Články k tématu: umělá inteligence

Česko budoucnosti: Vláda chce ze země udělat lídra v AI

06.05. 19:14

Česko má být do budoucna modelovou evropskou zemí pro využití umělé inteligence (AI). Počítá s tím Národní strategie umělé inteligence, kterou dnes schválila vláda. Na tiskové konferenci po jednání vlády o tom informoval ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (za ANO). Mezi priority strategie…

Etická stránka robotů? Google řeší "svědomí" umělé inteligence

26.03. 21:36

Americká technologická společnost Google ustavila poradní komisi pro etické otázky související s umělou inteligencí. Google to oznámil na svém blogu s tím, že komise se letos sejde čtyřikrát, poprvé v dubnu.

Zbývá nám 30 let života? Největší mozky světa prozradily, co nás čeká v roce 2050

Aktualizovali jsme 15.2.2019, 22:03, 10.02. 12:40

Podle výzkumníků zabývajících se budoucností umělé inteligence (AI) by lidstvo mohlo zmizet během našeho života – konkrétně do roku 2050. Experti varují, že lidstvu může AI přinést výhody, zároveň s sebou ale nese obrovská rizika. A otázkou je, která z těchto dvou věcí nakonec převáží.

reklama

Experti vytvořili novou umělou inteligenci. Nemohou ji pustit do světa, může být nebezpečná

Aktualizovali jsme 15.2.2019, 13:16, 15.02. 11:05

Americká nezisková společnost OpenAI vytvořila generátor textu ovládaný údajně revoluční umělou inteligencí. Nyní se rozhodla detaily nezveřejňovat, protože se obává zneužití technologie. Ta by mohla být využita například k šíření dezinformací a konspiračních teorií.

Svět čeká další revoluce? Do roku 2030 přijdou dalekosáhlé změny

03.10. 17:48

Technologie a inovace zvýší až do roku 2030 globální obchod o 1,8 až dva procentní body ročně díky poklesu nákladů na obchod. Za 15 let to bude představovat nárůst o 31 až 34 procentních bodů. Uvedl to v dnešní zprávě generální ředitel WTO Robert Azevedo. V letech 1996 až 2014 náklady na globální…

Alarmující varování: Válka lidstva proti strojům? Umělá inteligence se vymyká kontrole

09.06. 12:13

Montreal - Yoshua Bengio je světovou hvězdou na poli výzkumu umělé inteligence (AI). Bez něj a dalších průkopníků v této oblasti bychom neměli systémy rozpoznávání řeči, jako je ten ve virtuálním asistentovi Siri, automatické překladače Googlu nebo v budoucnu samořízená vozidla. Nyní však vědec…

Umělá inteligence: Vědce čeká obtížný úkol. Jak ji naučit nezabíjet?

27.04. 16:57

V rozvoji umělé inteligence (AI) se podle jedněch skrývá obrovská příležitost, podle druhých pak ale i velká rizika. Nejnověji se touto problematikou zabývá Velká Británie.

Mocná zbraň zítřka? Umělá inteligence může napáchat obrovské škody

17.09. 10:55

Dnešními hlavními mediálními taháky jsou hackeři a umělá inteligence (AI). Povětšinou jsou tyto dvě témata probírány samostatně. Přitom však, jak referuje server Gizmodo, jsou mnohem propojenější než by se mohlo zdát. Hackeři začali využívat AI pro potřeby svých operací jako velmi účinnou zbraň v…

Budoucnost českého zdravotnictví je v umělé inteligenci, shodli se odborníci

07.09. 18:16

Praha - Moderní technologie by se podle odborníků v diagnostice a léčbě měly uplatňovat čím dál více. Počítač dokáže vyhodnotit diagnózu a navrhnout léčbu rychleji než lékař. Trendy v medicíně prezentovali na dnešním festivalu technologií Future Port Prague lidé z IBM.

Experti navrhují zakázat spojení umělé inteligence a zbraní, bojí se otevření Pandořiny skříňky

21.08. 11:34

New York - Přes 100 expertů na umělou inteligence ve svém dopise OSN varuje před třetí revolucí ve válčení. Uvádějí, že "smrtelná autonomní" technologie představuje Pandořinu skřínku. Spojení umělé inteligence a zbraní odborníci označují za nemorální a žádají jeho zákaz.

Žádné řízení aut, nepřetržitý lékařský dohled a návrat Marylin Monroe. Jak bude vypadat svět v roce 2050?

09.08. 17:06

Lidé nebudou moci řídit auta, navíc budou každý den a každou hodinu pod lékařským dohledem. Otom, zda dostanou práci nebo snad "padáka", rozhodnou počítače. I tak by podle matematika a teoretického fyzika Tobyho Walshe mohl vypadat svět v roce 2050.

reklama
Fotogalerie