Články k tématu: Tusk, Donald

Je možné, že k brexitu nakonec nedojde? Juncker odpověděl vyhýbavě

06.10. 19:16

Dohoda mezi EU a Londýnem o podmínkách jejího odchodu z unie by mohla být hotova možná už tento měsíc, nebo v listopadu. Řekl to předseda Evropské komise (EK) Jean-Claude Juncker v rozhovoru, který dnes otiskly některé rakouské deníky. Předseda Evropské rady Donald Tusk dnes prohlásil, že věří v…

Británii dochází čas. Skončí brexit fiaskem?

18.09. 14:55

Brusel - Prezidenty a premiéry sedmadvaceti zemí Evropské unie čeká ve čtvrtek rozhodnutí, zda kvůli pomalejšímu vyjednávání o vystoupení Británie z EU svolá na listopad mimořádný summit unie. Původní plán, kdy by podobu "rozvodové smlouvy" potvrdil řádný unijní summit v říjnu, se totiž zřejmě…

Evropští politici vyjadřují soustrast Itálii, kondolenci poslal i Miloš Zeman

14.08. 21:16

Brusel/Praha - Po zřícení dálničního mostu v Janově vyjádřila pozůstalým obětí a Itálii soustrast řada čelních představitelů evropských zemí a Evropské unie. Kondolenci poslal také český prezident Miloš Zeman.

reklama

Summit v Pekingu: Donald Tusk vyzval USA, Rusko a Čínu, aby neničily světový řád

16.07. 09:33

Peking - V Pekingu se koná summit mezi Čínou a EU. Předseda Evropské rady Donald Tusk na něm vyzval, aby se USA, Rusko a Čína vyhnuly obchodním válkám a předcházely konfliktům.

V Bruselu začíná summit EU k migraci. Jednání bude bouřlivé,

28.06. 17:07

Brusel - Země EU se podle francouzského prezidenta Emmanuela Macrona musí rozhodnout, zda hodlají migrační problematiku řešit společně, či se o to pokusí každá na vlastní pěst. Potřebu soustředit se na lepší ochranu vnější hranice EU potvrdil dnes šéf Evropské rady Donald Tusk.

Summit G7: USA zpochybňují mezinárodní řád, zlobí se Tusk

08.06. 20:53

La Malbeie - V Kanadě dnes začíná summit skupiny zemí G7 a jak se dalo očekávat, na místě nepanuje zrovna přátelská atmosféra. Předseda Evropské rady Donald Tusk prohlásil, že USA zpochybňují mezinárodní řád, který spoluvytvářely.

Tusk zve balkánské země do EU

17.05. 16:39

Sofia - Budoucnost zemí západního Balkánu je uvnitř Evropské unie, prohlásil dnes před novináři na závěr summitu EU se šesticí států regionu předseda Evropské rady Donald Tusk. Balkánské země ale na schůzce v bulharské metropoli neslyšely konkrétní termín možného vstupu první z nich, místo toho jim…

Kritika Trumpa od lídrů EU: Nelze vyjednávat s pistolí u hlavy

17.05. 10:23

Sofia - Evropská unie je připravena k jednáním o recipročním snižování bariér ve vzájemném obchodování se Spojenými státy. Při příchodu na summit EU a zemí západního Balkánu to dnes v Sofii prohlásila německá kancléřka Angela Merkelová. Po středeční večeři šéfů států a vlád bloku, kde se téma…

Co s ním? Představitelé EU, jak si poradit s Trumpem

16.05. 20:04

Sofia - V bulharské metropoli Sofii se na neformální večeři před čtvrtečním summitem osmadvacítky se zeměmi západního Balkánu sešli prezidenti a premiéři 28 zemí Evropské unie.

Tusk se opřel do Trumpa, jeho vláda se prý chová náladově

16.05. 16:28

Sofia - Evropská unie musí přes nynější atmosféru udělat vše pro udržení transatlantické vazby se Spojenými státy. Musí být ale také připravena na scénáře, kdy bude muset jednat samostatně. Novinářům to před dnešní večeří šéfů států a vlád zemí Evropské unie řekl předseda Evropské rady Donald Tusk.…

Pokud chce Kosovo do EU, musí zlepšit své vztahy se Srbskem, řekl Tusk

26.04. 20:56

Priština - Předseda Evropské rady Donald Tusk dnes v Prištině vyzval Kosovo, aby zlepšilo své vztahy se Srbskem a aby tak přispělo ke svému dlouhodobému cíli stát se členským státem Evropské unie. Informovala o tom agentura Reuters.

Neměl jsem žádný vliv na přípravu cesty, vypovídal Tusk v souvislosti s katastrofou u Smolensku

23.04. 17:09

Varšava - Předseda Evropské rady Donald Tusk dnes vystoupil jako svědek před varšavským soudem v případu havárie polského vládního letounu v dubnu před osmi lety u ruského Smolenska. O život přišel tehdejší prezident Lech Kaczyński a 95 dalších, vesměs významných osob. Tusk, který byl tehdy…

Tusk očekávý, že státy EU kvůli kauze Skripal dál vůči Rusku přitvrdí

23.03. 16:56

Brusel - Předseda Evropské rady Donald Tusk očekává, že na základě diskuse na summitu přijme řada členských zemí Evropské unie už od pondělí další dodatečné kroky kvůli útoku nervovou látkou v jihoanglickém Salisbury.

Kvůli brexitu se budou EU a Británie vzájemne vzdalovat, varuje Tusk

07.03. 16:59

Lucemburk - Jedinou možností, jak by po odchodu Británie z EU mohly vypadat obchodní vztahy společenství s Londýnem, je dohoda o volném obchodu. V Lucemburku to dnes řekl "prezident EU" Donald Tusk. Budoucí obchodní uspořádání podle něj vzájemný obchod v žádném případě neusnadní, ale zkomplikuje a…

Vyjednavač Barnier varuje: Představa Britů o dalších vztazích s EU stojí na iluzi

27.02. 17:16

Brusel - Brusel nepokládá za realistické stávající představy Londýna o budoucnosti vzájemných vztahů, až Spojené království evropský blok opustí. Vyjednavač Evropské unie pro brexit Michel Barnier plně sdílí pohled šéfa Evropské rady Donalda Tuska, který nejnovější nápady Londýna už v pátek označil…

Migrace bude dál problém, musíme zastavit emoce, varuje Tusk

13.02. 18:10

Vídeň – Do Vídně dnes zavítal předseda Evropské rady Donald Tusk. Při té příležitosti prohlásil, zvládání migračního proudu do Evropy bude výzvou na mnoho příštích let. 

Mír mezi EU a Tureckem? Erdogan byl pozván do bulharské Varny

07.02. 14:28

Brusel - Představitelé EU a Turecka by se měli setkat na nejvyšší úrovni 26. března v bulharské Varně. Šéfové unijních institucí by rádi projednali bilaterální vztahy, stejně jako regionální a mezinárodní otázky. Ankara se oficiálně k pozvání zatím nevyjádřila.

Brusel ostře: Nikdy se kvót nevzdáme. Strhne se boj o migranty?

Aktualizovali jsme 16.12.2017, 22:15, 16.12. 11:43

Brusel - Předseda Evropské rady Donald Tusk navrhl, aby členské státy Evropské unii označily uprchlické kvóty za neefektivní. To se ovšem nelíbí řadě europoslanců, kteří ho neváhají ani pořádně zasypat kritikou. V Bruselu se tak nyní svádí nová bitva o budoucnost Evropy a přijímání uprchlíků.

Ohrožení evropské civilizace je hloupost, tvrdí Juncker a dál se bije za uprchlíky

15.12. 15:54

Brusel - Dnes skončil dvoudenní summit EU, který krom brexitu řešil i migrační ktizi. Čtvrteční večerní debata prezidentů a premiérů ukázala, že hledání kompromisu v otázce přerozdělování migrantů podle kvót bude velmi těžké. Prohlásil to dnes předseda Evropské rady Donald Tusk.

Evropská unie potvrdila začátek druhé fáze brexitu

15.12. 14:09

Brusel - Prezidenti a premiéři 27 zemí EU dnes souhlasili s posunutím vyjednávání o brexitu do druhé fáze, tedy k rozhovorům o podobě přechodného období a o budoucích vztazích. Přesný právní text smlouvy, která bude řešit zachování práv občanů EU v Británii po brexitu, finanční vyrovnání a režim na…

Země EU podpořily další prodloužení sankcí vůči Rusku

14.12. 21:54

Brusel - V otázce prodloužení hospodářských sankcí vůči Rusku je Evropská unie jednotná. Večer to na twitteru uvedl šéf unijních schůzek Donald Tusk.

Babiš se seznamuje s evropskými politiky v Bruselu. S Ficem mluvil slovensky

14.12. 19:22

Brusel - Nový český premiér Andrej Babiš si dnes v Bruselu potřásl pravicí s řadou evropských politiků. Už před odletem na summit Babiš novinářům řekl, že s některými premiéry či prezidenty se dnes bude snažit navázat osobní kontakty a domluvit bilaterální jednání, řadu z nich prý ale už zná.

Summit EU:: Merkelová trvá na kvótách, Babiše sedí vedle Macrona

14.12. 18:41

Brusel - Tradiční debatou s předsedou europarlamentu Antoniem Tajanim začal v Bruselu summit Evropské unie. Předseda Evropské rady Donald Tusk rozvířil atmosféru svým podkladovým materiálem k diskusi o migraci.

O Babiše je v Bruselu zájem. Ještě před summitem jedná s Tuskem

14.12. 16:33

Brusel - Premiér Andrej Babiš se dnes krátce před zahájením unijního summitu sešel v Bruselu s Donaldem Tuskem. Jejich diskuse by se mohla týkat aktivního zapojení zemí visegrádské čtyřky (V4 - Česko, Slovensko, Polsko, Maďarsko) do evropských záležitostí.

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie