozbu terorismu. Belgie a její policie byla často obviňována z nedostatečné reakce. Belgický zpravodajský server Politico v souvislosti s tím upozornil…

Hrozba dalších teroristicých útoků je velká, varuje exper

Aktualizovali jsme 1.5.2016, 21:04, 01.05. 14:13

Tunisku se možná daří záplatovat díry v jeho vnitřní bezpečnosti, ale mimořádné pravomoci představují neustálou výzvu pro ideály, které vyznačovaly revoluci v zemi v roce 2011, poukazuje mezinárodněpolitický analytik James Denselow. Expert na blízkovýchodní region z think tanku Foreign Policy…

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací