Články k tématu: Valachová, Kateřina

Zeman se dnes sešel s Valachovou, váhá nad její rezignací

28.05. 20:58

Brno - Prezident Miloš Zeman se dnes v Brně sešel s ministryní školství Kateřinou Valachovou, která se rozhodla k 31. květnu rezignovat. Ne všichni si ale přejí jeji odchod z čela resortu, včetně hlavy státu.

Sobotka Zemanovi poslal návrh na odvolání Valachové, nahradit ji má její náměstek Štech

26.05. 16:42

Praha - Premiér Bohuslav Sobotka dnes přijal rezignaci ministryně školství Kateřiny Valachové (oba ČSSD). Její rezignaci odeslal na Pražský hrad. Zároveň navrhl prezidentovi Miloši Zemanovi, aby novým ministrem školství jmenoval dosavadního náměstka Valachové Stanislava Štecha.

Sobotka se sejde v pátek s ministryní Valachovou

25.05. 19:24

Praha - Premiér Bohuslav Sobotka se v pátek setká s ministryní školství Kateřinou Valachovou (oba ČSSD). Dnes to uvedl mluvčí úřadu vlády Martin Ayrer.

reklama

S penězi pro VŠ se v rozpočtu nepočítá, Valachová se ale nevzdává a chce dál jednat

23.05. 20:34

Praha - Vysoké školy se možná slibovaného nárůstu peněz nedočkají. Ministerstvo financí s nimi ve svém návrhu k rozpočtu na příští rok nepočítá.

Kateřině Valachové zlomila vaz nejbližší přítelkyně. Dokonce spolu i bydlely

Aktualizovali jsme 19.5.2017, 23:31, 19.05. 09:39

Praha - Náměstkyně ministryně školství Kateřiny Valachové (ČSSD) Simona Kratochvílová může za pád své nejbližší přítelkyně. Obě ženy spolu sdílely pražský byt a část kariéry si stály bok po boku. Teď je Kratochvílová ve vazbě kvůli možným dotačním podvodům.

Valachová předá demisi příští týden, ANO chce po Sobotkovi urgentní řešení situace v rezortu

18.05. 14:15

Praha - Ministryně školství Kateřina Valachová (ČSSD) předá demisi premiérovi Bohuslavu Sobotkovi (ČSSD) zřejmě začátkem příštího týdne. Hejtmani zvolení za hnutí ANO dnes otevřeným dopisem vyzvali předsedu vlády, aby urgentně řešil situaci na resortu školství.

Rektoři vysokých škol: Valachová by měla zůstat a dokončit nejdůležitější části své agendy

16.05. 21:25

Praha – Ministryně školství Kateřina Valachová (ČSSD) by měla zůstat ve svém úřadu a dokončila přípravu státního rozpočtu a další agendu. Uvedlo to dnes ve svém prohlášení předsednictvo České konference rektorů (ČKR). Už minulý týden Valachovou podpořila také Národní rada pro sport, která v pátek…

O nástupci Valachové by se mělo rozhodnout do konce května

12.05. 21:52

Praha – O tom, kdo ve funkci nahradí končící ministryni školství Kateřinu Valachovou (ČSSD), by mohlo být jasno do konce května. Právě do té doby chce mít premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) návrh na jmenování jejího nástupce.

Ministryně Valachová zastavila peníze pro fotbal, FAČR musí dodat zprávu o financování

12.05. 18:16

Praha - Ministryně školství Kateřina Valachová a Národní rada pro sport vyzvaly Fotbalovou asociaci ČR k předložení podrobné zprávy o vnitřním financování. Teprve po prostudování tohoto dokumentu se bude řešit další postup financování fotbalu poté, co FAČR a její předseda Miroslav Pelta byli…

Plavání bude povinnou součástí výuky na 1. stupni, rozhodla Valachová

11.05. 16:39

Praha - Ministryně školství Kateřina Valachová (ČSSD) rozhodla o tom, že od dalšího školního roku bude plavání povinnou součástí výuky na 1. stupni základních škol. Žáci během něj budou muset absolvovat alespoň 40 hodin plavání.

Nový ministr školství? Sobotka bude nástupce Valachové vybírat ze dvou až tří jmen

11.05. 16:37

Praha - Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) se chce do konce května sejít s kandidáty na funkci ministra školství. Jako o možném nástupci Kateřiny Valachové (ČSSD) média spekulují především o jejím dosavadním náměstkovi Stanislavu Štechovi.

Kateřina Valachová byla aktivní ministryní, myslí si odborníci na školství

10.05. 19:25

Praha – Končící ministryně školství Kateřina Valachová (ĆSSD) patřila k těm nejaktivnějším hlavám resortu školství. Myslí si to zástupci škol, školští odborníci a někteří krajští politici. Valachová v úterý oznámila, že k 31. květnu podá demisi. Rozhodla se tak kvůli kauze dotací pro sport, kterou…

Podle Babiše je rezignace Valachové další nátlak na ANO

Aktualizovali jsme 9.5.2017, 20:08, 09.05. 19:07

Praha - Ministr financí a šéf hnutí ANO Andrej Babiš považuje rezignaci ministryně školství Kateřiny Valachové (ČSSD) jako další nátlak na ANO a na sebe.

Čeští politici ocenili demisi ministryně Valachové

09.05. 20:05

Praha - Politici ocenili demisi ministryně školství Kateřiny Valachové (ČSSD) kvůli kauze sportovních dotací. Zachovala se podle nich odpovědně. Valachovou pochválili její spolustraníci, ale i opoziční poslanci.

FAČR bude mít podle Valachové obrovský problém získat dotace

09.05. 19:11

Praha - Podle ministryně školství, mládeže a tělovýchovy Kateřiny Valachové bude pro Fotbalovou asociaci ČR velmi složité, aby po dobu svého obvinění získávala od státu finanční prostředky z dotací.

Sobotka ocenil Valachovou: Přispěla k politické kultuře

09.05. 19:08

Praha - Kateřina Valachová (ČSSD) podle premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD) svým odvážným rozhodnutím rezignovat na funkci ministryně školství přispěla k politické kultuře v Česku.

Ministryně Valachová rezignuje, kvůli Babišovi

09.05. 18:37

Praha - Ministryně školství Kateřina Valachová (ČSSD) podá k 31. květnu demisi. Nechce poskytovat ministrovi financí Andreji Babišovi (ANO) záminku k tomu, aby odváděl pozornost od svých závažných problémů, napsala na twitteru. K odstoupení ji vyzývali někteří politici kvůli kauze sportovních…

Kalousek žádá rezignaci Valachové, pro je i Okamura

09.05. 15:39

Praha - Ministryně školství Kateřina Valachová (ČSSD) by podle opoziční TOP 09 měla kvůli policejnímu vyšetřování údajného zneužívání dotací do sportu bezodkladně rezignovat. Okamžitou demisi Valachové žádá také Svoboda a přímá demokracie (SPD) Tomia Okamury.

Valachová vládě předloží opatření na zlepšení vzdělávání

09.04. 16:29

Praha - Ministryně školství Kateřina Valachová (ČSSD) předloží v pondělí vládě soubor opatření, která by měla zlepšit kvalitu vzdělávání.

Kateřina Valachová ocenila in memoriam šikanovanou učitelku z Třebešína

28.03. 16:56

Praha -  Šikanovaná učitelka Ludmila Vernerová ze Střední průmyslové školy Na Třebešíně v Praze, která zemřela loni v lednu, byla dnes v sídle Senátu in memoriam oceněna. Vyznamenáno bylo i dalších 44 pedagogů, kteří převzali medaile ministerstva školství. Medaili prvního stupně letos obdrželo 26…

Valachová promluvila o islámu v českých školách. Jak je to s vepřovým a zahalováním dívek?

Aktualizovali jsme 9.3.2017, 23:59, 09.03. 12:13

Praha – Ministryně školství Kateřina Valachová (ČSSD) i její úřad často čelí dotazům ohledně islámu v českých školách. I proto se politička rozhodla jednou pro vždy ujasnit nejen svůj postoj, ale i postoj celého rezortu.

Česku chybí učitelé. Valachová ví, kde je vzít

28.02. 22:03

Praha - Česku nehrozí nedostatek učitelů v důsledku generační výměny. Má to ale podmínku, musí se podaří do roku 2020 zajistit, aby většina absolventů pedagogických fakult nastupovala do škol.

Spory o povinnou maturitu z matematiky. Gymnázia ji chtějí až od roku 2022

22.02. 12:31

Praha - Senátor Jiří Růžička (za TOP 09 a STAN) navrhne, aby se nejen na středních odborných školách, ale také na gymnáziích a lyceích povinně maturovalo z matematiky od roku 2022. Návrh na sjednocení termínu, které jeho prostřednictvím požaduje Asociace ředitelů gymnázií, představí za týden na…

Studenti budou povinně maturovat z matematiky i na většině odborných škol

20.02. 11:29

Praha - Ministryně školství Kateřina Valachová (ČSSD) na dnešním jednání prosadila, že povinné maturity z matematiky budou od školního roku 2021/2022 i na středních odborných školách.

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací