Články k tématu: uprchlíci

Naštvaný uprchlík: Dánsko mu chce zakázat dávky pro jeho 20člennou rodinu

28.05. 19:50

Kodaň – Už v pátek jsme psali o syrském migrantovi, který chce v Dánsku žít se svými třemi manželkami a 20 dětmi, z nichž některé jsou ještě v Sýrii. Muž už však požádal o sjednocení rodiny. Tvrdí přitom, že je nemocný a že nemůže pracovat. A dánští politici se hlasitě bouří.

Italské námořnictvo zachránilo z moře 500 uprchlíků

28.05. 17:33

Řím - Italské námořnictvo dnes ve Středozemním moři vyzvedlo z mořských vln více než 500 uprchlíků.

Uprchlík je přílíš nemocný na práci, i přesto chce u sebe rodinu. Od státu dostane statisíce

Aktualizovali jsme 27.5.2016, 21:37, 27.05. 12:30

Kodaň – Britský server Express přinesl příběh syrského migranta, který do Evropy přijel už před dvěma roky spolu s manželkou a osmi dětmi. Tvrdí, že je příliš nemocný a že nemůže pracovat. Přesto chce, aby za ním do Dánska přijel i zbytek jeho velmi početné rodiny.

reklama

Gang převaděčů zajišťoval přechod migrantů. Zatčení proběhlo v Česku i Řecku

27.05. 15:43

Atény - V Řecku, ale také na území ČR a Francie proběhl zátah proti převaděčům, kteří se specializovali na migranty a poskytovali jim falešné doklady.

Mezi uprchlíky se strhla obří rvačka. Střílelo se, na místě byli zranění

Aktualizovali jsme 27.5.2016, 15:04, 27.05. 09:11

Calais – V uprchlickém táboře v Calais se popraly dvě velké skupiny uprchlíků. Při šarvátce bylo podle serveru The Local zraněno asi 20 lidí, jsou mezi nimi i dobrovolníci, kteří v táboře pomáhají.

Kam šli uprchlíci z Idomeni? Do strašných a nelidských podmínek, stěžuje si UNHCR

27.05. 14:27

Atény - Podle Úřadu vysokého komisaře OSN pro uprchlíky (UNHCR) stěhování migrantů z tábořišt do provizorních zařízení v Řecku problém nevyřešilo, ba naopak.

Politici museli zešílet. A Merkelová se strašně mýlí, zlobí se zpěvák Janek Ledecký

Aktualizovali jsme 27.5.2016, 08:37, 26.05. 09:25

Praha – Zpěvák Janek Ledecký v rozhovoru pro čtvrteční přílohu Mladé Fronty Dnes přiznává, že je spíše fatalista a tak se kvůli migrantům a teroristům příliš cestovat nebojí. Když však jeho dcera Ester v březnu - jen několik dní po bombovém útoku v Istanbulu - odjela do Turecka, nervózní byl.…

Nebuďme idioti, islám nemá na Slovensku prostor, naštval se premiér Fico

Aktualizovali jsme 26.5.2016, 20:20, 26.05. 09:56

Bratislava - Slovenský premiér Robert Fico se domnívá, že lidé kteří hovorní o multikultuře v souvislosti s migračními kvótami jdou proti podstatě samotného Slovenska. I nadále také odmítá, aby v zemi vznikaly muslimské komunity.

Dánsko čelí žalobě od syrských uprchlíků. Co se jim nelíbí?

Aktualizovali jsme 26.5.2016, 19:14, 26.05. 14:58

Kodaň – Skupina pěti syrských uprchlíků žaluje Dánsko a tamní ministryni pro přistěhovalectví Inger Støjbergovou. Nelíbí se jim tříletá čekací doba, během které není možné požádat o sloučení rodin.

Česko pošle 20 milionu korun na rozvoj uprchlického táboru

26.05. 18:43

Praha – Vláda by měla v nejbližší době projednat materiál, podle kterého chce ministerstvo vnitra poskytnout 20 milionů korun na rozvoj uprchlického tábora v iráckém Kurdistánu. Česko zatím letos v rámci programu na pomoc uprchlíkům a státům trpícím silnými migračními tlaky do zahraničí poslalo 45…

Mladý uprchlík znásilnil malého chlapce

26.05. 18:39

Oldenburg – Z Německa přišla další zpráva o znásilnění v uprchlickém centru. Pachatelem je tentokrát údajně sedmnáctiletý migrant, který brutálně zneužil o osm let mladšího chlapce.

VIDEO: Záchranáři zveřejnili šokující záběry z převrácení lodi se stovkami uprchlíků

26.05. 16:39

Řím - Italské námořnictvo zveřejnilo šokující video, které zobrazuje strašlivé námořní neštěstí a to, co všechno si musí uprchlíci při cestě přes moře vytrpět. Přeplněná loď se stovkami uprchlíků se ve středu převrátila přímo před zraky italského námořnictva. Při námořní nehodě zemřelo pět z nich,…

Celkem 17 osob bylo zatčeno poté, co do Evropy propašovali stovky migrantů

26.05. 16:08

Palermo - Na Sicílii bylo zadrženo 17 osob, policie je podezřívá z pašování uprchlíků do Evropy. Mezi zatčenýmu jsou občané Senegalu, Gambie a Pobřeží slonoviny. Za převoz jednoho člověka požadovali v přepočtu 27 tisíc korun.

U Libye se potopila další loď s migranty. Desítky jich utonuly

26.05. 15:21

Řím - U Libye se dnes potopila loď s uprchlíky. Italská pobřežní stráž zachránila 24 lidí, dalších 80 osob patrně utonulo.

Evakuace v Idomeni pomalu končí. Řecko plánuje likvidaci dalších táborů

26.05. 14:01

Atény - Evakuace uprchlického tábora u Idomeni, kde svého času bylo až 15 tisíc migrantů, spěje ke konci. Řecko už plánuje, že podobně zakročí také v areálu bývalého mezinárodního letiště Eliniko v Aténách.

USA nechtějí migranty? Situace je zcela jiná

26.05. 11:38

Washington – Spojené státy americké bývají v souvislosti s migrační krizí kritizovány za svůj neochotný postoj vůči přijímání migrantů. Jak ale upozornil server The Daily Caller, statistiky z roku 2014 mluví o něčem jiném.

VIDEO: Malý syrský uprchlík zachytil na svých kresbách krutou cestu do Evropy

26.05. 11:17

Calais/Londýn – Mezi uprchlíky žijícími v Evropě jsou tisíce dětí pocházejících ze Sýrie nebo z jiných zemí na Blízkém východě. Mnohé z nich cestují samy stovky kilometrů lodí, vlakem nebo pěšky v naději, že najdou nový domov. Svou cestu pomocí obrázků zachytil i jeden z mnoha dětských uprchlíků…

Německé kostely poskytují uprchlíkům náboženský azyl, úřady zuří

26.05. 10:39

Mnichov – Katolická církev v jižním Bavorsku poskytuje náboženský azyl pro ty uprchlíky, kteří utekli před Islámským státem a které chce Německo nyní deportovat zpět do svých domovských zemí nebo do jiných zemí Evropské unie. Zprávu přinesla agentura AFP.

Hrozí Evropě uprchlíci, nebo Erdogan jen blafuje? Turecký novinář zkoumá možné dopady

26.05. 09:38

Ankara/Brusel – Osud dohody o uprchlících, kterou Evropská unie uzavřela s Tureckem, zůstává velkou neznámou. Semih Idiz, turecký novinář, který již více než 30 let píše o diplomacii a zahraniční politice pro různá světová média, nyní zkoumá, jaký by mohl být další osud této dohody.

Před zraky italských námořníků se převrátila loď s uprchlíky. Pět mrtvých

26.05. 08:12

Řím - Přeplněná loď se stovkami uprchlíků se ve středu převrátila přímo před zraky italského námořnictva. Při strašlivé námořní nehodě zemřelo pět z nich, ostatním poskytla pomoc italská loď. Námořníci zachránili přes 560 migrantů.

Syrský uprchlík si již dokázal vytvořit v Německu jméno. Tohle začal dělat

Aktualizovali jsme 25.5.2016, 21:35, 25.05. 12:46

Berlín – Příběhy o syrských uprchlících v Evropě jsou většinou plné beznaděje a zoufalství. To ale není případ Hadiho Nsreenyho z Aleppa, který spolu s tisíci dalšími přišel minulé léto do Berlína. Více informací přinesl německý server Deutsche Welle.

Evropa za svou neschopnost dostává jen nemocné a nevzdělané uprchlíky, zuří politik

Aktualizovali jsme 25.5.2016, 15:13, 25.05. 11:02

Bratislava - Slovenský ekonom, podnikatel, politik a zakladatel pravicově-liberální politické strany Sloboda a Solidarita (SaS) a europoslanec Richard Sulík sepsal komentář pro slovenský Dennik N, ve kterém se zabývá dohodou mezi Evropskou unií a Tureckem.

Integrační návrh byl v Německu přijat. Co se změní?

25.05. 12:41

Berlín - Německá vláda přijala návrh integračního zákona, který má usnadnit přístup uprchlíků na pracovní trh. Norma také zavádí sankce pro ty, kteří se nebudou snažit začlenit do společnosti.

Idomeni se stále evakuuje, na místě zasahuje 700 policistů

25.05. 10:53

Atény - V úterý bylo z uprchlického tábora u Idomeni odvezeno přes 2030 lidí a evakuace pokračuje i dnes. Na místě je připraveno k zásahu 700 policistů, stěhování migrantů se zatím obešlo bez větších potíží.

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie

K poskytování služeb, cílení reklam a analýze návštěvnosti využíváme soubory cookie. Používáním webu s tímto vyjadřujete souhlas. Další informace