Články k tématu: U.S. ARMY

USA vstoupí za 15 let do války s Čínou, varuje bývalý velitel

24.10. 20:46

Bývalý velitel amerických sil v Evropě tvrdí, že Spojené státy se pravděpodobně ocitnou za 15 let ve válce s Čínou.

Raketová smlouva INF: Ohrozil ji americký radar v Česku, teď ji chce roztrhat Trump

21.10. 19:30

Smlouvu o likvidaci raket středního a krátkého doletu (INF) podepsali sovětský vůdce Michail Gorbačov a americký prezident Ronald Reagan 8. prosince 1987 ve Washingtonu. V platnost vstoupil tento dokument 1. června 1988.

Proč Američané nevyhlásili vítězství nad IS?

08.10. 08:19

Washington - Islámský stát v Iráku a Sýrii už prakticky skončil. Americká koalice i syrské režimní síly podporované Íránem a Ruskem jej vystrnadily z ovládaného území. Přestože USA dosáhly svého cíle, nehodlají ze Sýrie odejít. Důvodem je obava z rozšiřování Íránu v oblasti.

reklama

Americká armáda chce mít trvalou vojenskou základnu v Polsku

18.09. 21:58

Washington - Spojené státy zvažují žádost Polska o trvalou americkou vojenskou přítomnost v zemi a rovněž se vážně věnují otázce zrušení amerických víz pro Poláky. Dnes to po přijetí polského prezidenta Andrzeje Dudy v Bílém domě prohlásil jeho americký protějšek Donald Trump, jehož citovaly…

Americká policie našla hledaného vraha, pracoval jako strážce

16.09. 15:02

Washington - Ze člena americké pohraniční stráže v Laredu u mexické hranice se vyklubal čtyřnásobný vrah. Oběťmi 35letého Juana Davida Ortize byly ženy. Osudným se mu stala pátá, které se podařilo uniknout při pokusu o její únos. Informovala o tom dnes agentura AP s odvoláním na sdělení policie a…

Konečný úder Islámskému státu? Syrské demokratické síly zahájily ofenzivu v Sýrii

11.09. 16:02

Damašek - Syrské demokratické síly (SDF), podporované mezinárodní koalicí v čele s USA, zahájily na severovýchodě Sýrie konečnou fázi ofenzivy proti teroristické organizaci Islámský stát (IS). Oznámila to dnes SDF, tvořená aliancí arabských a kurdských sil, informovala agentura AP.

Haagský tribunál chce vyšetřit válečné zločiny USA, Washington hrozí odplatou

10.09. 18:11

Washington - Spojené státy zaujmou "agresivní postoj" vůči Mezinárodnímu trestnímu soudu v Haagu, pokud bude pokračovat v přípravě na vyšetřování údajných amerických válečných zločinů v Afghánistánu. Pohrůžku, o níž informovala agentura Reuters, bude obsahovat dnešní projev bezpečnostního poradce…

Spojenecká armáda má v Afghánistánu nového velitele

02.09. 17:51

Kábul - Vrchní velení amerických sil a alianční mise Rozhodná podpora v Afghánistánu dnes převzal od Johna Nicholsona další americký generál Austin Miller. Ten dosud stál v čele vrchního velitelství amerických speciálních sil JSOC, takže dohlížel například na elitní námořní jednotky Navy SEALs nebo…

Spor o manévry USA a Jižní Koreje: Trump nechce utrácet peníze, Pentagon se mu postavil

30.08. 09:20

Washington - Administrativa Donald Trump se zjevně neshodne ohledně manévrů v Korejského poloostrova. Šéf Pentagonu Jim Mattis v úterý uvedl, že USA nebudou rušit menší vojenská cvičení s Jižní Koreou. Prezident je naopak přesvědčen, že není nutné utrácet peníze za vojenská cvičení USA a Jižní…

Kyjev chce koupit americké systémy protivzdušné obrany

29.08. 14:52

Kyjev - Ukrajina oficiálně požádala USA o prodej systémů protivzdušné obrany. Kyjev má zájem nejméně o tři exempláře, cena jednoho činí 750 milionů dolarů (asi 16,5 miliardy korun).

USA vojenská cvičení s Jižní Koreou navzdory KLDR nezruší

28.08. 20:50

Washington - Spojené státy se nechystají zrušit další vojenská cvičení s Jižní Koreou. Některá velká cvičení byla pozastavena jako gesto dobré vůle vůči KLDR, zatímco jiná pokračovala.

Souboj mocností: Jak by probíhala válka mezi Ruskem a USA?

Aktualizovali jsme 24.8.2018, 22:23, 24.08. 08:42

Není tomu ale tak dávno, kdy hrozil ozbrojený konflikt kvůli Ukrajině. Ta vyvolala obavy nejen díky ruské intervenci, ale upozornila také na snahy východní armády o destabilizaci pobaltského regionu. Právě ten by podle analytika Petra Webera mohl být vůdodem, díky kterým by se rozhořel spor mezi…

Americká armáda prozradila, kdy opustí Irák

19.08. 18:50

Abú Zabí - Americké síly zůstanou v Iráku tak dlouho, dokud to bude nutné, aby pomohly stabilizovat oblasti dříve ovládané Islámským státem (IS).

Neopakovatelný úspěch: Jak se Sovětům podařilo ukrást nejúčinnější americkou zbraň?

17.08. 21:17

Špionáž je obor lidské činnosti, která je obestřena největšími mýty a oparem tajemství. Vedle bezohlednosti, mlčenlivosti, sklonům ke lhaní a intrikám je k němu potřeba i notná dávka štěstí. Takové štěstí měli Sověti hned dvakrát, když se dostali k nejtajnější a nejúčinnější protiletadlové zbrani…

Vláda schválila, že přes Česko budou jezdit a létat spojenecká vojska

15.08. 16:39

Praha - Přes české území budou moci i nadále přejíždět a přelétat spojenecké ozbrojené síly. Vláda k tomu obnovuje souhlas každý rok, učinila tak i dnes.

Trump podepsal rekordní vojenský rozpočet, armáda má rostat 717 miliard dolarů

14.08. 09:29

Fort Drum (USA) - Americký prezident Donald Trump dnes podepsal rekordní vojenský rozpočet na příští finanční rok ve výši 717 miliard dolarů (přes 16 bilionů korun).

Konec válek jak je známe? USA vytvoří kosmické vojsko

09.08. 19:12

Washington - Americký viceprezident Mike Pence dnes v sídle Pentagonu oznámil, že Spojené státy do roku 2020 vytvoří organizační strukturu svých kosmických vojsk, aby si zajistily převahu ve vesmíru.

Češi v Afghánistánu působí už 16 let vystřídaly se tam tisíce vojáků

08.08. 12:32

Praha - Česká armáda v Afghánistánu působí od roku 2002. Od té doby do země poslala přes 9000 vojáků. V Afghánistánu již působili vojáci z polní nemocnice, strážních jednotek, z chemické a biologické ochrany, z chirurgického nebo rekonstrukčního týmu Lógar (2008 až 2013).

Do bojů s požáry v USA se zapojí armáda

06.08. 21:30

Los Angeles (USA) - Do boje s ničivými požáry na západě Spojených států se zapojí americká armáda.

Americký viceprezident Pence na Havaji převzal ostatky vojáků z korejské války

02.08. 08:47

Honolulu - Americký viceprezident Mike Pence ve středu na Havaji převzal ostatky více než padesáti padlých vojáků, které minulý týden od severokorejských úřadů. Na vojenské základně Pearl Harbour/Hickam je budou analyzovat armádní specialisté a podle DNA provedou jejich identifikaci.

Pentagon potvrdil, že ostatky z KLDR patří americkým vojákům

01.08. 11:54

Soul - Antropolog Pentagonu potvrdil, že ostatky více než padesáti lidí, které minulý týden od KLDR převzali američtí vojenští činitelé, jsou skutečně vojáků padlých v korejské válce v letech 1950-53. Na Havaji je má dnes oficiálně převzít viceprezident USA Mike Pence.

Jak by vypadal svět, kdyby se Američané rozhodli nezapojovat do válek?

01.08. 07:58

Jak by vypadal svět, v němž by se Američané rozhodli nezúčastnit válek? Právě díky jejich pomoci dokázali Spojenci porazit agresory z Rakouska-Uherska nebo Německa. Měli by ale bez přispění americké armády nějakou šanci?

Severokorejci předali Američanům ostatky padlých vojáků

27.07. 08:03

Pchjongjang/Washington - KLDR předala část pozůstatků amerických vojáků, kteří na Korejském poloostrově padli za války v letech 1950-53. Severní tak plní slib, který dal v 12. června na summitu v Singapuru diktátor Kim Čong-un prezidentovi USA Donaldu Trumpovi.

USA po 70 letech přesouvají vojenské velitelství ze Soulu, bude dál od hranic s KLDR

29.06. 09:26

Soul - USA dnes po 70 letech končí svou vojenskou přítomnost v hlavním městě Jižní Koreje. Velitelství se přesune do nově otevřeného komplexu jižně od Soulu, bude tedy i dál od hranic s KLDR.

reklama
Fotogalerie