Články k tématu: uprchlíci

Itálie umožnila migrantům zachráněným z moře vystoupit na Sicílii, poputují do zemí EU

16.07. 08:01

Řím - Itálie umožní 450 migrantům, zachráněných v sobotu ve Středozemním moři z rybářské lodi, vylodit se na Sicílii. Itálie rozhodnutí přijala poté, co se Francie, Německo, Malta, Portugalsko a Španělsko rozhodly, že každá země přijme 50 migrantů. Informoval o tom zpravodajský server BBC.

Španělsko o víkendu zachránilo z moře dalších 500 migrantů

15.07. 22:38

Madrid - Španělští záchranáři oznámili, že o víkendu zachránili ve Středozemním moři nejméně 479 migrantů, včetně více než 100 dětí.

Německo přijme 50 uprchlíků z rybářské lodi

15.07. 16:28

Berlín/Řím - Německo se bude podílet na převzetí části migrantů zachráněných v sobotu z rybářské lodi, která se stala předmětem migračního sváru mezi Itálií a Maltou.

reklama

Itálie chce, aby EU přijala uprchlíky. Co na to Česko?

15.07. 13:01

Praha - Česká republika nebude přijímat žádné migranty, uvedl dnes premiér Andrej Babiš (ANO) na dotaz ČTK týkající se aktuální italské žádosti o pomoc s uprchlíky.

Elity chtějí změnit Evropu pomocí masové migrace, varuje profesor

15.07. 07:00

Řím - Italský profesor Giampaolo Rossi přednášející na Link Campus University v Římě tvrdí, že elity v celé Evropě se pokoušejí změnit povahu kontinentu tím, že usnadňují masovou migraci milionů z Afriky do Evropy. Varuje, že spolu s migranty přijdou i velké problémy.

Lodě Itálie a Frontexu vzaly na palubu stovky migrantů, chtějí je vyhostit

14.07. 14:35

Řím - Plavidlo italské finanční policie (GdF) a loď Frontexu vzaly na palubu 450 migrantů z lodi, která se stala předmětem migračního sváru mezi Itálií a Maltou.

Úřady už to nezvládají? Na předměstí Paříže může žít až 400 tisíc nelegálních migrantů

14.07. 13:03

Paříž – Ve francouzském departementu Seine-Saint-Denis by mohlo žít až 400 000 nelegálních přistěhovalců. Tvrdí to zpráva francouzského parlamentu, ze které citují francouzská média.

Migranti se ani v Evropě nechtějí vzdát svých zvyků? Británie hlásí tisíce zmrzačených dívek a žen

14.07. 08:00

Londýn – Ve Velké Británii bylo jen za poslední rok zaznamenáno asi 4500 nových případů mrzačení ženských pohlavních orgánů – ženské obřízky. Podle oficiálních úřadů je to tedy jedna obřízka asi za dvě hodiny.

Dánsko je v šoku: 10 z 12 odsouzených za znásilnění jsou uprchlíci

14.07. 07:00

Kodaň - Unikátní výzkum všech odsouzenců za znásilnění v Dánsku, který se týkal případů za uplynulý rok a půl, ukázal, že celkem 10 z 12 znásilnění spáchali cizinci, přistěhovalci nebo potomci přistěhovalců. Zprávu přinesl dánský bulvární list BT.

Migranti se vzbouřili na lodi, která je zachránila. Salvini jim zakázal vylodit se na Sicílii

Aktualizovali jsme 13.7.2018, 22:01, 12.07. 22:06

Innsbruck (Rakousko) - Italský ministr vnitra Matteo Salvini dál bojuje proti migrantům. Dnes zakázal 67 migrantům vylodit se na pevninu z paluby lodi italské pobřežní stráže Diciotti, která přistála na Sicílii.

Statisíce uprchlíků čekají na hranicích Evropy. A mají nové způsoby, jak se dostat dovnitř

Aktualizovali jsme 13.7.2018, 22:00, 13.07. 19:07

Libye - Nelegální pokusy o překročení hranic pokračují, tento týden v moři zemřelo zhruba 300 migrantů. Lidé údajně nacházejí nové způsoby, jak se dostat do evropských států. Migranti se skrývají ve speciálních prostorech velikostí rakví, přičemž za přepravu těchto předmětů platí až 2 000 za jednu…

K Maltě míří další loď s migranty. Jsou vaši, vzkazuje Itálie

13.07. 21:17

Řím - Ve Středozemním moři pluje k evropským břehům loď s dalšími 450 migranty, která se podle všeho stala novým předmětem sváru kvůli migraci mezi Itálií a Maltou.

EU zavinila zneužívání a mučení? Svědci popisují hrůzy z táborů pro migranty

13.07. 08:46

Tripolis/Brusel - Operace Evropské unie Sophia, která má bojovat proti pašerákům ve Středomoří, bude pokračovat až do konce letošního roku. Mezinárodní humanitární organizace Lékaři bez hranice (MSF) však varuje, že kvůli ní je cesta přes Středozemní moře smrtelně nebezpečná.

Malí migranti v Řecku nemají vhodné podmínky? Někteří nemají ani střechu nad hlavou

12.07. 22:05

Atény-  Řecká nevládní humanitární organizace Metadrasi dnes kritizovala podmínky, ve kterých musí žít dětští uprchlíci. Kolem 2500 dětských migrantů bez doprovodu, tedy zhruba dvě třetiny jejich evidovaného celkového počtu, nemá podle organizace v Řecku zajištěné důstojné ubytování. 

Španělsko splní migrační kvótu stanovenou EU, přijme víc než 19 tisíc uprchlíků

12.07. 20:28

Madrid - Španělsko splní kvótu pro příjem migrantů z Řecka a Itálie, kterou v roce 2015 slíbilo Španělsko v rámci Evropské unie. Informoval o tom dnes ministr zahraničí Josep Borrell.

koalice aktivních: Kickl, Seehofer a Salvini potvrdili svůj společný tvrdý postoj vůči migraci

12.07. 15:17

Innsbruck - V Innsbrucku dnes začalo jednání ministrů vnitra Rakouska, Německa a Itálie. Herbert Kickl, Horst Seehofer a Matteo Salvini se shodli na nutnosti posílit ochranu vnějších hranic EU a potírat pašeráctví lidí. Chtějí vytvořit takzvanou "koalici aktivních".

Migranti se činí? Z Německa posílají domů miliardy eur

12.07. 14:22

Migranti žijící v Německu v roce 2016 poslali svých domovských zemí miliardy eur. To je více, než Německo vyčlenilo na zahraniční rozvojovou pomoc, píší německá média.

Česko zaplavené uprchlíky? Politici bijí na poplach, spojí se s Německem

Aktualizovali jsme 11.7.2018, 22:08, 10.07. 20:43

Praha - Německý ministr vnitra Horst Seehofer dnes představil plán pro zvládnutí migrace. Trvá na tom, aby na německo-rakouské hranici vznikla tranzitní centra pro migranty. Záležitost se může dotknout i Česka. Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) se proto chystá ze Seehoferem spojit.

Itálie a Rakousko spolu uzavřou dohodu o vracení uprchlíků

11.07. 22:02

Innsbruck - Německo a Itálie uzavřou do konce července, anebo počátkem srpna smlouvu o vracení žadatelů o azyl, informoval dnes německý ministr vnitra Horst Seehofer

Itálii bouchla do stolu. Chce zavřít bouřící se uprchlíky

11.07. 20:33

Řím - Italský ministr vnitra Matteo Salvini dnes ostře reagoval na nejnovější případ vzpoury migrantů na palubě italské lodi, která je vyzvedla v moři poblíž libyjských břehů.

Německo deportovalo Afghánce, jeden z nich spáchal sebevraždu

11.07. 16:49

Berlín - Německo minulý týden deportovalo do vlasti další skupinu Afghánců, jeden z nich spáchal sebevraždu. Spolkový ministr vnitra Horst Seehofer (CSU) si přitom ještě v úterý pochvaloval, že 69 Afghánců bylo vyhoštěno v den jeho 69 narozenin.

Stinná stránka migrace? Ženy procházejí terorem, který si nikdo neumí představit

11.07. 14:56

Berlín – Cesta do Evropy je pro migranty peklem na zemi. Pro ženy to ale platí dvojnásob. Deník New York Times zmapoval příběhy několika Syřanek, které se dostaly až do Německa. Ty jsou často nuceny za cestu pašerákům zaplatit vlastním tělem.

Newyorský starosta de Blasio prý porušil imigrační zákony

11.07. 11:37

Washington - Newyorský starosta Bill de Blasio porušil během návštěvy hranice u texaského města El Paso imigrační zákony, a to jak mexické, tak i americké.

Xenofobové, rasisté a hordy migrantů? Z Británie přichází tvrdá slova

Aktualizovali jsme 10.7.2018, 22:32, 09.07. 07:58

Politici, kteří těží ze strachu, chtějí, abychom zapomněli, že migrace je příběhem o lidskosti a naději, deklaruje editorial serveru The Guardian. Prestižní britský server v něm konstatuje, že tento příběh je naopak třeba opakovat.

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie

K poskytování služeb, cílení reklam a analýze návštěvnosti využíváme soubory cookie. Používáním webu s tímto vyjadřujete souhlas. Další informace