Články k tématu: uprchlíci

Uprchlíci prodávají orgány, aby měli na cestu do Evropy

07.09. 16:36

Londýn - Migranti, kteří nemají dost peněz na cestu do Evropy, prodávají své orgány. Egyptští překupníci zneužívají jejich zoufalé situace a lákají je na sex s prostitutkou. Za ten i tučnou odměnu ale chtějí jejich ledvinu.

V Evropě se rozhořel nový spor. Maďarsko se kvůli uprchlíkům hádá s Rakouskem

07.09. 16:03

Budapešť - Maďarsko se naštvalo na rakouského ministra vnitra Wolfganga Sobotku, který se chce kvůli odmítání migrantů obrátit na soud. Maďarsko tvrdí, že přijme zpět pouze ty přistěhovalce, kteří na území Evropské unie poprvé vstoupili v Maďarsku.

Uprchlické kvóty rozhádaly Evropu, dodnes ale nefungují

07.09. 15:00

Brusel - Dvouletý program přerozdělování uprchlíky na základě kvót je přibližně v polovině, výsledky jsou ale zatím žalostné. Dúvody jsou dva. Některé státy včetně Česka se migranty zdráhají přijmout, do programu se ale nechce ani samotným běžencům.

reklama

Merkelová přiznala: Ne všichni uprchlíci mají dobré úmysly

Aktualizovali jsme 7.9.2016, 14:15, 07.09. 11:35

Berlín - Německo podle kancléřky Angely Merkelové dosáhlo výrazného posunu při řešení migrace, nicméně upozornila, že integrace vázne. Problém je především uplatnění uprchlíků na trhu práce.

Ze syrské provincie Hamá uteklo kvůli bojům 100 tisíc lidí

07.09. 14:13

Damašek - Kvůli pokračujícím bojům v Sýrii dál narůstá počet uprchlíků. Mezi 28. srpnem a 5. zářím přišlo v provincii Hamá o střechu nad hlavou na 100 tisíc lidí.

Maďarsko řeší další problém. Stíhaní migranti utíkají

07.09. 11:20

Budapešť - Z maďarského uprchlického tábora utíkají uprchlíci. Podle agentury MTI policisté pátrali po sedmi migrantech, kteří přelezli plot a vypařili se.

Británie vzala situaci do svých rukou. Proti uprchlíkům postaví zeď

07.09. 11:16

Londýn/Calais - Britové chystají další opatření proti pokusům migrantů naskakovat v Calais na kamiony a dostat se tak přes Lamanšský průliv. Ve francouzském přístavu postaví čtyři metry vysokou zeď.

Merkelová chce zpátky své voliče. Dohoda s Tureckem je v zájmu obou stran, podotkla

07.09. 11:15

Berlín - Německý parlament dnes začal projednávat státní rozpočet na příští rok a při této příležitosti se svým projevem vystoupila kancléřka Angela Merkelová. Prioritou je pro ní znovu si získat důvěru voličů. CDU utrpěla porážku v nedělním zemských volbách v Meklenbursku.

Kanadský velvyslanec Jelinek opouští Česko. Lidem vzkazuje: Obavy z uprchlíků jsou přehnané

07.09. 09:54

Praha - Po třech letech ve funkci kanadského velvyslance se s Českou republikou loučí Otto Jelinek. Za svůj největší úspěch považuje zrušení víz pro Čechy a obnovení pochroumaných vztahů obou zemí. V rozhovoru s ČTK promluvil také o migrační krizi a jejím řešení.

Plákáty si střílí z Orbána: Přes milion Maďarů chce utéct do Evropy

07.09. 09:07

Budupešť - V Maďarsku se před říjnovým referendem o uprchlických kvótách objevily plakáty, které zesměšňují vládní kampaň. "Věděli jste to? Více než milion Maďarů chce utéct z Maďarska do Evropy", stojí na jednom z nich.

Dorazí do Čech 6000 uprchlíků? Úsvit chce vysvětlení

Aktualizovali jsme 6.9.2016, 21:59, 06.09. 12:38

Praha - Vláda minulý týden schválila odůvodnění veřejné zakázky ministerstva vnitra na poskytovatele integračních služeb za 520,5 milionu korun. Opoziční Úsvit protestuje a věc chce zařadit jako mimořádný bod na jednání Sněmovny, které dnes začíná.

Loňské žádosti uprchlíků o azyl budou vyřízeny nejpozději do jara 2017, tvrdí Merkelová

06.09. 21:44

Berlín - Všechny žádosti o azyl, které uprchlíci v Německu podali v loňském roce, úřady zpracují nejpozději do jara příštího roku. V Berlíně to dnes řekla kancléřka Angela Merkelová.

VIDEO: Hit internetu. Norský král se v rozporu s vládou zastal uprchlíků

06.09. 15:25

Oslo - Norský král Harald V. (79) ve svém projevu vyzdvihl náboženskou, kulturní i sexuální rozmanitost občanů své země a výslovně se zastal imigrantů. Jeho slova byla v rozporu s vládou, která žádá přísnost vůči žadatelům o azyl.

Uprchlíci končí ve věznicích. Zbytečně? Vlivný deník poukázal na problém

Aktualizovali jsme 6.9.2016, 15:14, 06.09. 08:05

Americké ministerstvo vnitřní bezpečnosti koncem září oznámilo, že zvažuje ukončení využívání soukromých věznic, stejně jak se již rozhodlo ministerstvo spravedlnosti, konstatuje úvodník serveru New York Times. Prestižní deník v něm kritizuje, že právě v amerických soukromých věznicích končí často…

Itálie dopadla gang pašeráků, do EU přepravil stovky migrantů

06.09. 15:06

Řím/Brusel - Na různých místech v EU bylo zatčeno 16 členů rozsáhlé sítě pašeráků lidí, která v minulých letech dopravila do Evropy přes 200 migrantů. Zátah koordinoval Europol.

Analytik varuje: Uprchlíků neubývá, a možná bude hůř

06.09. 14:46

Budapešť - Migrační tlak na Evropu neoslabuje. Tvrdí to maďarský bezpečnostní analytik József Horváth, který varuje před Tureckem a jeho dohodou s Evropskou unií.

Ve Francii shořelo centrum pro migranty, policie evakuuje uprchlíky

06.09. 13:32

Paříž - Budoucí centrum pro migranty ve francouzském regionu Essonne v noci na dnešek zachvátil požár. Informovala o tom francouzská média, podle kterých policisté zakročili proti stovkám migrantů v nelegálních táborech.

Odmítne Maďarsko kvóty EU? Průzkum ukázal, jak se lidé staví k migrantům

06.09. 12:52

Budapešť - Ačkoliv se masová migrace uprchlíků mířících do Evropy Maďarsku ve větší míře vyhýbá, postoj tamních obyvatel se rapidně mění. Čím dál tím více lidí je nespokojeno s uprchlickou krizí a odmítá přijímání migrantů.

Francouzi mají migrantů v Calais dost, zablokovali ulice i dálnice

Aktualizovali jsme 5.9.2016, 21:43, 05.09. 13:27

Calais - Obyvatelé francouzského Calais zablokovali v pondělí ulice ve městě i okolní dálnice. Cílem akce je dotlačit vládu ke zrušení uprchlického tábora u města. V takzvané Džungli žije asi 9000 běženců, kteří se chtějí dostat do Velké Británie.

Italská armáda dnes zachránila 2000 migrantů, našla 15 mrtvých těl

05.09. 20:36

Řím - Lodě italského námořnictva a mise Evropské unie dnes ve Středozemním moři poblíž Libye zachránily přes 2000 migrantů. Jejich posádky objevily také 15 mrtvých těl.

Orbán varuje: Příval migrantů do Evropy by mohl být stejný jako loni

05.09. 18:17

Bělehrad - Příval migrantů směřujících do Evropy takzvanou balkánskou cestou by na podzim mohl dosáhnout loňské úrovně. Po jednání se svým srbským protějškem Aleksandarem Vučičem v Bělehradě to dnes řekl maďarský premiér Viktor Orbán.

Merkelová ve volbách propadla, přesto trvá na vstřícnosti k migrantům

Aktualizovali jsme 5.9.2016, 17:42, 05.09. 16:03

Schwerin - Ani drtivá volební porážka CDU v Meklenbursku nepřiměla kancléřku Angelu Merkelovou, aby změnila svou uprchlickou politiku. Stále trvá na vstřícnosti a je odhodlaná získat voliče zpět.

Rakousko má plán: Chce výjimečný stav a uzavření hranic

05.09. 15:40

Vídeň - Rakouská vláda plánuje vyhlásit výjimečný stav a uzavřít hranice před migranty. Podle deníku Der Standard jsou přílivem uprchlíků ohroženy bezpečnost, pořádek, ale i školství a zdravotnictví.

Bulharský prezident přiletěl do Prahy. Setkal se Zemanem

05.09. 14:50

Praha - Na doudenní návštěvu ČR dnes přicestoval bulharský prezident Rosen Plevneliev. Na Hradě se setkal s prezidentem Milošem Zemanem, řešila se především uprchlická krize.

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací