Články k tématu: útok Západu na Sýrii (14.4.2018)

Podle ruského ministra útoky na Sýrii nepřispěly ke stabilitě

20.04. 16:26

Moskva - Nedávné raketové útoky nepřispěly ke stabilitě v Sýrii. Zvláštnímu zmocněnci OSN pro Sýrii Staffanovi de Misturovi to dnes při setkání v Moskvě řekl ruský ministr obrany Sergej Šojgu. USA s Británií a Francií v noci na 14. dubna zaútočily na objekty spojované s údajným chemickým provozem.…

EU odsoudila pakované používání chemických zbraní syrským režimem

16.04. 14:49

Lucemburk - Evropská unie dnes jednoznačně odsoudila pokračující a opakované používání chemických zbraní syrským režimem, včetně posledního útoku ze 7. dubna v Dúmě. Shodli se na tom dnes v Lucemburku ministři zahraničí bloku, podle kterých měly sobotní vzdušné útoky USA, Francie a Británie na…

Útok na syrský chemický program byl zcela správná věc, tvrdí šéf britské diplomacie

16.04. 10:48

Lucemburk - Šéf britské diplomacie Boris Johnson dnes při příchodu na na jednání se svými kolegy z EU v Lucembursku obhajovat sobotní raketový úder proti Sýrii. Podle jeho slov šlo o správnou věc, protože v Sýrii zašla příliš daleko "eroze stoletého tabu" na používání chemických zbraní.

reklama

Zeman kritizoval útok v Sýrii. Západ rozvrtal Blízký východ, tvrdí

15.04. 20:54

Praha - Prezident Miloš Zeman dnes reagoval na sobotní nálet USA, Británie a Francie na syrské cíle po použití chemických zbraní v zemi. Útok proti jakékoli zemi podle něj může být veden jen se souhlasem Rady bezpečnosti OSN. Prezident hovořil také o vládní krizi.

Babišův veletoč v zahraniční politice? Po setkání se Zemanem úder v Sýrii už tolik nevychvaluje

15.04. 18:38

Praha - V sobotu vydal premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) stanovisko, ve kterém se jednoznačně stavěl na stranu USA, Británie a Francie ohledně úderu v Sýrii. Dnes po setkání s prezidentem Milošem Zemanem prohlásil, že vojenský zásah Západu v Sýrii nic neřeší, o problémech regionu je podle něj…

Ruští zákonodárci se sešli s Asadem, ten ocenil sovětské systémy protivzdušné obrany

15.04. 13:13

Damašek/Moskva - Ruští zákonodárci se dnes setkali s Bašárem Asadem. Syrský prezident podle nich označil sobotní raketový útok západních velmocí na svou zemi za agresi. Ocenil sovětské systémy protivzdušné obrany, které dnes Damašek používá při odrážení západních útoků.

Řečtí komunisté protestovali proti úderu v Sýrii před americké velvyslanectví

14.04. 22:23

Atény - Proti spojeneckému úderu na Sýrii se dnes konal protest v Aténách, přišlo na 7000 lidí. Několik demonstrantů se pokusilo proniknout do areálu velvyslanectví USA, což se jim ale nepodařilo.

NATO plně podpořilo akci spojenců v Sýrii: Chemické zbraně jsou zvlášť barbarské

14.04. 20:42

Brusel - Všechny země NATO dnes daly najevo plnou podporu noční operaci USA, Francie a Británie, která výrazným způsobem snížila možnosti Sýrie opět použít chemické zbraně proti civilnímu obyvatelstvu.

Trump poděkoval spojencům za podporu, Syřané demonstrují

14.04. 15:44

Washington/Damašek - Americký prezident Donald Trump poděkoval Británii a Francii za vojenskou pomoc při dnešním úderu na Sýrii. Raketový útok byl podle šéfa Bílého domu proveden bezchybně a splnil svůj cíl.

Rusko proti útoku na Sýrii nijak nezasáhlo

14.04. 10:05

Damašek - Ruská protivzdušná obrana se nijak nepodílela na zastavení amerického raketového útoku proti Sýrii, uvedlo ruské ministerstvo obrany. Damašek na svou obranu použil rakety z dob SSSR.

Česká diplomacie: Zásah v Sýrii byl vzkaz těm, kdo vedou chemické útoky

14.04. 08:51

Praha - Česko společně s dalšími státy Evropské unie vyzývá všechny aktéry syrského konfliktu ke zmírnění bojů a k obnovení mírových jednání.

Útok proti Sýrii byl tvrdší než ten loňský. NATO vyjádřilo podporu intervenci Západu

14.04. 08:46

Damašek/Moskva/Brusel/Washington - Ruské ministerstvo obrany dnes oznámilo, že rakety odpálené námořními a leteckými silami USA, Francie a Británie nezasáhly žádnou ze dvou ruských základen Tartús a Hmímím v Sýrii. NATO vyjádřilo podporu intervenci Západu v Sýrii.

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie