Články k tématu: uprchlíci

Francie poslala zpět do Itálie 200 migrantů

06.08. 19:26

Řím/Paříž - Francouzské úřady dnes vrátily do Itálie zhruba 200 migrantů, kteří v pátek obeplavali vodami Středozemního moře hraniční kontroly na přechodu Ventimiglia.

Čísla, která vás dostanou do kolen: Německo spočítalo, kolik ročně utratí za uprchlíky

06.08. 15:46

Berlín – Německé úřady vyčíslily, kolik budou daňové poplatníky za jeden rok stát uprchlíci. Vláda musí vynaložit finance nejen na jejich životní potřeby, ale i na policii či bezpečnostní služby. Podle německého listu Bild, který se ptal různých rezortů, Němci za asi milion běženců zaplatí 30…

Uprchlíci považují Němky za "děvky" a klidně je napadnou, protože nemají velké byty a auta. Syrský profesor varuje před velkými problémy

06.08. 13:10

Berlín - Syrský profesor Bassam Tibi, který žije v Německu, si myslí, že arabští přistěhovalci vidí Němky jako „děvky" a nevidí naopak problém v tom, že je napadají. Německo podle něj brzy prožije „velké sociální konflikty", které budou důsledkem otevřené zahraniční politiky EU a Angely Merkelové.

reklama

Migrantům se v Evropě nelíbí, stěžují si na otřesné podmínky a prchají. To nemůžeme dopustit, varuje analýza

06.08. 10:34

Londýn – Hned z několika evropských zemí tento tento týden přicházejí informace, že uprchlíci nejsou spokojeni s podmínkami, ve kterých v Evropě žijí. Mnozí z nich proto hovoří o návratu do Turecka nebo dokonce do válkou zničené Sýrie či Iráku. Na problém spojený se situací migrantů teď poukazují i…

Co s uprchlíky? Maďarsko má netradiční plán + VIDEO

Aktualizovali jsme 5.8.2016, 22:10, 05.08. 14:35

Budapešť – Někdejší maďarský vyhazovač se nechal najmout kontroverzním starostou, aby stopoval a lovil ilegální migranty, kteří se nelegálně dostanou přes opevněné hranice. S odkazem na list Die Welt server Breitbart.

Zneužívání migrantů ve velkém? Austrálie čelí vážným obviněním

Aktualizovali jsme 5.8.2016, 19:17, 05.08. 16:13

Canberra – Podle nové zprávy skupin hájící lidská práva Austrálie vědomě zneužívá uprchlíky v jednom ze zadržovacích táborů, aby odradili další žadatele o azyl. Zprávu o porušování lidských práv přinesl server CNN.

Rozmazlení uprchlíci? Smrdí to tu, hlásají o Evropě a chtějí zpátky domů

Aktualizovali jsme 5.8.2016, 16:36, 05.08. 12:23

Meschede – Skupina asi 40 žadatelů o azyl odmítla ubytování ve škole v obci Meschede v Severním Porýní-Vestfálsku. Iráčané a Syřané si podle německého serveru Junge Freiheit stěžovali na „nelidské podmínky“. Ve škole to prý smrdí.

Evropa na prahu krize? Pokud pustí Turecko migranty, bude to zlé

05.08. 15:18

Brusel - V Evropě rostou obavy z nového přívalu migrantů k řeckému pobřeží a již dříve napjaté vztahy s Ankarou jsou stále křehčí, píše agentura AFP. Co ale bude dál?

Policie si s migranty nebere servítky. Z nelegálního tábora je odnášela násilím

05.08. 15:11

Paříž – Lidé v severní části Paříže se stali svědky dramatické scény. Francouzská policie na ulici Avenue de Flandre rozprášila uprchlický tábor, ve kterém žili uprchlíci ze Súdánu a Eritree. Policie si s nimi nebrala servítky, některé doslova odtáhla, proti dalším použila slzný plyn.

Brusel přišel s novým plánem ohledně uprchlíků. A Česko posílá ostrá slova

Aktualizovali jsme 5.8.2016, 14:43, 05.08. 08:59

Praha – Evropská komise chce změnit některá pravidla týkající se uprchlické politiky. Jenže tyto plány se nelibí ani zemím, které jinak uprchlíky přijímají ve velkých počtech. Podle Aleše Valenty, zástupce Institutu Václava Klause eurokomisaři prostě žijí na jiné planetě.

Francie vyhostila Alžířana. Podezřívá ho z vazeb na islamisty

05.08. 10:15

Paříž - Francie vyhostila Alžířana, který je podezřelý z vazeb na islamistické sítě.

Vyplulo to na povrch: Stovky zatčených migrantů, na kontě mají zneužívání dětí i znásilnění

Aktualizovali jsme 4.8.2016, 18:55, 04.08. 14:58

Cardiff/Londýn – Policie v Anglii a Walesu dle zveřejněných statistik za jeden rok zatkla téměř devět set syrských migrantů, z nichž někteří byli obviněni ze zneužívání dětí a znásilnění. Informace o policejní zprávě přinesl britský server Express.

Stojí za uprchlíky IS? Italové založili tajnou skupinu

04.08. 17:18

Řím – Itálie je pro řadu uprchlíků vstupním místem do Evropy. Italští politici však mají strach, že Islámský stát spolu s nimi vysílá do Evropy desetitisíce svých poblázněných následovníků, kteří se maskují za uprchlíky.

Uprchlíci přiznali: Neměli jsme sem chodit, přidáme se k teroristům, jsou lepší než Evropa

04.08. 12:38

Atény – V Řecku na dlouhé týdny a občas i měsíce uvízli uprchlíci, kteří čekají, než budou zpracovány jejich žádosti o azyl. Server Al Jazeera s odvoláním na agenturu Reuters uvádí, že některým z nich už došla naděje i trpělivost – a tak platí převaděčům, aby je dostali zpět do Turecka.

Islámský stát pašuje uprchlíky do Evropy? V Itálii začalo rozsáhlé vyšetřování

Aktualizovali jsme 3.8.2016, 20:20, 03.08. 18:57

Řím - Itálie vyšetřuje, zda se teroristická organizace Islámský stát (IS) podílí na pašování migrantů do Evropy. Řekl to dnes italský ministr spravedlnosti Andrea Orlando v italském parlamentu.

Babiš kvóty na uprchlíky respektovat nebude. Raději zaplatí

03.08. 17:47

Praha - Vicepremiér a ministr financí Andrej Babiš (ANO) chce, aby přijímání migrantů do Česka projednala Sněmovna. Kvóty nebude respektovat i za cenu hrozících sankcí, uvedl na twitteru.

Atentáty a migrační politika Merkelové? Tyto dvě věci spolu nesouvisí, tvrdí Němci

03.08. 13:31

Berlín - Nedávné teroristické útoky v Bavorsku podle většiny Němců nijak nesouvisejí se vstřícnou migrační politikou kancléřky Angely Merkelové.

VIDEO: Obří rvačka v azylovém centru. Migranti se mlátí židlemi po hlavách

03.08. 12:50

Dortmund – Zprávy o rvačkách v migračních centrech se v evropských médiích pravidelně objevují už několik měsíců. Jedna z nich, která byla natočena na video a ke které došlo v úterý v jednom ze zařízení v Německu, ukazuje, jak nebezpečné mohou tyto šarvátky být.

Zeman čelí kritice od Bruselu za slova o uprchlících. A Hrad vrací úder...

Aktualizovali jsme 3.8.2016, 11:57, 03.08. 11:16

Brusel/Praha – Prezident Miloš Zeman čelí ostré kritice z Bruselu. Evropský komisař pro digitální ekonomiku a společnost Günther Oettinger se do něj pustil kvůli výrokům o uprchlících. Svými slovy podle něj oslabuje Evropskou unii. A z Hradu obratem přichází reakce.

Uprchlík v Calais napadl motorovou pilou řidiče náklaďáku. Brzy tam vypukne válka, volá Británie

03.08. 11:00

Calais – Ilegální přistěhovalec s motorovou pilou napadl řidiče kamionu projíždějícího v noci přes severofrancouzský přístav Calais. Migrant ho sice nezranil, rozbil mu ale okna a zapálil vozidlo. Britská strana UKIP i Asociace nákladní opravy (FTA) žádají po rázné reakci a varují, že je jen…

Do Česka míří další uprchlíci: Tyhle bereme! Odpůrce migrantů Hampl se raduje. Proč?

03.08. 09:18

Praha – Hospodářské noviny přinesly informaci, že o azyl v Česku požádalo 60 křesťanů z Číny. Ve své zemi jsou prý kvůli víře pronásledováni. Do Česka přišli v několika vlnách od letošního února do května. Jejich příchod vítá i jinak velký odpůrce uprchlíků, sociolog a předseda nedávno vzniklé…

Česko a uprchlíci? Zeman odmítá a má rázný požadavek

Aktualizovali jsme 2.8.2016, 19:38, 02.08. 12:38

Praha - Prezident Miloš Zeman chce, aby otázku přijímání migrantů v České republice projednal Parlament.

V azylových centrech dochází k pokusům o náboženské konvertování, upozorňuje známý deník

02.08. 18:53

Atény/Londýn – Britský deník The Guardian upozorňuje na případ, který se měl odehrát v nechvalně proslulém zadržovacím centru pro migranty Moria na řeckém ostrově Lesbos. Tamější křesťanští pracovníci se podle deníku opakovaně snažili konvertovat muslimské migranty.

Vidím uprchlíky, nahlásil muž z Mostu policii. Ve skutečnosti to ale byli studenti

02.08. 17:13

Most - Skupina cizinců tmavé pleti znepokojila obyvatele Mostu. Jeden z nich zavolal na policii, že muži, kteří v centru města postávají, jsou určitě uprchlíci. Šlo ale o studenty z Indie, kteří soutěží na místním autodromu.

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací