Články k tématu: uprchlíci

Srbsko formuje na hranicích hlídky složené z policie a armády. Chtějí zastavit příval migrantů

16.07. 15:43

Bělehrad - Srbsko zformuje hlídky příslušníků policie a armády, které budou vyslány na hranice s Makedonií a Bulharskem s cílem zastavit příval ilegálů. Nové jednotky mají také zabránit pašování lidí.

Uprchlíci budou mít pracovní povolenky? To nemyslíte vážně, naštval se Sobotka

Aktualizovali jsme 15.7.2016, 20:39, 14.07. 18:10

Brusel/Vídeň – Evropská komise v rámci snah o sjednocení podmínek pro žadatele o azyl napříč členskými státy chce, aby dostali pracovní povolení šest měsíců po podání žádosti o azyl. Wolfgang Sobotka, rakouský ministr vnitra, to ale podle bruselského serveru Politico rázně odmítl.

Minulý rok do Německa imigrovalo nejvíce lidí v historii

15.07. 12:51

Berlín – Německá vládní statistická agentura Destitas ve čtvrtek zveřejnila statistiku podle které jen loni do Německa imigrovaly dva miliony lidí. Jde o doposud nejvyšší migraci v německé historii.

reklama

Studie, která bránila migranty, je podle profesora z Harvardu nepřesná. Na co přišel?

15.07. 12:37

Washington – Jednou z hlavních obav Evropanů kvůli uprchlické krizi je strach, že příliv migrantů negativně ovlivní jejich pracovní pozice a mzdy. Ačkoliv se mnozí obhájci přijímání uprchlíků odkazovali na studii, která tento efekt popírá, nová studie ekonoma z Harvardovy univerzity tvrdí, že…

Pozor na poskytování ubytování uprchlíkům. Může to dopadnout špatně, varuje obec

Aktualizovali jsme 14.7.2016, 19:59, 14.07. 14:31

Reckingen – Švýcarsko sice není součástí Evropské unie, přesto se těší poměrně velkému zájmu migrantů. Ne všude jsou ale cizinci vítáni. Úřady v jednom tamním městě majitele bytů a hostinské varovaly, aby své pokoje a byty nepronajímali žadatelům o azyl.

Iráčtí křesťané už bydlí v bytech. Učí se češtinu, děti nastoupí v září do škol

14.07. 19:11

Praha - Nadační fond Generace 21 měl v plánu přesídlit do Česka 153 křesťanů z Iráku. V průběhu projektu se však objevily problémy a stát nakonec přesidlování ukončil. Část uprchlíků se vrátila domů, část do Německa. A asi čtyřicítka zůstala ČR.

EU chce sjednotit azylovou politiku. Znamená to více uprchlíků pro Česko?

Aktualizovali jsme 14.7.2016, 18:40, 14.07. 13:47

Brusel - Evropská komise navrhla sjednotit azylovou politiku členských zemí. Současný proces je nejednotný a uprchlíci míří do nejštědřejších zemí, návrh reformy si klade za cíl sjednotit a zjednodušit celý proces. Díky tomu by se mělo udělování azylu výrazně zrychlit a také by se mělo zlepšit…

Od začátku roku zemřelo 3700 uprchlíků. Ze Středozemního moře se stává masový hrob

14.07. 14:14

Berlín - Za prvních šest měsíců roku 2016 zemřelo na útěku z vlasti za lepším životem celkem 3694 uprchlíků. Nejvíce jich přišlo o život při pokusu překonat Středozemní moře.

Orbán se tvrdě pustil do EU: Občan musí na uprchlíka vydělat 40 let

14.07. 11:00

Budapešť – Maďarský vůdce Viktor Orbán se opět tvrdě pustil do Evropské unie. Terčem kritiky se staly výhrůžky Bruselu, že bude muset tamní vláda zaplatit za každého nepřijatého migranta tučnou pokutu, která v přepočtu činí asi 7 milionů korun za osobu.

Jak jsme na tom s uprchlíky v Česku? Podívejte se na fakta

Aktualizovali jsme 13.7.2016, 18:43, 13.07. 15:55

Praha – Přesto že do Evropy, především do Řecka a Itálie, bez přestávky proudí uprchlíci, některé země hlásí, že počet žadatelů o azyl klesá. Týká se to třeba Norska, Švédska nebo Rakouska. Téměř prázdnotou však zejí i zařízení v České republice.

Německo irácké uprchlíky odmítá, budou se muset vrátit zpět do ČR

13.07. 16:12

Praha - Do Česka by se v nejbližších dnech měla vrátit skupina 20 křesťanských uprchlíků z Iráku, kteří v dubnu odešli do Německa.

Hromadný útěk migrantů: Lidé unikli ze zadržovacího zařízení, pak zaútočili na policii

Aktualizovali jsme 13.7.2016, 15:47, 13.07. 11:07

Atény – V některých uprchlických centrech na jihu Evropy neustále roste napětí spojené s obavami migrantů o jejich budoucnost. Naposledy propukly nepokoje v úterý v zadržovacím středisku na řeckém ostrově Leros, odkud utekly stovky lidí.

Německo prý potřebuje více migrantů. Důvod je bizarní

Aktualizovali jsme 13.7.2016, 14:55, 13.07. 10:36

Berlín – Německo jen za loňský rok zaznamenalo dle údajů spolkového migračního úřadu asi 1,2 milionu migrantů. Jen asi 30 tisíc nich však pracuje. I přesto se šéf úřadu práce Frank-Jürgen Weise, aby země přijala další migranty.

Uprchlíci si to rozmysleli. Chtějí zpátky domů

13.07. 14:48

Stoke-on-Trent - Uprchlíci, kteří přicházejí do Evropy často sní o lepším životě, než který by je čekal v jejich domovech zničených válkou. Někteří ale buď nenajdou, co hledají, nebo se na novém místě necítí dobře, a tak se raději zase vrátí do vlasti. Právě to je případ i syrské rodiny, která se…

Maďaři nekompromisně mlátí uprchlíky. HRW je na nohou

13.07. 12:37

Budapešť – Maďarsko od samého počátku migrační krize vůči uprchlíkům postupuje tvrdě a nekompromisně. Humanitární organizace Human Rights Watch (HRW) ale nyní zveřejnila zprávu, podle které Maďaři uprchlíky i krutě bili. Informoval o tom kanadský server CBC news.

U Řecka se utopili čtyři migranti včetně dvou dětí

13.07. 12:31

Atény - U řeckého ostrova Lesbos dnes zahynuli čtyři běženci, včetně dvou dětí. Migranti utonuli poté, co se na vratkém člunu snažili z Turecka dostat do Řecka.

Po brexitu a migraci přijde invaze: Proroctví se vyplnilo, věštkyně předpověděla konec Evropy

Aktualizovali jsme 13.7.2016, 00:14, 12.07. 17:50

Sofia - Slepá bulharská vědma Vanga patří mezi nejznámější jasnovidky na světě a díky svým předpovědím si vysloužila přezdívku "Nostradamus Evropy". Předpověděla například Stalinův konec, smrt princezny Diany, 11. září, ale i uprchlickou invazi a nově se ukázalo, že i brexit.

Pobřežní stráž zachránila ve Středozemním moři téměř 1000 uprchlíkům

12.07. 21:32

Řím - Při šesti operacích dnes bylo ve Středozemním moři zachráněno téměř 1000 uprchlíků. Italská pobřežní stráž oznámila, že se na palubách člunů našla těla čtyř mrtvých běženců.

Poprask v Německu: Lidé chtějí uprchlické děti, dospělé ne

12.07. 19:11

Berlín – Do Evropy neproudí zdaleka jen dospělí uprchlíci, ale i tisíce dětí bez doprovodu. Právě ty často doráží do německé metropole. Berlínské kanceláře péče o dítě doslova přetékají mladými uprchlíky ze zemí jako je Afghánistán a Sýrie. Jak se ale zdá, na rozdíl od dospělých Němci dětské…

Politika Viktora Orbána v problémech? Nejprve postaví ploty a teď chtějí lákat migranty do země

12.07. 17:03

Budapešť - Ačkoli je postoj Maďarska vůči přistěhovalcům negativní, rozhodla se nyní Orbánova vláda migranty do země naopak přilákat. Země totiž bojuje s rostoucím nedostatkem pracovní síly, píše americký list The Washington Post (WP).

Zruší se i zbytek Džungle v Calais? Starostka přišla s důležitou zprávou

12.07. 15:25

Calais – To, co zbylo z obrovského uprchlického tábora v Calais známého jako Džungle, bude brzy úplně zrušeno. Uvedla to tamní starostka Natacha Bouchartová. V táboře přitom stále žije několik tisíc přistěhovalců.

Migranti zadržení v dodávce na Plzeňsku by se měli vrátit do Maďarska

12.07. 12:56

Heřmanova Huť - Migranti z Iráku, které policisté zadrželi v dodávce na Plzeňsku, by se měli vrátit do Maďarska, kde už dříve požádali o azyl.

Migrační politika EU se měnit nebude. Evropská komise vydala jasný vzkaz

12.07. 11:42

Brusel – Britské rozhodnutí opustit Evropskou unii v ostatních členech vzbudilo strach i naději, že EU nyní čekají radikální změny. Co se ale týče migrace, nic takového bychom očekávat neměli. S odkazem na vyjádření šéfa migrační politiky Evropské komise Dimitrise Avramopoulose to uvedl bruselský…

Stát rozhoduje o tom, kdo vstoupí na jeho území. EU nemá na kvóty právo, říká český právník

12.07. 11:29

Praha – Je to stát, kdo rozhoduje o tom, kdo může vstoupit na jeho území. Evropská unie nemá právo přemisťovat uprchlíky z jednoho státu do druhého na základě nějakých kvót, vysvětluje v rozhovoru pro Právo ústavní právník a profesor Univerzity Karlovy Václav Pavlíček.

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací