Články k tématu: teroristický útok na vánočních trzích v Berlíně (19.12.2016)

Teroristu z Berlína Amriho řídil člen IS ze zahraničím domnívají se vyšetřovatelé

06.07. 09:05

Berlín - Tunisan Anis Amri, který v prosinci 2016 najel s kamionem do lidí na vánočním trhu v Berlíně, zřejmě nejednal z vlastní iniciativy. Podle německých vyšetřovatelů ho údajně řídil starší Tunisan, který patřil k teroristické organizaci Islámský stát (IS) a na něhož byl dnes v Německu vydán…

V postupu Německa vůči Amrimu bylo přes 250 nedostatků, při jeho útoku zahynula i Češka

16.04. 16:14

Berlín - V postupu německé policie vůči teroristovi Anisi Amrimu, který při útoku na návštěvníky vánočního trhu v Berlíně v prosinci 2016 zabil 12 lidí, našla zvláštní vyšetřovací skupina berlínské police více než 250 nedostatků. Informoval o tom magazín Spiegel.

Kamion zabil 12 lidí včetně Češky. Rok od teroristického útoku v Berlíně

17.12. 10:38

Berlín - Před rokem, 19. prosince 2016 kolem 20:00 SEČ, najel tehdy třiadvacetiletý Tunisan Anis Amri s ukradeným kamionem do lidí na vánočním trhu na náměstí Breitscheidplatz v centru Berlína. Útok si vyžádal 12 obětí.

reklama

Pochybení v kritické chvíli? Úřady po útoku v Berlíně znaly oběti, příbuzné informovaly pozdě

14.12. 10:27

Berlín - Krátce po útoku na vánoční trh v Berlíně z 19. prosince loňského roku se německé úřady rozhodly, že budou při identifikaci obětí postupovat podobně jako v případě pádů letadel, kdy je velmi těžké mrtvé identifikovat. Rodiny se tak o tragickém osudu příbuzných dozvěděly až se zpožděním.

Nové informace o útoku v Berlíně: Akci schválil šéf IS v Německu, Amri u něj měl "audienci"

11.12. 12:50

Berlín - Tunisana Anise Amriho, který před rokem při teroristickém útoku v Berlíně zabil 12 lidí, naverbovali lidé z okolí kazatele abú Valá. Ten je považován za ústřední postavu Islámského státu (IS) v Německu.

Merkelová ani neposlala kondolenci, vzpomíná manžel Češky zabité teroristou

10.12. 12:19

Drážďany - Naďa Čižmárová se stala jednou z 12 obětí loňského útoku radikálního islamisty na vánoční trh v Berlíně. Její manžel, který tehdy prožil tři dny hrozivé nejistoty, je přesvědčen, že stačilo málo a ještě by žila.

Nové informace o útoku v Berlíně, při kterém zemřela Češka: Vyšetřování přineslo šokující závěry

Aktualizovali jsme 9.12.2017, 22:16, 30.11. 15:49

Berlín - Téměř přesně před jedním rokem se to stalo. Terorista Anis Amri najel na berlínském náměstí kamionem do lidí, kteří se přišli podívat vánoční trhy. Zabil při tom 11 lidí, další desítky byly zraněny. A právě v tomto období, kdy se bude připomínat výročí tragédie, přišli vyšetřovatelé na…

Policie udělala řadu chyb. Útoku v Berlíně, při kterém zemřela i Češka, se dalo zabránit, říká vyšetřovatel

12.10. 20:09

Berlín - Zvláštní vyšetřovatel dnes v Berlíně představil závěrečnou zprávu k loňskému teroristickému útoku na vánoční trhy v německém hlavním městě. Z dokumentu vyplývá, že se neštěstí dalo zabránit.

Od útoku v Berlíně uplynulo půl roku: Zranění jsou stále v šoku, někteří stále zůstávají v nemocnici

07.06. 08:55

Berlín - Od teroristického útoku na vánočních trzích v Berlíně uplyne za několik dní půl roku. Pro některé to ale znamená, že za sebou budou mít šest měsíců strávených v nemocnici. Podle některých médií se totiž dodnes z útoku vzpamatovává zhruba čtvrtina zraněných a jejich zdravotní stav stále…

Zatajování informací o útoku v Berlíně? Do bytů a kanceláří německých policistů vtrhli vyšetřovatelé

31.05. 11:00

Berlín – Vyšetřování útoku na vánoční trh v Berlíně má nečekanou dohru. Německé úřady údajně vtrhly do domovů a kanceláří pěti policistů, kteří podle obvinění maskovali minulost útočníka Anise Amriho. S odvoláním na tamní média to píše server Politico.

Útokem na vánoční trh v Berlíně se bude zabývat další komise, prověří i postup policie

22.05. 18:54

Berlín – Prosincovým teroristickým útokem na vánoční trh v německé metropoli se bude zabývat speciální vyšetřovací komise. Ta by také měla zkoumat to, zda bylo manipulováno se složkou atentátníka tuniského původu Anise Amriho, který v prosinci zabil 12 lidí a další desítky zranil.

Manipulovala policie s informacemi? Útoku na berlínský trh prý bylo možné předejít

18.05. 11:49

Berlín - Pět měsíců po teroristickém útoku v Berlíně vyplouvají na povrch nové skutečnosti. Podle uniklých dokumentů měly německé úřady možnost zavčasu zatknout pachatele atentátu na berlínský předvánoční trh Anise Amriho.

Amri v Berlíně zabíjel na pokyn vedení Islámského státu, tvrdí Der Spiegel

17.04. 15:43

Berlín - Podle informací magazínu Der Spiegel byl berlínský terorista Anis Amri zjevně řízen z vedení Islámského státu (IS).

Jak dlouho bude Evropa trpět teroristy mezi migranty?

Aktualizovali jsme 14.4.2017, 12:41, 12.04. 21:49

GLOSA - Stockholm, Berlín, Charleroi. Tato města mají jedno společné – došlo v nich k útokům, které spáchali nelegální migranti. Všichni měli být vyhoštění, tato snaha ale zůstala pouze na papíře. A to i přes silácká prohlášení některých politiků, podle kterých je třeba se s nelegály nemazlit a…

Tunisan Amri podle policie spáchal berlínský útok sám

12.04. 19:26

Berlín - Tunisan, který loni v prosinci spáchal teroristický útok na vánoční trh v Berlíně, neměl žádné komplice. Německé státní zastupitelství dnes uvedlo, že to vyplývá z jeho vyšetřování útoku, který si vyžádal 12 obětí, včetně jedné Češky.

Majitel kamionu z berlínského útoku chce po vládě odškodnění

08.04. 17:18

Berlín - Majitel polské dopravní společnosti vlastnící kamion, kterým loni v prosinci terorista Anis Amri najel do davu návštěvníků vánočního trhu v Berlíně, chce od německé vlády odškodnění.

Německo o útoku v Berlíně lže? Nové informace

03.04. 16:48

Berlín – Na veřejnost se dostaly nové dokumenty, které naznačují, že policie věděla o teroristické hrozbě ze strany Tunisana Anise Amriho víc, než uváděla v oficiálních prohlášeních vydaných po útoku na berlínském vánočním trhu.

Berlínský atentátník byl feťák? Amri pravidelně užíval kokain a hašiš, ukázala pitva

04.03. 18:54

Řím - Italský vyšetřovatel Alberto Nobili dnes zveřejnil výsledky pitvy teroristy Anise Amriho, který před Vánoci vjel kamionem do lidí v Berlíně. Tunisan pravidelně užíval drogy jako kokain a hašiš.

Kamion, se kterým vraždil terorista v Berlíně, chce majitel zpět

26.02. 12:32

Varšava - Majitel polské přepravní firmy Ariel Žurawski žádá po německých úřadech vrácení svého vozu, se kterým loni v prosinci terorista zabil v Berlíně 11 lidí,

Nepříjemný dopis: Pozůstalí obětí berlínského útoku dostali od nemocnice účet za ohledání mrtvol

22.02. 12:33

Berlín - Velmi nepříjemné překvapení čekalo na pozůstalé po obětech předvánočního útoku v Berlíně. Nemocnice Charité jim poslala účet na 51 eur (1380 korun) za ohledání mrtvol. Tunisan Anis Amri vjel 19. prosince do davu lidí. Zahynulo 12 osob včetně jedné Češky.

Zásadní pochybení německých úřadů? Terorista z Berlína chtěl útočit útočit dříve, ukázaly policejní materiály

18.01. 12:43

Berlín - Německo zveřejnilo časovou osu, která zachycuje, jak tamní orgány sledovaly a hodnotily tuniského migranta Anise Amriho, který kamionem najel do davu na vánočním trhu v Berlíně. Informuje o tom agentura AP.

Podezřelé muslimy necháme pohybovat po EU a pak se divíme, zlobí se Zeman

08.01. 19:35

Praha – Prezident Miloš Zeman se rozhovoru pro server Blesk.cz vrátil k útoku v Berlíně i terorismu obecně. Znovu také varoval před nemožností integrovat muslimy do společnosti. Pomáhat jim musíme, ale jen v jejich zemích, trvá na svém hlava státu.

Nové informace o berlínském útoku: Amri po činu cestoval po pěti evropských zemích

05.01. 10:52

Berlín - Německo stále vyšetřuje okolnosti teroristického útoku na vánoční trh v Berlíně, při kterém terorista Anis Amri zabil 12 lidí. Tunisan po činu cestoval po celkem pěti evropských zemích, než ho u Milána objevila a při přestřelce zabila dvojice italských policistů.

Zásadní pochybení německých úřadů? Útoků v Berlíně bylo možné předejít, tvrdí server

04.01. 20:58

Berlín - Web listu Süddeutsche Zeitung (SZ) dnes uvedl, že německé úřady věděly, že atentátník z Berlína Anis Amri představuje hrozbu. Přesto prý rizika spojená s Tunisanem podcenily.

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie