Články k tématu: Vánoce

Kolik Čechů vůbec nekupuje vánoční stromek? Průzkum ukázal ohromné číslo

17.12. 13:31

Praha - Třetina lidí vůbec nekupuje vánoční stromek. Cukroví na svátky naopak peče 75 procent českých domácností, pouze tři procenta Čechů cukroví vůbec nejí.

Na Štědrý den bude otevřená čtvrtina restaurací

17.12. 10:44

Praha - Otevřeno o Štědrém dnu bude mít zhruba čtvrtina všech restaurací v Česku. Vyplývá to z dat gastronomického průvodce a internetového rezervačního portálu Restu.cz.

Kráva se vzepřela roli v betlému, za poslední den utekla hned dvakrát

15.12. 11:55

Filadelfie - Sedmiletá kráva Stormy ve čtvrtek dvakrát utekla z ohrady jesliček před kostelem ve Filadelfii na východě USA. Útěkářku musela nahradit mladší kolegyně.

reklama

Divoké vánoční večírky letos nebudou. Firmy se obávají sexuálních skandálů

13.12. 09:09

New York - Firemní vánoční večírky se letos ponesou v umírněném duchu, protože vedení společností čelí požadavkům na omezování výdajů. Vliv mají také kauzy sexuálního obtěžování na pracovišti.

Už máte nakoupené dárky? Mnoho Čechů ještě ne, někteří vyrážejí do obchodů 24. prosince

12.12. 17:02

Praha - Zhruba čtvrtina Čechů (26 procent) má nakoupené všechny vánoční dárky, více než polovina lidí (53 procent) pořídila alespoň některé. Dvě procenta respondentů průzkumu dárky pod stromeček kupují až na Štědrý den dopoledne.

Češi před Vánoci nakupují elektroniku i hry. Jaké jsou letošní hity?

10.12. 19:03

Praha - Druhý adventní víkend znamenal pro obchodníky růst prodejů oproti prvnímu o desítky procent. Někteří zákazníci však ještě s nákupem dárků čekají, například na výplatu. Češi mají zájem především elektroniku a mobily.

Nebezpečí jménem celiakie? Vánoce znamenají další starosti

Aktualizovali jsme 10.12.2017, 15:47, 10.12. 09:44

Praha - Bezlepková dieta stojí měsíčně asi o 3000 korun víc než běžná zdravá strava. A o Vánocích tato nemoc znamená jiné cukroví, vánočka nebo třeba strouhanka na kapra. Kromě celiakie existuje i alergie na pšenici.

Češi už ryby na vánočním stole nechtějí? Tradicí se stávají vinné klobásy

10.12. 15:06

Praha - Přes veškerou snahu se státu nedaří přimět Čechy, aby více jedli ryby. Loňských 5,1 kg na osobu bylo nejnižší od roku 1995, uvádějí údaje Českého statistického úřadu. Loni spotřeba ryb meziročně klesla o 7,5 procenta.

Pošta je před Vánocemi zahlcená balíky, e-shopy čekají rekordní tržby

10.12. 14:41

Praha - Množství přepravených balíků doručovatelskými firmami se v prosinci proti běžnému období zvýšilo až o 120 procent. E-shopy letos čekají rekordní vánoční tržby až 38 miliard korun.

Do Štědrého dne zbývají jen dva týdny. Zásilky nabírají zpoždění

10.12. 12:02

Praha - Do Štědrého dne zbývají dva týdny. Kapacity kurýrních firem jsou na maximu, což se projevuje ve zpožďování zásilek. Na vině nejsou pouze dopravci, ale také provozovatelé internetových obchodů.

Tušíte, kolik Čechů neslaví Vánoce? My vám to prozradíme

06.12. 16:53

Praha - Jak ukázal průzkum společnosti GfK, pět procent Čechů letos nebude slavit Vánoce a tři procenta neplánují kupovat vánoční dárky. Nejvíce Čechů, kteří se slavení Vánoc vyhýbají, je v Jihočeském a Pardubickém kraji.

Objednáváte z e-shopů? Část objednávek se před Vánocemi potýká se zpožděním v doručování

06.12. 15:31

Praha - Posledním dnem, kdy je možné objednat zboží z e-shopu, aby dorazilo do Štědrého dne, je pondělí 18. prosince. Již Černý pátek (Black Friday) měl prověřit připravenost e-shopů a kurýrních firem na vánoční sezonu, ukázaly se však potíže.

Ulice se dnes budou hemžit Mikuláši v doprovodu andělů a čertů

05.12. 08:14

Praha - Do ulic měst a obcí dnes v předvečer svátku svatého Mikuláše opět vyrazí postavy Mikuláše, anděla a čerta, aby trochu postrašily děti a pak je obdarovaly. Hodné děti najdou v nadílce zejména sladkosti, zlobivější mohou dostat i uhlí nebo brambory.

Nezapomeňte si natrhat "barborky", pořídit by si je měly hlavně vdavekchtivé dívky

04.12. 08:09

Praha - Dnes má svátek Barbora. Tradiční "barborky", tedy větvičky třešně nebo jiného stromu, si mohou nařezat a dát do vázy dívky toužící vdát se v příštím roce. Prastarého obyčeje se ale drží i mnohé vdané ženy.

Balíček z Postupimi obsahoval i vzkaz od vyděračů, cílem byla zřejmě služba DHL

03.12. 17:15

Postupim - Podezřelý balíček, který byl v pátek doručen do lékárny u postupimského vánočního trhu, zřejmě sloužil k vydírání zásilkové služby DHL.

Tip na advent: V Brně mají unikátní časostroj

03.12. 13:16

Brno Z brněnského časostroje na náměstí Svobody dnes v 11:00 vypadla první letošní adventní kulička. Lidé na každou další mohou čekat denně celý advent i na Štědrý den.

V Německu opět otevřeli vánoční trhy, incident z Postupimi se vyšetřuje

02.12. 13:10

Postupim (Německo) - Vánoční trhy v německé spolkové zemi Braniborsko jsou po pátečním incidentu u tržiště v braniborské metropoli Postupimi otevřeny jako normálně.

Pošta na Božím Daru začala do celého světa rozesílat Vánoční zásilky s razítkem

01.12. 08:21

Boží Dar - Pošta na Božím Daru ode dneška rozesílá vánoční zásilky, do celého světa poputují kilogramy pošty. Motivem letošního razítka je adventní věnec a autorkou návrhu je výtvarnice Iveta Holešová.

Obchodníci začínají prodávat stromky. Kolik za ně letos zaplatíme?

30.11. 10:29

Praha - Před obchodními řetězci se začaly prodávat vánoční stromky. Většinou by měly stát stejně jako loni, tedy od 300 do 900 Kč. Některé prémiové kusy budou ale i za 1400 korun. Obchodníci vyzdvihují stromky v kontejnerech, prodávají se také umělé stromky ve výškách od 120 do 220 centimetrů.

V Berlíně byly dopoledne otevřeny vánoční trhy, loni je poznamenal teroristický útok

27.11. 16:10

Berlín - V německé metropoli se dnes dopoledne otevřely vánoční trhy. Celkem jich je kolem 90. Největší pozornost z nich na sebe poutá trh na náměstí Breitscheidplatz, kde se loni odehrál teroristický útok.

Češi kvůli Vánocům nešetří. Kolik letos utratíme?

27.11. 15:42

Praha - Vánoce slaví 96 procent obyvatel Česka. Letos za něj v průměru utratí 10.000 Kč, což je o pětinu více než loni. Svátky představují pro většinu lidí zvýšenou finanční zátěž a musí na ně šetřit. Jen 17 procent jich je schopno je financovat ze svého běžného rozpočtu.

V Brně se rozsvítí vánoční strom na náměstí Svobody, požehná mu brněnský biskup Cikrle

24.11. 08:03

Brno - Na náměstí Svobody v Brně s dnes v 17:00 rozsvítí vánoční strom. Smrk ztepilý měří 18 metrů a bude ozdobený bílými světýlky a zlatými a červenými prvky, řekla mluvčí Turistického informačního centra Gabriela Peringerová.

Policie bude během adventu a o svátcích v pohotovosti, hlídky mají i dlouhé zbraně

23.11. 16:52

Praha - Česko v době adventu a vánočních svátků chystá intenzivní bezpečnostní opatření, zvýšený počet policistů by měl být v ulicích vidět již od tohoto víkendu. Policie se bude věnovat místům s velkým počtem lidí, například letišti, nádražím, ale i trhům a kulturním akcím.

Letošní Vánoce? Dekorace ovládne temná mystika

20.11. 17:06

Zlín - Evropská asociace floristů a výrobců dekorací každoročně vydává doporučení ohledně stylu, barev i použitých materiálů u vánočních stromků. Letos může být laděn do jemných a pudrových barev, v jasných a "nevánočních" barvách i stylizován do temné mystiky.

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie