Články k tématu: uprchlíci

Ostrá kritika televize kvůli uprchlíkům. Publicista si nebral servítky

Aktualizovali jsme 31.5.2016, 22:26, 31.05. 10:30

Praha - Televize Prima měla údajně podle médií nařídit redaktorům, aby informovali negativně o migrantech. To se nelíbí spisovateli a publicistovi Ondřeji Neffovi, který otevřeně hovoří o udavačství.

Po Francii zničila uprchlický tábor i Itálie. Většinu migrantů čeká navrácení do vlasti

31.05. 16:20

Řím - Nejen Francie se rozhodla začít likvidovat uprchlické tábory. Italské úřady srovnaly se zemí stanový tábor poblíž města Ventimiglia u francouzských hranic.

My jsme vám to říkali, zní z tajné služby. V Česku může být 30 nebezpečných muslimů

31.05. 14:57

Praha - Tajné služby o chystané uprchlické vlně varovaly zhruba před třemi lety, nikdo je ale tehdy neposlouchal. Uvedl to český zpravodajec s tím, že v Česku se může nacházet třicet potenciálně nebezpečných muslimů.

reklama

Uprchlíci se snaží přeplout kanál La Manche. Británie zvyšuje pobřežní hlídky

31.05. 14:56

Londýn - Uprchlíci se pokoušejí přeplout už i nebezpečný kanál La Manche. Británie proto investuje do většího počtu hlídkových člunů a techniky pro monitorování pobřeží.

Ruský gang padělal v Česku pasy a prodával je uprchlíkům

31.05. 14:48

Praha - Policisté rozbili ruskojazyčný gang, který v Česku vydával padělané doklady. Pasy, občanky i řidičáky vyráběli cizinci v Litvě a následně prodávali v dalších zemích Evropy. Kupci byli hlavně migranti z třetích zemí. Kriminalisté obvinili 10 podezřelých.

Do Itálie se hrnou uprchlíci, minulý týden se jich utopilo téměř tisíc

31.05. 12:25

Řím - Podle Úřadu vysokého komisaře OSN pro uprchlíky (UNHCR) se minulý týden ve Středomoří utopilo nejméně 880 uprchlíků. Po uzavření balkánské trasy se tranzitní zemí pro migranty opět stala Itálie.

Další vlna uprchlíků? Keňa chce uzavřít všechny uprchlické tábory v zemi

31.05. 12:03

Nairobi – Keňa je domovem více než půl milionu uprchlíků, kteří zde žijí v uprchlických táborech. To se ale do listopadu zřejmě změní – vláda se totiž podle amerického deníku USA Today rozhodla uzavřít všechny uprchlické tábory v zemi.

Vyplatí se ploty proti uprchlíkům? Maďarsko spočítalo náklady na jejich stavbu

31.05. 11:36

Budapešť - Maďarsko spočítalo, že za náklady, které vynaložilo na stavbu hraničních plotů na jihu země, by bylo možné financovat roční pobyt až 40.000 žadatelů o azyl. Informoval o tom server deníku Népszabadság.

Ze 160 tisíc žadatelů o azyl ve Švédsku má práci pouze 500 osob

31.05. 11:31

Stockholm - Ve Švédsku loni požádalo o azyl přes 160 tisíc lidí, práci dosud našlo ale jen 494 žadatelů o ochranu.

Migranti mají tajné cesty do Británie. Pašují zbraně i drogy. Úřady na věc nestačí

31.05. 09:32

Londýn – Pozornost bezpečnostních sil i médií se zaměřuje na Calais a jeho nejbližší okolí, odkud se denně snaží skupiny migrantů proniknout do Velké Británie. Doufají, že tam naleznou lepší život. Britský server Express ale poukazuje, že existují místa, kudy lze proklouznout mnohem snadněji – a s…

Uprchlíci se mají lépe než někteří občané? USA zuří

Aktualizovali jsme 30.5.2016, 21:52, 30.05. 09:11

Washington – Kandidát na prezidenta a zástupce republikánů Donald Trump opět v projevu brojil proti přistěhovalcům. Podle něj se mají lépe a mají lepší péči, než ti, který za Spojené státy bojovali se zbraní v ruce.

Uprchlíky musíte brát jako hrozbu, mělo říct vedení TV Prima svým redaktorům

Aktualizovali jsme 30.5.2016, 21:33, 30.05. 13:28

Praha – Vedení televize Prima vydalo na poradě s redakcí zpravodajství na začátku září 2015 pokyn, že mají redaktoři o uprchlické krizi informovat v negativním kontextu a o uprchlické tématice referovat jako o problému, hrozbě a krizi. Tvrdí to server Hlídací pes s odkazem na své zdroje.

Uprchlíci mají vždy přednost? Postižené matce sebrali byt, dostali ho migranti

Aktualizovali jsme 30.5.2016, 19:01, 30.05. 13:51

Londýn - Soužití s uprchlíky může být pro někoho velmi náročné. Své o tom ví tělesně postižená matka z Velké Británie, která měla dostat obecní dům. Úřady jej však daly migrantům.

Uprchlíci by se měli přijmout ze strategických důvodů, říká americký deník

30.05. 17:28

Washington – Spojené státy americké se opakovaně staly terčem kritiky za neochotu přijímat uprchlíky a ulehčit tak Evropě v době migrační krize. Americký deník Pittsburgh Post-Gazette nyní upozorňuje, že USA by měly syrské uprchlíky přijmout také ze strategických důvodů.

Uprchlíci z Idomeni se snaží dostat do Maďarska. Budapešť posiluje hranice

30.05. 16:12

Budapešť - Po uzavření tábora Idomeni v Řecku stoupl počet uprchlíků, kteří se snaží dostat do Maďarska. Budapešť proto reaguje posílením plotu na hranicích se Srbskem.

Papež posílá světu vzkaz: Uprchlíci nejsou nebezpeční, ale jsou v nebezpečí

30.05. 15:54

Řím – Papež František se k evropské uprchlické krizi již v minulosti vyjadřoval, vyzval k humánnímu přístupu a dokonce si 12 uprchlíků z řeckého ostrova Lesbos odvezl do Říma. Jak na svém webu informovala televizní stanice Al Džazíra, nyní opět na toto téma promluvil.

Ostrá kritika EU: Není zde dostatek demokracie, moc drží nevolení byrokrati, zní z Polska

30.05. 14:29

Varšava – Polský pravicový ministr zahraničí se pustil do Evropské unie. Ta se podle něj snaží stát superstátem. To je ale podle něj špatná cesta, protože problémy by Evropané naopak měli řešit na místní úrovni a neměli by spoléhat na „kontinentální řešení“.

Evropu čeká velká změna: Maďarsku došla trpělivost s uprchlíky, vše bude jinak

Aktualizovali jsme 30.5.2016, 11:31, 30.05. 10:31

Budapešť - Maďarsko odmítá přijímat uprchlíky, které chtějí do země vracet státy Evropské unie. Uvedl to tamní ministr vlády János Lázár.

Uprchlíky nechceme, všechno by zkazili, zuří vesnice

30.05. 10:58

Oberwil-Lieli (Švýcarsko) – Jedna ze švýcarských vesnic se rozhodla, že raději zaplatí pokutu ve výši asi 7,1 milionu korun, jen aby nemusela přijmout 10 migrantů. Tamní obyvatelé, kteří o tom rozhodli v referendu, tvrdí, že dlouho pracovali, a nechtějí, aby jim jejich vesnici někdo zkazil.

Uprchlíci dostávají statisícové příspěvky, opozice zuří

30.05. 10:33

Amsterdam – Finanční pomoc uprchlíkům státem patří mezi kontroverzní témata. Ještě více tomu tak je v Nizozemí, kde podle všeho uprchlíci dostávají značný příspěvek na nákup nábytku. Více informací přinesl s odkazem na nizozemský deník Brabants Dagblad Friday americký zpravodajský server The Daily…

Rakouský ministr zkritizoval EU kvůli dohodě s Turky

30.05. 09:41

Berlín/Vídeň - Podle rakouského ministra zahraničí Sebastiana Kurze se EU při řešení migrační krize nesmí spoléhat pouze na dohodu s Tureckem. Brusel musí sám učinit několik rázných opatření.

Sýrií se šíří zákeřná choroba, nakažení uprchlíci mohou být i v Evropě

Aktualizovali jsme 29.5.2016, 22:08, 29.05. 12:13

Damašek – Velkou část Sýrie i celého Blízkého východu ohrožuje kožní leishmanióza, nemoc, kterou přenáší bodavý hmyz, nejčastěji písečné mouchy. Pokud není onemocnění diagnostikováno a léčeno, může způsobit těžké zjizvení kůže a velké vředy a záněty po celém těle.

Náboženská válka v německých ulicích. Policisté byli zmatení

Aktualizovali jsme 29.5.2016, 21:45, 29.05. 11:37

Bielefeld – Gang čečenských muslimů s noži a baseballovými pálkami údajně napadl skupinu jezídských migrantů v Německu. To pak podle německých médií vyvolalo doslova „náboženskou válku“, do které se zapojilo více než 100 lidí. Několik z nich muselo být hospitalizováno.

Britský soud vydal přelomové rozhodnutí. Uprchlíci už nebudou moci podvádět

29.05. 21:40

Londýn – Dva iráčtí teenageři musí podle britského soudu projít testem DNA, aby se mohli přidat ke své matce, která už dva roky žije ve Velké Británii. Úřady se totiž domnívají, že mezi migranty žádný příbuzenský vztah není.

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací