Články k tématu: U.S. ARMY

Souboj mocností: Jak by probíhala válka mezi Ruskem a USA?

Aktualizovali jsme 24.8.2018, 22:23, 24.08. 08:42

Není tomu ale tak dávno, kdy hrozil ozbrojený konflikt kvůli Ukrajině. Ta vyvolala obavy nejen díky ruské intervenci, ale upozornila také na snahy východní armády o destabilizaci pobaltského regionu. Právě ten by podle analytika Petra Webera mohl být vůdodem, díky kterým by se rozhořel spor mezi…

Americká armáda prozradila, kdy opustí Irák

19.08. 18:50

Abú Zabí - Americké síly zůstanou v Iráku tak dlouho, dokud to bude nutné, aby pomohly stabilizovat oblasti dříve ovládané Islámským státem (IS).

Neopakovatelný úspěch: Jak se Sovětům podařilo ukrást nejúčinnější americkou zbraň?

17.08. 21:17

Špionáž je obor lidské činnosti, která je obestřena největšími mýty a oparem tajemství. Vedle bezohlednosti, mlčenlivosti, sklonům ke lhaní a intrikám je k němu potřeba i notná dávka štěstí. Takové štěstí měli Sověti hned dvakrát, když se dostali k nejtajnější a nejúčinnější protiletadlové zbrani…

reklama

Vláda schválila, že přes Česko budou jezdit a létat spojenecká vojska

15.08. 16:39

Praha - Přes české území budou moci i nadále přejíždět a přelétat spojenecké ozbrojené síly. Vláda k tomu obnovuje souhlas každý rok, učinila tak i dnes.

Trump podepsal rekordní vojenský rozpočet, armáda má rostat 717 miliard dolarů

14.08. 09:29

Fort Drum (USA) - Americký prezident Donald Trump dnes podepsal rekordní vojenský rozpočet na příští finanční rok ve výši 717 miliard dolarů (přes 16 bilionů korun).

Konec válek jak je známe? USA vytvoří kosmické vojsko

09.08. 19:12

Washington - Americký viceprezident Mike Pence dnes v sídle Pentagonu oznámil, že Spojené státy do roku 2020 vytvoří organizační strukturu svých kosmických vojsk, aby si zajistily převahu ve vesmíru.

Češi v Afghánistánu působí už 16 let vystřídaly se tam tisíce vojáků

08.08. 12:32

Praha - Česká armáda v Afghánistánu působí od roku 2002. Od té doby do země poslala přes 9000 vojáků. V Afghánistánu již působili vojáci z polní nemocnice, strážních jednotek, z chemické a biologické ochrany, z chirurgického nebo rekonstrukčního týmu Lógar (2008 až 2013).

Do bojů s požáry v USA se zapojí armáda

06.08. 21:30

Los Angeles (USA) - Do boje s ničivými požáry na západě Spojených států se zapojí americká armáda.

Americký viceprezident Pence na Havaji převzal ostatky vojáků z korejské války

02.08. 08:47

Honolulu - Americký viceprezident Mike Pence ve středu na Havaji převzal ostatky více než padesáti padlých vojáků, které minulý týden od severokorejských úřadů. Na vojenské základně Pearl Harbour/Hickam je budou analyzovat armádní specialisté a podle DNA provedou jejich identifikaci.

Pentagon potvrdil, že ostatky z KLDR patří americkým vojákům

01.08. 11:54

Soul - Antropolog Pentagonu potvrdil, že ostatky více než padesáti lidí, které minulý týden od KLDR převzali američtí vojenští činitelé, jsou skutečně vojáků padlých v korejské válce v letech 1950-53. Na Havaji je má dnes oficiálně převzít viceprezident USA Mike Pence.

Jak by vypadal svět, kdyby se Američané rozhodli nezapojovat do válek?

01.08. 07:58

Jak by vypadal svět, v němž by se Američané rozhodli nezúčastnit válek? Právě díky jejich pomoci dokázali Spojenci porazit agresory z Rakouska-Uherska nebo Německa. Měli by ale bez přispění americké armády nějakou šanci?

Severokorejci předali Američanům ostatky padlých vojáků

27.07. 08:03

Pchjongjang/Washington - KLDR předala část pozůstatků amerických vojáků, kteří na Korejském poloostrově padli za války v letech 1950-53. Severní tak plní slib, který dal v 12. června na summitu v Singapuru diktátor Kim Čong-un prezidentovi USA Donaldu Trumpovi.

USA po 70 letech přesouvají vojenské velitelství ze Soulu, bude dál od hranic s KLDR

29.06. 09:26

Soul - USA dnes po 70 letech končí svou vojenskou přítomnost v hlavním městě Jižní Koreje. Velitelství se přesune do nově otevřeného komplexu jižně od Soulu, bude tedy i dál od hranic s KLDR.

Zrušení vojenských cvičení? USA ctí závazky vůči Jižní Koreji, ujišťuje Mattis

28.06. 12:21

Soul - Šéf Pentagonu James Mattis dnes přicestoval do Soulu. Tamní politiky ubezpečil, že Spojené státy nadále ctí závazek chránit Jižní Koreu.

Asadovi vojáci dobyli část provincie Dará, Američané hrozí protiútokem

26.06. 14:01

Damašek - Asadova armáda dobýla z rukou rebelů oblast Ladžá na severovýchodě provincie Dará. Uvedla to dnes agentura Reuters s odkazem na informace médií, která ovládá libanonský Hizballáh. Ten je v syrské občanské válce spojence režimu Bašára Asada.

Severokorejci začnou vracet pozůstatky amerických vojáků

20.06. 15:14

Washington - Spojené státy by mohly během několika dní dostat část z 200 souborů nalezených pozůstatků amerických vojáků, kteří na území KLDR zahynuli v korejské válce z let 1950-1953.

Při náletu v Sýrii zahynuly desítky stoupenců Asadova režimu

18.06. 14:52

Damašek - Při nočním náletu ve východosyrské provincii Dajr-az-Zaur na stoupence režimu prezidenta Bašára Asada zahynulo 38 šíitských ozbrojenců. Kdo za úderem stojí, zatím není jasné. Uvedla to dnes Syrská organizace pro lidská práva (SOHR).

Jižní Korea a USA uší velká společná vojenská cvičení

17.06. 09:40

Soul - Jižní Korea a Spojené státy prý v příštím týdnu oznámí, že ruší velká společná vojenská cvičení.

Američtí vojáci v Jižní Koreji nejsou věcí KLDR, zdůrazňuje Soul

15.06. 10:01

Soul - Po summitu KLDR-USA se mimo jiné řeší budoucnost amerických vojáků na území Jižní Koreje. Podle Bílého domu není jejich stažení na programu dne a podobně se dnes vyjádřil i úřad jihokorejského prezidenta.

Rusku se nelíbí navýšení počtu amerických vojáků v Norsku, prý vyvodí důsledky

14.06. 22:05

Oslo - Norsko v úterý oznámilo, že požádá Spojené státy, svého spojence z NATO, aby od roku 2019 na cvičení do skandinávské země poslaly 700 příslušníků svého námořnictva místo dosavadních 330. Ti mají být umístěni blíže norsko-ruské hranici. A Rusko už hrozí odvetou.

Chceme tu větší počet amerických vojáků, volá Norsko

12.06. 22:00

Oslo - Od ruské anexe ukrajinského Krymu v roce 2014 vládu v Oslu stále více znepokojuje chování Moskvy. Norsko proto chce více než zdvojnásobit počet amerických vojáků na svém území. Rozmístěni mají být mnohem déle a i v oblasti poblíž Ruska.

Američtí a turečtí budou hlídkovat v syrském Manbidžu

09.06. 15:44

Ankara/Damašek - Turecký ministr obrany Nurettin Canikli dnes oznámil, že turečtí a američtí vojáci budou mít společné hlídky v severosyrském městě Manbidž. Bojovníci Islámského státu (IS) navzdory velkým porážkám v poslední době stále útočí.

Nic nebude jako dřív? Tajná organizace vyvíjí zbraně budoucnosti. Změní válku tak, jak ji známe

09.06. 08:30

Není tajemstvím, že Spojené státy investují do vojenské techniky a výzkumu více peněz, než Čína, Rusko, Saúdská Arábie, Indie, Francie, Velká Británie a Japonsko dohromady. Část těchto peněz odchází do zvláštní organizace, která má za úkol vyvinout nejmodernější válečné technologie a přinést válkám…

Poslední zbytky amerického konvoje opustily Česko

02.06. 10:33

Náchod - Konvoj americké armády rozdělený do dvou částí dnes ráno opustil v Náchodě Českou republiku. Kvůli technickým závadám na vozidlech byl konvoj o několik hodin opožděn, řekla ČTK Vlastimila Cyprisová z Generálního štábu Armády ČR.

reklama

Fotogalerie