Články k tématu: uprchlíci

Do tureckého přístavu připlula první loď s převezenými uprchlíky. Co s nimi bude?

05.04. 12:37

Athény, Ankara - První uprchlíci opouštějí břehy Řecka a byli podle dohody převezeni do Turecka. Odborníci však varují před tím, co přijde dál.

Česká armáda od brzkého rána nacvičuje ostrahu státní hranice

Aktualizovali jsme 5.4.2016, 11:29, 05.04. 08:48

Praha - Česko opět preventivně nacvičuje ostrahu státní hranice. Manévry mají prověřit dojezdové časy armádních posádek k posílení Policie ČR. Do ČR v loňském roce přišlo zhruba 3500 migrantů.

Řecko chce do konce týdne zrušit dva uprchlické tábory, jenže připlouvají stále běženci

05.04. 10:17

Atény - Do konce týdne mají být vystěhovány dva uprchlické tábory v Řecku, v kterých se dohromady tísní na 17 tisíc běženců. Jedná se o Indomeni u makedonské hranice a kemp v aténském přístava Pireus. Ačkoli vstoupila v platnost dohoda EU s Tureckem, pobřežní stráže stále zachraňují

reklama

Bývalý ministr zkritizoval irácké uprchlíky. Nejsou to uprchlíci, ale vyžírkové, rozjel se

05.04. 08:57

Praha – Kauza kolem iráckých uprchlíků, kteří požádali o azyl v Česku, ale svou žádost nakonec stáhli, aby se dostali do Německa, vyvolala bouřlivé emoce. Čeští politici netají své zklamání nad jejich chováním, někteří mluví o tom, že by měli být vráceni do vlasti, ministr vnitra Milan Chovanec…

Německo irácké uprchlíky do ČR nevrátilo, Chovanec bude žádat vysvětlení

05.04. 08:25

Praha – Ministr vnitra Milan Chovanec nerozumí postupu Německa, které zrušilo plánované vydání 25 iráckých uprchlíků. Ti v rozporu se zákonem v sobotu přejeli z ČR do Německa. Tím, že skupině osob, které ČR přesídlila v rámci společného unijního přesídlovacího programu, umožnili žádat znovu o azyl…

Řidič českého autobusu s uprchlíky: Němci nás měli za převaděče, dali nám želízka

Aktualizovali jsme 4.4.2016, 22:57, 04.04. 01:43

Praha - Řidiči českého soukromého dopravce, kteří byli zadrženi v Německu spolu s 25 křesťanskými uprchlíky z Iráku, byli propuštěni a patrně odvezou migranty zpět do Česka.

Karel Gott promluvil o uprchlících. Kdo může za tuto krizi?

04.04. 15:14

Praha - Zpěvák a ikona českého showbyznysu Karel Gott se domnívá, že uprchlická krize má za cíl oslabit Evropu. Věci jsou ale podle něj vždy jinak, než jak vypadají.

Německo zaskočilo české úřady kolem uprchlíků. Chovanec se zlobí

04.04. 14:49

Praha - Ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) bude chtít po německých kolezích vysvětlení, proč si 25 křesťanských uprchlíků z Iráku, kteří odešli z ČR, nechali na svém území. České televizi dnes také řekl, že si nechá vypracovat právní analýzu celé situace a v úterý ji zašle německému ministrovi…

Změna, iráčtí křesťanští uprchlíci zůstávají v Německu, požádali tam o azyl

04.04. 12:58

Praha - Skupina 25 křesťanských uprchlíků z Iráku, kteří o víkendu odjeli z České republiky, zůstává v Německu. Požádali tam o azyl, informovala na policejním webu mluvčí cizinecké policie Kateřina Rendlová. Podle původní dohody měli Němci předat Iráčany dnes ráno české policii, nakonec německá…

Zástupce G21 promluvil, proč uprchlíci nechtěli zůstat v ČR. Důvod je překvapivý

04.04. 11:23

Praha – Situace kolem křesťanských uprchlíků z Iráku, kteří měli najít alespoň dočasně nový domov v České republice, se v posledních dnech výrazně změnila. Jedna skupina oznámila, že se chce kvůli prarodičům vrátit domů, druhá se pokusila dostat do Německa. Jeden ze zástupců Nadačního fondu…

První lodě s uprchlíky odpluly, deportace z Řecka začala

Aktualizovali jsme 4.4.2016, 11:18, 04.04. 08:55

Atény - Jak se očekávalo, dnes začala deportace uprchlíků z Řecka. Přesun silně kritizují představitelé organizací na ochranu lidských práv. Turecko podle nich není bezpečnou zemí a panují obavy, že běženci opět skončí ve válce zmítané Sýrii.

Na rakouských hranicích budou hlídkovat vojáci

04.04. 11:05

Vídeň - Rakouský ministr obrany potvrdil, že pošlou na hranice s Itálii vojáky, kteří budou bránit uprchlíkům ve vstupu od země.

Změna, zadržení křesťanští uprchlíci budou převezeni do detenčního zařízení

03.04. 20:27

Praha - Česká policie umístí do detenčního zařízení skupinu 25 křesťanských uprchlíků, kteří byli o víkendu zadrženi v Německu a v pondělí by měli přijet do Česka. Odtud je bude chtít policie co nejrychleji vrátit zpět do země jejich původu. ČTK to dnes řekla mluvčí cizinecké policie Kateřina…

Deportujte nás, ale do Evropy se stejně vrátíme jinudy, vzkazují běženci z ostrova Lesbos

03.04. 18:07

Atény - Uprchlíci z řeckého Lesbu by měli být prvními, kteří budou od zítřka deportováni do Turecka. Roste zde proto napětí i nejistota ohledně toho, co je čeká. Více informací o tom přinesl oficiální americký server Voice of America.

Nápor uprchlíků se bude zvětšovat. Německo navrhuje EU dohodu přímo s Afrikou

03.04. 18:04

Berlín - Evropská unie už uzavřela dohodu o migrantech s Tureckem a něco podobného se zvažuje i v případě severní Afriky. V Evropě rostou obavy, že se právě z tohoto regionu začnou opět hrnout běženci.

Zítra začíná deportace uprchlíků z Řecka, chybí informace a hrozí násilnosti

03.04. 15:28

Atény - Už zítra by měla začít deportace uprchlíků z Řecka do Turecka, informací k plánované operaci je ale velmi málo. Podle některých zdrojů nelze vyloučit násilnosti.

Evropa je plná dětí a nezletilých uprchlíků bez doprovodu, hrozí jím nebezpečí

03.04. 15:26

Řím - Červený kříž hledá v Evropě stovky dětí z řad uprchlíků. Italským úřadům pak dělá stále větší starosti příliv nezletilých uprchlíků, kteří přicházejí do země bez doprovodu dospělých.

Ministr Chovanec: Křesťanští uprchlíci mají sedm dní na to, aby opustili Česko

03.04. 14:07

Praha - Ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) požádal policii, aby využila všech prostředků k vrácení 25 uprchlíků zadržených v Německu zpět do Iráku. Nyní jim běží sedmidenní lhůta, během které mají opustit Česko.

Uprchlíky z Česka zadržela německá policie. Pošlou je pravděpodobně zpátky

03.04. 10:30

Praha - Český autobus s 25 křesťanskými uprchlíky z Iráku původně ubytovanými na Jihlavsku zadržela policie v Německu. Uvedly to dnes Česká televize a Český rozhlas - Radiožurnál. Policisté pak uprchlíky následně odvezli, podle dopravce, kterému autobus patří, budou Iráčané zřejmě poslání zpět do…

Bude se znovu jednat o dohodě EU-Turecko? Rakouský prezident nevěří Turecku

02.04. 17:46

Vídeň - Rakouský prezident Heinz Fischer má vážné pochybnosti o dohodě o vracení migrantů, kterou EU uzavřela s Tureckem. Možná bude nutné opět zasednout k jednacímu stolu.

Uprchlíci z Jihlavy odmítli azyl. Skupina se přesunuje do Německa

02.04. 17:33

Praha - Skupina 25 křesťanských uprchlíků z Iráku původně ubytovaných v Okrouhlíku u Jihlavy odjíždí do Německa. Uvedla to dnes Česká televize (ČT). Iráčané odmítli azyl v Česku. Martin Frýdl, mluvčí Nadačního fondu Generace 21, který zorganizoval přesídlení již 89 iráckých křesťanů do Česka, už…

Deportace uprchlíků má začít v pondělí. Napětí na ostrově Lesbos roste

02.04. 12:01

Atény - V pondělí by měla začít deportace běženců z Řecka zpět do Turecka, jak stojí v dohodě, kterou nedávno uzavřela EU s Ankarou. První skupina odjede z ostrova Lesbos, jenž se stal jedním ze symbolů uprchlické krize.

Uprchlíci, kteří žijí v Praze, neplánují opustit ČR

02.04. 09:48

Praha - Žádný z 15 iráckých uprchlíků, kteří se před necelými dvěma týdny přistěhovali do Prahy díky projektu Nadačního fondu Generace 21, nechce opustit Česko.

Přijímání křesťanských uprchlíků do ČR bylo pozastaveno. Cizinci se radši vrací domů

01.04. 16:11

Praha/Ostrava - Ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) dnes dočasně pozastavil projekt přesídlení křesťanských uprchlíků z Iráku, kteří utíkají před Islámským státem. Dalších 25 cizinců, kterým poskytla Česká republika azyl, totiž požádalo o vrácení pasu.

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací