Články k tématu: uprchlíci

Pokrytectví v muslimské zemi? Staráme se o cizí uprchlíky a o vlastní se, zlobí se senátor

10.12. 14:23

Pákistánec Ali Haris snil o získání vysokoškolského titulu a dobře placené práce. Chystal se na Balúčistánskou univerzitu. Nakonec od svého plánu upustil. Musel by cestovat přes místa, která pro něj nebyla bezpečná a která by jej ohrozila na životě. Není jediný. The Voice of America referuje o…

Počet obětí bude narůstat? Uprchlíky čeká dlouhá a krutá zima

09.12. 11:08

Athény – Nadcházející měsíce budou kritické, bije řecká vláda na poplach. Bez mezinárodní pomoci totiž hrozí, že v uprchlických táborech zemřou další běženci na nepříznivé teplotní podmínky. Letošní zima by měla být obzvlášť mrazivá.

OSN chce Facebook a další sociální média, aby narušily aktivity obchodníků s lidmi

09.12. 09:46

Ženeva - Provozovatele sociálních médií by měli pomoci nabourat aktivity obchodníků s lidmi, Požádala je o to migrační agentura OSN. Pašeráci údajně využívají sociální síť facebook nebo aplikaci WhatsApp, aby nalákali západoafrické migranty do Libye a posléze vydírali jejich rodiny, napsala…

reklama

Záhadná nemoc duchů? Severokorejci na ni umírají ve velkém

08.12. 16:26

Pchjongjang/Soul - Lidé, kteří utíkají ze Severní Koreje za svobodou, promluvili o hrůzách, které se na sever od 38. rovnoběžky na Korejském poloostrově dějí. Podle nich tam umírá řada lidí na tzv. "nemoc duchů". O co přesně se jedná? O tom informoval australský server News.

Projekt zemí Visegrádské čtyřky má posílit ostrahu libyjských hranic

08.12. 15:48

Praha - Česko spolu s ostatními zeměmi V4 spustí společný projekt na posílení ostrahy hranic Libye a zlepšení situace uprchlíků přímo v této zemi. Česko se staví dlouhodobě proti tomu, aby problém s migrací řešily unijní země povinným přerozdělováním uprchlíků podle kvót.

Exodus Rohingů pokračuje: Dalších 20 tisíc jich uteklo z Barmy

08.12. 13:53

Dháka/Ženeva - Úřad vysokého komisaře OSN pro uprchlíky (UNHCR) a Mezinárodní organizace pro migraci (IOM) dnes oznámily, že v průběhu listopadu uprchlo z Barmy do Bangladéše dalších 20 tisíc Rohingů.

Nelidské chování? Uprchlice potratila kvůli švýcarskému pohraničníkovi. Soud ho potřestal

07.12. 20:33

Bern – Se sedmiměsíční podmínkou a pokutou odešel od soudu švýcarský pohraničník, který nerozpoznal vážný zdravotní stav syrské uprchlice v pokročilém stadiu těhotenství a poslal ji zpátky do Itálie. 

EU musí ve vážné migrační krizi uprchlíky přerozdělit, zní z Bruselu

07.12. 19:14

Brusel/Praha - Evropská komise nadále trvá na tom, aby pro případ vážné migrační krize v některé členské zemi existovala v Evropské unii trvalá možnost přesunout žadatele o azyl do jiných států bloku. Česko, Polsko a Maďarsko dnes unijní exekutiva poslala před evropský soud, protože tyto země…

Hromadně nás znásilnili, před mýma očima mi zabili dítě. Kéž bych byla mrtvá, říká uprchlice

06.12. 16:32

Bangládeš/Barma - Rashida Begum, jedna z přeživších mezi Rohingy, ukazuje novinářům svůj krk. Má tam rudé jizvy po bičování. Pro ženu jsou připomínkou pekla, kterým si prošla. Přesto je teď ukazuje hrdě vše, aby jim dala najevo, že tvrdě bojovala. A bitvu svádí i nadále, hrůzostrašné vzpomínky ji…

Němečtí piloti protestují proti deportacím, nechtějí s uprchlíky létat do vlasti

Aktualizovali jsme 5.12.2017, 22:03, 05.12. 16:10

Berlín - S neočekávaným problémem se setkala německá vláda, která se navzdory pomalému tempu snaží deportovat neúspěšné žadatele o azyl. Jenže proti tomuto úmyslu se rozhodli postavit němečtí piloti aerolinek, kteří odmítají vzlétnou s deportovanými uprchlíky na palubě.

Zahltí Česko uprchlíci? Topolánek varuje před dokumentem, který podepsali Babiš a Sobotka

05.12. 08:17

Praha - Evropský parlament na konci listopadu posvětil mandát k vyjednávání nové podoby dublinského systému. Ta by mohla přinést například upravené permanentní kvóty na přerozdělování uprchlíků. Probíhalo by podle počtu obyvatel členských zemí a ekonomické síly. Za nedodržování kvót hrozí tresty. S…

Maďarsko neustoupí. I nadále se staví proti uprchlickým kvótám

04.12. 17:02

Budapešť - EU by se měla soustředit na ochranu své vnější hranice. Řekl to dnes šéf maďarské diplomacie Péter Szijjártó s tím, že Budapešť se nadále pevně staví proti uprchlickým kvótám a nelegální migraci.

Turci se bojí Erdogana: O azyl v Německu požádalo přes 750 diplomatů a úředníků

04.12. 13:03

Berlín - Od pokusu o státní převrat, který loni v červenci zmařily síly věrné prezidentovi Recepovi Tayyipu Erdoganovi a turecké vládě, požádalo Berlín o udělení politického azylu 260 Turků s diplomatickými pasy a dalších 508 tureckých občanů s průkazy vysokých státních úředníků.

Německo je stále cílovou zemí uprchlíků, úřady nestíhají vyřizovat žádosti o azyl

04.12. 12:17

Berlín - Německo, do kterého od začátku roku 2015 přišlo zhruba 1,35 milionu uprchlíků, i nadále zůstává nejoblíbenější evropskou destinací žadatelů o azyl. Letos do Německa přichází kolem 15 tisíc běženců ročně.

Krutý osud uprchlíků? Muže z Etiopie třikrát prodali, než se dostal do Evropy

04.12. 10:09

Addis Abeba - Než Harun Ahmed (27) se z Etiopie dorazil k italským břehům a následně získal azyl v Německu, prošel rukama několika převaděčských skupin, které jej mučily a prodávaly jako dobytek. Jeho anabázi, která začal v roce 2013, zmapovala BBC.

Berlín má nový plán na to, jak vyhostit migranty. Zaplatí jim

03.12. 11:47

Berlín - Německá vláda chystá finanční bonus pro odmítnuté žadatele o azyl, kteří se dobrovolně vrátí do své původní vlasti.

Člověka koupíte i dnes. V severní Africe si pořídíte otroka za pár tisíc korun

03.12. 09:54

Tripolis, Libye - "Osm set," vykřikuje dražitel a přijímá další nabídky. Nakonec se ustálí cena na 1200 dinárech, tedy přibližně 800 dolarů (17 tisíc korun). Dražba pokračuje dál, předmět zájmu se nemění. Nejde přitom o auta, starožitnosti nebo nějaké věci. V severní Africe se rozmáhá obchod s…

USA se stáhnou z příprav paktu OSN o migrantech

03.12. 09:45

New York - Americký prezident Donald Trump rozhodl, že se Spojené státy stáhnou z příprav globálního paktu o migraci, kterým členské státy OSN chtějí společně chránit práva uprchlíků a migrantů.

Němci nápor uprchlíků nezvládají, ženy se bojí vycházet na ulici

02.12. 10:02

Salzgitter (Dolní Sasko) - Jako mnoho dalších industriálních měst v Dolním Sasku, i Salzgitter zažil už lepší dny. Největší zaměstnavatel v oblasti Volkswagen by otřesen emisním skandálem, což skončilo ztrátou práce pro řadu lidí. Úředníci ve městě tvrdí, že přistěhování tisíce uprchlíků městu…

Další problém kvůli uprchlíkům? V Německu se přou o deportaci zločinců

01.12. 09:00

Berlín - Svobodní demokraté (SPD) v čele s Martinem Schulzem jsou momentálně hrdiny, kteří mohou politicky oslabenou kancléřku Angelu Merkelovou zachránit. Další předkoaliční rozhovory jsou sice naplánované až na leden, nicméně už nyní jsme mohli v Bundestagu být svědky toho, jak asi budou vypadat.

Šéf EU prý nemůže kvůli migrantům v noci spát: Když je nevpustíme předními dveřmi, přijdou zadními okny

30.11. 08:07

Brusel/ Abidžan - Příští dva dny se bude v Abidžanu, největším městě Pobřeží slonoviny, konat pátý ročník EU-afrického summitu. Jedním z klíčových témat bude uprchlická krize, zvláště hrozivé podmínky afrických migrantů v uprchlických táborech v Libyi. Předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker v…

Estonsko předsedá Radě Evropy: S uprchlíky si také neví rady. Kvóty pouze přejmenovalo

29.11. 17:17

Brusel - Spor, který dělí státy Evropské unie v otázce reformy azylového systému bloku, momentálně řeší Estonsko. Ani to ale nedokázalo přinést zásadní změnu. Návrh stále obsahuje trvalý mechanismus přerozdělování žadatelů o azyl podle kvót.

Některé německé spolkové země chtějí vracet domů už i syrské migranty

28.11. 22:06

Drážďany - Některé německé spolkové země chtějí neúspěšné žadatele o azyl vracet znovu i do Sýrie. Už na konci letošního února začalo Německo deportovat do vlasti občany Afghánistánu.

Turecko vysvobodilo 57 migrantů, zadržovali je pašeráci

28.11. 17:53

Istanbul - Turecká policie vysvobodila 57 pákistánských migrantů, které zadržovali převaděči. V Istanbulu je drželi ve sklepě a vymáhali z nich peníze za převoz do Evropy, ačkoli to již neměli v úmyslu učinit.

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací