Články k tématu: Ťok, Dan (ministr dopravy)

Ťok rezignovat nechce. ČSSD poslal vzkaz

Aktualizovali jsme 14.11.2016, 11:20, 14.11. 09:13

Praha - Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) už vyměnil dva ministry, je ale nespokojen také s prací ministra dopravy Dana Ťoka (ANO). Ten už ovšem avizovl, že rezignovat nehodlá.

Veřejné hádky mezi ministry. Ťok nepracuje dobře, měl by jít, říká Sobotka

Aktualizovali jsme 12.11.2016, 12:08, 12.11. 10:33

Praha - Ministr dopravy Dan Ťok by mohl odvádět lepší práci, řekl Právu premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD). Kdyby mohl dělat revizi i u členů vlády z koaličních stran, uvažoval by prý o jeho výměně.

Sobotka zahájí bilanční schůzky v pondělí

11.11. 18:20

Praha - Premiér a předseda ČSSD Bohuslav Sobotka (ČSSD) v pondělí zahájí bilanční schůzky se členy svého kabinetu. Začne u ministra dopravy za ANO Dana Ťoka, na úterý naplánoval jednání se svými stranickými kolegy - ministrem zahraničí Lubormírem Zaorálkem a ministrem průmyslu a obchodu Janem…

reklama

Za problémy s D8 stojí odvodňování, tvrdí Ťok

06.11. 13:48

Praha - Pokud se nestane nic nepředvídatelného, poslední úsek dálnice D8 se zprovozní v plánovaném termínu 17. prosince. Dnes to v pořadu Partie televize Prima uvedl ministr dopravy Dan Ťok (ANO).

Ťok se sejde s vedením MOTA-ENGIL kvůli I/11

27.10. 17:42

Praha - Ministr dopravy Dan Ťok požádal portugalskou velvyslankyni Mariu Manuelu Francovou o schůzku s vedením portugalské stavební firmy MOTA-ENGIL. Ta nedávno opustila rozestavěnou silnici I/11, která měla sloužit jako obchvat Třince. V tiskové zprávě o tom dnes informovalo ministerstvo dopravy.…

Zemanův pozdní přijezd na pohřeb: Letoví dispečeři podle Ťoka nepochybili

22.10. 19:07

Lány (Kladensko) - Ministr dopravy Dan Ťok (za ANO) informoval prezidenta Miloše Zemana, že dispečeři v kauze zpoždění prezidentské delegace letící na pohřeb bývalého slovenského prezidenta Michala Kováče nepochybili.

Zeman se v Lánech sešel s ministry kvůli zrychlení dopravních staveb

22.10. 12:09

Lány (Kladensko) - V Lánech začalo jednání prezidenta Miloše Zemana s ministry o zrychlení dopravních staveb. Setkání se koná v rámci schůzky expertního týmu prezidenta.

Další problémy na dálnici D8: Rozestavěný úsek má nestabilní podloží

11.10. 17:01

Ústí nad Labem - Na 17. prosince byl stanoven dlouho očenávaný termín otevření dálnice D8, ten je nyní ale v ohrožení. Na rozestavěném úseku se totiž objevily další problémy se stabilitou podloží.

Příští rok se začne stavět 140 km dálnic, ŘSD vypisuje tendry za 64 miliard

29.09. 16:40

Praha - V roce 2017 začne resort dopravy stavět dalších 140 km dálnic. Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) vypíše ještě do konce září výběrová řízení na zhotovitele u celkem 20 staveb za 64 miliard korun. Informoval o tom ministr dopravy Dan Ťok na společném brífinku s ministrem financí Andrejem…

Stát by měl přispět na opravy krajských silnic, vyzval Sobotka Ťoka

27.09. 19:53

Praha - Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) v otevřeném dopise vyzval ministra dopravy Dana Ťoka (za ANO), aby stát i v dalších letech přispěl na opravy silnic spravovaných kraji.

Rezignujte, vyzvaly Ťoka kraje. A ministr vzkázal...

23.09. 16:29

Karlovy Vary - Ministr dopravy Dan Ťok (ANO) se vysmál výzvě, aby odstoupil z funkce. Hejtmany pobouřil výrok, že státní dotace na opravy silnic druhých a třetích tříd nejsou ničím, co by si kraje mohly nárokovat.

Resort dopravy mění pravidla. Na 11 dálničních úsecích nebudou osobní auta platit

20.09. 14:31

Praha - Ministerstvo dopravy od ledna 2017 vyjme ze zpoplatnění dalších 11 úseků dálnic, které tvoří obchvaty měst nebo přes které vedou silnice prvních tříd. Jedná se například o vjezdy do Prahy a část pražského okruhu, dálnice kolem Plzně, Ústí nad Labem, Olomouce, Prostějova nebo kolem Berouna.…

Dálniční známky možná skončí. Auta by mohla platit za ujetý kilometr

Aktualizovali jsme 6.9.2016, 20:50, 06.09. 13:55

Praha - Osobní automobily by měly na dálnicích platit podle toho, kolik ujedou kilometrů. V rozhovoru pro Hospodářské noviny to řekl šéf české pobočky Deloittu Josef Kotrba, která má ministerstvu dopravy radit ohledně mýta. Takový systém doposud platí pro kamiony.

Přijmout zákon o liniových stavbách asi nestihneme, přiznal Ťok

04.09. 15:35

Praha - Podle ministra dopravy Dana Ťoka (za ANO) současná vláda už s největší pravděpodobností nestihne přijmout zákon o liniových stavbách. Norma ještě z dílny Antonína Prachaře (ANO) měla stanovit plán potřeb výstavby strategických komunikací a zjednodušit stavební řízení. Ministr se také pustil…

Dokončení dálnice D8? Řidiči by na nejnovější úsek vyjedou v prosinci

03.09. 13:29

Chotiměř (Litoměřicko) - Otevření posledního 3kilometrového úseku dálnice D8 přes České středohoří je naplánováno na 17. prosince. Termín se několikrát posouval. Stavbu přerušil sesuv půdy v roce 2013.

Prodloužení smlouvy s Kapschem? Hotovo. Podle Ťoka se otevře cesta k vypsání tendru

Aktualizovali jsme 29.8.2016, 15:27, 29.08. 11:44

Praha - Prodloužením dosavadní smlouvy s firmou Kapsch na provoz mýtných bran o maximálně tři roky otevře úřadu cestu k přípravě otevřené a technologicky neutrální soutěže na další správu mýtného systému.

Kdo nepřihlásil auto, přišel o něj. Křeček žádá změnu zákona

24.08. 17:14

Praha - Vozidla, u nichž nebyl do 30. 6. 2015 zapsán v registru vozidel vlastník, administrativně zanikla. Lidé, kteří včas nesplnili svou povinnost a nezapsali se v registru silničních vozidel jako vlastníci, tak fakticky přišli o auta. Nemohou je nyní legálně používat a už je ani není možné znovu…

Vláda schválila seznam staveb, pro které nebude nutné znovu posuzovat dopad na životní prostředí

24.08. 15:17

Praha - Vláda dnes schválila seznam devíti dopravních staveb, pro které nebude nutné opakovat celý proces posuzování dopadu na životní prostředí (EIA). Na svém twitterovém účtu to dnes oznámil předseda vlády Bohuslav Sobotka (ČSSD). Kabinet již v červnu přijal zákon, který u vybraných staveb umožní…

Senát schválil vznik regulátora na železnici

24.08. 10:43

Praha - Senát vrátil Sněmovně novelu drážního zákona, která kromě jiného upravuje kategorizaci železničních drah a vymezuje přístup na jednotlivé kategorie drah. Horní komora naopak schválila vznik nového Úřadu pro přístup k dopravní infrastruktuře.

Moravskoslezský kraj se pustil do Ťoka: Resort dopravy ohrožuje čerpání 18 miliard z EU

23.08. 17:07

Ostrava - Moravskoslezský kraj kritizuje ministerstvo dopravy, které podle představitelů kraje ohrožuje svou nečinností čerpání 18 miliard korun z evropských prostředků na nákup nových regionálních vlaků. Hejtman Miroslav Novák (ČSSD) dnes novinářům řekl, že dosavadní postup ministerstva může mít…

Laudát se naštval kvůli silnicím. Pak se pustil do Ťoka

18.08. 16:46

Praha - Česká republika nutně potřebuje nové silnice, dálnice a železnice. Tvrdí to člen podvýboru pro dopravu TOP 09 František Laudát s tím, že navýšení rozpočtu pro ministerstvo dopravy jsou jen "mediální manévry".

Ministerstvo dopravy dostane miliardy navíc, peníze půjdou na 10 prioritních staveb

16.08. 15:39

Praha - Podle ministra financí Andreje Babiše se dnes podařilo uspokojit všechny požadavky, se kterými ministr dopravy Dan Ťok (za ANO) na jednání o rozpočtu přišel. Resort dostane příští rok dvě miliardy korun navíc, letos pak tři miliardy.

Ťok má od Babiše na letošek dvě miliardy, příští rok požaduje víc

29.07. 10:32

Praha - Ministr dopravy Dan Ťok (za ANO) dnes jednal s Andrejem Babišem (ANO) o rozpočtu pro svůj resort na příští rok. Požaduje tři miliardy korun. Původně přitom chtělo do Státního fondu dopravní infrastruktury pět miliard korun, ale dvě až čtyři dostane ještě letos, proto požadavek snížilo.

Dálnice Brno-Vídeň v nedohlednu? V Česku to pořádně vázne

18.07. 19:06

Praha - Zásady rozvoje Jihomoravského kraje potřebné pro dostavbu dálnice Brno - Mikulov - Vídeň budou hotové na podzim. Po setkání s dolnorakouským hejtmanem Erwinem Pröllem to dnes novinářům řekl ministr dopravy Dan Ťok (za ANO).

reklama
Fotogalerie