Články k tématu: Valachová, Kateřina

Ringo Čech se rozjel: Dnešní děti nic neví. Já byl ve škole bit, to byla nádhera

Aktualizovali jsme 13.6.2018, 22:10, 13.06. 18:37

Praha – Jaromír Soukup si do svého pořadu Instinkty pozval hudebníka Františka Ringo Čecha a bývalou ministryni školství a poslankyni ČSSD Kateřinu Valachovou. A tématem jejich rozhovoru bylo samozřejmě školství. Ringo Čech například poukázal na to, že dnešní děti ani nevědí, co jsou to uhelné…

Valachová je lidem pro smích. Na facebooku zveřejnila něco, co neměla

Aktualizovali jsme 4.5.2018, 22:05, 04.05. 15:47

Praha – Bývalá ministryně školství a poslankyně ČSSD Kateřina Valachová si utrhla pořádnou ostudu. Na sociálních sítích zveřejnila příspěvek týkající se kauzy dotací pro sport. Problém spočívá v tom, že jej zveřejnila i s původními poznámkami skutečného autora. A za to se stala terčem posměchu.

ODS chce zrušit povinnou školku pro pětileté děti. Valachová důrazně protestuje

30.01. 17:31

Praha - ODS navrhuje zrušit povinnou mateřskou školu pro pětileté děti. Ze zákona chce vyřadit také povinnost školek přijímat už dvouleté děti, která má nastat za dva roky. Obě kontroverzní novinky zavedla školská novela, která byla schválena v minulém volební období.

reklama

Zpráva OLAF neobsahuje nic nad rámec policejního spisu, tvrdí Valachová

05.01. 14:25

Praha - Členka mandátového a imunitního výboru Kateřina Valachová (ČSSD) si dnes pročetla zprávu Evropského úřadu pro boj proti podvodům (OLAF) o prověřování dotace pro farmu Čapí hnízdo. Poté řekla, že neobsahuje nic podstatného nad to, co už je ve vyšetřovacím spisu české policie.

Výměna na ministerstvu školství: Valachová skončila, Zeman jmenoval Štecha

21.06. 17:32

Praha - Prezident Miloš Zeman dnes jmenoval novým ministrem školství Stanislava Štecha (za ČSSD). Ten dosud působil jako náměstek resortu, takže se nebude muset s jeho chodem dlouho seznamovat, což Hrad uvítal. Štech ve funkci vystřídal Kateřinu Valachovou (ČSSD).

Zeman ve středu jmenuje dosavadního náměstka Valachové Štecha ministrem školství

20.06. 13:55

Praha - Nástupcem ministryně školství Kateřiny Valachové bude její dosavadní náměstek Stanislav Štech, prezident Miloš Zeman ho jmenuje ve středu v 16:00. Oba se sejdou dnes vpodvečer.

Valachová chce na postu ministryně opravdu skončit, Zeman prý její demisi přijal

19.06. 17:24

Praha - Ministryně školství Kateřina Valachová (ČSSD) se dnes sešla s prezidentem Milošem Zemanem. Uvedla, že její demisi přijal, byť s jejím odchodem nesouhlasí. V čele resortu patrně usedne dosavadní náměstek Stanislav Štech.

Kolaps českého sportu? To je přehnané, chování funkcionářů mě mrzí, říká Valachová

15.06. 17:57

Praha - Ministryně školství Kateřina Valachová (ČSSD) trvá na tom, že hovořit o kolapsu českého sportu a ohrožení sportování mládeže je přehnané. Reagovala tak na středeční prohlášení sportovních funkcionářů.

Zeman bude v příštím týdnu, jednat s Valachovou o její demisi

12.06. 21:00

Kaplice – V příštím týdnu by se prezident Miloš Zeman měl sejít s ministryní školství Kateřinou Valachovou (ČSSD). Jednat by s ní měl o jejím odchodu z rezortu.

Ostuda ve Sněmovně: Debata o písemných interpelacích se nekonala, Valachová nepřišla

08.06. 11:43

Praha - Ve Sněmovně se dnes dopoledne mělo debatovat o písemných interpelacích na členy vlády. Nakonec z toho sešlo, jak se bohužel stalo v Česku tradicí. Na programu byly dva dotazy, jejich adresátky ale nebyly přítomny.

Pilný dostal od vlády velký úkol, má najít 400 milionů na pomůcky pro nadané děti a na družiny

05.06. 15:15

Praha - Ministr financí Ivan Pilný (ANO) dnes dostal od vlády za úkol, aby v letošním rozpočtu do července našel 400 milionů korun na pomůcky pro mimořádně nadané děti ve školách a na školní družiny.

Valachová navzdory Zemanovu přání demisi nestáhne. Už čeká na své odvolání

01.06. 16:59

Praha - Ministryně školství Kateřina Valachová (ČSSD) na své demisi trvá navzdory postoji prezidenta Miloše Zemana, který jí dal 10 dnů na rozmyšlenou. Do svého odchodu chce jednat ještě s ministrem financí Ivanem Pilným (ANO).

Zeman Valachovou zatím odvolat nehodlá

31.05. 17:17

Praha - Na návrh premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD) měl Hrad k dnešnímu dni odvolat ministryni školství Kateřinu Valachovou (ČSSD). Nestane se tak. Podle prezidenta Miloše Zemana dostala Valachová čas si rozmyslet svou demisi do 10. června, kdy se hlava státu vrací z návštěvy Vietnamu a Kazachstánu.

Senátoři mají výtky ke kariérnímu řádu učitelů. Horní komorou zřejmě neprojde

31.05. 15:25

Praha - Především pravicoví senátoři pokládají kariérní řád učitelů za nadbytečný, nové kvalitní učitele podle nich do škol nepřivede. Ministryně školství Kateřina Valachová (ČSSD) výtky odmítla.

Zeman se dnes sešel s Valachovou, váhá nad její rezignací

28.05. 20:58

Brno - Prezident Miloš Zeman se dnes v Brně sešel s ministryní školství Kateřinou Valachovou, která se rozhodla k 31. květnu rezignovat. Ne všichni si ale přejí jeji odchod z čela resortu, včetně hlavy státu.

Sobotka Zemanovi poslal návrh na odvolání Valachové, nahradit ji má její náměstek Štech

26.05. 16:42

Praha - Premiér Bohuslav Sobotka dnes přijal rezignaci ministryně školství Kateřiny Valachové (oba ČSSD). Její rezignaci odeslal na Pražský hrad. Zároveň navrhl prezidentovi Miloši Zemanovi, aby novým ministrem školství jmenoval dosavadního náměstka Valachové Stanislava Štecha.

Sobotka se sejde v pátek s ministryní Valachovou

25.05. 19:24

Praha - Premiér Bohuslav Sobotka se v pátek setká s ministryní školství Kateřinou Valachovou (oba ČSSD). Dnes to uvedl mluvčí úřadu vlády Martin Ayrer.

S penězi pro VŠ se v rozpočtu nepočítá, Valachová se ale nevzdává a chce dál jednat

23.05. 20:34

Praha - Vysoké školy se možná slibovaného nárůstu peněz nedočkají. Ministerstvo financí s nimi ve svém návrhu k rozpočtu na příští rok nepočítá.

Kateřině Valachové zlomila vaz nejbližší přítelkyně. Dokonce spolu i bydlely

Aktualizovali jsme 19.5.2017, 23:31, 19.05. 09:39

Praha - Náměstkyně ministryně školství Kateřiny Valachové (ČSSD) Simona Kratochvílová může za pád své nejbližší přítelkyně. Obě ženy spolu sdílely pražský byt a část kariéry si stály bok po boku. Teď je Kratochvílová ve vazbě kvůli možným dotačním podvodům.

Valachová předá demisi příští týden, ANO chce po Sobotkovi urgentní řešení situace v rezortu

18.05. 14:15

Praha - Ministryně školství Kateřina Valachová (ČSSD) předá demisi premiérovi Bohuslavu Sobotkovi (ČSSD) zřejmě začátkem příštího týdne. Hejtmani zvolení za hnutí ANO dnes otevřeným dopisem vyzvali předsedu vlády, aby urgentně řešil situaci na resortu školství.

Rektoři vysokých škol: Valachová by měla zůstat a dokončit nejdůležitější části své agendy

16.05. 21:25

Praha – Ministryně školství Kateřina Valachová (ČSSD) by měla zůstat ve svém úřadu a dokončila přípravu státního rozpočtu a další agendu. Uvedlo to dnes ve svém prohlášení předsednictvo České konference rektorů (ČKR). Už minulý týden Valachovou podpořila také Národní rada pro sport, která v pátek…

O nástupci Valachové by se mělo rozhodnout do konce května

12.05. 21:52

Praha – O tom, kdo ve funkci nahradí končící ministryni školství Kateřinu Valachovou (ČSSD), by mohlo být jasno do konce května. Právě do té doby chce mít premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) návrh na jmenování jejího nástupce.

Ministryně Valachová zastavila peníze pro fotbal, FAČR musí dodat zprávu o financování

12.05. 18:16

Praha - Ministryně školství Kateřina Valachová a Národní rada pro sport vyzvaly Fotbalovou asociaci ČR k předložení podrobné zprávy o vnitřním financování. Teprve po prostudování tohoto dokumentu se bude řešit další postup financování fotbalu poté, co FAČR a její předseda Miroslav Pelta byli…

Plavání bude povinnou součástí výuky na 1. stupni, rozhodla Valachová

11.05. 16:39

Praha - Ministryně školství Kateřina Valachová (ČSSD) rozhodla o tom, že od dalšího školního roku bude plavání povinnou součástí výuky na 1. stupni základních škol. Žáci během něj budou muset absolvovat alespoň 40 hodin plavání.

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie

K poskytování služeb, cílení reklam a analýze návštěvnosti využíváme soubory cookie. Používáním webu s tímto vyjadřujete souhlas. Další informace