Články k tématu: uprchlíci

Řecko plánuje vyklidit provizorní uprchlický tábor v aténském Pireu

22.07. 20:21

Atény - Po měsících průtahů by měl být do příštího týdne vyklizen provizorní uprchlický tábor v aténském přístavu Pireus.

Nemáme tu uprchlíky, přesto je situace vyostřená, říká Šimon Pánek

22.07. 17:35

Praha - Ředitel organizace Člověk v tísni Šimon Pánek se pozastavuje nad tím, že v České republice nemáme skoro žádné migranty. Přesto se o nich debata u nás poměrně silně vyostřila.

Policie kromě Makedonie bude chránit i hranice Maďarska. Odjet by mohlo až 50 policistů

Aktualizovali jsme 22.7.2016, 16:57, 22.07. 15:49

Praha – Ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) dnes oznámil, že by se vláda ve středu měla zabývat dalšími zahraničními misemi českých policistů v Maďarsku a v Makedonii. Obě země o požádaly o pomoc v souvislosti s migrační krizí.

reklama

Muslimové v USA mají strach z Trumpa a posílají mu vzkaz

22.07. 15:17

Washington – Republikánský kandidát na prezidenta USA Donald Trump se nikdy netajil svým ostrým postojem vůči muslimům. Americký server CNN upozorňuje, že si toho jsou vědomi i muslimští uprchlíci, kteří do země přicházejí.

Počty mrtvých uprchlíků ve Středomoří stoupají, letos už zahynulo 3000 lidí

22.07. 14:38

Ženeva - Podle Mezinárodní organizace pro migraci (IOM) letos do Evropy přišlo již 250 tisíc běženců, 3000 se jich ve Středomoří utopilo.

Itálie volá o pomoc: Uprchlíky už nezvládáme, plán EU selhal + VIDEO

22.07. 14:07

Řím – Itálie se usilovně snaží najít místa pro nově příchozí migranty. Země se obává, že pokud selže evropský plán pro přemisťování běženců, vznikne zde obří uprchlický tábor, jako je ten v severofrancouzském Calais.

V Itálii zachránili 1100 lidí z moře, 17 migrantů už se nepodařilo zachránit

21.07. 21:59

Řím – Záchranáři dnes u břehů Libye vytáhli z vody 17 mrtvých těl migrantů. Zachránit se pak podařilo dalších 1100 osob, které se na přeplněných člunech snažili dostat do Itálie.

EU spojí síly s Jordánském proti přílivu migrantů

21.07. 21:34

Ammán – Agentura Reuters dnes informovala, že Evropská unie uvolnila pravidla pro obchodování s Jordánskem výměnou za dohodu o syrských uprchlících. Podniky zaměstnávající syrské uprchlíky budou deset let platit nižší nebo žádné clo na zboží vyvážené do Evropské unie.

Uprchlíci v Německu vyšli protestovat proti diskriminaci a projevům nenávisti

Aktualizovali jsme 21.7.2016, 19:07, 21.07. 16:12

Würzburg – Do ulic německého města Würzburg, u kterého před několika dny na cestující ve vlaku zaútočil mladý migrant se sekyrou, vyšly desítky uprchlíků. Migranti chtěli tak dát najevo, co si o incidentu, při kterém byli zraněni čtyři lidé, myslí.

Obavy o bezpečnost mají v Německu jak místní, tak i uprchlíci. Berlín je na rozcestí

21.07. 14:11

Berlín – Útok afghánského mladého uprchlíka v německém vlaku opět rozpoutal obavy z možného násilí, které mohou v Evropě páchat přicházející migranti a uprchlíci. Ty se přitom podle amerického deníku New York Times týkají jak místních obyvatel, tak uprchlíků samotných.

V uprchlickém táboře se porvaly stovky migrantů. Jeden to odnesl tvrdě

21.07. 12:57

Budapešť - V centru pro migranty ve městě Kiskunhalas na jihu Maďarska se v neděli večer strhla rvačka, do které se zapojilo na 200 uprchlíků. Jeden z nich to odnesl ze všech nejvíce.

Rakousku už došla trpělivost: Ještě projde pár uprchlíků a...

21.07. 09:40

Vídeň - Rakousko se rozhodlo učinit přítrž migrantům mířícím do země. Jakmile jejich počet jen o něco málo stoupne, země vztyčí podél hranic plot. Uprchlíci se poté už do země nedostanou.

Okamurovi na nože? Tomio je populista a zachází moc daleko. Mám o něj obavy, říká starší bratr

21.07. 09:23

Praha – Starší bratr Tomia Okamury, předsedy hnutí SPD a bojovníka proti migraci a islámu, Hayato se také angažuje v politice. Je členem KDU-ČSL. S bratrem prý ve spoustě věcí nesouhlasí, zároveň se ale nehádají – protože se moc nevídají. Prozradil to v rozhovoru pro MF Dnes.

Bruselem se šíří strach: Jsou víza a dohoda s Tureckem v ohrožení?

21.07. 09:08

Ankara/Brusel – Poté, co Turecko prodělalo neúspěšný pokus o vojenský převrat, EU rychle přispěchala s ujištěním, že události nijak neohrozí dohodu o uprchlících, kterou EU s Tureckem uzavřela. Podle bruselského serveru Politco se ale navzdory těmto ujištěním Bruselem šíří strach.

Z Maďarska přichází znepokojivé zprávy: Tlak migrantů roste, uchylují se k násilí

Aktualizovali jsme 20.7.2016, 22:17, 20.07. 13:07

Budapešť - György Bakondi, bezpečnostní poradce premiéra Viktora Orbána, varuje před rostoucím tlakem migrantů na maďarské hranice. Uprchlíci podle něj neváhají sáhnout k násilí, aby se do západní Evropy dostali.

Řidič autobusu seřval uprchlíka: Nenávidím tě ty svině +VIDEO

Aktualizovali jsme 20.7.2016, 22:17, 20.07. 12:57

Stockholm – Brutálním útokem se zabývá švédská policie. Řidič autobusu měl napadnout syrského uprchlíka, který chtěl nastoupit do jeho vozidla. Útočit na cizince přestal až poté, co zasáhli další cestující. Autobusová společnost už se za svého zaměstnance omluvila.

Dohra sexuálních útoků v Německu: Padl další trest

20.07. 21:42

Düsseldorf (Německo) - K jednomu roku a deseti měsícům vězení odsoudil německý soud třicetiletého Bangladéšana kvůli sexuálním útokům, k nimž došlo o silvestrovské noci v Düsseldorfu.

Pravý důvod toho, že migranti míří do Evropy? Pašeráci v tom mají prsty

20.07. 16:26

Vídeň/Berlín - Maďarsko, Slovensko, Rakousko, Německo, Řecko a další evropské státy se potýkají s migranty. To je obecně známý fakt a zprávy o uprchlících čekajících na hranicích se objevují prakticky denně. Migrace má ale i stinnou stránku, tiché převaděče a pašeráky, kteří přes výše zmíněné a…

Uprchlíci za terorismus nemohou. Nepáchají víc útoků než ostatní lidé, zní z Německa

20.07. 11:40

Berlín – Německem včera otřásl útok mladého migranta, který ve vlaku napadl několik lidí. Pět z nich zranil, čtyři jsou ve vážném stavu. Ačkoliv se ihned začalo opětovně debatovat o nebezpečí, které sebou uprchlíci přináší, podle šéfa úřadu německé kancléřky Angely Merkelové Petera Altmaiera jsou…

Muž, který ve vlaku útočil sekyrou, nebyl Afghánec? Videonahrávka vyvolává pochyby

20.07. 11:13

Mnichov - Útočník, který v pondělí večer ve vlaku v Bavorsku zaútočil sekyrou na cestující a pět jich zranil, podle původních informací pochází z Afghánistánu. Německé úřady o tom ale pochybují.

Komise EU navrhla nové přerozdělování uprchlíků. Sobotka není proti, Zeman naopak poslal ostrý vzkaz

20.07. 11:07

Praha – Evropská komise před několika dny navrhla celoevropský rámec programů přesídlování uprchlíků ze třetích zemí do EU. Jde o další plán, který má snížit atraktivitu nelegálních migračních cest. Premiér Bohuslav SobotKA (ČSSD) není proti, prezident Miloš Zeman však poslal ostrý vzkaz.

Začíná nám další migrační krize a opět to nikoho nezajímá. Pak už bude pozdě, zuří poslanec

Aktualizovali jsme 19.7.2016, 23:03, 19.07. 10:15

Londýn – Ačkoliv ji bouřlivé události posledních dní odsunuly trochu do pozadí, migrační krize v Evropě stále pokračuje. Britský poslanec Simon Danczuk ale varuje, že se Evropa a Velká Británie příliš soustředí na krizi v Sýrii a ignorují problémy jinde.

Uprchlíci se zmocnili uvítacího centra v Itálii. Vytvořili si seznam požadavků

Aktualizovali jsme 19.7.2016, 21:51, 19.07. 15:57

Řím – Jen v červnu dorazilo do Itálie přes Středozemní moře asi 22.500 migrantů, což znamená nárůst o 24 procent, oproti předchozímu měsíci. Země se sice snaží vymýšlet nové plány, jak migranty distribuovat po zemi, v uprchlických centrech však i tak roste napětí. V ubytovně v jižní Itálii v…

Útočník se sekerou hlásil k IS. Video je pravděpodobně pravé

19.07. 21:13

Berlín - Šéf úřadu německé kancléřky Angely Merkelové Peter Altmaier pro německá média uvedl, že video, na kterém se afghánský útočník z bavorského vlaku přihlásil k teroristické skupině Islámský stát (IS), je zřejmě pravé.

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie