Články k tématu: UFO

Historie létajících talířů. Jak lidé poprvé spatřili UFO

17.04. 12:07

Představa, že jsme ve vesmíru sami, je děsivá. Podle některých odborníků existují civilizace mnohem vyspělejší, než je v současné době lidstvo, jiní tvrdí, že mimozemské formy života existují například v podobě bakterií a prvoků. Od padesátých let minulého století je ale řada lidí, především…

Fermiho paradox: Proč jsme doposud nepotkali žádného mimozemšťana?

Aktualizovali jsme 24.3.2019, 21:59, 24.03. 14:45

Lidstvo se na setkání s mimozemšťany dívá s obavami i nadšením. Ačkoliv se astronomové snaží najít známky jejich života, zatím se jim to nepodařilo. Přitom podle některých prognóz existuje vysoká pravděpodobnost, že ve vesmíru je život. Tento rozpor formuluje tzv. Fermiho paradox, na které jsou tři…

Záhada oblasti 51: Proč je předmětem teorií, když v ní nejsou mimozemšťané?

10.03. 17:17

Area 51 je v centru konspirační teorií ve Spojených státech amerických už po řadu let. Nepřístupná vojenská základna má bohatou historii, pohledy zvědavců však přitahuje odjakživa. Proč je oblast v nevadské poušti tak slavná?

reklama

Mimozemšťané nám posílají vzkaz? Vědci opět zachytili záhadné signály

12.01. 16:05

Podruhé v historii pozorování vesmíru zaznamenalo lidstvo opakující se radiové vlny původem z jiné galaxie. Z jednoho místa doputovaly k Zemi minimálně šestkrát. Jedná se o vzkazy mimozemšťanů, nebo se najde rozumné vysvětlení tohoto jevu?

UFO nad New Yorkem? Modrý záblesk vyvolal zděšení, spekulovalo se o útoku

29.12. 14:09

Měli jste někdy sen o návštěvě vánočního New Yorku? Včera se mohlo zdát, že po tom samém zatoužili i mimozemšťané. Nad Velkým jablkem se totiž „vznášelo“ podivuhodné modré světlo, které někteří místní označili za UFO. Vysvětlení spektakulárního jevu přitom bylo velice prosté.

Fyzici přišli s děsivou hypotézou. Proč jsme ještě nenarazili na mimozemšťany?

Aktualizovali jsme 19.11.2018, 22:06, 19.11. 16:34

Zatím marně si lidé pokládají otázku: „Jsme ve vesmíru sami?“ Ačkoliv jasnou odpověď jen tak nedostaneme, studie vědců z astrofyzikálního ústavu Harvard-Smithsonian Center for Astrophysics se snaží vysvětlit, proč jsme zatím při hledání mimozemského života nebyli úspěšní.

UFO ve tvaru doutníku? Vědci rozluštili záhadu tajemného tělesa

01.10. 09:06

Skupina vědců tvrdí, že identifikovala objekt, který byl řada lidí považovala za UFO. Vědci jsou přesvědčeni, že odhalili pravdu o tajemném vesmírném objektu označovaném jako Oumuamua, který se pohybuje přes naši sluneční soustavu.

Jedna z největších záhad světa rozluštěna: Spadlo v Roswellu UFO?

Aktualizovali jsme 28.7.2018, 22:17, 28.07. 08:00

Píše se 2. červenec roku 1947. Poklidný den se ve Spojených státech nese v duchu nedávného konce druhé světové války a nic nenasvědčuje tomu, že by právě dnes měla odstartovat jedna z největších kauz a konspiračních teorií, která bude celosvětově známá i po sedmi desítkách let. Zhruba 127 kilometrů…

Akta X jsou reálná? Britské úřady doopravdy pátraly po UFO

12.07. 15:27

Londýn - Dlouho předtím, než Fox Mulder a Dana Scully vyšetřovali podivné případy ve slavném televizním seriálu, britští odborníci dělali totéž. Nově zveřejněny soubory odhalují existenci britských bezpečnostních služeb, které pátraly po mimozemském životě.

Sleduje nás UFO? Pentagon vydal znepokojivou zprávu

Aktualizovali jsme 3.6.2018, 22:22, 03.06. 13:18

Las Vegas - V listopadu roku 2004 se u pobřeží Kalifornie odehrálo něco, co dodnes nikdo nedokázal přesvědčivě vysvětlit. Nejlépe by se dal incident popsat jako setkání s mimozemskou inteligencí. Ačkoliv už o této události informovala média v prosinci loňského roku, nyní se objevily nové…

Náboženství a mimozemšťané? Muslimové netrpělivě vyhlížejí UFO

28.05. 11:21

Mimozemská civilizace tak trochu činí problémy náboženstvím na Zemi. Zvláště pro ty, kteří lidstvo vnímají jako středobod vesmíru, je to v jistém smyslu podpásovka. Ale vědecké důkazy se špatně zpochybňují, proto i církve musely přijít s uspokojivou odpovědí.

Postavili Velkou pyramidu v Gíze starověcí astronauté? Konečně máme jasný důkaz, hlásí badatelé

04.04. 17:17

Legendární film Hvězdná brána a na něj navazující stejnojmenný seriál vycházejí z jedné z nejznámějších konspiračních teorií, podle které vytvořili egyptské pyramidy mimozemšťané. Řada „věřících“ je ale přesvědčena, že nejde jen o teorii. A konečně prý našli důkaz.

Kruhy v obilí a UFO nad Českem? Loni bylo hlášeno 117 paranormálních jevů, řadu z nich se nepodařilo vysvětlit

01.04. 17:30

Praha - Projekt Záře, který registruje hlášení o UFO, kruzích v obilí a dalších anomáliích, přijal loni 117 oznámení o takových jevech. Více než polovinu z nich se nakonec podařilo vysvětlit.

Jak vypadají mimozemšťané? Popis expertů překoná všechny vaše představy

Aktualizovali jsme 31.3.2018, 22:47, 31.03. 08:15

Existují mimozemské civilizace, nebo jsme ve vesmíru sami? Tuto otázku si lidé kladou od doby, co poprvé vzhlédli ke hvězdám a zjistili, že ve vesmíru jsou miliony dalších planet. Někteří ale zašli ještě dál a ptají se, jak by případní mimozemšťané mohli vypadat. Na tuto otázku je ale podle…

Obletuje Falcon Heavy UFO? Snímek ostře sledované rakety šokoval svět

15.02. 09:10

New York - Start rakety Falcon Heavy sledoval nedávno se zatajeným dechem celý svět. Internet zaplavilo množství obrázků z vesmíru, na kterých je vidět samotná raketa nebo třeba automobil Tesla jak se volně vznáší vesmírem. Ale mnozí na obrázcích vidí ještě mnohem víc.

Nad domy se vznášela podivná postava. Zachytila kamera UFO?

Aktualizovali jsme 2.2.2018, 12:34, 02.02. 08:11

Obyvatelé mexického Baja California natočili podivnou postavu, jež se vznáší nad střechami budov. Byl to návštěvník z vesmíru. Možná ale z jiného, než by se mohlo na první pohled zdát.

Může být UFO skutečné? Bývalý vědec Pengatonu má prý důkazy

27.01. 11:19

Tvrzení, že ve vesmíru nejsme sami a že naši planetu čas od času navštíví mimozemšťané, se na internetu objevují často. Málokdy ale pochází od předních vědců amerického ministerstva obrany.

Američtí vojenští piloti viděli nepopsatelné věci? Vědec promluvil o UFO a mimozemšťanech

Aktualizovali jsme 10.1.2018, 12:34, 10.01. 08:11

Minulý měsíc se objevil článek popisující tajný program americké vlády vyšetřující zprávy vojenských pilotů o neidentifikovatelných létajících objektech (UFO), k nimž se přiblížili, připomíná fyzik Don Lincoln v komentáři pro server CNN. Vědec, který mimo jiné pracuje s obřím urychlovačem částic…

Záhada oblasti 51: Ukrývá skutečně důkazy o mimozemšťanech?

22.12. 13:49

Nevada (USA) - Area 51 je v centru konspirační teorií ve Spojených státech amerických už po řadu let. Nepřístupná vojenská základna má bohatou historii, pohledy zvědavců však přitahuje odjakživa. Proč je oblast v nevadské poušti tak slavná?

Přelomový objev? Vědci ve Sluneční soustavě objevili asteroid, který může být kosmickou lodí mimozemšťanů

15.12. 12:40

Londýn - Astronomové mohou být podle všeho na stopě kolosálního objevu. První mezihvězdný asteroid, který proletěl sluneční soustavou, by ve skutečnosti mohl být kosmickou lodí. Těleso bylo objeveno na konci října a přesně o měsíc později se dostalo jako první pozorovaná mezihvězdná hmota na území…

Mimozemšťané existují, schovali se u Saturnu, tvrdí prestižní vědec

19.07. 15:12

Podle inženýra Normana Bergruna, který dříve pracoval pro NASA v Ames Research Center jsou v naší sluneční soustavě a stojí za prstenci okolo planet, jako je například Saturn. Co tam dělají? Máme se bát?

Létající talíře jsou s námi 70 let.Kde se vzaly?

04.07. 16:29

Představa, že jsme ve vesmíru sami, je děsivá. Podle některých odborníků existují civilizace mnohem vyspělejší, než je v současné době lidstvo, jiní tvrdí, že mimozemské formy života existují například v podobě bakterií a prvoků. Od padesátých let minulého století je ale řada lidí, především…

Lidstvo vzniklo šťastnou náhodou či „nehodou"? Život na Zemi vznikl příliš brzy

18.05. 08:09

Zatím marně si lidé pokládají otázku: „Jsme ve vesmíru sami?“ Ačkoliv jasnou odpověď jen tak nedostaneme, studie vědců z astrofyzikálního ústavu Harvard-Smithsonian Center for Astrophysics se snaží vysvětlit, proč jsme zatím při hledání mimozemského života nebyli úspěšní.

Jsme ve vesmíru sami? Lidstvo usilovně hledá mimozemšťany, výsledek?

12.05. 18:30

Jsme ve vesmíru sami? Odpověď na tuto otázku lidstvo hledá zatím marně, přesto velmi usilovně. Už desítky let spekulujeme o možnostech, že by se mimo naší soustavu nacházel jiný, vyspělý život, postupně ale zjišťujeme, že vůbec nemusíme pátrat tak daleko. A že je možná lepší nepátrat vůbec.

reklama

Fotogalerie