Články k tématu: uprchlíci

Británie odmítla přijmout 3000 dětských běženců, sklidila vlnu kritiky

27.04. 14:55

Londýn - Britští poslanci odmítli návrh, aby země přijala 3000 dětských uprchlíků, kteří uvázli bez doprovodu v Evropě a strádají. Jako důvod uvedli, že by v opačném případě začali pašeráci přivážet ještě víc dětí.

Nápor migrantů pociťují i školy, jak se s ním vypořádávají?

27.04. 14:36

Stockholm - Vlna běženců putujících do Skandinávie znamená pro Švédské školy další obrovskou zátěž. Jak se s migrací vypořádávají?

Rakousko se musí bránit, hlásí nekompromisně kandidát na prezidenta Hofer

27.04. 14:00

Vídeň – Rakouský prezidentský kandidát pravicové FPÖ (Svobodné strany Rakouska) Norbert Hofer se domnívá, že pouze každý pátý migrant, který do jeho země přichází, je opravdový uprchlík. I proto plně souhlasí se zavedením hraničních kontrol v Brenneru na rakousko-italské hranici.

reklama

Skupina V4 jednala v Česku, zástupci kritizovali kvóty

27.04. 13:26

Kamenice (u Prahy) - Zástupci parlamentů zemí visegrádské skupiny (V4) dnes po setkání na zámku Štiřín znovu kritizovali kvóty na přerozdělování uprchlíků a způsob jejich přijetí. Předseda českého Senátu Milan Štěch (ČSSD) mluvil o excesu, šéf maďarského parlamentu László Kövér zase o snaze…

Uprchlíci se bojí, v táborech se dějí hrozné věci

27.04. 12:49

Atény – uprchlické tábory po celé Evropě se potýkají s problémy. Podle britského serveru Express jsou děti žijící v táborech v Řecku vystaveni permanentnímu nebezpečí. Podle těch, kteří na podobných místech žijí, jsou útoky na ty nejmladší na denním pořádku.

Jak to teda je, ptá se Fiala. Vláda kvóty odmítá, ale zároveň přijímá uprchlíky

27.04. 11:57

Praha – Česká vláda sice odmítá kvóty týkající se přijímání uprchlíků, přesto jedná v naprostém protikladu s tímto výrokem. Myslí si to předseda opoziční ODS Petr Fiala.

Papua-Nová Guinea zavře detenční tábor. Co se stane s uprchlíky?

27.04. 10:59

Sydney - Papuánský nejvyšší soud včera rozhodl, že je australský detenční tábor pro uprchlíky v rozporu s ústavou Papuy-Nové Guineje. Dnes země oznámila, že detenční zařízení zavře.

Nepokoje v uprchlických táborech, policie musela použít slzný plyn

27.04. 10:25

Atény - V uprchlickém táboře Moria na řeckém ostrově Lesbos panuje po úterních incidentech napětí. Uprchlíkům postupně s odmítáním jejich žádostí o azyl dochází, že se budou muset vracet do Turecka, jak stojí v březnové dohodě.

Konec krize v nedohlednu, další statisíce uprchlíků jsou na cestě

27.04. 09:05

Ankara/Brusel – Počet uprchlíků, kteří každý den připlouvají do Evropy, se díky dohodě EU s Tureckem snížil. Bruselský týdeník Politico Europe ale varuje, že ačkoliv je v současnosti hranice mezi Sýrií a Tureckem už rok uzavřená, situace by se mohla brzy drasticky změnit, což by do Evropy mohlo…

Problémy s uprchlíky v Evropě? Výsledek nové studie překvapil

27.04. 08:36

Londýn - Mezinárodní organizace pro migraci (IOM) zveřejnila novou zprávu, podle které roste migrace mezi chudými zeměmi mnohem rychleji než migrace do těch bohatých. IOM tak připomíná bohatým zemím, že se ostatní dokážou vyrovnat s větším přílivem uprchlíků s velmi omezenými zdroji.

Čtyři rodiny uprchlíků se nastěhovaly do Českého Těšína, dvě děti nastoupí do školy

Aktualizovali jsme 27.4.2016, 01:11, 26.04. 17:56

Ostrava - Čtyři rodiny iráckých křesťanských uprchlíků, které dosud obývaly areál v Soběšovicích, se dnes nastěhovaly do bytů v Českém Těšíně na Karvinsku. První dvě děti už od května nastoupí do církevní základní školy v Třinci na Frýdecko-Místecku, řekl ČTK Zdeněk Kašpárek ze Slezské diakonie,…

Radikálové v Německu používají k útokům na uprchlíky českou pyrotechniku

27.04. 00:57

Praha - V Německu mají velké problémy s českou pyrotechnikou a pervitinem. Zaznělo to na setkání ministra spravedlnosti Pelikána, nejvyššího státního zástupce Zemana a prokurátorů několika německých spolkových zemí. Pyrotechniku z Česka údajně používají pravicoví extremisté v Německu k útokům na…

Uprchlická krize nekončí. Běženci mají novou naději

Aktualizovali jsme 27.4.2016, 00:30, 26.04. 16:07

Idomeni - Uprchlíci po týdnech strávených na zavřené hranici na severu Řecka nyní hledají nové, ilegální trasy do Makedonie. Pod rouškou tmy se prodírají lesy a lezou do kopců v naději, že se dostanou přes makedonskou hranici a odtud dále do Evropy.

Čeští radikálové dělají více problémů než uprchlíci, upozorňuje Dienstbier

Aktualizovali jsme 27.4.2016, 00:30, 26.04. 10:51

Praha - Více vandalismu a útoků dělají naši vlastní extremisté, než uprchlíci, proti kterým tak rádi bojují. Upozornil na to ministr pro lidská práva Jiří Dienstbier.

Dohoda EU-Turecko po třech týdnech? Vráceno pouze 340 uprchlíků, dnes jich odplulo 18

26.04. 19:41

Atény - Před třemi týdny vstoupila v platnost dohoda mezi EU a Tureckem a za tu dobu bylo z Řecka vráceno jen asi 340 běženců. Dnes jich v rámci návratového programu odplulo 18.

Zářil ve středoškolském týmu basketbalistů. Zřejmě se ale jedná o migranta, kterému je 29 let

Aktualizovali jsme 26.4.2016, 17:59, 25.04. 10:04

Ottawa – Sedmnáctiletá basketbalové hvězda jedné z kanadských středních škol, je zřejmě uprchlík ze Súdánu (29). Podle listu The Guardian to ukázaly otisky prstů údajného středoškoláka.

První uprchlíci na základě kvót EU přijdou do Česka

26.04. 17:31

Praha - Česko se rozhodlo přijmout prvních sedm syrských uprchlíků na základě přerozdělovacích kvót, které v loňském roce schválila Evropská unie.

Cvičení ve Středočeském kraji k migrantům ukázalo nedostatky

26.04. 16:20

Praha - Před dvěma týdny se ve Středočeském kraji konalo cvičení k migraci a po jeho vyhodnocení dnes policie připustila jisté nedostatky. Slabiny přiznává i hejtmanství.

Uprchlická centra jsou nelegální, porušují práva uprchlíků, rozhodl soud

26.04. 13:34

Canberra/Port Moresby – Nejvyšší soud státu Papua-Nová Guinea rozhodl, že uprchlické detenční centrum na ostrově Manus je nelegální, protože porušuje právo uprchlíků na svobodu. Informoval o tom deník The Wall Street Journal.

Čeká se další vlna uprchlíků, Řecko se připravuje

26.04. 11:19

Atény – Ačkoliv se v posledních dnech objevovaly zejména zprávy, že se díky dohodě mezi Evropskou unií a Tureckem podařilo drasticky snížit příval uprchlíků do Řecka, situace by se podle informací, které na svém serveru zveřejnil The Jerusalem Post, brzy mohla znovu otočit.

Merkelová s Obamou chtějí spojenou Evropu, rozzlobil se v rozhovoru Klaus

26.04. 08:44

Praha/Bern – Švýcarský server LaPravda.ch vyzpovídal někdejšího českého prezidenta Václava Klause. Řeč přišla na projekt Nadačního fondu Generace 21, který se týká přesídlení křesťanských uprchlíků, i výrazných postav jako je Angela Merkelová, Barack Obama nebo papež František.

Křesťanští uprchlíci ze Soběšovic dostali azyl. Přestěhují se bytů

Aktualizovali jsme 25.4.2016, 15:55, 25.04. 09:21

Ostrava - Devatenáctičlenná skupina iráckých křesťanských uprchlíků, kteří pobývají v Areálu Přístav v Soběšovicích na Frýdecko-Místecku, se v úterý přestěhuje do bytů. Zajištěny jsou pro ně čtyři byty na různých místech v Českém Těšíně na Karvinsku, řekl dnes ČTK Zdeněk Kašpárek ze Slezské…

Norsko nabízí žadatelům o azyl za odjezd ze země peníze

25.04. 13:11

Oslo – Norsko hledá způsob, jak se zbavit migrantů. Tamní Ředitelství pro přistěhovalectví (Utlendingsdirektoratet - UDI) nabízí bonus 10 tisíc norských korun, tedy necelých 30 tisíc českých korun, žadatelům o azyl, kteří se rozhodnout dobrovolně odejít ze země. Informoval o tom server The Local.

V Rakousku se demonstrovalo proti hraničním kontrolám, policie musela nasadit obušky

24.04. 17:18

Innsbruck - V Brennerském průsmyku dnes demonstrovalo asi 250 lidí, nesouhlasí s rozhodnutím Vídně zpřísnit hraniční kontroly. Rakousko se obává, že po uzavření balkánské trasy budou uprchlíci častěji využívat trasu přes Itálii.

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací