Články k tématu: uprchlíci

EU má novou posilu: S identifikací migrantů budou pomáhat úředníci z Afriky

13.05. 19:05

Brusel - Šéfka unijní diplomacie Federica Mogheriniová po jednání ministrů osmadvacítky zodpovědných za rozvojovou pomoc novinářům oznámila, že se do pomoci s uprchlíky zapojí i úředníci z Afriky.

Ministr Řecka je na Slovensku. Mluvil o dohodě EU-Turecko

13.05. 17:10

Bratislava - Řecký ministr zahraničí Nikos Kotzias se dnes sešel se svým slovenským kolegou Miroslavem Lajčákem. Po jednání uvedl, že dohoda o migrantech je v zájmu EU i Turecka, její uplatňování by proto mělo pokračovat.

Kontroly mluví jasně: Česko není pro migranty tranzitní zemí

13.05. 17:04

Praha - Celorepubliková policejní akce z předchozích dvou dnů potvrdila, že Česká republika není a ani se pro nelegální migranty nestává tranzitní zemí. Policie totiž při kontrolách nezaznamenala žádné migranty, kteří by v souvislosti se současnou migrační vlnou přes ČR nelegálně projížděli. Naopak…

reklama

Dohoda EU-Turecko krachuje, varuje novinář. Začnou do EU proudit uprchlíci?

13.05. 16:58

Ankara/Berlín – Dohoda mezi Tureckem a Evropskou unií o uprchlících se okamžitě po svém oznámení stala terčem kritiky politiků i odborné veřejnosti. Objevují se také spekulace, že je na pokraji zhroucení. Jaká situace ve skutečnosti je, se pro deník Deutsche Welle pokusil objasnit německý novinář…

Uprchlíci s drahými mobily? Takto si je obhajují... Radši budou bez jídla

Aktualizovali jsme 13.5.2016, 16:19, 13.05. 13:43

Londýn – Ohledně uprchlíků ze Sýrie a dalších zemí, kteří v rámci migrační krize přichází do Evropy, se často objevují fotografie, na kterých uprchlíci mají drahé chytré mobilní telefony. Takové snímky často vyvolávají kritiku. Jak ale uvádí britský server The Independent, uprchlíci vysvětlují, že…

Úsvit předložil petici proti kvótám, požaduje anulování všech rozhodnutí ohledně uprchlíků

13.05. 15:52

Praha - Celoevropskou petici proti kvótám v migraci dnes na konferenci Pevnost Evropa v Poslanecké sněmovně představil Úsvit - Národní koalice a jeho partnerské politické strany. V textu petice pro Evropský parlament a Evropskou komisi požadují anulování všech rozhodnutí o zavedení kvót o…

Uprchlík se radši zabil, než aby byl deportován zpět

13.05. 15:22

Amsterdam – Otec od rodiny, který se v Holandsku ucházel o azyl, si raději vzal život, než aby čelil vyhoštění zpět do Burundi. V zemi po něm zůstaly dvě děti. Informoval o tom nizozemský zpravodajský server Dutch News.

Do Řecka nepřiplulo minulý měsíc ani 3000 migrantů. Kde cestují nyní?

13.05. 11:36

Brusel/Atény - Dohoda EU-Turecko a přísné kontroly na makedonsko-řecké hranici přispěly vedou k dramatickému snížení množství běženců, kteří připlouvají na řecké ostrovy. Ve srovnání s březnem jejich počet v dubnu klesl o 90 procent.

Azyl do Německa s omezením. Maroko, Tunisko a Alžírsko jsou bezpečné země

13.05. 11:33

Berlín - Německý Spolkový sněm dnes schválil zařazení Maroka, Alžírska a Tuniska na seznam bezpečných zemí. Aby občanům těchto zemí německé úřady azyl přiznaly, musí migranti prokázat, že oni sami nebo jejich rodinní příslušníci čelí ve vlasti perzekucím.

Islám týrá ženy? V televizi bylo pořádně dusno

Aktualizovali jsme 12.5.2016, 23:26, 12.05. 11:40

Berlín - V televizním pořadu německé novinářky Sandry Maischbergerové bylo včera večer velmi dusno. Hovořilo se o islámu, násilí na ženách či imámech.

Česko že může přijmout 80 tisíc uprchlíků? Šéf Senátu se pořádně naštval a tohle napsal

Aktualizovali jsme 12.5.2016, 23:26, 12.05. 08:37

Praha – Společnost Cyrrus ve středu vydala analýzu, podle které by Česko bylo schopno přijmout bez problémů 50 až 80 tisíc migrantů a ekonomiky by se to výrazněji nedotklo. Poněkud jiný pohled na věc však má sociální demokrat a šéf Senátu Milan Štěch.

VIDEO: Nesmíte na mě sahat! Německá policie zveřejnila záběry ze silvestrovské noci

Aktualizovali jsme 12.5.2016, 21:54, 12.05. 14:44

Kolín nad Rýnem – Kolínská polici ukázala dosud nezveřejněné záběry zachycující chaos na hlavním vlakovém nádraží o silvestrovské noci, kdy došlo k velkému počtu sexuálních útoků a krádeží. Těch se měli dopouštět migranti žádající o azyl.

Itálie již čelí většímu náporů uprchlíků než Řecko. Dnes jich z moře zachránily stovky

12.05. 21:10

Řím - Podle Úřadu vysokého komisaře OSN pro uprchlíky (UNHCR) se Itálie pro běžence opět stává nejčastěji volenou zemí, přes kterou se snaží proniknout do Evropy. Jen dnes zachránila pobřežní stráž z moře asi 900 běženců.

Zahradil přišel s "geniálním" plánem jak zaplatit odpustky za nepřijaté uprchlíky

Aktualizovali jsme 12.5.2016, 20:16, 12.05. 12:20

Praha/Lucemburk – Lucemburský ministr zahraničí Jean Asselborn se ostře pustil do států visegrádské čtyřky (V4), tedy také České republiky kvůli postoji k migrační krizi, Na jeho slova však rázně zareagoval europoslanec ODS Jan Zahradil, který přišel s návrhem řešení.

Situace v uprchlických ubytovnách je zlá: Znásilňování a mrzačení dětí

12.05. 13:22

Berlín – Diala Hasanová je 17letá uprchlice ze Sýrie, která nyní přebývá v německém městě Bergisch Gladbach, které se nachází asi patnáct kilometrů východně od Kolína nad Rýnem. Pro německý deník Der Spiegel popsala sexuální obtěžování, které zde ženy musí snášet.

Počet uprchlíků v Německu klesá. Jejich ubytovny se vrací k původnímu účelu

12.05. 12:25

Düsseldorf - Jak strmě klesá počet nově přicházejících migrantů do Německa, přibývá volných míst v uprchlických zařízeních. Nyní je na ubytovnách volných 155 tisíc míst.

Zoufalí uprchlíci se snažili doplavat do Turecka + VIDEO

12.05. 09:54

Chios – Čtyři uprchlíci pobývající v uprchlickém táboře Souda – jednom ze tří zařízení na řeckém ostrově Chios – se pokoušeli v pondělí doplavat zpět do Turecka poté, co vzdali téměř dokončený azylový proces. Podle serveru Breitbart šlo zřejmě o Maročany.

Silvestrovský útočník z Maroka půjde v Německu za mříže

11.05. 17:53

Düsseldorf (Německo) - Německý soud v Düsseldorfu poslal na rok a sedm měsíců do vězení muže, který během silvestrovských oslav obtěžoval osmnáctiletou ženu.

EU chce dohodu s Nigérii a zajistit tak návratnost migrantů

11.05. 17:44

Brusel - Evropská komise chce jednat s Nigérií o dohodě, která by zajistila rychlý návrat nigerijských migrantů bez nároku na pobyt v Evropské unii.

Europoslanci kritizovali uprchlické kvóty. Co navrhují?

11.05. 17:35

Štrasburk - Europoslanci dnes debatovali o změně azylového systému EU, jak ho nedávno navrhla Evropská komise. Shodli se na tom, že jsou změny nutné, ovšem vykoupení se z kvót kritizovali.

Ministr se postavil za celníky, kteří na Slovensku stříleli po migrantech

11.05. 16:37

Bratislava - Slovenský ministr vnitra Robert Kaliňák se postavil za celníky, kteří u hranic s Maďarskem stříleli po prchajícím vozidle s uprchlíky. Politování nad zraněním ženy vyjádřil prezident Andrej Kiska.

Německo nic nepodceňuje. Údajně vyšetřuje desítky uprchlíků podezřelých z terorismu

11.05. 15:35

Berlín - Německá policie údajně vyšetřuje 40 osob podezřelých z terorismu, kteří měli do země vstoupit jako uprchlíci.

Léto přinese obří vlnu uprchlíků, varuje expert

11.05. 12:58

Budapešť - Evropa se bude během letních měsíců potýkat s další velkou vlnou migrantů z Afriky a Blízkého východu.V rozhovoru pro maďarskou televizi M1 to uvedl poradce premiéra pro vnitřní bezpečnost György Bakondi.

Řízená migrace je pro ČR ideální, nebude problém vzít až 80 tisíc migrantů

11.05. 10:27

Praha - Analýza brokerské společnosti Cyrrus ukázala, že česká ekonomika by se bez problémů vypořádala s příchodem až 80 tisíc imigrantů. Předešlé zkušenosti ukazují, že přistěhovalci většinou neberou práci lokálním zaměstnancům.

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací