Články k tématu: Tusk, Donald

EU musí dát podle Tuska najevo zájem posílit bezpečnost

13.12. 20:48

Brusel - Politický signál, že Evropa má zájem posílit vlastní bezpečnost, by měl vyslat ve čtvrtek letošní poslední summit Evropské unie. Tvrdí to šéf unijních schůzek Donald Tusk.

Chcete jednat o Britech v EU? Nejprve musíte začít jednat o brexitu, vzkazuje Tusk Londýnu

29.11. 20:17

Brusel - Šéf Evropské rady Donald Tusk dnes prostřednictvím dopisu odmítl úvahy britských zákonodárců, kteří by chtěli nejrychleji začít jednat o postavení občanů Británie v EU a dalších zemí Evropské unie v Británii.

Tusk se setkal s Porošenkem. Dohodli se na prodloužení sankcí

24.11. 17:16

Brusel - "Prezident EU" Donald Tusk po dnešním jednání s ukrajinským prezidentem Petrem Porošenkem prohlásil, že se unie na prodloužení sankcí vůči Rusku shodne ještě před summitem 15. a 16. prosince.

reklama

Nelidské bombardování, sankce za Halab. V Bruselu začal summit EU

20.10. 15:39

Brusel - V Bruselu dnes začíná dvoudenní summit EU, na kterém se bude řešit především problém migrační vlny z Afriky a dále situace v syrském Halabu.

Nechcete tvrdý brexit? Další možností je jen zůstat v EU, varuje Británii Tusk

13.10. 21:06

Londýn – Británie si možná odchod z Evropské unie nakonec kvůli očekávaným odlukovým potížím rozmyslí, nadhodil dnes stálý předseda Evropské rady Donald Tusk dnes zmínil možnost. Přesto tento obrat v postoji Londýna považuje za vysoce nepravděpodobný.

Nikdy už nesmíme balkánskou trasu otevřít, tvrdí Tusk

24.09. 14:58

Vídeň - Balkánská migrační cesta musí zůstat jednou provždy uzavřená. Podle agentury APA to dnes řekl předseda Evropské rady Donald Tusk.

O co ve skutečnosti jde Evropě? Tusk promluvil na zasedání OSN

21.09. 19:52

New York - Předseda Evropské rady Donald Tusk dnes ve všeobecné rozpravě na úvod 71. zasedání Valného shromáždění OSN zdůraznil, že Evropě jde o mír.

EU není perfektní, ale je to to nejlepší, co máme, myslí si Tusk

16.09. 22:15

Bratislava - Předseda Evropské rady Donald Tusk po jednání v Bratislavě uvedl, že se prezidenti a premiéři 27 zemí Evropské unie shodli, že není možné dopustit návrat k nekontrolované migrační vlně, která se převalila Evropou v loňském roce. Tusk také zdůraznil, že je třeba udělat vše k podpoře…

Co dál čeká EU? Juncker i Tusk v Bratislavě představili své plány

16.09. 17:59

Bratislava – Ve slovenské metropoli se sešly špičky Evropské unie, mimo Velké Británie. Právě jim předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker předložil shrnující plán legislativní práce jeho týmu v příštím roce. Na schůzce není britská premiérka Theresa Mayová, summit je tak neformální a jeho…

Summit UE: Brusel lidi děsí, tvrdí si Tusk. Jednání začala

16.09. 10:39

Bratislava - Ve slovenské metropoli se dnes koná neformální summit lídrů EU. Premiér Robert Fico očekává poctivou a upřímnou debatu o budoucnosti unie. Průlomová rozhodnutí nicméně nezazní.

Sobotka hovořil s Tuskem o summitu v Bratislavě. Jaké má priority?

14.09. 16:12

Praha - Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) dnes telefonicky hovořil s předsedou Evropské rady Donaldem Tuskem. Podle předsedy české vlády by se prioritou neformálního summitu v Bratislavě měla stát bezpečná, prosperující a spolupracující Evropská unie

Budoucnost EU: Společná řešení problémů a podporování priorit, tvrdí Tusk

14.09. 08:25

Brusel - Předseda Evropské rady Donald Tusk ve zvacím dopise 27 zemím EU bez Británie na páteční bratislavský summit nasttínil, jak by unie měla v budoucnu fungovat.

Pokračovat po brexitu, jako by se nic nestalo, není možné, varuje Tusk

13.09. 20:59

Brusel - O budoucím britském odchodu z Evropské unie je třeba jednat s chladnou hlavou, ale nekompromisně. Tvrdí to předseda Evropské rady Donald Tusk.

Evropa musí více bránit sama sebe, varuje maďarský premiér Orbán

13.09. 20:10

Budapešť - Evropská unie by měla vést takovou imigrační politiku, která by se zaměřovala na unijní „sebeobranu". Před setkáním s předsedou Evropské rady Donaldem Tuskem to uvedl maďarský premiér Viktor Orbán.

EU čekají velké změny? Tusk si v Polsku vyslechl nepříjemná slova

13.09. 13:56

Varšava - Summit v Bratislavě, který se bude konat v pátek 16. září, by měl být prvním impulzem k zahájení rozsáhlých reforem Evropské unie. Uvedla to dnes polská premiérka Beata Szydlová dnes na schůzce s předsedou Evropské rady Donaldem Tuskem.

Summit EU se blíží. Tusk vyzve země, aby pomohly Bulharsku chránit hranice před migranty

09.09. 17:04

Tallinn - Příští týden se bude v Bratislavě konat summit EU, na kterém předseda Evropské rady Donald Tusk vyzve členské státy, aby pomohly Bulharsku chránit hranice před migranty. Jejich počet se totiž na JV Evropě stále zvyšuje.

Londýn s aktivací článku 50 spěchat nebude, EU chce mít co nejtěsnější vztahy s Británií

08.09. 12:20

Londýn - Předseda Evropské rady Donald Tusk se dnes v Londýně sešel s britskou premiérkou Theresou Mayovou. EU chce mít po brexitu co nejtěsnější vztahy se Spojeným královstvím.

Summit EU27 bude místo brexitu řešit migrační krizi

01.09. 15:04

Brusel - Předseda Evropské rady Donald Tusk se dnes sešel s lucemburským premiérem Xavierem Bettelem. Probíral se mimo jiné neformální summit EU, který se bude konat 16. září v Bratislavě.

Haag rozhodl: Čína nemá nárok na ostrovy v Jihočínském moři

12.07. 12:15

Haag/Šanghaj - Mezinárodní rozhodčí soud v Haagu dnes konstatoval, že Čína nemá územní nárok na sporné ostrovy v Jihočínském moři, které představují strategicky důležitou oblast.

Tusk se dalších "exitů" nebojí. Jak vidí budoucnost EU?

09.07. 11:47

Brusel – Jednou z největších obav po britském breitu je možné spuštění odchodu dalších zemí z EU. Donald Tusk, předseda Evropské rady, se ale dalších možných „exitů“ nebojí. Uvedl to na tiskové konferenci ve Varšavě, kde se koná summit NATO. Informoval o tom server Politico.

Nejistota po brexitu trvá: Británie stále neaktivovala článek 50, jednání nejsou možná

28.06. 15:21

Brusel - Lídři Evropské unie stále čekají, až Británie aktivuje článek 50 Lisabonské smlouvy o svém odchodu z osmadvacítky. Dokud tak neučiní, není možné vyjednávat. Období nejistoty tak po brexitu v Evropě trvá.

Tusk je hlavní viník brexitu, z ní z jeho rodného Polska

27.06. 19:51

Varšava – Za brexit může  předsedu Evropské rady Donald Tusk. Tvrdí to jeho krajan a šéf vládnoucí konzervativní strany Právo a spravedlnost (PiS) Jaroslaw Kaczyński.

Summit EU bez Británie. Tusk ho naplánoval na středu

24.06. 20:31

Brusel - Summit Evropské unie se v důsledku rozhodnutí britských voličů o odchodu z unie prakticky zúží příští týden na jediný den.

Prezidenti zemí EU jsou odhodláni udržet jednotu bloku, říká Tusk

24.06. 10:43

Brusel - Předseda Evropské rady Donald Tusk v reakci na odchod Británie z osmadvacítky uvedl, že premiéři a prezidenti EU jsou odhodláni udržet jednotu ostatních států evropského bloku.

reklama
Fotogalerie