Články k tématu: uprchlíci

Pět uprchlíků zemřelo u tureckých břehů, převrátil se člun

10.03. 09:39

Istanbul - Ačkoli Turecko začalo plnit dohodu S EU o uprchlících, celé svoje pobřeží uhlídat nedokáže a dál dochází k tragédiím. Pět migrantů, včetně tříměsíčního dítěte, se v noci na dnešek utopilo, když se převrátil jejich člun.

Pět migrantů bylo zadrženo za osahávání dívky (12). V německém bazénu

09.03. 22:23

Kolín nad Rýnem – Policie zatkla v Kolíně nad Rýnem šest můžu, z toho pět migrantů, kteří měli v tamním bazénu zablokovat tobogán a následně sexuálně napadnout dvanáctiletou dívku, která v něm uvízla. Informoval deník Daily Mail.

Zveřejnění fotek pomohlo, dva podezřelí ze sexuálního útoku na Silvestra jsou za mřížemi

09.03. 17:56

Kolín nad Rýnem - Další dva cizinci, kteří jsou podezřelí z účasti na sexuálním obtěžování o silvestrovské noci v Kolíně nad Rýnem, skončili v poutech. Podařilo se je dopadnout díky zveřejněným fotografiím.

reklama

Rusko chce svrhnout Merkelovou, využívají uprchlickou krizi, tvrdí expert z NATO

09.03. 17:49

Riga/Londýn – Analytik NATO tvrdí, že našel důkazy o tom, že „Rusko vede informační válku“, která se zaměřuje na uprchlickou krizi. Cílem této „války“ je prý svrhnout německou kancléřku Angelu Merkelovou.

Německá policie zveřejnila fotky útočníků, kteří osahávali ženy na Silvestra

09.03. 16:41

Berlín - Německá policie stále pátrá po pachatelích silvestrovských útoků na ženy a dívky v Kolíně nad Rýnem. Skupiny přistěhovalců v okolí kolínského nádraží okrádaly a sexuálně obtěžovaly ženy. Se souhlasem soudu teď policisté zveřejnili fotografie pětice mužů, po kterých pátrají.

Dohoda EU a Turecka má malou šanci na úpěch, tvrdí agentura

09.03. 16:35

Brusel/Ankara – Dohoda Evropské unie s Tureckem, na které se obě strany dohodly na summitu EU, by měla efektivně odradit ilegální migranty od cesty do Evropy a znemožnit práci pašerákům lidí. Nic takového se ale podle agentury Reuters zatím neděje.

Turecko plní dohodu s EU, hlídky na moři zadržely desítky uprchlíků

09.03. 13:55

Atény/Istanbul - Ankara začala plnit dohodu, kterou uzavřela s EU. Turecké hlídky zadržely v zátokách podél pobřeží Egejského moře desítky uprchlíků, kteří se chystali k plavbě na řecké ostrovy.

Makedonie běžencům úplně uzavřela hranice

09.03. 13:10

Skopje - Už tak kritická situace na řecko-makedonské hranici se ještě víc komplikuje. Slovinsko a Srbsko začaly uplatňovat nová opatření pro vstup na své území, Makedonie proto svoje hranice uprchlíkům zcela uzavřela.

Nenávist a násilí v ČR? Migrační krize je změnila, tvrdí advokátka

09.03. 08:51

ROZHOVOR – Takzvaná uprchlická krize s sebou mimo jiné přinesla novou vlnu násilí z nenávisti (hate violence). Média poměrně často informují o útocích na zařízení pro běžence v Německu či Švédsku a o radikalizaci tamní společnosti, ale jak je tomu v Česku? Globe24.cz se zeptaly Mgr. Martiny…

Za jak dlouho by se mohla uzavřít hranice? Zeman prozradil detaily

Aktualizovali jsme 8.3.2016, 20:07, 08.03. 11:46

Karlovy Vary - Při vysokém nárůstu počtu migrantů může být uzavřena státní hranice za měsíc nebo za dva. Na setkání občanů Karlovarského kraje to uvedl prezident Miloš Zeman.

Sobotka: Jsme připraveni přijmout uprchlíky přímo z Turecka

08.03. 18:59

Praha - Česko je připraveno přijmout syrské uprchlíky přímo z Turecka, uvedl dnes premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD). Mohlo by tak naplnit část stávajících kvót určených pro přesun uprchlíků v rámci EU.

Řešení uprchlické krize podle TOP 09, navrhují akční plán s Tureckem

08.03. 18:19

Praha - Německá kancléřka Angela Merkelová tvrdí, že jednostranná řešení uprchlické krize nefungují a je nutné najít společné evropské východisko. Podle poslankyně TOP 09 Heleny Langšádlové by mělo spočívat v naplnění akčního plánu s Tureckem.

Cvičení zaměřené na příchod většího počtu uprchlíků je u konce, ukázalo nedostatky

08.03. 17:39

Praha - Dnešní cvičení u hranic s Rakouskem zaměřené na příchod většího počtu uprchlíků ukázalo, že policie bude potřebovat mobilní zařízení pro snímání otisků, které dokáže na místě porovnat otisk prstu cizince s existující databází.

Rodina si myslela, že se jejich syn utopil. Červený kříž ho po roce vystopoval živého

08.03. 14:26

Berlín – Hodně emotivní den prožila rodina z Afghánistánu, která se po roce opět shledala. Celý rok si přitom rodiče mysleli, že se jejich desetiletý syn Mahdi Rabani utopil při cestě z Turecka do Evropy.

Turecko na summitu Evropskou unii vydíralo, tvrdí ODS i KSČM

08.03. 14:16

Praha - Předseda KSČM Vojtěch Filip považuje požadavky, které Turecko představilo na pondělním summitu Evropské unie, za vydírání. Je třeba je zásadně odmítnout, uvedl dnes v Poslanecké sněmovně. Podobně se vyjádřila i místopředsedkyně poslaneckého klubu ODS Jana Černochová. Podle její strany byla…

Výsledky summitu EU-Turecko jsou rozporuplné. Mluví se i o vydírání

Aktualizovali jsme 8.3.2016, 14:12, 08.03. 10:44

Berlín - Výsledky včerejšího speciálního summitu EU-Turecko o řešení uprchlické krize jsou rozporuplné. Zatímco němečtí a rakouští politici hovoří o kroku správným směrem, komentátoři jsou daleko skeptičtější. Německá humanitární organizace Pro Asyl návrh kritizovala.

Kritika na dohodu EU s Tureckem neustává, Merkelová se takto brání

08.03. 14:07

Berlín - Na plán řešení uprchlické krize, který vznikl na pondělním summitu EU-Turecko, se snesla vlna kritiky od lidskoprávních organizací. Německá kancléřka Angela Merkelové ale výtky odmítá.

Řecko má problém kvůli přísným kontrolám. Na cestu do Evropy tam čeká už 37 tisíc běženců

08.03. 13:49

Atény - V Řecku se už nahromadilo 37 tisíc uprchlíků, kteří se chtějí dostat dál do nitra Evropy, ale kvůli přísným kontrolám na balkánské trase nemohou přejít přes hranice. Makedonie jich za posledních 24 hodin přijala pouze 337.

UNHCR a Amnesty kritizují dohodu ze summitu EU-Turecko, je prý nemorální a nezákonná

08.03. 13:05

Brusel - Plán vracet uprchlíky do Turecka namísto snahy o jejich přesídlení a nabídnutí legální cesty do Evropy, kritizují lidskoprávní organizace. Amnesty International (AI) označila návrh za nelidský a Úřad vysokého komisaře OSN pro uprchlíky (UNHCR) varuje před negativními dopady.

Mladí uprchlíci se vrací do Iráku. Doma to bylo lepší, říkají

08.03. 12:49

Bagdád - Z celé Evropy přicházejí zprávy o tom, že se část uprchlíků raději vrací zpět do svých zemí. Britský deník Daily Mail přinesl příběh dvou mladých migrantů z Iráku, kteří se z Německa raději vrátili do vlasti. Ti se prý pro návrat rozhodli proto, že „doma je to lepší“.

Nebudeme čekat na EU, říká Zimola. Policisté nacvičují postup při zachycení většího množství běženců

08.03. 12:05

Dolní Dvořiště - Více než sto policistů a celníků dnes u rakouských hranic poblíž Dolního Dvořiště na Českokrumlovsku nacvičuje postup při zachycení většího počtu migrantů. Běžence, které simuluje asi 40 studentů, policisté zastavují na silnici i v přírodním terénu. Jde o součást cvičení Vlna,…

Druhý týden likvidace tábora v Calais, třetina je hotova

08.03. 11:25

Calais (Francie) - Za silné policejní ochrany začal dnes po víkendové přestávce druhý týden likvidace části tábora migrantů u severofrancouzského města Calais.

Čeští policisté se budou v Rakousku cvičit na příchod velkého množství běženců

08.03. 10:16

Praha - Dnes se bude na česko-rakouské hranici simulovat situace příchodu většího množství uprchlíků, do cvičení se zapojí na 200 policistů.

Za útok na uprchlíky dostali dva Němci pět let vězení

07.03. 21:36

Berlín - Dva muži (25 a 26), kteří se pokusili v severním Německu podpálit ubytovnu pro uprchlíky, dostali u soudu v Rostocku pětileté vězení. Odsouzení při procesu uvedli, že svého činu litují.

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací