Články k tématu: Velká Británie

Zastavil kybernetický útok WannaCry, teď se bojí o život. Mladý odborník posílá do světa vzkaz

15.05. 11:41

Londýn Britský bezpečnostní výzkumník, kterému se podařilo zastavit masové šíření vyděračského počítačového viru WannaCry, se obává o vlastní bezpečnost. Na svém twitterovém účtu upozornil, že novináři již vystopovali jeho kamarádku, jejíž fotografii zveřejnili.

Musíme být ostražití, Putin zkouší všechny špinavé triky, varuje šéf britské diplomacie

15.05. 08:02

Londýn – Ruský prezident Vladimir Putin se bude radovat, pokud Labouristická strana vyhraje britské volby, které se uskuteční v červnu. Pro britský deník The Telegraph to řekl britský ministr zahraničí Boris Johnson.

EU se může stát v rámci brexitu dlužníkem Londýna, varuje Johnson

13.05. 15:07

Londýn - V Bruselu se výdaje na brexit pro Británii odhadují až na 60 miliard eur, deník Financial Times zmínil částku až 100 miliard eur (2,7 bilionu Kč). Londýn ale nic platit nehodlá. Britský ministr zahraničí Boris Johnson dokonce řekl, že dlužníkem bude naopak EU. Kritizoval také Rusko.

reklama

Pachatel masivního kyberútoku je zatím neznámý. Zasaženo je 100 zemí

13.05. 13:51

Londýn - Evropská policejní organizace Europol označila včerejší kyberútok na Británii a další země za bezprecedentní. Londýn zatím netuší, kdo za napadením počítačů stojí. Mezi postiženými bylo na 45 zdravotnických zařízení ve Spojeném království. Virus útočil až v Asii, napadl také Rusko.

Opravdu smolný den: Labouristům unikl program, Corbynovo auto přejelo nohu novináři

12.05. 08:05

Londýn – Britští labouristé ve čtvrtek rozhodně neprožili dobrý den. Nejprve jim unikl volební program, jehož součástí je například plán znárodnění železnice a pošty nebo vyšší daně pro bohaté a firmy. Pak ještě auto strany přejelo noku novináři.

Facebook kvůli volbám v Británii posílí boj s falešnými zprávami

08.05. 16:32

Londýn - Provozovatel sociální sítě Facebook před červnovými volbami v Británii vyřadil desetitisíce účtů, aby v zemi zabránil šíření falešných zpráv.

Mayová chce brexitem omezit omezit počet migrantů

08.05. 13:59

Londýn - Pokud britská Konzervativní strana zvítězí v červnových parlamentních volbách, dodrží svůj slib a sníží počet přistěhovalců na "desetitisíce ročně".

Mayová s Macronem hovořila o odchodu Británie z EU

08.05. 12:25

Paříž/Londýn - Britská premiérka Theresa Mayová hovořila s vítězem francouzských prezidentských voleb Emmanuelem Macronem o odchodu Británie z Evropské unie. Informoval o tom v prohlášení její úřad. Podle něj se oba politici setkají na nadcházejících summitech NATO a G7.

Nejbohatší Britové vydělávají brexitu navzdory

08.05. 11:48

Londýn - Brexit nemá žádný negativní vliv na boháče, ukázal žebříček listu The Sunday Times. Počet miliardářů žijících v Británii narostl za rok ze 120 na 134 a prvních 500 jmen na seznamu má nyní dohromady větší majetek, než v minulém roce kompletní tisícovka.

Berlín chce Británii zpoplatnit přístup na unijní trh

07.05. 12:30

Berlín - Británie by po odchodu z Evropské unie mohla získat přístup na jednotný unijní trh za poplatek.

Změna na obzoru? Ani náhodou, s migrací se prý musíme smířit

Aktualizovali jsme 5.5.2017, 22:14, 05.05. 13:01

Londýn – Jedním v velkých témat kampaně za brexit byla migrace do Velké Británie a její omezení. Jak se ale zdá, bude trvat ještě hodně dlouho po odchodu z Evropské unie, než se v této oblasti něco reálně změní. Ve zprávě to uvádí think-tank Institute for Government.

Konzervativci vyhráli v Británii regionální volby

05.05. 14:27

Londýn - Místní volby, které se ve čtvrtek konaly ve Skotsku, Walesu a části Anglie, jsou úspěchem pro Konzervativní stranu premiérky Theresy Mayové. získali kontrolu nad pěti metropolitními regiony, zatím posílili o více než 100 regionálních zastupitelů a nově získali křeslo starosty v…

EU prý nemá zájem na ovlivňování voleb v Británii

04.05. 20:09

Brusel - Představitelé Evropské unie dnes odmítli slova britské premiérky Theresy Mayové, která ve středu unii obvinila, že se pomocí hrozeb snaží ovlivnit nadcházející parlamentní volby v Británii.

Princ Philip, manžel královny Alžběty II. odchází do důchodu

Aktualizovali jsme 4.5.2017, 13:20, 04.05. 12:32

Londýn - Buckinghamský palác dnes oznámil, že britský princ Philip (95), choť královny Alžběty II., bude své veřejné povinnosti vykonávat jen do srpna. O zdravotním stavu vévody z Edinburghu nebyly poskytnuty informace.

V Británii začaly první místní volby od referenda, jde o jakýsi test veřejného mínění

04.05. 11:42

Londýn - V Británii dnes začaly místní volby, které jsou pokládány za první test veřejného mínění od loňského červencového referenda o brexitu. Průzkumy předpovídají jasné vítězství Konzervativní strany premiéry Theresy Mayové a výrazné ztráty opozičních labouristů.

Při brexitu bude podle Bruselu prioritou zachování práv občanů

03.05. 14:35

Brusel - Evropská komise dnes členským zemím EU navrhla mandát, kterým by se v první fázi jednání o brexitu měl řídit vyjednávací tým Michela Barniera. Londýn musí podle Bruselu uznat všechny své finanční závazky, které na sebe jako členská země unie vzala.

Za Británii povede jednání o brexitu povede za premiérka Mayová

02.05. 15:13

Londýn/Brusel - Jednání o brexitu povede za Londýn přímo britská premiérka Theresa Mayová. Dialog mezi Bruselem a Spojeným královstvím nyní komplikuje únik informací, za kterým údajně stojí šéf Evropské komise Jean-Claude Juncker.

Trump je nestálý a nepředvídatelný. Musíme změnit naši politiku na Blízkém východě, zní z Londýna

02.05. 10:43

Londýn - Výbor pro zahraniční vztahy britské Sněmovny lordů doporučil změnu politiky k Blízkému východu. Londýn by se také měl distancovat od "nestálého a nepředvídatelného" vedení amerického prezidenta Donalda Trumpa.

Britští konzervativci ztrácejí náskok před labouristy

01.05. 22:16

Londýn - Britští konzervativci premiérky Theresy Mayové před předčasnými volbami ztrácejí i podle dalšího průzkumu veřejného mínění náskok nad opozičními labouristy.

Je možné se probudit v průběhu operace? Žena prožila na sále noční můru

30.04. 21:45

Většina pacientů, které čeká nějaké operace, má větší strach z narkózy než ze zákroku samotného. Děsivá je pro mnohé představa, že se z narkózy už neprobudí – a nebo že se naopak probudí příliš brzy. Britka Sarah Thomasová popisuje svůj otřesný zážitek, kdy se probrala přímo na operačním sále.

Ženu postřelenou při zásahu proti terorismu zadrželi hned po propuštění z nemocnice

30.04. 18:56

Londýn - Po propuštění z nemocnice dnes policie zatkla ženu (21), která byla tento týden postřelena ve čtvrtek při protiteroristickém zásahu v Londýně a hrabství Kent.

Nežiju v jiné galaxii. Vím, že jednání budou tvrdá, vzkazuje do světa Mayová

30.04. 15:33

Londýn - Britská premiérka Thersa Mayová dnes poprvé reagovala na sobotní summit sedmadvaceti členských zemí EU v Bruselu. Otevřeně přiznala, ře jednání o odchodu Británie z Evropské unie budou zjevně těžká.

Předčasné volby v Británii: Mayové roste konkurence, opoziční labouristé v průzkumu posilují

30.04. 13:29

Londýn - Podle nového průzkumu by sice Konzervativní strana premiérky Theresy Maové vyhrála předčasné parlamentní volby, opoziční labouristé ovšem posilují.

EU chce o brexitu ve fázích, vyjednavače Barniera to staví do těžké pozice

29.04. 20:53

Brusel - Hlavní vyjednavač Evropské unie pro brexit Michel Barnier má před sebou nelehký úkol. Na základní dohodu s Londýnem ohledně klíčových věcí jako jsou práva občanů EU v Británii či složité téma finančních závazků Británie vůči bloku má totiž méně než půl roku, a to včetně dvou prázdninových…

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie