Články k tématu: Tusk, Donald

Migrace bude dál problém, musíme zastavit emoce, varuje Tusk

13.02. 18:10

Vídeň – Do Vídně dnes zavítal předseda Evropské rady Donald Tusk. Při té příležitosti prohlásil, zvládání migračního proudu do Evropy bude výzvou na mnoho příštích let. 

Mír mezi EU a Tureckem? Erdogan byl pozván do bulharské Varny

07.02. 14:28

Brusel - Představitelé EU a Turecka by se měli setkat na nejvyšší úrovni 26. března v bulharské Varně. Šéfové unijních institucí by rádi projednali bilaterální vztahy, stejně jako regionální a mezinárodní otázky. Ankara se oficiálně k pozvání zatím nevyjádřila.

Brusel ostře: Nikdy se kvót nevzdáme. Strhne se boj o migranty?

Aktualizovali jsme 16.12.2017, 22:15, 16.12. 11:43

Brusel - Předseda Evropské rady Donald Tusk navrhl, aby členské státy Evropské unii označily uprchlické kvóty za neefektivní. To se ovšem nelíbí řadě europoslanců, kteří ho neváhají ani pořádně zasypat kritikou. V Bruselu se tak nyní svádí nová bitva o budoucnost Evropy a přijímání uprchlíků.

reklama

Ohrožení evropské civilizace je hloupost, tvrdí Juncker a dál se bije za uprchlíky

15.12. 15:54

Brusel - Dnes skončil dvoudenní summit EU, který krom brexitu řešil i migrační ktizi. Čtvrteční večerní debata prezidentů a premiérů ukázala, že hledání kompromisu v otázce přerozdělování migrantů podle kvót bude velmi těžké. Prohlásil to dnes předseda Evropské rady Donald Tusk.

Evropská unie potvrdila začátek druhé fáze brexitu

15.12. 14:09

Brusel - Prezidenti a premiéři 27 zemí EU dnes souhlasili s posunutím vyjednávání o brexitu do druhé fáze, tedy k rozhovorům o podobě přechodného období a o budoucích vztazích. Přesný právní text smlouvy, která bude řešit zachování práv občanů EU v Británii po brexitu, finanční vyrovnání a režim na…

Země EU podpořily další prodloužení sankcí vůči Rusku

14.12. 21:54

Brusel - V otázce prodloužení hospodářských sankcí vůči Rusku je Evropská unie jednotná. Večer to na twitteru uvedl šéf unijních schůzek Donald Tusk.

Babiš se seznamuje s evropskými politiky v Bruselu. S Ficem mluvil slovensky

14.12. 19:22

Brusel - Nový český premiér Andrej Babiš si dnes v Bruselu potřásl pravicí s řadou evropských politiků. Už před odletem na summit Babiš novinářům řekl, že s některými premiéry či prezidenty se dnes bude snažit navázat osobní kontakty a domluvit bilaterální jednání, řadu z nich prý ale už zná.

Summit EU:: Merkelová trvá na kvótách, Babiše sedí vedle Macrona

14.12. 18:41

Brusel - Tradiční debatou s předsedou europarlamentu Antoniem Tajanim začal v Bruselu summit Evropské unie. Předseda Evropské rady Donald Tusk rozvířil atmosféru svým podkladovým materiálem k diskusi o migraci.

O Babiše je v Bruselu zájem. Ještě před summitem jedná s Tuskem

14.12. 16:33

Brusel - Premiér Andrej Babiš se dnes krátce před zahájením unijního summitu sešel v Bruselu s Donaldem Tuskem. Jejich diskuse by se mohla týkat aktivního zapojení zemí visegrádské čtyřky (V4 - Česko, Slovensko, Polsko, Maďarsko) do evropských záležitostí.

Maďarsko pochválilo Tuska: Konečně někdo řekl pravdu o uprchlických kvótách

14.12. 12:29

Budapešť - Ve sporu o migrační politiku se dnes Maďarsko postavilo za šéfa Evropské rady Donalda Tuska, který kritizoval povinné uprchlické kvóty. Migrace má být jedním z hlavních témat summitu EU, který dnes začíná v Bruselu.

Kvóty na uprchlíky jsou neefektivní? Řecký premiér Tsipras zkritizoval Tuska

14.12. 09:23

Atény/Brusel - Šéf Evropské rady Donald Tusk zpochybnil unijní kvóty pro přerozdělování uprchlíků, prý jsou neefektivní. Za tato slova si vysloužil kritiku od řeckého premiéra Alexise Tsiprase.

Nová vláda požádá o důvěru 10. ledna, potvrdil Babiš

13.12. 16:48

Praha/Brusel - Vláda Andreje Babiše (ANO) požádá ve Sněmovně o důvěru ve středu 10. ledna. Příští pondělí bude kabinet schvalovat své programové prohlášení, následně má Babiš v plánu jednat s ostatními sněmovními stranami o možné podpoře. Předseda Evropské rady Donald Tusk dnes poblahopřál Babišovi…

Babiš se chystá na jednání v Bruselu. Dojde k rozbrojům kvůli uprchlíkům?

13.12. 10:22

Brusel/Praha - Brusel se připravuje na nového českého premiéra Andreje Babiše. Předseda Evropské rady a někdejší dlouholetý polský premiér Donald Tusk podle informovaných zdrojů vnímá skupinu V4 jako v unii dlouhodobě etablovanou a produktivní značku.

Kvóty na uprchlíky nefungují. Akorát dělí země EU, přiznal otevřeně Tusk

12.12. 16:50

Brusel - Šéfové států a vlád EU budou ve čtvrtek debatovat mimo jiné o migraci, s konkrétními závěry se ale tentokrát nepočítá. Šéf Evropské rady Donald Tusk k této záležitosti dnes řekl, že přerozdělování žadatelů o azyl podle kvót je neefektivní nástroj, který státy rozděluje.

V přechodném období po brexitu musí Londýn uznávat právo EU, připomněl Mayové Tusk

08.12. 11:09

Brusel/Londýn - Při jednání o přechodném období po brexitu by měly ostatní země EU trvat na tom, že Británie bude respektovat veškerá unijní pravidla, ovšem bez možnosti podílet se na rozhodování o nich. S tímto stanoviskem dnes přišel šéf Evropské rady Donald Tusk. Británie opustí evropský blok na…

Dohoda o brexitu mezi Bruselem a Londýnem je do summitu pořád možná, říká Tusk

04.12. 21:08

Brusel - Šéf Evropské rady Donald Tusk nadále věří, že se do summitu Evropské unie v polovině prosince podaří dojednat s Británií podmínky jejího odchodu z Evropské unie, aby bylo možné zahájit rozhovory o podobě budoucích vztahů.

Jednání o brexitu se komplikuje? Klíč k budoucnosti Británie mají v rukou v Dublinu

01.12. 21:58

Dublin - Britskou žádost o zahájení druhé fáze brexitových jednání Evropská unie odmítne, pokud nebude Irsko spokojeno s návrhem Spojeného království na budoucí podobu režimu na společné hranici obou zemí. Právě hranice mezi Irskem a Severním Irskem a její podoba po plánovaném odchodu Británie z…

Podle Tuska připomíná současné dění v Polsku Rusko

19.11. 20:39

Varšava/Brusel - Předseda Evropské rady Donald Tusk na twitteru tvrdě kritizoval politiku polské vládní strany Právo a spravedlnost (PiS), jejíž počínání přirovnal k Rusku.

Tusk se před summitem EU sejde s Mayovou

16.11. 20:06

Brusel - Předseda Evropské rady Donald Tusk oznámil, že se v pátek ve švédském Göteborgu před summitem Evropské unie sejde s britskou premiérkou Theresou Mayovou.

Pilný pojede do Bruselu na jednání euroskupiny

31.10. 18:53

Brusel - V pondělí se český ministr financí Ivan Pilný v Bruselu zúčastní jednání takzvané euroskupiny, tedy schůzky ministrů financí zemí platících eurem.

Katalánská autonomie? Pro Brusel se nic nemění, evropské země autonomii neuznávají

27.10. 19:18

Brusel - Jediným partnerem pro dialog zůstává Španělsko, po Evropskou unii se po dnešním hlasování katalánského parlamentu o nezávislosti nic nemění. V reakci na dnešní katalánské vyhlášení nezávislosti to uvedl předseda Evropské rady Donald Tusk.

Summit EU bude jednat o evropské integraci i brexitu

20.10. 12:10

Brusel - V Bruselu dnes začal druhý den summitu. Na programu je debata o "Agendě lídrů", tedy o plánu šéfa Evropské rady Donalda Tuska, jak mají vypadat další jednání o evropské integraci. Pak se bude řešit brexit.

Tusk chce v některých metropolích jednat o reformách

06.10. 21:08

Brusel - Předseda Evropské rady Donald Tusk příští týden navštíví metropole některých zemí Evropské unie, aby jednal o chystané reformě evropského bloku.

Nová podoba EU? Reformy mají být dokončeny v roce 2024, říká Juncker

29.09. 17:27

Tallinn - Předseda Evropské rady Donald Tusk dnes v Tallinnu komentoval čtvrteční večeři, při níž vrcholní představitelé EU debatovali o budoucnosti evropské integrace. Krok za krokem a téma po tématu bude podle něj třeba při změnách stávající podoby unie.

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací