Články k tématu: Vánoce

VIDEO: Děda Mráz nebo Santa Claus? Podívejte se, jak se slaví Vánoce ve světě

11.12. 19:24

Londýn/Paříž - Vánoce se blíží a připravuje se na ně celý svět. Jiný kraj ale znamená jiný mrav a ne všude se slaví tak, jako u nás. Víte, jak probíhají svátky klidu a pohody například v Británii nebo ve Francii?

Češi loví vánoční dárky, obchodní centra praskají ve švech

11.12. 17:43

Praha - Dnes byla třetí adventní neděle, čehož řada Čechů využila k nákupu vánočních dárků. Zájem byl především o elektroniku. Ten největší nápor ale obchody čekají v nadcházejícím týdnu, kdy jsou výplatní termíny.

Skauti dnes z Vídně přivezli betlémské světlo

10.12. 19:59

Brno - Světlo zažehnuté v Betlémě dorazilo do Česka. Plamínek přivezla čtveřice skautů rychlíkem z Vídně na brněnské nádraží. V neděli světlo přinesou brněnskému biskupovi Vojtěchu Cikrlovi.

reklama

Košt vánočního cukroví na Kroměřížku: Mlsné jazýčky mohly ochutnat 63 vzorků

10.12. 19:34

Kroměříž - V Koryčanech na Kroměřížsku se dnes odpoledne ochutnávalo vánoční cukroví, které napekly místní i pekařky ze širokého okolí. Podle pořadatelky Ivety Holáskové se koštu účastnilo 63 vzorků cukroví.

Kupte si "psí maso". Aktivisté v Praze protestovali proti prodeji a zabíjení kaprů v ulicích

10.12. 16:02

Praha - Aktivisté dnes na pražském Smíchově protestovali proti vánočnímu prodeji a zabíjení kaprů v ulicích. Na pultu vystavili napodobeninu masa a vedle postavili psa. Za zabití chtěli 30 korun, za vykuchání o pět korun více.

Jak o Vánocích mlsat a nepřibrat? Trendem je raw cukroví. Recepty

09.12. 15:26

Praha - Vánoce bez cukroví si lze asi jen těžko představit, můžete ale mlsat i zdravě. Letos je hitem takzvané "raw cukroví", tedy nepečené. Neobsahuje lepek, bílý cukr ani nezdravé tuky a je bohaté na řadu cenných vitaminů.

Zastánci Vánoc v ČR bojují proti Santa Clausovi

08.12. 12:57

Praha - Iniciativu Zachraňte Ježíška letos na sociálních sítích podpořilo už přes 55 tisíc lidí. Její zastánci brojí především proti všude přítomné reklamě a postavě Santa Clause. Podobné protesty jsou i v sousedním Bavorsku.

Kde koupit dárky na Vánoce? Navštivte veletrh Stříbrné vánoční dny

07.12. 17:34

Praha - Vánoce se blíží a pokud jste dosud nevymysleli originální dárek, kterým potěšíte své blízké, máme pro vás řešení. V Praze se už tento víkend odehraje veletrh Stříbrné vánoční dny, kde bude na výběr z více než šesti tisíc dárků.

Divadlo Bez zábradlí zve na unikátní vánoční trhy

06.12. 17:30

Praha - Ve čtvrtek 8. prosince se v odpoledních hodinách uskuteční ve foyer Divadla Bez zábradlí charitativní vánoční trh. Návštěvníci této jedinečná akce se mohou těšit i na krásný vánoční strom, který do paláce Adria připravilo Trade centrum Praha a na betlém, který připravily děti z Nadačního…

Ceny vánočních stromků jsou u obchodníků podobné jako loni

06.12. 14:19

Praha - Vánoce se blíží a s nimi vyvstává otázka, kolik budou letos stát stromky. Obchodníci mají dobrou zprávu, ceny budou podobné jako ty loňské. Nejprodávanějším druhem v ČR je podle Sdružení pěstitelů vánočních stromků jedle, pětina kupujících si pak pořídí smrk pichlavý.

Vánoční trhy v Praze se zařadily mezi deset nejlepších na světě

05.12. 15:35

New York - Praha je v předvánočním čase nezřídka vychvalována v zahraničí. Podle CNN patří tržiště na Staroměstském a Václavském náměstí v Praze mezi deset nejlepších ve světě.

Největší americké obchodní centrum si najalo černošského Santu

03.12. 10:33

Washington - Největší obchodní centrum ve Spojených státech, Mall of America v Minnesotě, najalo prvního černošského Santa Clause ve své historii.

Ostrá debata v Rakousku: Odboráři chtějí muslimům sebrat vánoční bonusy

30.11. 11:42

Vídeň – Velmi ostrou debatu vyvolal jeden z rakouských odborových svazů. Ten tvrdí, že by muslimové neměli mít nárok na nedávno dohodnutý vánoční bonus pro důchodce - protože nevěří na Vánoce. Informuje o tom rakouská verze serveru The Local.

První adventní neděle je tu: Ve městech svítí vánoční stromy

27.11. 19:02

Zlín/Liberec - Fanfáry trubačů a odpočítávání lidí od desíti do jedné dnes provázelo slavnostní rozsvěcení vánočního stromu ve Zlíně. Podobně to dnes ale vypadalo v řadě dalších měst.

Vánoční šílenství začíná: Obchody v Brně praskaly ve švech, obchodníci hlásí velké obraty

27.11. 18:22

Brno - Začátek předvánoční nákupní horečky je už patrný také na jižní Moravě. Obchodníci hlásí vyšší obrat. Například nákupní centrum Vaňkovka v Brně navštívilo o víkendu zhruba 133 tisíc návštěvníků.

Na Staroměstském náměstí byl rozsvícen vánoční strom

26.11. 19:23

Praha - Na Staroměstském náměstí v centru Prahy se dnes v 17:30 slavnostně rozsvítil 22 metrů vysoký vánoční strom, přihlížely tisíce lidí.

Hit letošních Vánoc? Venkovní výzdoba se soby a rampouchy

23.11. 17:11

Praha - Češi stále častěji zdobí své domy, balkony či okna vánoční výzdobou. Nejpopulárnější jsou bílé světelné LED řetězy. Pokud jde o textilní zboží s vánoční tematikou, hitem je motiv soba či rampouchu.

Povyk v Německu: "Muslimský" obchod stáhl z prodeje vánoční předměty

Aktualizovali jsme 23.11.2016, 14:26, 23.11. 09:58

DDortmund - Lokální pobočka řetězce Woolworth stáhla z prodeje vánoční dekorace. Oficiálním důvodem byly jejich nízké prodeje. Povyk se strhl ohledně prohlášení jednoho ze zaměstnanců, že je nyní muslimským obchodem a že nebudou tento rok prodávat žádné předměty s vánoční tématikou. Zprávu přinesl…

Češi bojují za záchranu Ježíška a Vánoc

21.11. 08:36

Praha - Tradiční české Vánoce postupně nahrazují ty zahraniční. Místo Ježíška vévodí stále více domácnostem Santa Klaus, Děda Mráz a další ikonické symboly Vánoc přicházející ze zahraničí. Desetitisíce lidí se proto rozhodly v rámci iniciativy Zachraňte Ježíška připomenout podstatu našich Vánoc.

Advent klepe na dveře. Těšte se na osvětlené stromky a kluziště na náměstích

20.11. 14:10

Praha - Tradiční adventní trhy či slavnostní rozsvěcování vánočních stromů na náměstích. Tak bude letos vypadat advent ve většině velkých měst.

Vánoční nákupy začaly. E-shopy dnes neúčtují dopravu

15.11. 12:40

Praha - Na internetu se rozjíždí předvánoční nákupy a řada e-shopů se přidala ke Dni dopravy zdarma. Loni poštovné po 24 hodin neúčtovalo více než 1500 e-shopů, letos se do akce zapojí zhruba 1650 prodejců.

Česká televize na Vánoce připravila čtyři nové pohádky i filmové premiéry

08.11. 18:52

Praha - Letošní vánoce se na české televizi přinesou čtyři premiérové pohádky. Pravého rytíře, Slíbenou princeznu, Zázračný nos a pohádku Nepovedený čert natočenou ve znakovém jazyce. Poprvé se také na televizní obrazovce objeví jeden z nejnavštěvovanějších filmů českých kin Lída Baarová nebo…

Pražské vánoční trhy v ohrožení? Magistrát ještě nemá nového pořadatele

20.09. 19:12

Praha - Současnému pořadateli vánočních trhů v centru Prahy vypršela smlouva a město stále nemá jasno v tom, kdo letošní trhy bude pořádat. Nový organizátor měl přitom být vybraný už na konci prázdnin.

Do Vánoc je ještě daleko, obchodníci už však představili hity letošní zimy

Aktualizovali jsme 18.9.2016, 22:16, 18.09. 14:36

Praha - Vánoce jsou sice až za tři měsíce, obchodníci ale už nyní mají jasno v tom, jaké dárky budou letos hitem. Jední z nich jsou virtuální brýle PlayStation VR.

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie