Články k tématu: Vánoce

V Německu opět otevřeli vánoční trhy, incident z Postupimi se vyšetřuje

02.12. 13:10

Postupim (Německo) - Vánoční trhy v německé spolkové zemi Braniborsko jsou po pátečním incidentu u tržiště v braniborské metropoli Postupimi otevřeny jako normálně.

Pošta na Božím Daru začala do celého světa rozesílat Vánoční zásilky s razítkem

01.12. 08:21

Boží Dar - Pošta na Božím Daru ode dneška rozesílá vánoční zásilky, do celého světa poputují kilogramy pošty. Motivem letošního razítka je adventní věnec a autorkou návrhu je výtvarnice Iveta Holešová.

Obchodníci začínají prodávat stromky. Kolik za ně letos zaplatíme?

30.11. 10:29

Praha - Před obchodními řetězci se začaly prodávat vánoční stromky. Většinou by měly stát stejně jako loni, tedy od 300 do 900 Kč. Některé prémiové kusy budou ale i za 1400 korun. Obchodníci vyzdvihují stromky v kontejnerech, prodávají se také umělé stromky ve výškách od 120 do 220 centimetrů.

reklama

V Berlíně byly dopoledne otevřeny vánoční trhy, loni je poznamenal teroristický útok

27.11. 16:10

Berlín - V německé metropoli se dnes dopoledne otevřely vánoční trhy. Celkem jich je kolem 90. Největší pozornost z nich na sebe poutá trh na náměstí Breitscheidplatz, kde se loni odehrál teroristický útok.

Češi kvůli Vánocům nešetří. Kolik letos utratíme?

27.11. 15:42

Praha - Vánoce slaví 96 procent obyvatel Česka. Letos za něj v průměru utratí 10.000 Kč, což je o pětinu více než loni. Svátky představují pro většinu lidí zvýšenou finanční zátěž a musí na ně šetřit. Jen 17 procent jich je schopno je financovat ze svého běžného rozpočtu.

V Brně se rozsvítí vánoční strom na náměstí Svobody, požehná mu brněnský biskup Cikrle

24.11. 08:03

Brno - Na náměstí Svobody v Brně s dnes v 17:00 rozsvítí vánoční strom. Smrk ztepilý měří 18 metrů a bude ozdobený bílými světýlky a zlatými a červenými prvky, řekla mluvčí Turistického informačního centra Gabriela Peringerová.

Policie bude během adventu a o svátcích v pohotovosti, hlídky mají i dlouhé zbraně

23.11. 16:52

Praha - Česko v době adventu a vánočních svátků chystá intenzivní bezpečnostní opatření, zvýšený počet policistů by měl být v ulicích vidět již od tohoto víkendu. Policie se bude věnovat místům s velkým počtem lidí, například letišti, nádražím, ale i trhům a kulturním akcím.

Letošní Vánoce? Dekorace ovládne temná mystika

20.11. 17:06

Zlín - Evropská asociace floristů a výrobců dekorací každoročně vydává doporučení ohledně stylu, barev i použitých materiálů u vánočních stromků. Letos může být laděn do jemných a pudrových barev, v jasných a "nevánočních" barvách i stylizován do temné mystiky.

Tesco čelí kritice: Ve vánoční reklamě se objevili i muslimové

15.11. 10:54

Londýn - Každoročně se obchodní řetězce i světové značky předhánějí v tom, kdo bude mít tu nejlíbivější vánoční reklamu. Letos se však divákům a zákazníkům obzvlášť nelíbí ta od řetězce Tesco. Někteří si na sociálních sítích stěžují, že na Vánoce je stále brzy, jiní v tom vidí zásadní problém -…

Plánujete na konec roku výlet? Pobyty jsou už teď téměř vyprodané

12.11. 14:04

Praha - Pokud nehodláte letošní Vánoce či Silvestr trávit doma a potřebujete si zarezervovat hotel, čekejte problémy. Plnou obsazenost už nyní hlásí na konec roku většina pražských hotelů, z velké části jsou plné také vánoční termíny. Především zahraniční hosté míří také do velkých hotelů v Brně a…

Výběr vánočních dárků aneb co letos koupit pod stromeček?

11.11. 09:40

Praha - Tak rádi je dostáváme, a tak neradi je sháníme. Výběr té nejvhodnější pozornosti pro blízké se často může změnit v noční můru, a to především před Vánocemi. Proti nám hraje čas, finance i několik zadání najednou. Víte, že existují ověřené metody, jak snadno a rychle kápnout na perfektní…

Santa Klaus přeci není český, stěžují si Češi na vánoční reklamy

10.11. 16:53

Praha - Využívání motivu Santa Clause ve vánočních reklamách vadí 54 procentům Čechů. Použití křesťanských motivů, jako jsou andělé, jesličky či pasáčci, vadí jen šesti procentům lidí. Kolem 64 procent respondentů přiznává, že je vánoční reklama inspirovala k nákupu. 65 procent lidí pokládá…

Češi si o Vánocích připlatí, dražší už budou i kapři

09.11. 10:52

České Budějovice - Kapři z jižních Čech budou na předvánočním trhu o pár korun dražší než loni. Na sádkách se budou prodávat od 70 až do 89 korun. Důvodem je sucho, kvůli kterému vzrostly náklady na krmení.

Co vám letos nadělí Ježíšek? Každý druhý Čech bude mít pod stromečkem peníze

08.11. 16:10

Praha - Peníze pod stromeček chce letos nadělit 48 procent Čechů. Pro třetinu lidí je to ideální dar, pro třetinu jen alternativa těch tradičních. Na ty, kteří dostanou od Ježíška hotovost, sázejí obchodníci, kteří hned po svátcích spustí povánoční výprodeje.

Pošta na Vánoce posílí, zvyšuje hodinovou mzdu

03.11. 15:57

Praha - Česká pošta chce nabrat pro předvánoční provoz kolem 3000 brigádníků. Zatímco loni si sezónní pracovník mohl přijít na 110 korun za hodinu, letos pošta kvůli nedostatku pracovní síly částku zvedla až na 145 korun za hodinu.

Zdražuje máslo i vejce. Češi si letos za pečení cukroví pořádně připlatí

26.10. 16:39

Vánoce jsou každoročním zásahem do peněženek. Nejen, že nakupujeme dárky pro své blízké, ale zařizujeme ozdoby a na poslední chvíli sháníme vše, co jsme během celého roku zajistit nestihli. Letos je ale třeba počítat s dalším nákladem, vzhledem k rostoucím cenám se totiž prodraží i pečení cukroví.

Vánoční strom na Staroměstské náměstí bude z Křivoklátska, je vysoký 24 metrů

17.10. 16:55

Praha - Vánoční strom na Staroměstském náměstí bude letos z Roztok u Křivoklátu. Je vysoký 24 metrů a roste na volném prostranství u řeky Berounky.

Obchody a firmy před Vánocemi trápí nedostatek brigádníků, odměny rostou

15.10. 14:53

Praha - Firmy před blížícími se Vánocemi opět trápí nedostatek brigádníků, a to ve všech oborech. Tato situace vede k rychlému růstu odměn, které vzrostly meziročně o deset až 15 procent.

Výlov rybníku Rožmberk začal. Kolik letos zaplatíme za vánočního kapra?

13.10. 09:43

Třeboň (Jindřichohradecko) - Třeboňští rybáři dnes zahájili třídenní výlov největšího českého rybníka Rožmberk s rozlohou 647 hektarů. Čekají výnos podobně jako v minulých letech, přibližně 160 tun tržních ryb.

Čtvrtina prodejců vánočního sortimentu porušila předpisy, tvrdí ČOI

27.01. 12:54

Praha - Tradiční vánoční sortiment, jako jsou stromky, ryby, ozdoby a další produkty nabízené především na vánočních trzích, byly cílem kontrol České obchodní inspekce (ČOI). V průběhu měsíce listopadu a prosince 2016 uskutečnily jednotlivé inspektoráty ČOI celkem 803 kontrol. Porušení právních…

Papež František oficiálně ukončil Vánoce, během Tříkrálové mše varoval před kultem moci

06.01. 15:03

Vatikán - Papež František dnes ve Svatopetrském chrámu celebroval Tříkrálovou mší, čímž oficiálně zakončil Vánoce. Vyslal pozdravy také věřícím východních křesťanských církví, kteří narození Ježíše Krista budou podle juliánského kalendáře slavit až v sobotu.

Indonéský muslim se dostal do hledáčku médií. Jmenuje se Veselé Vánoce

30.12. 17:01

Jakarta - Jako hollywoodský vánoční příběh o možné toleranci dvou světových náboženství zní případ 54letého muže, který zveřejnil své kuriózní jméno. Ačkoliv sám vyznáním muslim, jmenuje se Slamet Hari Natal, což indonéštině znamená „Veselé Vánoce", uvádí International Business Times.

Co s nevhodnými dárky? Vraťte je do půlky ledna

29.12. 15:41

Praha - Dostali jste k Vánocům nevhodný dárek? Nemusíte zoufat, je možné jej vrátit u řady obchodníků do poloviny ledna. Vrácené zboží musí být nepoužité, v původním stavu a v originálním balení.

Jak trávili Vánoce vojáci na misích? Salát, koledy a pohádky

28.12. 13:32

Praha - Čeští vojáci v zahraničních misích trávili Vánoce sledováním pohádek, zpíváním koled, hraním šipek i u bramborového salátu nebo buchet. V Iráku si sehnali od místních i vánoční stromeček. Na svých webových stránkách to uvedla armáda. Vánoce v zahraničí strávilo kolem 400 českých vojáků.

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie