Články k tématu: Ťok, Dan (ministr dopravy)

Ministerstvo dopravy vypsalo tendr na správu mýta za 29 miliard

15.06. 15:10

Praha - Ministerstvo dopravy vypsalo tendr na nového správce mýtného systému. Během deseti let plánuje za jeho provoz utratit 29 miliard korun. Na dnešním setkání s novináři to řekl ministr dopravy Dan Ťok (za ANO). Uchazeči o účast v tendru budou nyní mít dva měsíce na to, aby se o obří zakázku…

Uber bojuje proti novele zákona. Poslance oslovil celostránkovým inzerátem v českých denících

30.05. 11:37

Praha - Poslanci mají na stole novelu zákona o silniční dopravě, která by měla mimo jiné zpřísnit postihy za provozování nelegální taxislužby. Na to zareagoval Uber otevřeným dopisem, který dnes zveřejnily české deníky.

Česko nakonec nebude žalovat Německo kvůli mýtu

22.05. 14:55

Praha - Vláda dnes rozhodla, že se ČR nepřipojí k žalobě na německé mýtné. Tématem se ale může kabinet opět zabývat, pokud se nějaký stát pro žalobu rozhodne.

reklama

Řidiči mají smůlu? Česko se k žalobě na německé mýtné nepřipojí, oznámil Ťok

19.05. 12:43

Praha - Ministr dopravy Dan Ťok (za ANO) navrhne vládě, aby se Česko k žalobě na německé mýtné nepřipojovalo. Jako důvod uvedl, že je Německo pro ČR významným obchodním partnerem.

Vláda odložila některé body. Nerozhodla o rychlovlacích ani žalobě na německé mýtné

15.05. 14:06

Praha - Vláda dnes odložila bod týkající se možného připojení ČR k žalobě na německé mýtné. Kabinet neprojednal ani materiál ohledně přípravy vysokorychlostních tratí v Česku.

Jednání v Číně: Prahu se Šanghají má spojit letecká linka

13.05. 19:55

Peking - Český ministr dopravy Dan Ťok dnes jednal s předsedou čínského úřadu civilního letectví Feng Čeng-linem. Schůzky se zúčastnil i český prezident Miloš Zeman. Prahu s Čínou by měla spojit další letecká linka. Konkrétně jde o spoj z Šanghaje s přestupem ve městě Si-an.

Z vlády by mohli odejít Sobotka i Babiš. Jsou jako dva kohouti myslí si Ťok

11.05. 14:13

Soutice - Ministr dopravy Dan Ťok (za ANO) nevidí důvod pro odvolání ministra financí Andreje Babiše z vlády. Šéf hnutí ANO neporušil zákon ani etiku, řekl Ťok novinářům při dnešní prohlídce opravované dálnice D1 na Benešovsku. Souhlasí ale, že kabinet by mohli opustit Babiš i Sobotka a dovládli by…

Česko se připravuje na jednotné evropské mýto

09.05. 17:12

Praha - Česká republika bude od letošního září připravená na zavedení jednotného elektronického mýta. Takzvané EETS úspěšně otestovalo Ředitelství silnic a dálnic spolu s provozovatelem tuzemského mýtného systému, společností Kapsch. Na svých internetových stránkách to uvedlo ministerstvo dopravy.…

Ropákem roku 2016 se stal ministr dopravy Dan Ťok

28.04. 17:09

Praha - Ministra dopravy Dana Ťoka (za ANO) ocenění Ropák roku 2016, kterou mu dnes udělilo hnutí Děti Země za zablokování zařazení lokality Louky u Přelouče do evropské soustavy chráněných území NATURA 2000, pobavilo. Podle Ťoka zařazení této lokality do soustavy chráněných území totiž koliduje s…

Na interpelace dorazili jen dva ministři, Ťok mluvil o opravách dálnic

27.04. 20:57

Praha – Dnešní interpelace v Poslanecké sněmovně poznamenala neúčast ministrů. Na dotazy poslanců přišli odpovídat pouze ministr průmyslu a obchodu Jiří Havlíček (ČSSD) a ministr dopravy Dan Ťok (za ANO).

Resort dopravy odložily změnu bodového systému řidičů

09.04. 15:16

Praha - Ministerstvo dopravy odložilo zpřísnění bodového systému za přestupky. Návrh chce ministr Dan Ťok (za ANO) předat svému nástupci.

V Česku je na 300 tisíc aut s poškozeným filtrem částic

09.04. 15:16

Praha - V Česku je maximálně 300.000 aut, které mají odstraněný nebo poškozený filtr pevných částic. V pořadu Otázky Václava Moravce to uvedl ministr dopravy Dan Ťok (za ANO).

Vozidla bez řidiče by se mohla testovat na dálnici D2, shodují se Češi a Slováci

28.03. 19:52

Praha – Češi a Slováci budou společně pracovat na projektu takzvaných autonomních vozidel. Týmy budou mít na starosti otázku financování, přípravu harmonogramu přípravy a následnou realizaci projektu. Vozy by poté měly být testovány na dálnici D2.

Česko by se mohlo připojit k žalobě na německé mýto, připustil Sobotka

24.03. 14:59

Praha - Zavedení mýtného pro osobní auta v Německu od roku 2019 považuje český premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) za diskriminační. Záležitostí se bude zabývat ministerstvo dopravy. Nen vyloučeno, že se ČR připojí k žalobě.

Vysokorychlostní trať mezi Prahou a Brnem? Ťok prozradil cenu, je obří

22.02. 17:41

Praha - Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) a ministr dopravy Dan Ťok (za ANO) dnes jednali se zástupci Prahy, Brna a tří dotčených krajů o vysokorychlostní železniční trati. Její výstavba podle navrhovaných variant vyjde na 120 až 160 miliard korun.

Ťok musí hospodařit tak, aby na silnice byly tři miliardy, rozhodl Sobotka

13.02. 16:29

Praha - Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) trvá na tom, že má stát letos krajům na opravy silnic nižších tříd poskytnout tři miliardy korun. Stejnou částku dostaly kraje loni a mají připravené projekty, řekl dnes novinářům. Ministr dopravy za hnutí ANO Dan Ťok chce poskytnout dvě miliardy korun. o…

Řekněte, která dálnice nebude, vyzval Ťok Sobotku

12.02. 12:41

Praha - Pokud ČSSD trvá na tom, aby kraje letos dostaly od ministerstva dopravy na opravy silnic tři miliardy korun, měl by premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) říci, která dálnice by se letos neměla začít stavět. Uvedl to ministr dopravy Dan Ťok (za ANO).

Ťok výtky dopravců k rozšiřování mýta odmítá

02.02. 16:54

Praha - Ministr dopravy Dan Ťok (za ANO) výtky dopravců k rozšiřování mýta pro kamiony na další kilometry silnic prvních tříd nevyslyší. Úřad dál počítá s rozšířením sítě silnic o 900 kilometrů. Po dnešním jednání se zástupci Svazu průmyslu a dopravy a autodopravců to uvedl ministr. Podle něj…

Dálnice D11 do Polska by mohla být hotová v roce 2025, shodli se Ťok a jeho polský protějšek

23.01. 18:22

Dobruška - Ministr dopravy Dan Ťok (za ANO) jednal dnes v Dobrušce s polským ministrem infrastruktury a stavebnictví Andrzejem Adamczykem. Dálnice D11 z Hradce Králové na polské hranice by mohla být dokončena v roce 2025.

Peníze dochází? Ve fondu dopravy zůstalo méně než loni

05.01. 19:29

Praha - Ministr dopravy Dan Ťok (za ANO) dnes varoval, že kraje zřejmě letos nedostanou z přebytku Státního fondu dopravní infrastruktury (SFDI) na opravy nebo výstavbu silnic druhých a třetích tříd tolik peněz jako loni, kdy měly tři miliardy korun.

Birke kritizuje Ťoka: Problém s účastí ČD v tendrech zlehčuje

21.11. 19:42

Praha - Poslanec ČSSD Jan Birke kritizuje šéfa rezortu dopravy Dana Ťoka (ANO). Ten podle něj zlehčuje problém s vyloučením státních Českých drah z výběrových řízení. Situací by se podle něho měl zabývat sněmovní hospodářský výbor. Nejzazší termín pro přijetí legislativních úprav je podle něj…

ČD se nemohou účastnit tendrů, může za to jedna formulace

21.11. 09:45

Praha - Podle ministerstva pro místní rozvoj (MMR) se České dráhy kvůli novému zákonu o veřejných zakázkách, který platí od října, nemohou zúčastnit tendrů. Dráhy totiž mají akcie v jiné podobě, než vyžaduje právní norma.

Sobotka chce od Ťoka vědět o ohrožení přístupu ČD k zakázkám

16.11. 20:54

Praha - Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) chce od ministra dopravy Dana Ťoka (za ANO) vědět, zda nově platný zákon o veřejných zakázkách ohrožuje České dráhy v přístupu do veřejných soutěží.

Sobotka odchod Ťoka z ministerstva neřešil. Má jiné priority

14.11. 13:27

Praha - Prioritou mezi agendou ministerstva dopravy je zvládnout otevřené výběrové řízení na správu mýtného systému. Po dnešním setkání s ministrem Danem Ťokem (za ANO) to řekl premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD).

reklama
Fotogalerie