Články k tématu: Velká Británie

Británie je na nohou: Zabíjejte bastardy, kteří uráží islám, burcoval učitel

15.10. 11:33

Londýn – Velkou Británii pobouřilo video, na kterém učitel a někdejší kandidát za britské konzervativce tvrdí, že ti, kteří uráží islám, musí zemřít. Nahrávka je sice několik let stará, kritici ale poukazují, že jen rok po jeho plamenné řeči muslim kandidoval do politiky a prohlašoval se za…

Británie přijme několik set dětských uprchlíků z Calais, úřady už začaly s registrací

15.10. 10:21

Paříž - Úřady zahájily v uprchlickém táboře "Džungle" u Calais registraci nezletilých migrantů, kteří se chtějí dostat za svými příbuznými do Británie. Očekává se, že Spojené království přijme přes 300 dětí.

Poprask v londýnské zoo: Z výběhu utekl gorilí samec

14.10. 15:21

Londýn - V londýnské zoologické zahradě utekl ve čtvrtek večer ze svého ohrazeného prostoru velký gorilí samec. Nikomu se ale nic nestalo a za hodinu už bylo zvíře zpět.

reklama

Ve vesmíru se nachází desetkrát více galaxií, tvrdí astronomové

14.10. 08:14

Garching (Německo) - Ve vesmíru je nejméně desetkrát více galaxií, než se dosud předpokládalo. Většinu z nich ale zatím lidstvo nevidí. Tvrdí to britští astronomové, kteří podle agentury DPA nově zkoumali záběry Hubbleova vesmírného teleskopu.

Nechcete tvrdý brexit? Další možností je jen zůstat v EU, varuje Británii Tusk

13.10. 21:06

Londýn – Británie si možná odchod z Evropské unie nakonec kvůli očekávaným odlukovým potížím rozmyslí, nadhodil dnes stálý předseda Evropské rady Donald Tusk dnes zmínil možnost. Přesto tento obrat v postoji Londýna považuje za vysoce nepravděpodobný.

Nezávislé Skotsko? Země chystá další referendum o odtržení od Británie

13.10. 16:15

Glasgow - Skotsko připravuje nové referendum o své nezávislosti na Británii, návrh příslušného zákona skotská premiérka Nicola Sturgeonová zveřejní příští týden. Separatistické tendence ožily po červnovém referendu o brexitu.

K brexitu se vyjádří také parlament. Premiérka Mayová souhlasí s návrhem opozice

12.10. 16:32

Londýn - V Británii se po referendu o odchodu z EU mimo jiné řeší, jakou roli by měl v brexitu sehrát parlament. Premiérka Theresa Mayová by uvítala zapojení Dolní sněmovny, pokud by to ale nenarušovalo vyjednávání s Bruselem.

Situace v Calais se zhoršuje. Lidé popsali otřesné zážitky s migranty

11.10. 15:51

Calais – Situace v Calais se den ode dne zhoršuje. Manželé z Kentu, kteří oblastí kolem uprchlického tábora v Calais pravidelně projížděli, teď varují ostatní, aby tudy vůbec necestovali. Uvedli to poté, co byl jejich vůz nedávno napaden asi 40 migranty v mikinách a se zahalenými tvářemi. Cizinci…

Za masakrem na pohřbu v Saná stojí RIjád

11.10. 09:34

Rijád - Saúdská Arábie přiznala, že v sobotu na smuteční hosty pohřbu v jemenské metropoli Saná mohlo zaútočit jedno z jejích letadel. O život přišlo 140 lidí a přes 500 osob utrpělo zranění. Británie a USA začínají přehodnocovat dodávky zbraní Saúdům.

Mayová věří, že Brexit bude hladký. Pro přátelský rozvod se vyslovil i dánský premiér

10.10. 23:16

Kodaň/Haag/Londýn - Odchod Británie z EU proběhne hladce. Práva občanů Evropské unie žijících v Británii při něm zůstanou zachována. Doufá v to britská premiérka Theresa Mayová.

Dohodnuto: Británie si vezme děti migrantů z Francie

10.10. 19:48

Londýn - Uprchlické děti, které se vyskytují v severní Francii, čeká cesta do Británie. Stane se tak ale pouze v případě, že tam už mají svoje příbuzné.

Irsko má posílit kontroly v přístavech a na letištích. Oživí brexit napětí v Ulsteru?

10.10. 13:52

Londýn - Británie chce, aby Irsko posílilo hraniční kontroly ve svých přístavech a na letištích. Mělo by to zabránit obnovení přísných kontrol na hranici mezi britským Severním Irskem (Ulsterem) a Irskou republikou.

Džungle Calais se ruší. Francie nyní přišla s krutým požadavkem

10.10. 13:05

Paříž/Londýn - Francouzská vláda se rozhodla zrušit migrační tábor "džungle" ležící poblíž Calais. Nyní tvrdí, že na něm má podíl i Velká Británie, která by se měla o uprchlíky postarat.

Policie zadržela muže, který chtěl proniknout do Buckinghamského paláce

07.10. 21:28

Londýn - Britská policie dnes zadržela 21letého muže, který se pokusil přelézt bránu Buckinghamského paláce. Byl neozbrojený.

Britské ministerstvo zakázalo zahraničním profesorům podílet se na projektu o brexitu

07.10. 20:58

Londýn - Zahraniční profesoři prestižní Londýnské ekonomické školy (LSE) se nemohou podílet na projektu o takzvaném brexitu.

Velký návrat: Tony Blair možná zamíří zpět do politiky

07.10. 17:21

Londýn - Labouristický expremiér Tony Blair uvažuje o návratu do politiky. Stav Spojeného království mu prý dělá starosti, hledá proto "roli", jak by mohl zemi pomoci.

Británie bez placení z EU neodejde, hřímá Hollande

07.10. 15:15

Paříž - Velká Británie se v nedávném referendu rozhodla, že uskuteční brexit, tedy vystoupení z Evropské unie. Podle francouzského prezidenta Francoise Hollandea za to ale tvrdě zaplatí.

Brexit se blíží, Britové se bojí. Stoupá zájem o irské pasy

06.10. 08:21

Londýn/Dublin - Od referenda o brexitu uplynuly již více jak tři měsíce a stále není jasné, zda budou moci obyvatelé Spojeného království dál žít či pracovat v EU. Mezi obyvateli Anglie, Skotska a Walesu se proto zdvojnásobila poptávka po irských pasech.

Malý britský princ George stále nosí kraťasy. Je to velmi anglické, hodnotí odborník

05.10. 19:45

Lodýn/Paříž - Francouzský list Le Figaro si láme hlavu na módní záhadou v britské královské rodině a ptá se, pro princ George neustále nosí krátké kalhoty.

VIDEO: Lidské vlasy a ocas ryby. Vyplavilo moře skutečnou mořskou pannu?

Aktualizovali jsme 5.10.2016, 17:15, 05.10. 16:01

Londýn – Jsou mořské panny skutečné? Právě na to se teď ptají lidé, které zaujal nález z britského hrabství Norfolk. Brit Paul Jones tvrdí, že na pláži našel tělo něčeho, co tuto legendární bytost silně připomíná.

Premiérka Theresa Mayová chce zachovat jednotnou Británii, pohrozila nafoukané elitě

05.10. 15:08

Birmingham - V Birminghamu dnes končí výroční konference vládnoucích konzervativců. Premiérka Theresa Mayová prohlásila, že chce bojovat za zachování Spojeného království a chce ve viditelně rozdělené společnosti vytvářet mosty.

Xenofobie a nálepkování společnosti: Britská ministryně vnitra čelí ostré kritice

05.10. 12:49

Birmingham - Britská ministryně vnitra Amber Ruddová čelí kritice za údajnou xenofobii a nálepkování společností. Poprask způsobil její projev na výroční konferenci vládnoucích konzervativců, v němž hovořila o plánech přinutit britské firmy zveřejnit podíl zahraničních zaměstnanců.

Předsedkyně UKIP Jamesová končí. Straně šéfovala 18 dní

Aktualizovali jsme 5.10.2016, 11:04, 05.10. 08:39

Londýn - Diane Jamesová (56) byla v čele Strany nezávislosti Spojeného království (UKIP) pouhých 18 dní. Jako důvod rezignace uvedla osobní a profesní důvody. Vyvstala otázka, kdo nyní euroskeptickou stranu vlastně řídí.

Britská vláda má plán. Už nechce být závislá na lékařích z Evropy

04.10. 21:13

Londýn - Britský ministr zdravotnictví Jeremy Hunt dnes představil plán vlády, který souvisí s odchodem Británie z Evropské unie. Podle něj je třeba zvýšit počet britských lékařů ve státním zdravotnictví. Ti by měli nahradit zahraniční pracovníky, kteří jsou teď pro chod systému nezbytní. 

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací