Články k tématu: USA

Sanders chce pomáhat Trumpovi, má ale podmínku

10.11. 08:56

Washington - Neúspěšný uchazeč o demokratickou kandidaturu na amerického prezidenta Bernie Sanders (75) ve středu ve svém prohlášení uvedl, že je připraven spolupracovat s republikánem Donaldem Trumpem.

Opilá nebo nemocná Clintonová? Internetem se šíří nové důkazy o tom, že by prý nebyla schopná vykonávat funkci

Aktualizovali jsme 9.11.2016, 22:26, 08.11. 11:09

Filadelfie – Nově zveřejněné záběry v den voleb opět vyvolaly debaty o zdravotním stavu Hillary Clintonové. Na internetu se objevily snímky, které podle některých opět dokazují, že demokratka není zdravotně schopna vykonávat prezidentskou funkci.

Jsem zklamaná, ale musíme dát Trumpovi šanci, říká Clintonová. Budoucímu prezidentovi nabídla spolupráci

09.11. 19:29

Washington – Hillary Clinotonová po dlouhých hodinách prolomila mlčení. V dnešním projevu před svými příznivci neúspěšný demokratický prezidentská kandidátka uvedla, že blahopřála svému soupeři Donaldu Trumpovi k vítězství. Zároveň mu nabídla spolupráci v zájmu budoucnosti Spojených států.

reklama

"Velký šéf" Trump? V Turecku bouřlivě slaví porážku Clintonové

09.11. 17:40

Ankara - Zatímco většina ne-Američanů vidí v osobě Donalda Trumpa xenofobního šovinistu, který by všechny etnické imigranty do USA házel zpět přes plot do Mexika, je zajímavé, že pokud zalistujeme tureckými protivládními i provládními deníky, značná část citovaných vzhlíží k postavě Trumpa s jistým…

Vzkaz pro Rusko: Americký velvyslanec naznačil, co se bude dít dál

09.11. 14:41

Moskva - Jak uvedly The Moscow Times, americký ambasador v Rusku John Tefft soudí, že poté co utichne noční volební pozdvižení, americké instituce budou pokračovat ve svém demokratickém kurzu. Toto konstatování přichází v okamžiku, kdy kontroverzní kandidát Donald Trump přetáhl na svou stranu…

Budoucnost nejistá, Amerika nad propastí. New York Times se vrací k výsledku voleb

09.11. 13:36

New York - Podle listu The New York Times (NYT) jsou USA po prezidentské volbě nad propastí. První prezident USA, který nastoupil do úřadu jako sedmdesátník, popřel odhady expertů i médií a přivedl zemi do období znepokojivé nejistoty.

Panika mezi americkými celebritami. Tyto osobnosti chtějí kvůli Trumpovi emigrovat

09.11. 11:43

New York - Které progresivní americké hvězdy si pakují kufry pro případ, že ve volbách v Americe zvítězí prezidentský kandidát Donald Trump? Americký showbusiness se otřásá v základech. Je to šok. Dnešní vítězství Trumpa ukáže, kdo jen tak povídá a kdo je mužem či ženou činu.

Zděšený komentátor CNN: Říkáte svým dětem, že nemají být násilníci a fanatici. A pak volby vyhraje Trump

09.11. 10:52

Washington - Známý americká politický komentátor Van Jones velmi emotivně komentoval výsledek prezidentských voleb, které nazval bílým bičem. Jeho slova přinesl server CNN.

Takhle to dopadá, když vládne v zemi demokracie, vzkazuje Čína do USA

09.11. 10:50

Washington/Peking - Čínský deník Xihnua News Agency reaguje na vítězství kontroverzního republikána Donalda Trumpa. Podle deníku je to jen výsledek skutečnosti, v jaké demokratické krizi se USA nachází. Naráží také na autoritářskou stabilitu režimu v Číně.

rump pochválil Clintonovou za "houževnatou kampaň", Američany vyzval k jednotě

09.11. 10:44

Washington - Republikán Donald Trump se ve svém prvním vystoupení po vyhraných volbách zavázal, že bude prezidentem všech. Američanům slíbil budování infrastruktury, péči o veterány a hospodářský růst.

Trump míří do Bílého domu. Jakých bude prvních 100 dní jeho vlády?

09.11. 10:21

Washington - Rozuzlení se blíží, stejně jako se americký miliardář blíží Bílému domu. Objevují se první prognózy, co se stane, až Donald Trump opravdu usedne na křeslo nejmocnějšího muže planety. Informuje o tom list The Telegraph.

Referenda v USA: V třech státech schválili užití marihuany pro rekreační účely, další tři pro lékařské

09.11. 10:06

Washington - Kromě prezidentských voleb se na řadě míst konala i různá referenda. Lidé v Kalifornie, Massachusetts a Nevada schválili užívání marihuany pro rekreační účely. Další tři státy - Florida, Severní Dakota a Arkansas - souhlasily s jejím užitím pro lékařské účely.

Příčina úspěchu Trumpa? Oslovil venkov i menšiny, Clintonová propadla ve městských regionech

09.11. 09:57

Washington - Volby amerického prezidenta 2016 přinesly zajímavá zjištění. Republikán Donald Trump dokázal oslovit venkovské a dělnické oblasti země, zatímco demokratka Hillary Clintonová si nevybudovala silnou pozici ve velkých městských regionech, které jsou tradičně demokratické.

Trump míří do Bílého domu. Bude novým prezidentem USA?

Aktualizovali jsme 9.11.2016, 06:55, 09.11. 04:15

Washington - Do konečných výsledků prezidentských voleb ve Spojených státech zbývá ještě několik hodin, už nyní ale lze podle dosavadních výsledků odhadnout, kdo z kandidátů si vede dobře a komu se nedaří. Lépe na tom je republikán Donald Trump.

Americké volby proběhly v klidu, k větším problémům nedošlo

09.11. 06:42

Washington - Navzdory problémům a vzrušené náladě ve volebních místnostech neprovázely úterní prezidentské volby v USA žádné náznaky větších podvodů. Vyhnuly se tak machinacím, o kterých hovořil zejména Donald Trump.

Trumpův štáb slaví vítězství, u Clintonové zavládlo ticho

09.11. 06:23

New York - Prezidentské volby ve Spojených státech přinesly dramatický zvrat, oproti předvolebním průzkumům má Bílý dům na dosah republikánský kandidát Donald Trump.

Trump odjel domů, vzpamatovat se z výsledků voleb

09.11. 06:15

New York - Ve vítězství republikánského kandidáta Donalda Trampa nevěřili novináři ani průzkumy. Ještě méně mu ale zřejmě věřil i pravděpodobný příětí prezident Spojených států, který těsně před oznámením výsledků odjel domů.

Trumpovo vítězství na Floridě ho posouvá blíže k Bílému domu

09.11. 05:05

Washington - Republikánský kandidát Donald Trump podle televize Fox News vyhrál v Severní Karolíně. Podle agentury vyhrál také klání na Floridě, které nutně potřeboval k tomu, aby měl šanci na to stát se prezidentem.

Trump jako nový prezident: Mohl by získat 274 volitelů

09.11. 04:53

New York/Praha - Republikánský kandidát na prezidenta Donald Trump zvyšuje náskok nad svou demokratickou soupeřkou Hillary Clintonovou. Podle odhadů serveru EuroZprávy.cz by mohl získat přízeň 274 volitelů, což by mu zajistilo místo v Bílém domě.

Republikáni si podle očekávání udrží většinu ve Sněmovně reprezentantů

09.11. 04:11

Washington - Republikánská strana si podle očekávání udrží většinu ve Sněmovně reprezentantů. Uvedly to dnes na základě svých propočtů televizní stanice NBC a ABC.

Volby končí, USA postupně uzavírají volební místnosti

09.11. 01:48

Washington - V jednotlivých amerických státech se začaly uzavírat volební místnosti. Volební štáby demokratické prezidentské kandidátky Hillary Clintonové a jejího republikánského rivala Donalda Trumpa netrpělivě očekávají první odhady výsledků.

Většina Američanů věří ve spravedlivé volby, ukázal průzkum

09.11. 01:42

Washington - Většina Američanů je přesvědčená o tom, že výsledky prezidentských voleb budou sečteny spravedlivě. Vyplývá to z průzkumu agentury AP mezi lidmi, kteří odvolili.

Volby v USA doprovází střelba, zemřel jeden člověk

09.11. 01:09

Azusa - Volební místnost v kalifornské Azuse byla uzavřena kvůli střelbě v její blízkosti, jeden člověk zemřel a tři byli zraněni. Uvedla to stanice CNN.

Clintonová má průběžný náskok na Floridě, v Ohiu i v Iowě

Aktualizovali jsme 9.11.2016, 00:12, 08.11. 19:57

Washington - Krátce poté, co se otevřely volební místnosti ve všech amerických státech, má více důvodu k optimismu Hillary Clintonová. Demokratická prezidentská kandidátka má průběžný náskok v účasti svých voličů na Floridě, v Iowě a v Ohiu.

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací