Články k tématu: teroristický útok na vánočních trzích v Berlíně (19.12.2016)

Berlínský atentátník byl feťák? Amri pravidelně užíval kokain a hašiš, ukázala pitva

04.03. 18:54

Řím - Italský vyšetřovatel Alberto Nobili dnes zveřejnil výsledky pitvy teroristy Anise Amriho, který před Vánoci vjel kamionem do lidí v Berlíně. Tunisan pravidelně užíval drogy jako kokain a hašiš.

Kamion, se kterým vraždil terorista v Berlíně, chce majitel zpět

26.02. 12:32

Varšava - Majitel polské přepravní firmy Ariel Žurawski žádá po německých úřadech vrácení svého vozu, se kterým loni v prosinci terorista zabil v Berlíně 11 lidí,

Nepříjemný dopis: Pozůstalí obětí berlínského útoku dostali od nemocnice účet za ohledání mrtvol

22.02. 12:33

Berlín - Velmi nepříjemné překvapení čekalo na pozůstalé po obětech předvánočního útoku v Berlíně. Nemocnice Charité jim poslala účet na 51 eur (1380 korun) za ohledání mrtvol. Tunisan Anis Amri vjel 19. prosince do davu lidí. Zahynulo 12 osob včetně jedné Češky.

reklama

Zásadní pochybení německých úřadů? Terorista z Berlína chtěl útočit útočit dříve, ukázaly policejní materiály

18.01. 12:43

Berlín - Německo zveřejnilo časovou osu, která zachycuje, jak tamní orgány sledovaly a hodnotily tuniského migranta Anise Amriho, který kamionem najel do davu na vánočním trhu v Berlíně. Informuje o tom agentura AP.

Podezřelé muslimy necháme pohybovat po EU a pak se divíme, zlobí se Zeman

08.01. 19:35

Praha – Prezident Miloš Zeman se rozhovoru pro server Blesk.cz vrátil k útoku v Berlíně i terorismu obecně. Znovu také varoval před nemožností integrovat muslimy do společnosti. Pomáhat jim musíme, ale jen v jejich zemích, trvá na svém hlava státu.

Nové informace o berlínském útoku: Amri po činu cestoval po pěti evropských zemích

05.01. 10:52

Berlín - Německo stále vyšetřuje okolnosti teroristického útoku na vánoční trh v Berlíně, při kterém terorista Anis Amri zabil 12 lidí. Tunisan po činu cestoval po celkem pěti evropských zemích, než ho u Milána objevila a při přestřelce zabila dvojice italských policistů.

Zásadní pochybení německých úřadů? Útoků v Berlíně bylo možné předejít, tvrdí server

04.01. 20:58

Berlín - Web listu Süddeutsche Zeitung (SZ) dnes uvedl, že německé úřady věděly, že atentátník z Berlína Anis Amri představuje hrozbu. Přesto prý rizika spojená s Tunisanem podcenily.

Německá policie zadržela Tunisana. Možná pomáhal berlínskému teroristovi Amrimu

04.01. 10:06

Praha - Německá policie zadržela mladého Tunisana, který podle ní mohl vědět o plánech Anise Amriho. Ten před Vánoci najel kamionem do lidí na trhu v Berlíně a 12 jich zabil. Mezi oběťmi byla také Češka.

Amri v Itálii střílel zbraní, kterou použil v Berlíně

02.01. 17:40

Berlín - Zbraň, se kterou Tunisan Anis Amri střílel na policisty u Milána, je zřejmě totožná s tou, kterou použil v Německu.

Stánkaři si v Berlíně připomněli oběti atentátu

31.12. 16:18

Berlín/Paříž - Stánkaři na vánočních trzích v Berlíně se dnes sešli na tradiční bohoslužbě, která se nesla ve znamení uctění památky obětí teroristického útoku na trhy.

Teroristu v Berlíně zastavila technika. Speciální zařízení převzalo řízení vozu

Aktualizovali jsme 30.12.2016, 14:12, 30.12. 10:11

Berlín – Teroristický útok na vánočních trzích v Berlíně mohl mít mnohem více obětí. Původně se spekulovalo, že větší tragedii polský řidič kamiónu, pitva ale nakonec prokázala, že byl zastřelen již několik hodin před útokem. V tomto případě dalším obětem zřejmě zabránila technika.

Pákistánce zatčeného za útok v Berlíně prý mučili. Bojí se o život

30.12. 13:54

Londýn/Berlín - Policisté zatčeného muže bezprostředně po atentátu v Berlíně svázali, zavázali mu oči a bili ho. Navid Balúč, který pochází z Pákistánu, to řekl v rozhovoru s britským deníkem The Guardian.

V Polsku dnes pohřbí řidiče kamionu, který byl zastřelen při útoku v Berlíně

Aktualizovali jsme 30.12.2016, 13:29, 30.12. 09:56

Varšava - Za účasti prezidenta Andrzeje Dudy a stovek dalších lidí dnes v Polsku začal pohřeb řidiče kamionu, který zemřel při teroristickém útoku na berlínském vánočním trhu. Informovala o tom televize TVN24.

Německo mohlo útoku zabránit. Amriho vyšetřovalo už dříve

29.12. 16:11

Berlín/Řím - Úřady v Německu vyšetřovaly atentátníka Anise Amriho už od dubna. Učinili tak kvůli podezření, že pod různými jmény žádal podporu ve dvou městech.

Žádný útok se stát nemusel. Německé úřady několikrát pochybyly

28.12. 17:07

Berlín - Dosavadní vyšetřování teroristického útoku v Berlíně, při němž zemřelo minulé pondělí 12 lidí, ukázalo, že k tragédii vůbec nemuselo dojít. Útoku se totiž dalo zabránit, německé úřady však selhaly.

Italským policistům jde o život? Zabili teroristu z Berlína, jako hrdinové si nepřipadají

Aktualizovali jsme 28.12.2016, 16:11, 28.12. 11:18

Miláno - Italský policista Christian Movio je pro Italy hrdinou. Zastavil totiž mladíka, který minulé pondělí vjel nákladním vozem do davu lidí na berlínských vánočních trzích. On sám si tak ale vůbec nepřipadá.

Co předcházelo útoku v Berlíně? Výsledky pitvy odhalily nová fakta

28.12. 13:40

Berlín - Více než týden uplynulo od teroristického útoku v Berlíně, při němž útočník najel do davu lidí na vánočních trzích a 12 jich zabil. Jednou z klíčových postav celé události je řidič polského kamionu, o kterém se toho dosud moc nevědělo. Nyní se ukázalo, že zřejmě několik hodin umíral v…

Policista, který zastřelil teroristu z Berlína, je v ohrožení. Chce IS jeho hlavu?

26.12. 13:58

Miláno - Italský policista Luca Scatà je zřejmě v ohrožení. V zemi je sice za zlikvidování mladíka, který minulé pondělí vjel nákladním vozem do davu na berlínských vánočních trzích za hrdinu, ale policie v Itálii má varující zprávy. Ty mluví o hrozícím nebezpečí pro Scatu ze strany pomstychtivých…

Vyšetřování berlínského útoku pokračuje: Řada otázek stále nebyla zodpovězena

25.12. 19:04

Berlín - Strůjce teroristického útoku v Berlíně Anis Amri (24) byl sice zastřelen, vyšetřování tím ale zdaleka nekončí. Německá policie se zaměřila na to, zda Tunisan neměl komplice. Objasnit se zatím zcela nedaří ani to, jak se atentátník dostal na útěku až do Itálie.

Přes noc se stal hrdinou. Teroristu Amriho zlikvidoval policejní nováček Luca Scata

Aktualizovali jsme 24.12.2016, 20:40, 24.12. 10:25

Řím - Muž zastřelený dnes ve městě poblíž severoitalského Milána je "bez jakýchkoli pochyb" Tunisan Anis Amri podezřelý z pondělního útoku na vánoční trh v Berlíně, který si vyžádal 12 obětí. Informace médií na tiskové konferenci v Římě potvrdil italský ministr vnitra Marco Minniti. Podle italských…

Smutná bilance útoku v Berlíně: Mezi oběťmi je sedm Němců a pět cizinců

24.12. 15:05

Berlín - Spolkový kriminální úřad (BKA) dnes oznámil, že mezi 12 oběťmi pondělního útoku v Berlíně je sedm Němců a pět cizinců. Der Spiegel již v pátek na svém webu informoval, že identifikace všech obětí teroru na vánočním trhu byla dokončena. Při útoku bylo zraněno asi 56 lidí, z nichž 14 je v…

Policie zadržela tři lidi kvůli vazbám na atentátníka z Berlína, zadržela i Amriho synovce

24.12. 14:56

Tunis - V Tunisku byly dnes zatčeny tři osoby, které mají podle policie vazby na berlínského atentátníka Anise Amriho. Ten byl v pátek ráno zastřelen nedaleko Milána.

Svědek útoku v Berlíně natočil, jak kamion projel tržištěm. Lidé neměli nejmenší šanci +VIDEO

24.12. 10:02

Berlín - Několikatunový kolos se řítí rychlostí až 70 km/h napříč Berlínem, aby za několik vteřin projel davem lidí na vánočních trzích v centru města. Tak vypadal podle nově zveřejněného videa v pondělí večer teroristický útok, při němž zahynulo 12 lidí.

Rodina teroristy Amriho požaduje objasnění okolností jeho smrti, chce také tělo

Aktualizovali jsme 23.12.2016, 22:27, 23.12. 16:45

Tunis/Řím - Rodina Tunisana Anise Amriho žádá objasnění okolností, při kterých ho dnes zastřelila policie v severní Itálii. Terorista má tři bratry a dvě sestry. Sourozenci v dřívějším rozhovoru s agenturou AFP sdělili, že v bratrovu vinu nevěří.

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací