Články k tématu: Thaçi, Hashim

Brusel chtěl usmířit Srbsko a Kosovo. Výsledek je otřesný

09.11. 16:44

Rozhovor prezidentů Srbska Aleksandera Vučiče a Kosova Hashima Thaçiho ve čtvrtek v Bruselu k obnovení dialogu o normalizaci vztahů očividně nijak nepřispěl, spíše naopak. Vyplývá to z vyjádření obou představitelů po večerním jednání i ze zprávy kabinetu šéfky diplomacie Evropské unie Federiky…

Prezidenti Srbska a Kosova jednali v Bruselu, kvůli "výhrůžkám" se spolu nesetkali

07.09. 16:19

Brusel - Prezidenti Srbska a Kosova Aleksandar Vučić a Hashim Thaçi dnes v Bruselu jednali o řešení dlouholetého kosovského problému, spolu se ale nesetkali, jak bylo plánováno. Není jasné, zda budou rozhovory Bělehradu a Prištiny vůbec pokračovat, řekl podle srbské agentury Tanjug novinářům srbský…

Kosovo a Černá hora podepsaly dohodu o podobě hranic

04.05. 20:22

Priština - Kosovský prezident Hashim Thaçi dnes stvrdil dohodu o vytyčení hranic s Černou Horou. Ratifikaci dokumentu, podepsaného zástupci vlád obou zemí už před třemi lety, až do letošního března bránila v kosovském parlament tvrdošíjně opozice, a to i s použitím slzného plynu v jednacím sále.

reklama

Je ve hře rozdělení Kosova? Údajně probíhají jednání

12.02. 12:54

Priština - Kosovský prezident Hashim Thaçi, albánský premiér Edi Rama a představitel makedonských Albánců Ali Ahmeti spolu údajně hovořili o rozdělení Kosova.

Kosovo čelí kritice kvůli zrušení zvláštního tribunálu

12.01. 17:03

Priština - EU varovala Kosovo, že snaha zrušit či změnit zákon regulující činnost zvláštního soudu pro válečné zločiny by negativně ovlivnila vztahy mezi Bruselem a Prištinou. Soud byl ustaven pod vlivem silného mezinárodního tlaku v roce 2015 po souhlasu kosovského parlamentu.

Kosovo chce, aby EU a NATO pohrozily Srbsku

02.02. 20:09

Priština - Kosovský prezident Hashim Thaçi vyzval Evropskou unii a NATO, aby varovaly Srbsko před vyvoláním nového konfliktu v Kosovu a celém regionu.

reklama
Fotogalerie