Články k tématu: uprchlíci

Merkelová se spolčila s Erdoganem. Turecko nás vydírá, znělo u Jílkové

01.04. 12:10

Praha – Dohoda mezi Evropskou unií a Tureckem obsahuje devět bodů, na základě kterých by se mimo jiné měl regulovat příchod uprchlíků do Evropy. Ankara pak výměnou za to získá finanční pomoc nebo bezvízový styk. Kromě toho bude za každého Syřana navráceného do Turecka poslán do Evropy jeden Syřan…

Evropa nemá o uprchlíky zájem, jedna země se o ně ale přetahuje

01.04. 09:29

Toronto – Kanadská vláda už dříve uvedla, že dobrovolně přijme 25 tisíc uprchlíků ze Sýrie. Tamní ministr pro přistěhovalectví John McCallum však podle listu The Guardian v reakci na to, že si některé kanadské organizace „stěžovaly“, že na ně žádní uprchlíci nezbyli, uvedl, že země příjme dalších…

Osm křesťanských uprchlíku se z Brna vrací do Iráku. Chtějí umřít v rodné zemi

01.04. 00:12

Jihlava/Brno - Mluvčí nadačního fondu Generace 21 Martin Frýdl dnes oznámil, že osmičlenný rodina iráckých křesťanských uprchlíků, která je ubytovaná v Brně, se rozhodla vrátit do vlasti. Rodina, která se hodlá vrátit do Iráku z Brna, uvedla, že prarodičům se zoufale stýská a chtějí umřít v rodné…

reklama

V pondělí se bude vracet prvních 500 uprchlíků. Dohoda EU-Turecko se začne uplatňovat

31.03. 17:19

Brusel - V pondělí se patrně začne uplatňovat dohoda mezi Evropskou unií a Tureckem. Měla by být vrácena první skupina migrantů, celkem 500 osob.

Násilí v aténském přístavu, popraly se dvě skupiny uprchlíků

31.03. 15:11

Atény - Již delší dobu humanitární organizace varují, že v aténském přístavu roste mezi uprchlíky napětí a hrozí konflikty. Dnes k jednomu došlo.

Turecko na hranicích střílí po uprchlících. Zemřelo už 16 běženců, včetně tří dětí

31.03. 12:49

Ankara - Turecké pohraniční síly střílejí po uprchlících, kteří utíkají před válkou v Sýrii a pokoušejí se překročit hranici. Za poslední čtyři měsíce tak zabily 16 běženců, včetně tří dětí. Napsal to dnes britský deník The Times s odvoláním na organizaci syrských ochránců lidských práv (SOHR),…

V Itálii roste otroctví, běžencům se tam nežije vůbec dobře

31.03. 10:12

Řím - S rostoucím počtem migrantů přicházejících do Evropy se stupňují obavy ze stále většího pracovního zneužívání těchto lidí, napsala dnes agentura Reuters a uvádí hned několik příkladů, jak se běžencům v Itálie žije.

Tábor na ostrově Lesbos: Spíme jako dobytek na zemi, stěžují si uprchlíci

31.03. 09:43

Atény – Každý den přichází nové informace o situaci v uprchlickém táboře Idomeni na řecko-makedonské hranici. Mnohem palčivější situace však podle migrantů panuje v táboře Morie na ostrově Lesbos. Tam po jsou po uzavření mezi dohody mezi Evropskou unií a Tureckem drženi ti, kteří připluli k řeckým…

Limit na počet uprchlíků? Je to proveditelné, řekl rakouský kancléř

30.03. 21:28

Vídeň - Rakouský kancléř Werner Faymann na dnešním zasedání vlády ve Vídni uvedl, že zavedení limitu na počet přijímaných žádostí o azyl je právně proveditelný. Stojí to prý v posudku odborníků.

Česko pošle uprchlíkům až půl miliardy korun. Závisí to na Turecku

30.03. 15:37

Praha - Česko pošle na pomoc s uprchlíky Turecku do roku 2019 půl miliardy korun. Harmonogram splácení závazku, k němuž se Česko v rámci Evropské unie připojilo na podzim, dnes schválila vláda. Podle ministra zahraničí Lubomíra Zaorálka (ČSSD) bude vyplacení celé částky záviset na tom, zda Turecko…

Šéf OSN se obrací na svět: Přijměte půl milionů uprchlíků ze Sýrie

30.03. 14:34

ženeva - Generální tajemník OSN Pan Ki-mun se dnes zúčastnil meziministerské konference pořádané Úřadem vysokého komisaře OSN pro uprchlíky (UNHCR) v Ženevě. Hned na úvod ve svém projevu vyzval všechny země světa, aby během příštích tří let přijaly téměř půl milionu syrských uprchlíků.

Uprostřed Paříze vzniknul tábor uprchlíků. Žilo v něm 500 běženců + VIDEO

30.03. 13:52

Paříž – Francouzská policie se ve středu zaměřila na tábor migrantů přímo ve středu hlavního města. Několik stovek migrantů rozbilo tábor přímo na jedné ze zastávek pařížského metra.

Austrálie utratila 6 milionů dolarů za film, který má odradit uprchlíky k příjezdu do země

Aktualizovali jsme 30.3.2016, 12:18, 29.03. 23:48

Canberra - V Austrálii zkouší nový způsob, jak odradit uprchlíky před cestou do západních zemí. Vláda se rozhodla natočit odstrašující film.

Řecko to bude na imigranty zkoušet jinak. Pomoct mají megafony

29.03. 23:56

Atény - Řecká vláda si s migranty mířícími do země neví rady. Rozhodla se proto pro ojedinělý experiment, rozmístí podél hranic s Makedonií megafony a pomocí nich zkusí přesvědčit uprchlíky, že zprávy o brzkém otevření tzv. balkánské cesty jsou lživé.

Uprchlíci chtějí otevřít hranice do Makedonie. Na protest blokují železnice

29.03. 15:27

Atény - Migranti v Idomeni se stále snaží domoci toho, aby jim Makedonie opět otevřela hranice, a pokračují v protestní blokádě železniční tratě. Podle humanitárních organizací jsou podmínky v uprchlických táborech na území Řecka katastrofální.

Itálie začíná mít problém s uprchlíky. Chybí místa pro azyl

29.03. 15:17

Řím - Itálie řeší problém nárůstu počtu uprchlíků. Chybí místa pro žadatele o azyl a zvyšují se i počty přijíždějících do této země.

Desítky uprchlíků musí před soud za ilegální překročení hranic. Začnou se běženci stíhat ve velkém?

29.03. 13:44

Segedín - Maďarská prokuratura během velikonočních svátků zahájila stíhání 53 ilegálních migrantů, kteří narušili maďarské státní hranice. Agenturu MTI o tom informoval mluvčí prokuratury Ferenc Szanka.

Příliv uprchlíků do Řecka je na minimu. Padesát tisíc jich ale zůstává v táborech

28.03. 14:29

Atény – Počet uprchlíků připlouvajících přes Egejské moře na řecké ostrovy z Turecka, se zmenšuje. Do aténského přístavu Pireus v Aténách dnes připlulo jen 17 migrantů.

V uprchlickém táboře hrozí peklo: Migranti chtějí do Evropy násilím

27.03. 17:51

Idomeni (Řecko) - Napětí v uprchlickém tábořišti Idomeni na řecko-makedonské hranici dnes podle agentury AFP vyvolaly fámy, podle kterých se hranice mezi Řeckem a Makedonií brzy opět otevře.

Bulharsko přemýšlí, že plot proti uprchlíkům navýší

25.03. 17:42

Sofie - Bulharsko kvůli uprchlíkům buduje už třetím rokem bariéru podél tureckých hranic, z plánovaných 166 kilometrů bylo postaveno už téměř 100 kilometrů. Nyní země zvažuje, že postaví plot i na pomezí s Řeckem.

Z Turecka proudí do Evropy méně uprchlíků, problém ale nastává jinde

25.03. 13:42

Atény - Proud uprchlíků z Turecka slábne, za posledních 24 hodin připlulo na řecké ostrovy jen 161 osob. Ve čtvrtek dokonce poprvé pod dlouhých měsících nepřijel ani jeden. To ale bylo zřejmě způsobeno silnou bouří. Nový problém je ale jinde.

Papež myl a líbal nohy muslimským běžencům. Jsme bratři, řekl +VIDEO

25.03. 08:48

Vatikán - Papež František myl a líbal nohy uprchlíkům - a to bez ohledu na vyznání. Oslovoval je přitom jako "děti stejného Boha". Tímto bratrským gestem dal uprchlíkům najevo, že jsou vítáni. Jak totiž upozornil, obzvlášť nyní po teroristických útocích v Bruselu, panují ve světě protimuslimské a…

Česko se shodlo s Francií. Nesouhlasí s přerozdělováním uprchlíků

24.03. 22:34

Paříž - Česko a Francie nesouhlasí s trvalým přerozdělováním uprchlíků mezi členské státy Evropské unie a shodně požadují posílit ochranu vnějších hranic EU.

V Libyi čeká na převoz do Evropy 800 tisíc uprchlíků, oznámil francouzský ministr

24.03. 12:32

Paříž - V současné době se objevují zprávy, že se po uzavření balkánské trasy běženci budou snažit využívat jiné cesty. Francouzský ministr vnitra Jeana-Yves Le Drian dnes oznámil, že v Libyi čeká na 800 tisíc uprchlíků, kteří se chtějí dostat do Evropy.

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací