Články k tématu: Terorismus

Muž útočící ve Francii je zřejmě uprchlík

09.08. 22:27

Paříž - Pachatelem dnešního útoku na policisty na pařížském předměstí je podle všeho 37letý přistěhovalec, kterého policie vedla v evidenci osob bez povolení k pobytu v zemi. Podle agentury AFP o tom informoval soudní zdroj.

Atentátník z Hamburku zvažoval útok kamionem

09.08. 22:26

Berlín - Atentátník z Hamburku, který koncem července jednoho člověka nožem zabil a další zranil, v minulosti zvažoval, že zaútočí kamionem.

Tajné plány IS? Existuje tajná skupina, která trénuje Evropany k dalším útokům, prozradil zajatec

08.08. 11:52

Tajná jednotka Islámského státu, která vycvičila pachatele pařížského a bruselského teroristického útoku, trénuje také britské džihádisty na útoky ve Velké Británii. S odvoláním na bojovníka IS zadrženého kurdskými silami to uvádí The Times.

reklama

Razie v Malajsii: Kvůli podezření ze spolupráce s teroristy zadrženo na 400 cizinců

08.08. 10:30

Kuala Lumpur – Malajské bezpečnostní složky podnikly řadu protiteroristických zátahů. Zadržely při nich asi 400 cizinců podezřelých z kontaktů s teroristy.

Mezinárodní koalice zaútočila na výcvikový tábor IS, zemřelo asi 100 mladistvých

07.08. 21:58

Damašek - Na východě Sýrie při leteckých úderech mezinárodní koalice zahynulo asi 100 mladistvých z výcvikového tábora radikální organizace Islámský stát (IS). 

Tajný seznam IS odhalen: 173 džihádistů je připraveno spáchat teroristické útoky v Evropě

07.08. 08:08

Mosul/Berlín - V ruinách iráckého města Mosul byl nalezen seznam, na kterém jsou jména údajných džihádistů Islámského státu, kteří jsou připraveni provést útok v Evropě. Informuje o tom německý dení Die Welt.

Policie zabránila atentátu před Eiffelovou věží

06.08. 21:15

Paříž - V Paříži byl v sobotu krátce před půlnocí zatčen muž, který u bezpečnostních kontrol před Eiffelovou věží vytáhl nůž a křičel Alláhu akbar (v arabštině Bůh je veliký).

Proč se v posledních letech zvýšil počet teroristických útoků?

06.08. 13:33

Terorismus je hlavní téma dneška. Zvláště výbušným je ve spojení s migrační krizí. Jakýkoliv útok spáchaný migrantem je používán jako evidence, že vítací politika Angely Merkelové selhala a přináší neospravedlnitelnou hrozbu národní bezpečnosti. Na její obranu se ozývají hlasy, které poukazují na…

Evropa v ohrožení? Západní ženy hrají aktivnější roli v teroristických útocích

04.08. 14:11

Od roku 2002 do roku 2016 byl Islámský stát spojen s 152 teroristickými útoky ve 34 různých zemích. Více než polovina těchto útoků byla provedena v Severní Americe, Evropě a Austrálii, přičemž hlavními cíli byly Francie, Německo a Spojené království. 40 útoků bylo provedeno na Západě narozenými…

Tři mušketýři chtěli rozpoutat teror, soud jim napařil doživotí

03.08. 16:51

Londýn - Čtyři členové islamistické buňky, která si říkala Tři mušketýři a která plánovala teroristický útok proti policii a armádě, dostali v Británii doživotí.

K útoku v Hamburku nemuselo dojít. Úřady o jeden den promeškaly Ahmadovu deportaci

01.08. 16:55

Berlín - Útočník z Hamburku mohl být před dvěma lety předán zpět Norsku, kde už dříve požádal o azyl. Spolkové úřady ale tehdy podle listu Spiegel Online lhůtu pro jeho vrácení o jediný den promeškaly, a Norsko pak už Palestince zpět převzít nechtělo.

Cílem zmařeného útoku v Austrálii mohlo být letadlo společnosti Etihad Airways

01.08. 10:48

Sydney - Chystaný teroristický útok na letadlo, který byl zmařen v Austrálii, by se mohl týkat společnosti ze Spojených arabských emirátů Etihad Airways. Naznačuje to dnešní sdělení samotné společnosti, že při vyšetřování tohoto případu pomáhá australské policii.

Německý novinář přesvědčil IS, že chce spáchat útok. Dostal velmi jasné pokyny, jak a čím vraždit

01.08. 09:08

Jak Islámský stát verbuje potenciální útočníky v Německu? A jaké dostávají bojovníci poslední instrukce před tím, než jdou a zabijí nevinné lidi? Právě to se rozhodl zjistit reportér německého deníku Bild Björn Stritzel, který předstíral, že je islamista ochotný provést útok. Jak ale dodává, své…

Překvapivý průzkum: Islámského extremismu se nejvíce obávají muslimové

31.07. 10:36

Washington - Nástup vůči islámu velmi kritického Donalda Trumpa k moci vzbudil mezi muslimskou komunitou v Americe velké obavy. Nevěděli, co od nepředvídatelného prezident čekat. Obecně, muslimové v USA cítí, že jejich spoluobčané je nevidí jako součást americké společnosti, ukázal průzkum výzkumné…

Výbuch nálože v autě zabil v somálské metropoli nejméně pět lidí

30.07. 14:10

Mogadišo - Poblíž policejní stanice v somálském hlavním městě Mogadišu dnes vybuchlo auto naložené trhavinou. O život přišlo nejméně pět lidí, 13 osob bylo zraněno. 

Australská policie zmařila teroristický útok na letadlo, zřejmě za ním stáli islamisté

30.07. 10:03

Canberra - Australská policie zmařila plánovaný teroristický útok, při kterém mělo být zničeno letadlo, a při raziích v několika domech na předměstích Sydney zatkla čtyři muže.

Muslimský terorismus, o kterém se nemluví. Je na vině politická korektnost?

28.07. 11:26

Paříž - V ranních hodinách dne 4. dubna se do bytu Sarah Halimové 65leté lékařky a ortodoxní Židovky, vloupal její soused, Kobili Traoré. 27letý muslim maltského původu ji brutálně ubil k smrti a její tělo hodil z balkónu na nádvoří. Francouzské úřady vyhodnotily její vraždu jako izolovaný…

Zraněná žena v Egyptě je čtvrtou českou civilní obětí terorismu na světě za poslední léta

26.07. 17:56

Káhira – Z Egypta dnes přišla velmi smutná zpráva. Stav Češky, která byla zraněna při útoku v egyptské Hurghadě, je nezvratný. Na základě výsledků CT vyšetření, které proběhlo dnes dopoledne, egyptští lékaři konstatovali, že mozek pobodané pacientky prakticky není zásobován krví a že je ve stavu…

Německo nemůže vyhostit migranta podezřelého z přípravy teroristického útoku

26.07. 16:39

Berlín - Německý soud rozhodl, že Tunisan podezřelý z přípravy teroristického útoku, nemůže být vydán do vlasti.

Při sebevražedném atentátu v afghánské metropoli zemřelo nejméně 24 lidí

24.07. 07:57

Kábul - Při dnešním teroristickém útoku v Kábulu zahynulo 24 osob a 42 dalších utrpělo zranění. Afghánistán od odchodu většiny zahraničních bojových jednotek v roce 2014 čelí mnoha politickým a bezpečnostním problémům.

Belgie zavedla přísná protiteroristická opatření. Lidi bude odvádět do speciálních místností

Aktualizovali jsme 21.7.2017, 22:31, 21.07. 16:24

Brusel - Belgie se v posledních letech stala několikrát terčem útoku teroristů. Rozhodla se proto neponechat nic náhodě a zřídila bezpečnostní brány, na kterých bude kontrolovat cestující mířící do země i z ní.

Nejvíc peněz dává teroristům Írán, říká zpráva amerického ministerstva zahraničí

19.07. 19:05

Washington - Americká diplomacie zveřejnila výroční zprávu, která viní Írán z podpory světového terorismu a protiizraelsky působících organizací. Zpráva se zabývá obdobím let 2015 až 2016.

IS přes šifrované zprávy vyzývá k útokům na západní cíle. K jednomu má dojít už ve středu

Aktualizovali jsme 18.7.2017, 22:25, 16.07. 12:50

Islámský stát na Blízkém východě přichází o území a ztráta Mosulu pro něj znamenala velkou ránu. O to více se ale teď džihádisté zaměřují na Západ a vyzývají ke smrtícím útokům. Pomocí anonymní aplikace pro zasílání zpráv rozeslali poselství vyzývající k atentátům v Evropě.

Šifrovací síť Telegram je plná teroristů, Indonésie už k ní kvůli bezpečnosti zablokovala přístup

16.07. 11:29

Jakarta - Komunikační síť Telegram uzavře všechny kanály napojené na teroristy. Rozhodnutí přišlo krátce poté, co indonéská vláda dala zablokovat přístup k Telegramu z bezpečnostních důvodů.

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací