Články k tématu: uprchlíci

Prezident Rakouska přiznal, že mají problém s uprchlíky

Aktualizovali jsme 22.4.2016, 15:31, 22.04. 08:21

Štrasburk - Rakousko má s migranty obrovské potíže. V roce 2015 přijalo více žádostí o azyl, než se narodilo dětí. Přiznal to na zasedání Rady Evropy rakouský prezident Heinz Fischer.

V Idomeni srazilo policejní auto uprchlíka, v nemocnici zemřel. Migranti začali protestovat +VIDEO

22.04. 15:09

Atény – V pondělí byl podle listu The Independent za „sporných okolností“ zraněn syrský uprchlík. Podle dostupných informací ho srazilo policejní auto. Podle tamních médií uprchlík svým zraněním v nemocnici podlehl. Incident vyvolal mezi uprchlíky násilnosti a ostré protesty.

Nezaplatíš a vyhostíme tě. Německem otřásá skandál ze zařízení pro uprchlíky

22.04. 14:58

Mnichov – Velké pobouření vyvolala v Německu podle listu The Telegraph kauza týkající se ochranky, která pracuje v tamních zařízeních pro uprchlíky. Členové ochranky měli údajně vydírat žadatele o azyl a žádat po nich peníze.

reklama

Poslanci bojují za přijetí uprchlíků. Začali držet týdenní hladovku

22.04. 13:44

Madrid – Čtyři španělští zákonodárci krajně levicové strany Podemos a jejich spojenců oznámili, že budou držet týdenní hladovku. Chtějí tak získat veřejnou podporu pro uprchlíky. Uvedl to server The Local.

Obavy z imigrantů byly zbytečné. Nemoci se nešíří, říkají lékaři

22.04. 13:01

Hradec Králové - Lékaři loni prohlédli 4400 migrantů, kteří prošli záchytnými zařízeními v Česku. Tuberkulóza byla zjištěna u tří cizinců, dva byli z Ukrajiny a jeden z Číny.

Zadržení uprchlíci u Domažlic byli převezeni do detence. Převaděči jsou stále na útěku

22.04. 12:17

Plzeň - Většina z 26 ilegálů, kteří byli včera zadrženi v Poběžovicích na Domažlicku, je už v detenčním zařízení v Bělé Jezové. Řidič bulharské dodávky a jeho spolujezdec jsou na útěku.

EU musí zatlačit na Turecko. Takto to dál nejde, burcuje bývalý belgický premiér

22.04. 09:09

Brusel – Už měsíc funguje dohoda mezi Evropskou unií a Tureckem o navracení migrantů. Těch, kteří připlouvají k řeckým břehům oproti minulým měsícům výrazně ubylo, Evropa se ale obává, že uprchlíci zvolí novou cestu – přes Itálii. Ne všichni jsou ale s tím, jak uzavřené ujednání funguje, spokojeni.…

Doma jsem byl někdo, a tady? Moje dcera trpí hlady, zoufá si uprchlík

21.04. 18:00

Atény – Humanitární organizace pravidelně informují o špatných podmínkách v uprchlických táborech. List The Guardian teď přišel se znepokojující informací – zadržovaní žadatelé o azyl, přesněji ženy, nedostávají dostatek mléka, aby mohly krmit svoje malé děti.

Do Evropy proudí méně uprchlíků, dohoda funguje, tvrdí NATO

21.04. 16:19

Ankara/Oslo - Jens Stoltenberg, Generální tajemník NATO a bývalý norský premiér, dnes uvedl, že snahy o snížení počtu uprchlíků, kteří do Evropy přicházejí, jsou úspěšné. Informoval o tom server abcNEWS.

Ploty a barikády uprchlíky nezastaví. Pašeráci přišli na nový způsob

21.04. 15:44

Londýn/Atény - Uprchlíci mají další unikátní způsob, jak se dostat do jakékoliv evropské země. Pašeráci jim nově nabízí exkluzivní "cestovní balíčky", pomocí nichž se dokážu dostat kamkoliv si zamanou. Stačí jen, aby měli peníze.

Dnes odcestuje skupina 16 uprchlíků zpátky do Iráku, cestu platí Česko

21.04. 14:26

Praha - Skupina 16 křesťanských uprchlíků z Iráku, kteří chtěli minulý týden odejít z ČR do Německa, odcestuje dnes odpoledne do Iráku. Novinářům to řekl ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD). Náklady na jejich návrat hradí stát, bude o nich však jednat s Nadačním fondem Generace 21, který…

Česko stále odmítá uprchlické kvóty, v EU jsme v menšině

21.04. 13:05

Lucemburk - Ministři vnitra EU dnes v Lucemburku jednají o plánu Evropské komise navrhnout do léta povinné trvalé kvóty na rozdělování uprchlíků. Odmítavý postoj Česka k návrhu je zatím v menšině.

Skupina nelegálních uprchlíků byla zadržena u Domažlic. Jsou mezi nimi i děti

Aktualizovali jsme 21.4.2016, 10:01, 21.04. 09:50

Domažlice - Policie dnes ráno zadržela nedaleko Domažlic skupinu nelegálních uprchlíků. Je mezi nimi i několik dětí.

Uprchlický tábor na letišti ohrožuje veřejné zdraví, běžné jsou tu střety mezi migranty, stěžují si starostové

20.04. 21:39

Atény – Přeplněný uprchlický tábor v areálu zrušeného letiště Elliniko představuje „enormním rizikem pro veřejné zdraví". V dopise adresovaném řeckému premiérovi Alexisi Tsiprasovi to píše pětice starostů aténských předměstí.

Přeživší popsali, co se stalo na lodích, kde minulý týden zemřelo 500 migrantů

20.04. 16:56

Ženeva - Podle Úřadu vysokého komisaře OSN pro uprchlíky (UNHCR) se minulý týden na cestě mezi Libyí a Itálií utopilo až 500 migrantů. Neštěstí přežilo 41 lidí - 37 mužů, tři ženy a jedno tříleté dítě.

Po několika týdnech dohoda EU-Turecko vázne. Anuluje se?

20.04. 16:50

Brusel - Podle Evropské komise postupuje naplňování dohody EU-Turecko o migrantech pomalu. K možnému zrušení víz pro Turky se hodlá Brusel vyjádřit 4. května.

Nezvládáme to, přiznává policie v Calais. Úřady se obávají komplikací v létě

20.04. 13:17

Calais – Francouzské úřady se obávají, že by migranti žijící v táboře v Calais mohli v létě výrazně komplikovat dopravu do Velké Británie. Obavy podle serveru The Local ještě vzrostly poté, co migranti kmeny stromů zablokovaly silnice vedoucí do přístavu. A francouzská policie podle svých slov prý…

Kauza hromadného znásilnění dívky je u soudu. Vypovídal mladý Syřan

20.04. 10:40

Gillingham – Ve Velké Británii pokračuje proces se dvěma migranty, kteří se měli podílet na několik hodin trvajícím hromadném znásilnění dívky (18). Ta uvedla, že ona a její kamarád byli pozváni na party do domu, kde žil větší počet migrantů. Když ale na místo přišla, byla podle svých slov…

Rakousko eviduje zvýšený počet rasisticky motivovaných trestných činů

20.04. 09:58

Vídeň - Rakouské ministerstvo vnitra eviduje zvýšený počet rasisticky motivovaných trestných činů. Loni jich policie zaregistrovala 1156 případů. V roce 2014 to bylo pouze 750. Migrační krize vede také k posilování pravicově populistické Svobodné strany Rakouska (FPÖ).

Skupina křesťanských uprchlíků požádala o návrat do Iráku, oznámil Chovanec

19.04. 13:42

Praha - Skupina 16 křesťanských uprchlíků z Iráku, kteří chtěli minulý týden odejít z Česka do Německa, požádala o návrat do Iráku. České televizi to řekl ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD). Cizinci, které letos do Česka přivezl Nadační fond Generace 21, zadržela policie minulý čtvrtek nedaleko…

Kvůli dohodě EU s Řeckem se uprchlíci přidávají k pašerákům

19.04. 12:49

Atény - Kontroverzní dohoda Řecka s Evropskou unií i nadále vyvolává otázky ohledně její efektivity a adekvátnosti. Server Middle East Eye nyní varuje, že dohoda uprchlíky vede k připojení se k pašerákům.

Češka odjela do zahraničí pomáhat uprchlíkům, podle sociálky ale zanedbávala své děti

19.04. 10:26

Brno – Dobrovolnice a aktivistka Eva Zahradníčková (41) pomáhá uprchlíkům, několik minulých dní strávila například v uprchlickém táboře v Idomeni na řecko-makedonské hranici. Jenže po návratu domů ji čekalo nepříjemné překvapení – navštívila ji sociálka. Prý kvůli uprchlíkům zanedbává svoje děti.

Itálie: Nečelíme invazi. Uprchlíků je hodně, ale víme, jak to zvládnout

19.04. 00:35

Řím – Itálie nečelí invazi, je to jen špička ledovce. Tvrdí to italský premiér Mateo Renzi, který se pokouší uklidnit stále více slyšitelné hlasy, podle kterých se země stává hlavním vstupním bodem pro migranty, kteří se pokoušejí dostat do Evropy.

Česko má v plánu poslat zemím zasaženým migrací 16 milionů

18.04. 18:09

Praha - Ministerstvo vnitra poskytne 15,7 milionů korun na podporu vnitřně vysídlených osob na Ukrajině, rozvoj zemí Afrického rohu a podporu přijímacích a tranzitních center na západobalkánské migrační trase.

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací