Články k tématu: uprchlíci

Na řecko-turecké hranici zastřelili uprchlíka

24.06. 19:24

Ankara - Při čtvrtečním incidentu na turecko-řecké hranici byl zabit šestnáctiletý uprchlík, zastřelil ho neznámý útočník.

Nechcete migranty? Budete platit, vzkazuje opět EU

24.06. 18:43

Atény - Evropská unie je připravena zavést sankce proti zemím, které odmítají přijmout migranty. Uvedl to eurokomisař pro migraci a vnitřní věci Dimitris Avramopulos.

Švédsko platí uprchlíkům kurzy, ti je často nedokončí. Proč?

24.06. 17:48

Stockholm – Migranti přicházející do Švédska mohou v rámci integrace navštěvoval státem placené jazykové kurzy švédštiny. Jak ale ukazují nové statistiky, lekce, které platí tamní daňoví poplatníci, nedokončí ani polovina studentů.

reklama

Noční zásah pražské policice: Při pátrání po migrantech zastavili čtyři tisíce aut

24.06. 08:53

Praha - Velká policejní akce zaměřená na migranty se uskutečnila v noci na pátek v Praze. Policisté na dvou místech zastavili téměř čtyři tisíce vozidel a společně s celníky kontrolovali posádky i převážené věci.

Záchranáři jen za dnešek zachránili ze Středozemního moře 4500 migrantů

Aktualizovali jsme 23.6.2016, 21:19, 23.06. 20:03

Řím – Záchranáři působící ve Středozemním moři dnes rozhodně nelenili. Při asi čtyřicítce záchranných akcí dnes z mře vytáhly asi 4500 běženců.

Uprchlík odpověděl, proč utekl ze své země: Nebylo jiné řešení, i kdybych cestou zemřel

Aktualizovali jsme 23.6.2016, 19:27, 23.06. 13:38

Londýn - I přes snahy řady odpůrců migrace vykreslit uprchlíky jako nebezpečné příznivce islámu je stále mnoho migrantů, kteří do Evropy utekli ve snaze zachránit život svůj i své rodiny. To donutilo uprchnout i Súdánce Abdul Harún, který tvrdí, že neměl na výběr.

Německý ministr takto promluvil o uprchlících. Opozice chce jeho demisi

23.06. 17:16

Berlín - Německý ministr vnitra Thomas de Maiziére podle dnešního vyjádření opozice ztratil důvěru a měl by rezignovat. Důvodem jsou jeho nedávná slova o neschopenkách, které dostávají neúspěšní žadatelé o azyl.

Krvavá potyčka mezi uprchlíky si vyžádala jeden lidský život

23.06. 16:20

Atény - Na řeckém ostrově Chios došlo ke krvavé potyčce mezi migranty, jeden muž původem z Egypta svým zraněním podlehl. V uprchlických táborech dál roste nervozita a také kriminalita.

USA se pustily do Střední Evropy: Nejprve to byli Romové, teď uprchlíci a muslimové

23.06. 11:40

Washington – Státy Střední Evropy našli shodu v rámci postoje vůči evropské migrační krizi. Americký deník The Washington Post ale upozorňuje, že by zde mohlo existovat pojítko s protiromskými náladami.

Uprchlíci se do Bulharska nedostanou, začne se stavět dlouhý plot

23.06. 10:43

Sofie - Uprchlíci mířící do Bulharska mají zřejmě jednu z posledních možností se do země dostat. Ve středu se totiž rozhodlo o tom, že státní hranice bude chránit plot proti migrantům.

Na hraničním přechodu v Maďarsku byly zadrženy desítky uprchlíků, chtěli se ilegálně dostat do Rakouska

Aktualizovali jsme 22.6.2016, 15:59, 22.06. 12:37

Budapešť - Na maďarském hraničním přechodu Hegyeshalom bylo dnes zadrženo 59 uprchlíků, kteří se chtěli ilegálně dostat do Rakouska. Jedná se o 26 Syřanů, 26 Afghánců, šest Bangladéšanů a jednoho Pákistánce. Všichni skončili ve vazbě.

Vraždy, útoky, znásilnění... Švédsku dochází trpělivost s uprchlíky

22.06. 15:52

Stockholm – Švédsko je jednou ze zemí, kam v rámci evropské migrační krize přišlo obrovské množství migrantů a uprchlíků. Ačkoliv byla země zpočátku migrantům otevřená, situace se postupně mění spolu s tím, jak se šíří negativní zprávy a množí zločiny s migrací spojené.

Maďarsko se pořádně naštvalo na EU: Tohle prý podporovat nebude

22.06. 15:42

Budapešť - Maďarská vláda je rozhořčena kroky Evropské unie v otázce uprchlické krize a udělá vše proto, aby se její přístup změnil. Vyjádřila také souhlas s kroky Rakouska.

Další kroky v boji s migrací: EU odsouhlasila vznik pohraniční a pobřežní stráže

22.06. 13:43

Brusel - Již letos v létě by mohla začít fungovat nová pohraniční a pobřežní stráž EU, dnes se na tom shodly členské země osmadvacítky.

Dánsko tvrdě proti migrantům: Žádná arabština, v naší zemi budete mluvit naším jazykem

22.06. 13:11

Kodaň – Protiimigrantská Dánská lidová strana chce přijmout další krok, namířený proti přistěhovalcům. Plánuje studentům v tamních veřejných školách zakázat mluvit arabsky.

Brutální zneužití pětileté dívky. Americké město teď odmítá další migranty

22.06. 11:54

Washington – Spojenými státy a státem Idaho otřásá skandál ohledně údajného sexuálního napadení pětileté dívky trojicí migrantů. Jak informuje server Fox News, okolo případu je spousta nejasností, město Twin Falls, kde k němu došlo, se ale nyní bojí přijímaní dalších migrantů.

Referendum o kvótách na uprchlíku bude. Maďaři rozhodnou na podzim

22.06. 10:20

Budapešť - Referendum o unijních kvótách na migranty, které chystá vláda maďarského premiéra Viktora Orbána, se uskuteční. Ústavní soud zamítl všechny stížnosti proti hlasování.

EU má další plán na omezení migrace. Bude stát miliardy euro

22.06. 09:00

Berlín - Podle informací německého deníku Süddeutsche Zeitung chce EU během příštích pěti let investovat dalších šest miliard eur do zemí Blízkého východu a severní Afriky. Doufá, že tímto krokem omezí migraci.

Mýtus permanentního ohrožení: Profesoři otevřeně o historickém přístupu k běžencům

22.06. 08:22

Na 20. června každoročně připadá světový den uprchlíků, který je letos jedním z nejrozporuplnějších za poslední dobu, konstatují profesoři z Texaské univerzity v Austinu, ekonom Raj Patel a sociolog Eric Tang. V komentáři pro server Reuters tvrdě zkritizovali historický přístup amerického…

Dnes tu nemáme uprchlíky, a zítra? Vše může být jinak, varuje Klaus

Aktualizovali jsme 21.6.2016, 22:06, 21.06. 11:03

Praha – Někdejší prezident a ekonom Václav Klaus pro švýcarský server LaPravda.ch promluvil stále trvající uprchlické krizi. Varuje, že to, že dnes v Česku uprchlíci nejsou, neznamená, že zde nemohou být zítra.

Migranti se vzbouřili v řeckém táboře. Důvod vás překvapí

Aktualizovali jsme 21.6.2016, 22:06, 21.06. 10:16

Atény – Situace uprchlíků v Řecku je velmi špatná a lidé jsou otráveni a zoufalí ze špatných podmínek v táborech a z nevědomosti, co je čeká. Jak informuje zpravodajský server Quartz, jednu věc ale uprchlíci chtějí více než lepší ubytování a podmínky – připojení k internetu.

Uprchlická krize? Ani náhodou, prý jde o úplně jinou krizi

Aktualizovali jsme 21.6.2016, 21:49, 21.06. 16:48

Brusel – Ačkoliv dohoda o uprchlících mezi EU a Tureckem pomohla snížit počet migrantů, kteří do Evropy přichází, stále čelí značné kritice. Kenneth Roth, výkonný ředitel humanitární organizace Human Rights Watch, varuje, že je podstata krize špatně posuzována, a představuje plán, který by dohodu…

Organizace vyzvala EU, aby nevracela uprchlíky. Jaký k tomu mají důvod?

21.06. 18:34

Istanbul - Organizace Human Rights Watch (HRW) vyzvala Evropskou unii, aby přestala vracet uprchlíky do Turecka. Tvrdí, že v zemi dochází k porušování jejich osobních práv.

Hollywoodské celebrity a uprchlická krize: Jak o migrantech mluví Ben Stiller nebo Cate Blanchett?

Aktualizovali jsme 21.6.2016, 18:22, 21.06. 17:06

New York - Sociální sítě zažívají uprchlický boom. V rámci kampaně #WithRefugees (s uprchlíky, pozn. red.) se zapojují do podpory migrantů desetitisíce lidí po celém světě včetně několika desítek známých celebrit, mezi kterými nechybí například Scarlett Johansson nebo Ben Stiller.

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie