Články k tématu: Un-Čong, Kim

Exdiplomat popisuje, jak se žije pod vládou Kim Čong-Una. Vůdce chce, aby se ho všichni báli

04.11. 14:45

Pchjongjang/Washington - Bývalý severokorejský diplomat a tajemník severokorejského velvyslance v Londýně, Tche Jong-ho, před rokem utekl ze země, protože už nadále nechtěl být "moderním otrokem", řekl v rozhovoru pro novináře po svém vystoupení před americkým Kongresem, kde varoval před nebezpečím…

Nepokoje v KLDR? Kim se brání vzpouře, rebelové ničí památky jeho rodiny

30.10. 09:31

Pchjongjang - Ani tvrdý režim Severní Koreje nedokáže zvládnout všechny projevy nespokojenosti. Poslední týdny ukazují, že by se země mohla brzo ocitnout i na pokraji občanské války. Mnoho místních lidí, kteří protestují proti zhoršeným životním podmínkám, ničí veřejné monumenty a památky, které…

Jak by mohl vypadat atentát na Kim Čong-una, pokud k němu dojde?

26.10. 16:41

Myšlenka vyřešit problém zabitím veřejné osobnosti či vysoce postaveného nepřítele v sobě nese nebezpečně zjednodušující logiku, varuje Alexander Gillespie v komentáři pro server Al-Džazíra. Profesor mezinárodního práva na novozélandské University of Waikato odkazuje na přesvědčení, že po…

reklama

Proč Spojené státy nemohou zabít Kim Čong-Una?

Aktualizovali jsme 10.10.2017, 22:45, 08.10. 10:57

Washington/Pchjongjang - Spojené státy jsou ve slepé uličce, dvacet let sankcí a diplomatických hrozeb nepřinesly žádné ovoce. Severokorejský režim dál vyvíjí zbraně bez ohledu na mezinárodní dohody. Nyní je konflikt už na hranici se skutečnou válkou, která by zanechala miliony mrtvých civilistů.…

Trump chtěl zabít Kim Čong-Una? KLDR tvrdí, že k pokusu o atentát došlo už v květnu

10.10. 11:15

Pchjongjang/Washington - Severokorejský režim tvrdí, že během května byl do země nasazen tajný agent "Kim", který se měl pokusit spáchat atentát na Kim Čong-Una. Za hlavního viníka označil národní tisk Spojené státy. Noviny taky slavnostně oznámily, že severokorejská vláda pokus o atentát úspěšně…

Blázen Kim Čong-un? Podle CIA je všechno jinak, vůdce KLDR má vše promyšlené

09.10. 08:07

Washington/Pchjongjang - Kruté popravy, hrozby o jaderném zničení a četnější raketové testy vytváří o Kim Čong-Unovi nepříliš lichotivý obraz. Jeden by mohl snadno souhlasit s Donaldem Trumpem, který severokorejského vůdce označil za "blázna, který je na cestě k vlastní sebevraždě".

Kim Čong-un dosadil do politbyra svou sestru

08.10. 12:30

Pchjongjang - Severokorejský vůdce Kim Čong-un dosadil do nejvyššího vedení země svou sestru Kim Jo-čong, což svědčí o tom, že dál posiluje svou moc.

Největší záhada KLDR? Manželka Kim Čong-una je jako paní Colombová

28.09. 11:49

Pchjongjang - Všichni ji známe, často se objevuje vedle severokorejského vůdce Kim Čong-Una. Rozdává úsměvy, tleská po boku manžela a občas o ní dlouhé měsíce neuslyšíme. V roce 2016 se na veřejnosti neobjevila celých 7 měsíců. Teď už víme, že se tak stalo kvůli třetímu těhotenství, ale kolovaly…

Kim zamotal Američanům hlavu? Média prý mají potíže s překladem jeho urážek

22.09. 11:50

Washington/Pchjongjang - Severokorejská tisková agentura KCNA, která je proslulý svým košatým výrazivem, dělá lingvistické potíže americkým novinářům. Kamenem úrazu jsou hlavně vulgarity.

Kim pohrozil USA nejtvrdší odvetou, Trump je prý choromyslný. Odpálí KLDR vodíkovou bombu?

22.09. 09:15

New York/Pchjongjang - Severokorejský vůdce Kim Čong-un dnes pohrozil Spojeným státům nejtvrdšími protiopatřeními v historii. Ministr zahraničí KLDR následně uvedl, že jeho země by mohla provést dosud největší jaderný test v Pacifiku.

Kim posílá vzkaz do Washingtonu: Cílem KLDR je rovnováha sil s USA

16.09. 10:08

Pchjongjang - V pátek KLDR uskutečnila další test rakety, která přelétla území Japonska, urazila 3700 kilometrů a dopadla do Tichého oceánu. Diktátor Kim Čong-un prohlásil, že cílem Severní Koreje je dosáhnout rovnováhy vojenských sil se Spojenými státy.

KLDR vynesla trest smrti nad několika jihokorejskými novináři kvůli knize

31.08. 14:50

Pchjongjang - Soud v KLDR vynesl trest smrti nad reportéry dvou jihokorejských listů. Recenzovali knihu Kapitalistická korejská lidová republika, která pojednává o životě v totalitní zemi. Udělali také rozhovor s jejími britskými autory.

Pchjongjang pohrozil odplatou, USA a Jižní Korea prý nacvičují atentát na Kim Čong-una

22.08. 17:17

Pchjongjang - KLDR dnes dle očekávání ostře zareagovala na americko-jihokorejské vojenské cvičení. Spojené státy obvinila, že při manévrech používají blíže nespecifikované "smrtící" zbraně a že trénují atentát na vůdce Kim Čong-una.

Jak je možné, že Kimův režim přežívá? Deník analyzuje problematickou situaci

14.08. 13:10

NÁZOR - Nikdo, kdo chápe závažnost raketové a jaderné hrozby Severní Koreje, nemůže popřít význam jednomyslného hlasování patnáctičlenné Rady bezpečnosti OSN, zahrnující Čínu, Rusko i Spojené státy, ohledně dalšího souboru sankcí proti KLDR, již osmého za posledních jedenáct let, konstatuje…

Jak se z Kim Čong-una stal diktátor? Zde je jeho životní příběh

Aktualizovali jsme 13.8.2017, 22:04, 13.08. 13:36

Pchjongjang - Jeden z nejostřeji střežených politických vůdců světa Kim Čong-un je ve středu dění. Severní Koreu vede jako diktátor od konce roku 2011 a svými plány na zničení USA děsí celý svět. Co ale mladý vůdce dělal předtím, než se chopil moci?

Jihokorejský prezident Mun Če-in se chce osobně sejít s Kim Čong-unem

07.07. 09:46

Soul - Jihokorejský prezident Mun Če-in se chce sejít s vůdcem KLDR Kim Čong-unem. Obě země jsou od roku 1953 stále ve válečném stavu a napětí na poloostrově nyní roste kvůli raketových a jaderným testům Severní Koreje.

Poslední test byl "dárek americkým bastardům", tvrdí Kim Čong-un. Pentagon už chystá odpověď

05.07. 10:07

Washington - KLDR v úterý oznámila, že vůbec poprvé úspěšně vyzkoušela mezikontinentální balistickou raketu. Americký ministr zahraničí Rex Tillerson v reakci prohlásil, že severokorejský režim představuje světovou hrozbu, která si žádá globální reakci.

Basketbalista Dennis Rodman znovu míří do Severní Koreje

13.06. 09:00

Washington - Bývalý špičkový americký basketbalista Dennis Rodman míří znovu do Severní Koreje, kam má dorazit během dneška. Oznámila to televize CNN s odkazem na své zdroje v Pchjongjangu. Rodman byl podle americké televize spatřen na letišti v Pekingu, o své misi ale nechtěl nic vyzradit.

Na severokorejské testy protilodních raket dohlížel sám Kim Čong-un

09.06. 08:09

Pchjongjang/Soul - Severokorejský vůdce Kim Čong-un osobně dohlížel na zkoušku nových protilodních raket. Oznámila to dnes severokorejská státní tisková agentura KCNA.

Severokorejci potvrdili test rakety typu Scud. Osobně na něj ohlížel Kim Čong-un

30.05. 08:31

Pchjongjang/Soul - Severní Korea dnes potvrdila pondělní test další balistické střely. Podle severokorejské agentury KCNA byl "úspěšný". Na odpálení rakety podle ní dohlížel sám vůdce KLDR Kim Čong-un, který zároveň nařídil vývoj ještě mocnějších strategických zbraní. Jižní Korea oznámila, že…

Kim Čong-un je paranoidní a mobilizuje armádu. Má strach o své jaderné zbraně

19.05. 16:50

Pchjongjang/Soul -Severokorejský vůdce Kim Čong-un začíná být velmi paranoidní. Nařídil údajně severokorejské armádě, aby se připravila na americký raketový útok, který podle něj mohou USA podniknout každým dnem. Hlava KLDR se totiž obává, že by se Američané mohli pokusit zničit jeho jaderné braně.

Kim si hraje s ohněm? Diktátor záměrně provokuje Trumpa, varuje profesor

17.05. 09:17

Poslední test rakety středního doletu, který provedla Severní Korea, je způsob, jakým se tamní komunistický režim snaží provokovat amerického prezidenta Donalda Trumpa. Myslí si to profesor Sreeram Chaulia, děkan Jindal School of International Affairs v Dillí. Expert na mezinárodní politiku situaci…

Pchjongjang žádá o vydání osob, které prý chystaly atentát na Kima

11.05. 15:56

Pchjongjang - Severní Korea minulý týden obvinila americkou CIA, že osnovala spiknutí s cílem spáchat atentát na diktátora Kim Čong-una. Pchjongjang dnes dokonce vyzval, aby jí byli vydáni "podezřelí z terorismu", kteří s pomocí biochemických látek chtěli vůdce zlikvidovat.

Trump to dělá moc dobře. Když jsem ho slyšela mluvit, plakala jsem. Severokorejka promluvila o USA a KLDR

11.05. 10:16

Londýn – Severokorejský režim je skutečně velmi nebezpečný a je dobře, k němu a ke Kim Čong-unovi zaujímá americký prezident Donald Trump tvrdý postoj. Myslí si to  Hyeonseo Lee (37), jedna z nejznámějších uprchlic ze Severní Koreje.

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací