Články k tématu: Topolánek, Mirek

Kandidátům na prezidenta byla přiřazena volební čísla

15.12. 10:14

Praha - Státní volební komise dnes losovala čísla pro všech devět uchazečů Hrad. Slouží ke snazšímu rozlišení kandidátů. Určí jejich pořadí na volebním webu a budou uvedena v záhlaví jejich hlasovacích lístků.

Topolánek se opřel do svých kritiků. A parodoval přitom jeden známý seriál

12.12. 17:04

Praha - Kandidát na prezidenta České republiky Mirek Topolánek na svém facebookovém profilu zveřejnil příspěvek, ve kterém žádá své kritiky, aby útočili na něj, nikoliv na jeho příznivce.

Ze Zemana je politik plný zloby. Proč tam lezl? Prezident sklízí kritiku za vystoupení na sjezdu SPD

09.12. 18:26

Praha - Prezident Miloš Zeman dnes vystoupil na sjezdu hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD). Kritizují ho za to zástupci komunistů, ČSSD, TOP 09, ale i kandidát na Hrad Mirek Topolánek.

reklama

Spoluúčasti pacientů? Část uchazečů o Hrad je pro to, aby si občané připláceli

09.12. 11:50

Praha - Spoluúčast pacientů či zavedení standardů ve zdravotnictví je pro Čechy citlivé téma. Část prezidentských kandidátů by však byla pro, aby si občané připláceli. Prý by se tak podařilo pro zdravotnictví zajistit více peněz.

Drsná hádka mezi Horáčkem a Topolánkem. Kandidáti na Hrad na sebe vytahovali špínu z minulosti

07.12. 09:07

Praha – Prezidentský kandidát Michal Horáček dopise vyzval šéfa hnutí ANO Andreje Babiše a ostatní prezidentské kandidáty, aby odmítli zvolení komunisty Zdeňka Ondráčka do čela sněmovní komise pro kontrolu Generální inspekce bezpečnostních sborů. Poukazoval přitom na jeho minulost – Ondráček se…

Komentář: Černá ovce ODS? Klaus mladší si jede svoje, je ale zdaleka nejpopulárnějším straníkem

Aktualizovali jsme 6.12.2017, 23:08, 06.12. 18:13

KOMENTÁŘ MIROSLAVA HORKÉHO – Václav Klaus mladší následuje svého otce. I ten byl ve své době tím nejviditelnějším, co ODS měla. Bez nadsázky lze říct, že Klaus zastiňuje celé vedení strany, naposledy to dokázal ve volbách, kde získal nejvíc preferenčních hlasů. Zároveň je ale i nejkontroverznějším…

Zahltí Česko uprchlíci? Topolánek varuje před dokumentem, který podepsali Babiš a Sobotka

05.12. 08:17

Praha - Evropský parlament na konci listopadu posvětil mandát k vyjednávání nové podoby dublinského systému. Ta by mohla přinést například upravené permanentní kvóty na přerozdělování uprchlíků. Probíhalo by podle počtu obyvatel členských zemí a ekonomické síly. Za nedodržování kvót hrozí tresty. S…

Komentář: ‚Falešný a prázdný Topol‘ se dere do druhého kola, Zemana spíše neporazí

Aktualizovali jsme 4.12.2017, 22:13, 04.12. 16:03

KOMENTÁŘ MIROSLAVA HORKÉHO – V rámci prezidentského klání se vyprofilovaly dvě významné tváře. Kromě dosavadního prezidenta se nově zdá být nejviditelnějším kandidátem bývalý premiér Mirek Topolánek. Zbylí uchazeči o Hrad vedle něho působí spíše jako změť nudných liberálů s občasným výskytem…

Volba prezidenta? První kolo by vyhrál Zeman, Topolánek už přeskočil Horáčka

01.12. 09:02

Praha - První kolo prezidentské volby by v tuto chvíli vyhrál stávající prezident Miloš Zeman. Nadpoloviční většinu by ale nezískal a tak by se ve druhém kole utkal s Jiřím Drahošem. Ukázal to průzkum uveřejněný agenturou SANEP.

Topolánek chce setrvat v EU, euro a uprchlické kvóty ale odmítá

30.11. 18:21

Praha - Mirek Topolánek na dnešní tiskové konferenci řekl, že by jako prezident prosazoval pragmatickou diplomacii, kladl by ale důraz i na lidská práva. Česká republika podle něj musí zůstat v NATO a EU, kritizuje ale některé unijní kroky. Je proti přijímání eura a uprchlíků na základě povinných…

Státní vyznamenání? Prezidentští kandidáti by to dělali jinak než Zeman

26.11. 12:04

Praha - Většina kandidátů na prezidenta by neudělovala více státních vyznamenání, než bylo dosud zvykem. Voličům slibují vyznamenávat všeobecně uznávané osobnosti a vynechávat lidi s pochybným morálním profilem.

V prezidentských volbách bude bojovat 9 kandidátů, potvrdilo vnitro. Nejvíc chyb bylo u Zemana

24.11. 10:30

Praha - Ministerstvo vnitra připustilo k prezidentským volbám všech devět kandidátů, jejichž úspěšná registrace se očekávala. Odmítnuto dnes naopak 11 uchazečů, kteří nedodali nominační podpisy v potřebném počtu. Největší chybovost podpisů byla u petice současné hlavy státu Miloše Zemana.

Zeman a Drahoš bodují u voličů, Topolánek má nejvíc odpůrců

22.11. 15:32

Praha - Z kandidátů na prezidenta má mezi oprávněnými voliči největší podíl podporovatelů současná hlava státu Miloš Zeman. Zároveň má ale také druhý nejvyšší podíl odpůrců.

Co způsobil Topolánek? Experti hodnotí jeho rozhodnutí kandidovat

Aktualizovali jsme 19.11.2017, 15:36, 19.11. 11:09

Praha - Vstup bývalého premiéra Mirka Topolánka do souboje o funkci prezidenta republiky byl podle marketingových expertů oslovených ČTK zlomovým momentem dosavadní kampaně před volbami hlavy státu.

Topolánek a Langer provokují? Horáček je pořádně zkritizoval

16.11. 15:48

Praha – Jak jsme vás již informovali, mezi ty, kteří přispěli expremiérovi Mirku Topolánkovi na transparentní prezidentský účet, patří i bývalý ministr vnitra Ivan Langer. To ale kritizoval další prezidentský kandidát Michal Horáček.

Topolánek má privilegium? Nedostane pokutu za pozdní registraci účtu

14.11. 16:07

Praha - Úřad pro dohled nad hospodařením politických stran a politických hnutí nezahájísprávní řízení s prezidentským kandidátem Mirkem Topolánkem. Pokuta až 500 tisíc korun mu hrozila za pozdní registraci volebního účtu.

Topolánek má problém s transparentním účtem, hrozí mu pokuta

10.11. 10:40

Praha - Prezidentský kandidát Mirek Topolánek nestihl včas zaregistrovat svůj volební účet a konto u České spořitelny je navíc ještě není transparentní. Od Úřadu pro dohled nad hospodařením politických stran mu tak hrozí pokuta až 500 tisíc korun.

Zeman okomentoval své protikandidáty. Kdo se dá koupit, nemá kandidovat, myslí si

10.11. 07:59

Praha - Prezident Miloš Zeman sice opakovaně uvedl, že se ke svým soupeřům ve volbách nebude vyjadřovat, dnes ale tuto svou zásadu porušil. V televizi Barrandov vyjádřil k několika svým protikandidátům.

Slovenská média: Topolánek je silný kandidát, může zastavit Zemana

09.11. 14:01

Bratislava/Praha - Slovenský list Sme si všímá prezidentské kandidatury českého expremiéra Mirka Topolánka. Píše, že vstoupil do souboje o post hlavy státu na poslední chvíli, je ale silným kandidátem, který by prezidenta Miloše Zemana mohl zastavit.

Češi vidí v prezidentovi něco mezi tatíčkem Masarykem a pánem Bohem, myslí si Topolánek

08.11. 21:57

Praha - Na Právnické fakultě Univerzity Karlovy se dnes konala debata, které se zúčastnilo se sedm předních zájemců o funkci hlavy státu. Prezident Miloš Zeman.chyběl. O debatu pořádanou spolkem Mladí občané byl značný zájem, studenti zaplnili veškerá volná místa auly, někteří z nich i stáli. Mezi…

O křeslo na Hradě se popere 19 kandidátů, jeden zájemce podal přihlášku pozdě

08.11. 16:56

Praha - Do prezidentských voleb se přihlásilo 19 kandidátů. Další uchazeč podal přihlášku až po zákonném termínu, který vypršel v úterý v 16:00. Dá se předpokládat, že několik uchazečů nebude do voleb připuštěno. Před pěti lety bylo uchazečů 20, do voleb jich mohlo jít jen devět.

Do boje o prezidentský úřad jde 18 kandidátů

07.11. 18:51

Praha - Kandidaturu na ministerstvo vnitra podalo podle dosavadních údajů 18 uchazečů o účast v prezidentských volbách. Úřad nevylučuje, že ještě někdo další podal přihlášku na podatelnu. Přesné číslo bude známo ve středu ráno. ČTK to v tiskové zprávě sdělil náměstek ministra vnitra Petr Mlsna.…

Topolánek prozradil, proč se rozhodl kandidovat

07.11. 18:13

Praha - Bývalého premiéra Mirka Topolánka motivovaly ke kandidatuře na prezidenta kroky současné hlavy státu Miloše Zemana, se kterými nesouhlasí. Někdejší předseda ODS dnes také prohlásil, že jako prezidentský kandidát nabízí díky svým politickým zkušenostem kompetentnost.

Babiš považuje kandidaturu Topolánka za výsměch. Pak se ozval Kalousek

07.11. 15:52

Praha - Andrej Babiš považuje kandidaturu Mirka Topolánka na prezidenta za výsměch. Hnutí ANO vlastního kandidáta nemá. První místopředseda ANO Jaroslav Faltýnek řekl, že osobně podporuje znovuzvolení současného prezidenta Miloše Zemana.

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací