Články k tématu: uprchlíci

Vraždy, útoky, znásilnění... Švédsku dochází trpělivost s uprchlíky

22.06. 15:52

Stockholm – Švédsko je jednou ze zemí, kam v rámci evropské migrační krize přišlo obrovské množství migrantů a uprchlíků. Ačkoliv byla země zpočátku migrantům otevřená, situace se postupně mění spolu s tím, jak se šíří negativní zprávy a množí zločiny s migrací spojené.

Maďarsko se pořádně naštvalo na EU: Tohle prý podporovat nebude

22.06. 15:42

Budapešť - Maďarská vláda je rozhořčena kroky Evropské unie v otázce uprchlické krize a udělá vše proto, aby se její přístup změnil. Vyjádřila také souhlas s kroky Rakouska.

Další kroky v boji s migrací: EU odsouhlasila vznik pohraniční a pobřežní stráže

22.06. 13:43

Brusel - Již letos v létě by mohla začít fungovat nová pohraniční a pobřežní stráž EU, dnes se na tom shodly členské země osmadvacítky.

reklama

Dánsko tvrdě proti migrantům: Žádná arabština, v naší zemi budete mluvit naším jazykem

22.06. 13:11

Kodaň – Protiimigrantská Dánská lidová strana chce přijmout další krok, namířený proti přistěhovalcům. Plánuje studentům v tamních veřejných školách zakázat mluvit arabsky.

Brutální zneužití pětileté dívky. Americké město teď odmítá další migranty

22.06. 11:54

Washington – Spojenými státy a státem Idaho otřásá skandál ohledně údajného sexuálního napadení pětileté dívky trojicí migrantů. Jak informuje server Fox News, okolo případu je spousta nejasností, město Twin Falls, kde k němu došlo, se ale nyní bojí přijímaní dalších migrantů.

Referendum o kvótách na uprchlíku bude. Maďaři rozhodnou na podzim

22.06. 10:20

Budapešť - Referendum o unijních kvótách na migranty, které chystá vláda maďarského premiéra Viktora Orbána, se uskuteční. Ústavní soud zamítl všechny stížnosti proti hlasování.

EU má další plán na omezení migrace. Bude stát miliardy euro

22.06. 09:00

Berlín - Podle informací německého deníku Süddeutsche Zeitung chce EU během příštích pěti let investovat dalších šest miliard eur do zemí Blízkého východu a severní Afriky. Doufá, že tímto krokem omezí migraci.

Mýtus permanentního ohrožení: Profesoři otevřeně o historickém přístupu k běžencům

22.06. 08:22

Na 20. června každoročně připadá světový den uprchlíků, který je letos jedním z nejrozporuplnějších za poslední dobu, konstatují profesoři z Texaské univerzity v Austinu, ekonom Raj Patel a sociolog Eric Tang. V komentáři pro server Reuters tvrdě zkritizovali historický přístup amerického…

Dnes tu nemáme uprchlíky, a zítra? Vše může být jinak, varuje Klaus

Aktualizovali jsme 21.6.2016, 22:06, 21.06. 11:03

Praha – Někdejší prezident a ekonom Václav Klaus pro švýcarský server LaPravda.ch promluvil stále trvající uprchlické krizi. Varuje, že to, že dnes v Česku uprchlíci nejsou, neznamená, že zde nemohou být zítra.

Migranti se vzbouřili v řeckém táboře. Důvod vás překvapí

Aktualizovali jsme 21.6.2016, 22:06, 21.06. 10:16

Atény – Situace uprchlíků v Řecku je velmi špatná a lidé jsou otráveni a zoufalí ze špatných podmínek v táborech a z nevědomosti, co je čeká. Jak informuje zpravodajský server Quartz, jednu věc ale uprchlíci chtějí více než lepší ubytování a podmínky – připojení k internetu.

Uprchlická krize? Ani náhodou, prý jde o úplně jinou krizi

Aktualizovali jsme 21.6.2016, 21:49, 21.06. 16:48

Brusel – Ačkoliv dohoda o uprchlících mezi EU a Tureckem pomohla snížit počet migrantů, kteří do Evropy přichází, stále čelí značné kritice. Kenneth Roth, výkonný ředitel humanitární organizace Human Rights Watch, varuje, že je podstata krize špatně posuzována, a představuje plán, který by dohodu…

Organizace vyzvala EU, aby nevracela uprchlíky. Jaký k tomu mají důvod?

21.06. 18:34

Istanbul - Organizace Human Rights Watch (HRW) vyzvala Evropskou unii, aby přestala vracet uprchlíky do Turecka. Tvrdí, že v zemi dochází k porušování jejich osobních práv.

Hollywoodské celebrity a uprchlická krize: Jak o migrantech mluví Ben Stiller nebo Cate Blanchett?

Aktualizovali jsme 21.6.2016, 18:22, 21.06. 17:06

New York - Sociální sítě zažívají uprchlický boom. V rámci kampaně #WithRefugees (s uprchlíky, pozn. red.) se zapojují do podpory migrantů desetitisíce lidí po celém světě včetně několika desítek známých celebrit, mezi kterými nechybí například Scarlett Johansson nebo Ben Stiller.

Snižování počtu migrantů nefunguje: Řecké tábory jsou přeplněné

21.06. 18:01

Atény - Ačkoli by se měl po uzavření dohody mezi EU a Tureckem počet uprchlíků v Řecku snižovat, opak je pravdou. Podle deníku Kathimerini od pátku přibylo na řeckých ostrovech 268 běženců.

Turecko nechce pustit uprchlíky do Evropy, i když mají víza. Co je za problém?

21.06. 17:38

Berlín – Německo informuje o tom, že Turecko nepouští některé syrské uprchlíky, kteří již mají víza, do Evropy. Podle mnohých hlasů jde o ty běžence, kteří mají dobré vzdělání. Toto podezření se už objevilo i dříve.

Proč se uprchlíci nevrací do zemí jejich původu? Není to tak jednoduché popisuje televize

21.06. 11:18

Bagdád - Do Evropy dorazilo v loňském roce přes milion uprchlíků a další statisíce jsou na cestě. Lépe na tom ale nejsou ani země mimo Evropskou unii a s náporem migrantů se tak potýká i například Turecko. Jedním z možných řešení uprchlické krize by bylo vrátit migranty zpět do zemí jejich původu,…

VIDEO: Uprchlíci se v Calais pokusili vyšplhat na náklaďáky, policie zasáhla

21.06. 10:22

Calais – Napětí v jihofrancouzském přístavu Calais opět vzplanulo naplno. Stovky migrantů se pokusily vyšplhat na nákladní automobily směřující do přístavu a odtud do Velké Británie. Informuje o tom agentura AFP.

Špidla prozradil podrobnosti ohledně diskuze o migraci s Německem

20.06. 22:44

Berlín - Diskuze Prahy a Berlína o migraci byla dříve velmi nervózní a často také mimoběžná, je přesvědčen šéfporadce českého premiéra Vladimír Špidla.

Nenávistné útoky na ubytovny uprchlíků stoupají, lidé se zlobí

20.06. 20:10

Berlín - Útoků na ubytovny pro uprchlíky v Německu neubývá. Od začátku roku jich bylo 563. Agentuře DPA to sdělil Marc Schmitz ze Spolkového kriminálního úřadu (BKA).

EU se zavázala migrantům pomáhat. Mějte s nimi soucit, žádá předseda Spolkového sněmu

20.06. 18:11

Berlín - Státy Evropské unie by měly projevovat více soucitu lidem na útěku. Uvedl to předseda německého Spolkového sněmu Norbert Lammert.

Čeští policisté odjeli do Makedonie střežit hranici s Řeckem

20.06. 17:32

Praha – Už potřetí vyjíždí čeští policisté pomoci svým kolegům do Makedonie. Čtyřicítka strážníků bude střežit zelenou hranici s Řeckem kvůli migrační krizi.

EU prodloužila a rozšířila mandát operace Sophia, zapojí se také NATO

20.06. 15:40

Lucemburk - Státy EU dnes o rok prodloužily a rozšířily mandát námořní operace Sophia ve Středozemním moři. Evropa tak reaguje na vývoj především v Libyi.

Konflikt v Iráku vyhnal miliony lidí z domovů. Milice mezi nimi hledají stoupence IS

20.06. 15:35

Bagdád - Podle Úřadu vysokého komisaře OSN pro uprchlíky do konce roku 2015 vyhnal konflikt v Iráku z domovů 4,4 milionu lidí a dalšího půl milionu kvůli němu odešlo do exilu. Od konce loňského roku toto číslo ještě stouplo. Kvůli bojům o Fallúdžu je na útěku 14 tisíc rodin. tedy asi 84 tisíc lidí.

Uprchlická krize přinesla další brutální smrt dvaceti dětí

20.06. 11:12

Niamey - Řada uprchlíků při cestě do jiných zemí neriskuje jen svůj život, ale i život rodiny, zejména dětí. Dokládá to případ 34 mrtvých migrantů, kteří zahynuli v poušti.

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací