Články k tématu: Velká Británie

Eagleová už nekandiduje. Nestane se předsedkyni britských labouristů

19.07. 21:19

Londýn – Už teď je jasné, že se šéfkou labouristů nestane někdejší britská stínová ministryně obchodu Angela Eagleová. Politička dnes svou kandidaturu stáhla a Zároveň podpořila bývalého stínového ministra práce Owena Smithe.

Maďarsko se nabídlo, že převezmou po Británii předsednictví EU

19.07. 16:14

Budapešť - Brexit vyvolal řadu nejasností, mezi které patří také status rotujícího předsednictví uprostřed jednání Británie o jejím odchodu z EU. Maďarsko už dalo najevo, že je připraveno převzít ve druhé polovině roku 2017 předsednictví EU místo Spojeného království.

V Británii se střílelo, zemřeli tři lidé

19.07. 13:31

Londýn - Při střelbě v hrabství Lincolnshire na východě Anglie zemřeli dnes tři lidé, včetně předpokládaného útočníka. Podle policie se nejednalo o teroristický útok.

reklama

Nová premiérka Mayová poprvé vystoupila v parlamentu, obhajovala jaderné zbraně

18.07. 19:42

Londýn - Britská premiérka Theresa Mayová dnes poprvé od nástupu do funkce vystoupila v parlamentu.

Škoda se opět stala nejspolehlivější značkou ve Velké Británii

18.07. 12:25

Praha/Mladá Boleslav – Škoda udržela titul nejspolehlivější automobilovou značkou ve Velké Británii. Již podruhé za sebou dosáhla značka celkového vítězství ve studii agentury pro výzkum trhu J. D. Power. Kromě toho se modely Škoda Fabia a Škoda Yeti umístily na prvních příčkách svých tříd.

Obří nákup: Japonská skupina SofBank koupila britskou firmu ARM za 785 miliard Kč

18.07. 10:05

Tokio - Japonská telekomunikační skupina SoftBank Group převezme britskou technologickou firmu ARM Holdings za 24,3 miliardy liber (785 miliard Kč).

Británie EU opustí, své role v Evropě se ale nevzdá, hlásí Johnson z Bruselu

18.07. 08:53

Brusel - Nový šéf britské diplomacie Boris Johnson dnes dorazil do Bruselu na své vůbec první jednání s kolegy z ostatních zemí unie. Hned při příchodu uvedl, že Spojené království sice opustí EU, ale rozhodně se nevzdá své vedoucí roli v Evropě.

Letadlo s novým britským ministrem zahraničí muselo nouzově přistát

17.07. 22:17

Londýn - Letadlo s novým britským ministrem zahraničí Borisem Johnsonem muselo dnes nouzově přistát na letišti v Lutonu. Stroj měl technické problémy.

Britský ministr naznačil, že někteří občané EU opustí zemi. Může se to týkat až tří milionů lidí

17.07. 13:53

Londýn - Britský ministr pro otázky brexitu David Davis naznačil, že po odchodu monarchie z EU budou muset zemi opustit někteří občané ostatních zemí unie.

Jednota Británie má přednost před brexitem, řekla Mayová ve Skotsku

15.07. 17:11

Londýn - Britská vláda nepožádá o aktivaci článku 50 lisabonské smlouvy, dokud se na společném postupu neshodne celé Spojené království.

S poslankyní Coxovou se loučily tisíce Britů. Byla zastřelena týden před brexitem +VIDEO

15.07. 16:00

Londýn - Tisíce lidí se dnes přišly rozloučit s britskou poslankyní Jo Coxovou, kterou zastřelil útočník v severoanglickém Birstallu poblíž Leedsu. Samotný pohřeb pak rodina uspořádala v úzkém kruhu bez veřejnosti.

Bude se ve Skotsku konat referendum o nezávislosti? Mayová odcestovala do Edinburghu

15.07. 13:15

Londýn - V Edinburghu se dnes sejde nová britská premiérka Theresa Mayová se skotskou první ministryní Nicolou Sturgeonovou. Skotsko uvažuje o zopakování referenda o nezávislosti na Spojeném království a britský ministr pro Skotsko David Mundell k tomu řekl, že by plebiscit neměl být vypsán.

Na Johnsona hned v prvním projevu lidé bučeli +VIDEO

15.07. 12:56

Londýn – Nový britský ministr zahraničí a bývalý starosta Londýna Boris Johnson hned v rámci svého prvního projevu ve funkci okusil, jaká nálada vůči němu ve společnosti panuje. Více informací přinesl bruselský server Politico.

Britská politika je ve velké krizi, dvě hlavní partaje čelí vážným neshodám

15.07. 10:37

Londýn - V průběhu tří týdnů od referenda o setrvání v EU, britskou politiku postihlo více krizí než si mnozí pamatují, napsal list The Guardian. Konzervativci a labouristé, tedy dvě hlavní partaje Spojeného království, čelí vážným vnitrostranickým neshodám.

EU je v největší krizi v historii, přesto se reformy nedají očekávat. Proč?

Aktualizovali jsme 14.7.2016, 20:33, 14.07. 09:09

Brusel – Evropská unie prochází obdobím nejistoty a nestability, jaké za svou historii nepamatuje. Bezprecedentní rozhodnutí Velké Británie opustit EU odstartovalo celou řadu obav nad další budoucností bloku. Právě tu se snaží nastínit analýza společnosti Stratfor.

Odcházime z EU, ne z Evropy. Pořád budeme velký globální hráč, říká Johnson

14.07. 19:23

Londýn – Nový ministr zahraničí Velké Británie Boris Johnson se dnes nechal slyšet, že jeho země by teď v Evropě mohla hrát mnohem větší roli než dosud. Ze zahraničí se na jeho hlavu snáší kritika.

Cameron se už odstěhoval ze sídla předsedy vlády. Mayová mezitím jmenovala další ženy

14.07. 16:50

Londýn - Britská premiérka Theresa Mayová dnes do své vlády uvedla prozatím tři ženy. David Cameron se po středečním odchodu z Downing Street číslo deset uchýlil do západního Londýna do luxusní čtvrti Holland Park.

Nový britský ministr zahraničí Johnson stačil urazit několik lidí. Putin vypadá jak skřítek Dobby

14.07. 15:22

Londýn – Nová britská premiérka Theresa Mayová postupně odhaluje svou vládu, na pozici ministra zahraničí dosadila bývalého starostu Londýna a tvář kampaně za brexit Borise Johnsona. Jak podotýká server indy100, patřící k britskému server The Independent, Johnson již stačil urazit celou řadu zemí.

Ministr pro brexit oznámil, kdy Británie opustí Unii. Do pár měsíců to nebude

14.07. 14:57

Londýn - Britský ministr pro brexit David Davis oznámil, že článek 50 lisabonské smlouvy bude aktivovýn ke konci roku 2016. Pokud tedy vše půjde hladce, Spojené království opustí unii v prosinci 2018.

První kroky Mayové ukazují na tvrdé časy po brexitu

14.07. 14:45

Londýn - Premiérka Theresa Mayová myslí odchod Spojeného království z EU vážně a břímě tohoto úkolu naložila na bedra zastánců brexitu. Napsala to dnes ve svých komentářích britská a další média, například americká CNN. Složení nové brtiské vlády se nelíbí šéfovi europarlamentu.

Hlavní zastánce brexitu Gove nebude nadále ministrem. Mayová ho odvolala

14.07. 12:14

Londýn - Dosavadní britský ministr spravedlnosti Michael Gove, který byl jedním z hlavních představitelů kampaně za brexit, nebude mít ve vládě Theresy Mayové žádnou kabinetní funkci.

Hammond je novým britským ministrem financí. Jaké budou jeho priority?

14.07. 11:12

Londýn - Po rošádě v britské vládě se stal ministrem financí Philip Hammond, který doposud zastával post šéfa diplomacie. Jako prioritu si stanovil stabilizaci ekonomiky Spojeného království, která po rozhodnutí o brexitu utrpěla šok.

Johnson je novým britským ministrem zahraničí. Británie se stala šaškem, píšou tamní média

14.07. 10:48

Londýn - Britská média se neshodnou v hodnocení Borise Johnsona jako nového ministra zahraničí Spojeného království. List Daily Telegraph je na jeho straně, naopak bulvár ho kritizuje a zesměšňuje.

Bývalý starosta Londýna Boris Johnson se stal ministrem zahraničí

13.07. 21:53

Londýn - Novým ministrem zahraničí ve Velé Británii se dnes stal jeden z vůdců kampaně za odchod Británie z Evropské unie, bývalý starosta Londýna Boris Johnson

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací