Články k tématu: uprchlíci

Libyjská stráž zastavila stovky migrantů na cest do Itálie

10.03. 18:31

Tripolis - Libyjská pobřežní stráž a loď organizace Lékaři bez hranic dnes vyzvedly stovky migrantů, které se pašeráci lidí snažili dostat v člunech do Itálie.

Čínští uprchlíci žalují ministerstvo kvůli neudělení azylu

10.03. 09:41

Praha - Čínští křesťané podali první žaloby na ministerstvo vnitra kvůli tomu, že jim nebyl udělen azyl. Žaloby budou řešit krajské soudy po celé republice podle regionu, kde nyní neúspěšní žadatelé bydlí.

Africké státy jsou "p*dele světa"? Trumpovo vyjádření o Africe je minulostí, zdůraznil Tillerson

08.03. 16:29

Addis Abeba - Ministr zahraničí USA Rex Tillerson Tillerson je od středy v rámci sedmidenní cesty po Africe v Etiopii. On i předseda Africké unie (AU) Moussa Faki dnes dali najevo, že nedávné ponižující vyjádření prezidenta Donalda Trumpa o afrických zemích je uzavřenou záležitostí, k níž se není…

reklama

Uprchlík znásilnil těhotnou ženu v její posteli. Podle obhájce není zlý

Aktualizovali jsme 7.3.2018, 22:23, 06.03. 11:39

Londýn - Britský soud projednával obzvláště brutální případ znásilnění těhotné ženy a útok na další ženu. Případ je o to horší, že oběti byly napadeny ve vlastních domech, kam pachatel původem z Afghánistánu vlezl otevřeným oknem.

Mají potravinové banky zásobovat i uprchlíky? Merkelová se zapojila do vyhrocené diskuze

07.03. 14:43

Berlín - V Německu se už dva týdny bouřlivě diskutuje o rozhodnutí potravinové banky v Essenu na západě země nepřijímat za nové klienty cizince. O nešťastném rozhodnutí hovořil i šéf celé organizace Tafel Jochen Brühl. Neznámí lidé na vůz essenské potravinové banky dokonce nastříkali nápis "nacisté…

Uprchlíci si našli novou cestu do Evropy, Španělsko hlásí rekordní počet žádostí o azyl

07.03. 12:23

Madrid - Loni podalo ve Španělsku žádost o azyl 31.667 migrantů, přitom o tři roky dříve jich bylo jen 5952. Deník ABC upozornil, že za posledních deset let se počet žádostí zvýšil zhruba desetkrát.

Vídeň je kvůli imigrantům špinavější, chudší a nebezpečnější? Maďarský vládní politik využil kontroverzní video

07.03. 08:15

Budapešť/Vídeň - Šéf úřadu maďarského premiéra János Lázár zneužil Vídeň jako odstrašující příklad, jak by údajně mohla za několik let vypadat Budapešť, pokud lidé dovolí opozici vpustit do Maďarska migranty. Přisadil si i Viktor Orbán, který opět varoval voliče před možnou proměnou Maďarska v…

Politici AfD vyrazili do Sýrie. chtějí posoudit situaci v zemi a začít vracet uprchlíky

06.03. 22:04

Berlín/Damašek - Členové protiimigrační strany Alternativa pro Německo (AfD) se vydali do Sýrie, aby na místě posoudili bezpečnostní situaci v zemi. Na facebooku to dnes oznámil jeden z členů delegace.

Záchranáři ve Středomoří objevili člun s uprchlíky. Dvě děti byly mrtvé , dalších 21 uprchlíků zřejmě utonulo

06.03. 17:06

Řím - 23 migrantů patrně zahynulo při snaze dostat se přes Středozemní moře do Evropy. Informovala o tom dnes Mezinárodní organizace pro migraci (IOM). Záchranáři v sobotu objevili běžence ve dvou plavidlech. Na dřevěném člunu se podle IOM nacházely dvě mrtvé děti. Dalších 21 pasažérů ze stejného…

Nastěhovat do městečka s 300 obyvateli 115 migrantů? Lidé se bouří proti plánu vlády

06.03. 10:33

Dublin - Obyvatelé irského městečka Lisdoonvarna se vzbouřili proti plánům vlády, která chce do obce přesídlit 115 žadatelů o azyl. Poukazují na to, že pro městečko s 300 obyvateli by to byla nesmírná zátěž.

Uprchlík zmlátil zaměstnance azylového centra, chyběla mu wifi

Aktualizovali jsme 5.3.2018, 22:41, 05.03. 17:54

Řím - Senegalský migrant napadl pracovníka azylového centra v jihoitalské obci Cassino poté, co si běženec opakovaně stěžoval, že v jeho domě chybí bezdrátový internet. Informují o tom italská média.

Česko jako odkladiště migrantů? EU má nový plán

Aktualizovali jsme 5.3.2018, 22:41, 05.03. 09:12

Berlín/Praha - Poté, co belgický premiér Charles Michel kritizoval země Visegrádské čtyřky ohledně odmítání kvót, se do situace vložila i německá kancléřka Angela Merkelová. Podle ní by se země, které nejsou solidární vůči přijímání uprchlíků, nemusely čerpat některé evropské dotace.

Problémy s migranty? Němcům se nedaří vzdělávat uprchlíky. Hrozí vznik ghett

05.03. 11:24

Berlín – Jednou z hlavních priorit německým úřadů je zajistit úspěšnou integraci příchozích uprchlíků do německé společnosti. Klíčovou roli v této úloze hraje vzdělání. Od roku 2015 vzaly německé školy 130 000 dětí uprchlíků, které připravují na bezproblémový vstup do německé společnosti. Podle…

Policisté v dodávce u Brna objevili dvě rodiny uprchlíků z Iráku

04.03. 18:26

Brno - Policie odhalila v dodávce na benzince u dálnici D1 v Brně 11 Iráčanů bez cestovních dokladů a potřebných víz. Vezl je další Iráčan s povoleným pobytem v Německu, kam auto mířilo.

Bývalá předsedkyně Svazu vyhnanců povede nadaci blízkou AfD. Nemá v lásce uprchlíky ani Čechy

04.03. 16:52

Berlín - Německou politickou nadaci, která má blízko k Alternativě pro Německo (AfD), povede bývalá poslankyně CDU Erika Steinbachová. Ta je v Česku a Polsku známa jako dlouholetá bývalá předsedkyně Svazu vyhnanců (BdV) a podporovatelka zájmů Němců vysídlených po druhé světové válce.

Migranti se snažili dostat do enklávy Ceuta, dvě ženy při bouři utonuly

03.03. 16:41

Madrid - Dvě migranty dnes utonuly, když se snažily dostat ilegálně z Maroka do malé španělské enklávy Ceuta na severu Afriky. Dalším dvěma uprchlíkům, muži a ženě, se po opuštění člunu podařilo do Ceuty bezpečně doplavat.

Itálii ovládly gangy migrantů, terorizují obyvatele tamních měst

Aktualizovali jsme 2.3.2018, 22:06, 01.03. 20:57

Řím - Casel Volturno, malé město duchů v Itálii, padlo do rukou nigerijských gangů. Právě tak referuje o situaci v jedné z italských vesnic ležící severně od Neapole francouzský server L'Obs. Poukazuje na to, že bývalému přímořském letovisku vládnou nigerijské gangy, které tu provozují nejen obchod…

Zatím nebude žádné slučování rodin běženců, kteří nemají status uprchlíka, rozhodlo Německo

02.03. 14:59

Berlín - Slučování rodin běženců, kteří nedostali status uprchlíka, ale jen doplňkovou ochranu, nebude v Německu až do konce července možné. Loni do konce listopadu tímto způsobem do spolkové republiky přišlo zhruba 85.000 rodinných příslušníků uprchlíků.

Česko nebude přijímat uprchlíky podle kvót, slibuje Babiš

01.03. 18:18

Praha - Premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) dnes během interpelací ve Sněmovně prohlásil, že jeho vláda určitě nebude přijímat žádné uprchlíky na základě kvót EU. Žalobu, kterou Evropská komise v této věci na Českou republiku podala, označil za absurdní.

Dánsko jde do boje proti imigrantům: Zdvojnásobí tresty za trestné činy v ghettech

28.02. 16:31

Kodaň - Dánská vláda premiéra Larse Lökkeho Rasmussena chce zdvojnásobit tresty za přečiny v oblastech s vysokou nezaměstnaností a kriminalitou obývaných převážně přistěhovalci a jejich potomky. Plán hned zkritizovali ochránci lidských práv.

Útoků na uprchlíky v Německu ubývá, loni jich bylo přes 2200

28.02. 09:48

Berlín - V Německu loni došlo k 2219 útokům na žadatele o azyl a jejich ubytovny. Ve srovnání s rokem 2016 těchto případů ubylo o více než třetinu. Předloni jich bylo kolem 3500.

MIgrant pobouřil Němce: Děkuji Merkelové, že mi dovolila přivést si druhou manželku. Dali nám dávky i dům

28.02. 06:33

Berlín – O velký rozruch se postaral dvaatřicetiletý muž ze Sýrie, o kterého se v uplynulých dnech zajímala snad všechna německá média. Migrant se tento týden dostal na přední stránky novin díky svému poděkování německé kancléřce Angele Merkelové za to, že mu umožnila, aby se znovu setkal se svou…

114 afrických uprchlíků přiletělo do Itálie zažádat o azyl

27.02. 16:51

Řím - Na letišti Fiumicino v Římě dnes přistálo letadlo se 114 běženci z Afriky. Jde již o druhou skupinu žadatelů o azyl, kteří se do Itálie dostali na základě dohody mezi církví a italskou vládou z loňského listopadu.

Policie v Řecku zadržela dvě dodávky plné migrantů, řídily je Syřané

27.02. 08:00

Soluň (Řecko) - Policie zadržela o víkendu v Řecku dva syrské řidiče, kteří ve dvou dodávkách převáželi dvě desítky migrantů. Měli namířeno směrem k severním hranicím země.

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací