Články k tématu: Ťok, Dan (ministr dopravy)

Smlouva o mýtném systému s firmou Kapsch je nezákonná, tvrdí Sky Toll

11.07. 16:56

Praha - Vláda dnes schválila návrh na prodloužení smlouvy na výběr mýta s firmou Kapsch o další tři roky, a to bez výběrového řízení. Slovenský výběrčí mýta, společnost SkyToll, tvrdí, že jde o nelegální rozhodnutí.

Fiala chce Ťokovu rezignaci, opozice kritizuje prodloužení smlouvy na provoz mýtného

11.07. 16:31

Praha - Dnešní rozhodnutí vlády schválit tříleté prodloužení smlouvy na provoz mýtného systému se společností Kapsch se stalo ihned teršem kritiky ze strany pravicové opozice.

Prodloužení smlouvy s Kapschem? Šlechtová má podmínku

08.07. 15:52

Praha - Ministr dopravy Dan Ťok (za ANO) bude muset prokázat, že udělalo vše pro to, aby stát zbavil v dalším pokračování výběru mýta závislosti na stávajícím provozovateli systému mýtných bran, společnosti Kapsch.

reklama

Mýtné by mohly nahradit tištěné kupony

08.07. 14:18

Praha - Vládní spory kvůli problematickému výběru mýtného stále pokračují. Ministr dopravy Dan Ťok si nadále hájí svůj plán prodloužit smlouvu se současným provozovatelem (společností Kapsch), to ale koaliční partneři odmítají a žádají zásadní úpravy tohoto návrhu. Je tak dost možné, že na řadu od…

Čeho lituje Babiš? V televizi se o něm debatovalo

08.07. 10:10

Praha - Debata kolem výběru mýta opět rozvířila spory mezi koaličními stranami. Podle komentátora týdeníku Reflex Bohumila Pečinky je napětí ve vládě veliké, tvrdí také, že šéf hnutí ANO Andrej Babiš lituje volby některých ministrů.

K tomu aby prošel Ťokův návrh ohledně mýtného, je potřeba souhlas Šlechtové, tvrdí Birke

07.07. 20:32

Praha - S návrhem ministra dopravy Dana Ťoka (za ANO) prodloužit smlouvu na provozování mýtného systému se společností Kapsch musí vyslovit souhlas úřad ministryně pro místní rozvoj Karly Šlechtové (za ANO). Novinářům to po projednávání tématu na koaliční radě řekl poslanec ČSSD Jan Birke.

Budoucnost mýtného vláda nakonec probere až příští týden

07.07. 16:57

Praha - Vláda projedná budoucnost mýtného systému až na svém příštím zasedání. Ministři dnes bod z programu odložili, řekl novinářům ministr dopravy Dan Ťok (za ANO). Odpoledne se bude správou mýtného na dálnicích a silnicích vyšších tříd zabývat koaliční rada. ČSSD a KDU-ČSL začátkem týdne…

Kauza kolem mýtného se vyhrocuje: Proti Ťokovi jsou lidovci i ODS

04.07. 15:56

Praha - Firmě Kapsch má být dle ministerstva dopravy prodloužena smlouva na provoz mýtného systému v Česku, a to bez výběrového řízení. S tím nesouhlasí ČSSD, ale také KDU-ČSL a opoziční ODS.

V koalici to vře: ČSSD chce z mýta udělat předvolební téma, zuří Ťok

04.07. 12:44

Praha - Ministra dopravy Dana Ťoka (za ANO) rozzlobily dnešní výroky ministra vnitra Milana Chovance, podle kterého se od ledna možná nebude vybírat mýto. Šéf resortu dopravy řekl, že si ČSSD udělala z mýtného předvolební kampaň.

Ťok předložil vadný materiál, tvrdí Chovanec. Jak to bude od ledna s mýtným?

04.07. 11:02

Praha - Návrh ministerstva dopravy na prodloužení smlouvy s dosavadním provozovatelem mýtného, společností Kapsch, bez výběrového řízení považují tři vládní komise za nezákonné. Podle ministra vnitra Milana Chovance (ČSSD) hrozí, že se od ledna mýtné nebude vybírat. Rezignace Dana Ťoka (za ANO) by…

Návrat k vlakové dopravě: Českým drahám letos přibylo 420 tisíc cestujících

01.07. 13:40

Praha - Ministr dopravy Dan Ťok (za ANO) se dnes setkal s vedením Českých drah. Státnímu železničnímu dopravci za prvních pět měsíců letošního roku přibylo meziročně 420 tisíc cestujících, celkem za tuto dobu přepravily zhruba 71 milionů osob. České dráhy loni hospodařily se ztrátou 1,4 miliardy…

Česko bude součástí prestižního vesmírného programu nosných raket

25.06. 13:40

Praha - Česko se zřejmě začátkem července zapojí do prestižního programu kosmických nosných raket Ariane a Vega. Provozuje je Evropská kosmická agentura (ESA).

Ťok dnes podepsal novelu zákona o zelené naftě. O co jde?

10.06. 21:58

Praha – Novelu zákona, která by měla zavést vratku spotřební daně z pohonných hmot pro zemědělce se živočišnou výrobou dnes podepsal ministr dopravy Dan Ťok (ANO). Stát by měla zelená nafta přijít přibližně na 385 milionů korun ročně.

Majitel lomu čelí žalobě od státu kvůli sesuvu půdy na dálnici D8

06.06. 15:42

Litochovice nad Labem - Podle státu je hlavním viníkem sesuvu půdy, který v roce 2013 poničil rozestavěnou dálnici D8, lom Dobkovičky. Na jeho majitele proto Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) a Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) podaly žalobu.

Tendry na nákupy vlaků České dráhy rušit nebudou. Odmítly požadavek Ťoka

05.06. 13:15

Praha - Ministr dopravy Dan Ťok (za ANO) požaduje po Českých drahách, aby zrušily vlastní tendry na nákup vlaků, se kterými se dopravce chce účastnit připravovaných soutěží na provoz rychlíkových spojů. Státní železniční dopravce to ale odmítá.

Ministerstvo dopravy už nyní připravuje tendry pro údržbu silnic v zimě

26.05. 18:10

Praha – Ministr dopravy Dan Ťok (za ANO) v pondělí svým kolegům z vlády představí návrh, podle kterého chce jeho rezort vypsat tendery na zimní a běžnou údržbu silnic prvních tříd.

Poradce pro vesmír bere 180 tisíc měsíčně. Více než ministr

20.05. 11:29

Praha - Poradce pro kosmické aktivity Ondřej Rohlík si vydělá v průměru 180 tisíc korun měsíčně, což je víc než ministr dopravy. A ve smlouvě je ještě jedna podivná věc. Resort dopravy ma vlastní vesmírný odbor, přesto si objednal externí služby.

Ministr Ťok bude zvažovat změny v Českých drahách

15.05. 12:54

Praha - Ministr dopravy Dan Ťok (ANO) zváží personální změny v orgánech Českých drah (ČD).

Snížení poštu mrtvých na silnicích: Jaký mají plán země V4?

13.05. 13:25

Praha - Ministerstva dopravy zemí visegrádské skupiny, Slovinska a Rakouska se dnes zavázaly k snižování počtu dopravních nehod s vážnými následky. Takzvaná Pražská deklarace odkazuje na iniciativu EU, jejíž cílem je snížení počtu usmrcených při nehodách mezi roky 2010 a 2020 o polovinu a počet…

Dopravní stavby trvají dlouho, měli by se urychlit, míní ministr Ťok

07.05. 12:34

Praha - Na dnešní programové konferenci ANO v Praze promluvil ministr dopravy Dan Ťok. Řekl, že by se v Česku měla zrychlit příprava výstavby dopravních staveb.

Vláda nechá postavit nové dálnice a železnice i přes zákaz EU

06.05. 08:00

Praha - Deset dálnic a jedna železnice dostaly od vlády zelenou. Jsou prý klíčové, a i když mají starý posudek o vlivu na životní prostředí – a podle Evropské unie se tedy stavět nesmějí – Česká republika s jejich stavbou začne co nejdříve. Vláda chce kvůli tomu schválit speciální zákon. Dohodla se…

Ministr dopravy bude usilovat o zrušení soutěží ČD o vlaky za 10 miliard

02.05. 08:21

Praha - Ministr dopravy Dan Ťok bude usilovat o zrušení soutěží Českých drah na nákup nových vlaků za více než deset miliard korun. Podmínky soutěží podle ministra nahrávají jednomu dodavateli, kterým je podle médií plzeňská Škoda Transportation. Napsal to dnes deník E15. I kvůli jiným krokům…

Vysokorychlostní trať mezi Německem a Českem? Do roku 2030

29.04. 17:38

Ústí nad Labem - Česko a Sasko se dohodly na společném vybudování vysokorychlostní železnice z Prahy přes Ústí do Drážďan. Hotova by mohla být v roce 2030. Trať spojí Českou republiku a Německo tunelem pod Krušnými horami. Sloužit bude osobní i nákladní dopravě, cestu z Prahy do Drážďan zkrátí z…

Letos nás čekají stovky uzavírek silnic +SEZNAM

22.04. 00:25

Praha - Stát letos do oprav dálnic a silnic I. třídy investuje přes 10 miliard korun. Dalšími téměř čtyřmi miliardami přispěje krajům na opravy silnic II. a III. tříd. Řidiči se ale musí připravit na uzavírky a častější čekání v kolonách.

reklama
Fotogalerie