Články k tématu: Ťok, Dan (ministr dopravy)

Taxikáři v Praze se naštvali na Ťoka, chtějí opět protestovat proti Uber a Taxify

21.02. 12:49

Praha - Pražští taxikáři chtějí budou s největší pravděpodobností od příštího pondělí opět protestovat proti alternativním dopravním službám. Zatím není ani jasné, kolik z nich by se k akci připojilo, mezi nespokojenými taxikáři je totiž několik skupin.

Ministr dopravy chce vyjmout tranzitní dopravu ze směrnice EU

15.02. 14:11

Praha - Ministr dopravy Dan Ťok (za ANO) chce do poloviny roku vyjmout dopravní služby z návrhu obecných pravidel směrnice o vysílání pracovníků. Dálková tranzitní doprava by podle něj neměla regulaci podléhat.

Babiš vyzval alternativní taxi služby, aby dodržovaly zákon a používaly licencované taxikáře

14.02. 15:39

Praha - Premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) dnes vyzval společnosti Uber a Taxify, aby dodržovaly zákony a používaly licencované taxikáře. Po jednání vlády také kritizoval formu protestů. Taxikáři od minulého týdne několikrát pomalou jízdou blokovali pražské ulice.

reklama

Zákaz předjíždění pro kamiony? Ministr dopravy o tom uvažuje

14.02. 12:18

Praha - Ministr dopravy v demisi Dan Ťok (za ANO) zvažuje zavedení zákazu předjíždění pro kamiony na dálnicích. Zřejmě by ale nešlo o plošný zákaz, ale o omezení například v okolí uzavírek nebo tam, kde mají dálnice tři pruhy.

Zástupci taxikářů dorazili na úřad vlády, čeká je jednání s Babišem

14.02. 12:03

Praha - Zástupci taxikářů přijeli na úřad vlády. Nelíbí se jim, že řidiči alternativních firem, jako je například Uber, porušují zákon a vláda by je měla vyzvat k dodržování pravidel nebo k opuštění trhu.

Konec nekalé konkurence? Ťok chce na protesty taxikářů reagovat poslaneckou novelou

14.02. 10:16

Praha - Ministr dopravy Dan Ťok (za ANO) chce reagovat na protesty taxikářů poslaneckou novelou. Řidiči taxi tvrdí, že alternativní přepravní služby typu Uber pro ně představují nekalou konkurenci, protože nedodržují zákonné požadavky pro taxi.

Výstavba dopravní infrastruktury se urychlí. Návrh zákona podpořila vláda i poslanci

07.02. 13:59

Praha - Urychlení výstavby dopravní infrastruktury projedná Sněmovna s podporou vlády. Nová zákonná úprava se má podle novely vztahovat na 17 dálnic a na dvě silnice první třídy, které na dálniční tahy navazují. Měly by se týkat také 15 železničních tratí, železničních uzlů v Praze, Brně a v…

Rozšíření mýtného o 900 km silnic? Svazy a asociace kritizují Ťoka

06.02. 14:57

Praha - Svaz průmyslu a dopravy, Hospodářská komora, Asociace krajů i odbory dále kritizují plánované rozšíření mýtného o 900 kilometrů silnic po roce 2019. Podle ministra dopravy Dana Ťoka (za ANO) je představa, že by mohl dané zpoplatnění vyjmout, bez zrušení tendru nerealistická.

Ministr dopravy Ťok uklidňuje: Situace s mýtem není vážná

01.02. 15:18

Praha - Ve Sněmovně se dnes řešil mýtný systém. Podle ministra dopravy Dana Ťoka (za ANO) není situace až tak tragická, jak by se mohlo zdát. Pokud vše půjde podle předpokladů a nikdo nebude vyzývat ke zrušení soutěže, ministerstvo vybere jejího vítěze a mýtné se bude vybírat dál.

NKÚ varuje: Stavba dálnic je pomalá ,dokončit síť do roku 2050 není možné

29.01. 09:51

Praha - Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ) se podle informací na svém webu zaměřil na výstavbu, modernizaci a rekonstrukce dálnic v letech 2013 až 2017. Kontroloři prověřovali u Ministerstva dopravy (MD), Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) a Státního fondu dopravní infrastruktury například to, jaké…

Nový jez v Děčíně je blíž výstavbě, Babišova vláda přijala koncepci

17.01. 17:05

Praha - Vláda na svém dnešním zasedání přijala koncepci vodní dopravy pro období 2016 až 2023, která počítá s výstavbou plavebního stupně v Děčíně. Podle kabinetu je převažujícím veřejným zájmem další rozvoj vodní dopravy.

Šlechtová ministryní obrany? Zeman není proti. Dopravu dál povede Ťok

29.11. 14:14

Praha - Andrej Babiš stále tají celý seznam členů nové vlády, na veřejnost ale už některá jména pronikla. Prezident Miloš Zeman respektuje plánovaný přechod dosavadní ministryně pro místní rozvoj Karly Šlechtové (za ANO) na ministerstvo obrany. Podle některých spekulací by se novou ministryní pro…

Na ministerstvu neznají zákon? Ťok a ÚOHS se nemůžou dohodnout kvůli mýtnému tendru

24.11. 17:02

Praha - Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) odmítání tvrzení ministra dopravy Dana Ťoka (za ANO), že při prošetřování tendru na nového provozovatele elektronického mýta postupuje nestandardně.

Ťok politikaří? Poplatky na D6 zrušil kvůli volbám, myslí si ČSSD

17.10. 16:29

Karlovy Vary - Poslanci zvolení za ČSSD z Karlovarského kraje vytýkají ministru dopravy a lídrovi kandidátky ANO v kraji Danu Ťokovi, že zrušil placení poplatků na karlovarské části dálnice D6 kvůli volbám. Podle hejtmanky Jany Vildumetzové (ANO) je ale kritika nepatřičná.

U Moravce to vřelo: Ťok a Stanjura se hádali kvůli dálnicím

17.09. 15:20

Praha - Hostem dnešního pořadu České televize Otázky Václava Moravce byl mimo jiné ministr dopravy Dan Ťok (za ANO). Řekl, že má s ministerstvem financí již předjednané zvýšení rozpočtu Státního fondu dopravní infrastruktury (SFDI) na příští rok oproti avizovanému plánu o pět miliard na 76 miliard…

První třída v příměstských vlacích má smysl. Tok po jednání s Českými drahami změnil názor

17.09. 13:47

Praha - Ministr dopravy Dan Ťok (za ANO) ještě nedávno zařazování vozů s oddílem první třídy do příměstských vlaků kritizoval jako zbytečné. Po jednání s vedením Českých drah ale změnil názor.

Sobotka pokračuje v bilančních schůzkách. Pochválil Ťoka za čerpání evropských dotací

12.09. 11:44

Praha - Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) dnes bilancoval s ministrem dopravy Danem Ťokem (za ANO). Pochválil lepší čerpání evropských dotací. Za nedostatek označil, že nezačala stavba žádné strategické silnice, pro kterou se zrychleně podařilo získat posudek dopadu na životní prostředí (EIA).

Resort dopravy nemá dost rezerv pro rozpočtový příspěvek, upozorňuje vládu Ťok

11.09. 16:13

Praha - Ministerstva do rozpočtu na příští rok přispějí čtvrtinou svých rezerv, celkem půjde o deset miliard korun. Resort dopravy má do této částky přispět 600 miliony korun, k dispozici v rezervě má ale volných zhruba jen 350 milionů.

Úřady budou poutače u silnic a dálnic zakrývat od poloviny září

01.09. 15:16

Praha - Provozovatelé billboardů měli podle zákona povinnost reklamní poutače podél dálnic a silnic první třídy odstranit k dnešnímu dni. Velká část z nich ale uvedla, že tak neučiní. Úřady proto začnou billboardy zakrývat v polovině září. Odstraňovat je pak budou od přelomu září a října.

Ode dneška platí zákaz umístění billboardů v ochranném pásmu dálnic a silnic

01.09. 07:58

Praha - Dnes by měly v ochranném pásmu dálnic a silnic I. třídy zmizet billboardy. Ministerstvo dopravy začne s evidencí poutačů, které doposud jejich majitelé neodstranili a začne je vyzývat k jejich demontování.

Billboardy s českou vlajkou? ŘSD je zřejmě začne odstraňovat, Ťok se ale poradí s právníky

30.08. 13:19

Lovosice - Podle novely zákona má k 1. září od silnic zmizet na 3000 z celkem 25.000 poutačů v ČR. Ředitelství silnic a dálnic začne zřejmě zřejmě odstraňovat billboardy u dálnic a silnic prvních tříd bez ohledu na to, jestli na nich bude komerční, nebo nekomerční motiv.

Děti země zkritizoval ministr dopravy Ťok. Prý blokují dostavbu dálnice D11

27.07. 16:34

Praha - Hnutí Děti Země podalo rozklady proti vydání stavebních povolení na dva úseky novostavby dálnice D11 mezi Hradcem Králové a Smiřicemi. Ministr dopravy Dan Ťok (za ANO) dnes za tento postup ekology pořádně zkritizoval.

Kapsch chce prodat státu svůj mýtný byznys v Česku, podle Ťoka ale existují jiné priority

21.06. 14:14

Praha -Společnost Kapsch chce státu prodat svůj mýtný byznys v Česku. Prodej by představoval především přechod desítek technologických expertů a projektových manažerů, kteří mají správu systému ve firmě na starosti.

Hospodářská komora zpochybňuje nově vypsaný tendr na mýto

16.06. 17:33

Praha - Hospodářská komora má pochyby o korektnosti mýtného tendu za 29 miliard, který vyhlásilo ministerstvo dopravy. Upozorňuje na úřední svévoli resortu, ignoraci posudků a přehlížení zájmů veřejnosti včetně podnikatelů v silniční dopravě.

reklama
Fotogalerie