Články k tématu: Velká Británie

Britská politika je ve velké krizi, dvě hlavní partaje čelí vážným neshodám

15.07. 10:37

Londýn - V průběhu tří týdnů od referenda o setrvání v EU, britskou politiku postihlo více krizí než si mnozí pamatují, napsal list The Guardian. Konzervativci a labouristé, tedy dvě hlavní partaje Spojeného království, čelí vážným vnitrostranickým neshodám.

EU je v největší krizi v historii, přesto se reformy nedají očekávat. Proč?

Aktualizovali jsme 14.7.2016, 20:33, 14.07. 09:09

Brusel – Evropská unie prochází obdobím nejistoty a nestability, jaké za svou historii nepamatuje. Bezprecedentní rozhodnutí Velké Británie opustit EU odstartovalo celou řadu obav nad další budoucností bloku. Právě tu se snaží nastínit analýza společnosti Stratfor.

Odcházime z EU, ne z Evropy. Pořád budeme velký globální hráč, říká Johnson

14.07. 19:23

Londýn – Nový ministr zahraničí Velké Británie Boris Johnson se dnes nechal slyšet, že jeho země by teď v Evropě mohla hrát mnohem větší roli než dosud. Ze zahraničí se na jeho hlavu snáší kritika.

reklama

Cameron se už odstěhoval ze sídla předsedy vlády. Mayová mezitím jmenovala další ženy

14.07. 16:50

Londýn - Britská premiérka Theresa Mayová dnes do své vlády uvedla prozatím tři ženy. David Cameron se po středečním odchodu z Downing Street číslo deset uchýlil do západního Londýna do luxusní čtvrti Holland Park.

Nový britský ministr zahraničí Johnson stačil urazit několik lidí. Putin vypadá jak skřítek Dobby

14.07. 15:22

Londýn – Nová britská premiérka Theresa Mayová postupně odhaluje svou vládu, na pozici ministra zahraničí dosadila bývalého starostu Londýna a tvář kampaně za brexit Borise Johnsona. Jak podotýká server indy100, patřící k britskému server The Independent, Johnson již stačil urazit celou řadu zemí.

Ministr pro brexit oznámil, kdy Británie opustí Unii. Do pár měsíců to nebude

14.07. 14:57

Londýn - Britský ministr pro brexit David Davis oznámil, že článek 50 lisabonské smlouvy bude aktivovýn ke konci roku 2016. Pokud tedy vše půjde hladce, Spojené království opustí unii v prosinci 2018.

První kroky Mayové ukazují na tvrdé časy po brexitu

14.07. 14:45

Londýn - Premiérka Theresa Mayová myslí odchod Spojeného království z EU vážně a břímě tohoto úkolu naložila na bedra zastánců brexitu. Napsala to dnes ve svých komentářích britská a další média, například americká CNN. Složení nové brtiské vlády se nelíbí šéfovi europarlamentu.

Hlavní zastánce brexitu Gove nebude nadále ministrem. Mayová ho odvolala

14.07. 12:14

Londýn - Dosavadní britský ministr spravedlnosti Michael Gove, který byl jedním z hlavních představitelů kampaně za brexit, nebude mít ve vládě Theresy Mayové žádnou kabinetní funkci.

Hammond je novým britským ministrem financí. Jaké budou jeho priority?

14.07. 11:12

Londýn - Po rošádě v britské vládě se stal ministrem financí Philip Hammond, který doposud zastával post šéfa diplomacie. Jako prioritu si stanovil stabilizaci ekonomiky Spojeného království, která po rozhodnutí o brexitu utrpěla šok.

Johnson je novým britským ministrem zahraničí. Británie se stala šaškem, píšou tamní média

14.07. 10:48

Londýn - Britská média se neshodnou v hodnocení Borise Johnsona jako nového ministra zahraničí Spojeného království. List Daily Telegraph je na jeho straně, naopak bulvár ho kritizuje a zesměšňuje.

Bývalý starosta Londýna Boris Johnson se stal ministrem zahraničí

13.07. 21:53

Londýn - Novým ministrem zahraničí ve Velé Británii se dnes stal jeden z vůdců kampaně za odchod Británie z Evropské unie, bývalý starosta Londýna Boris Johnson

Mayová úřaduje: Jemnovala nového ministra financí

13.07. 21:18

Londýn - Nová britská premiérka Theresa Mayová jmenovala za svého ministra financí dosavadního šéfa diplomacie Philipa Hammonda.

Theresa Mayová se dnes oficiálně stala britskou premiérkou

Aktualizovali jsme 13.7.2016, 19:51, 13.07. 19:41

Londýn - Hlavou britské vlády se dnes stala Theresa Mayová, která je po Margaret Thatcherové druhou ženou v tomto úřadu v dějinách Británie.

Uprchlíci si to rozmysleli. Chtějí zpátky domů

13.07. 14:48

Stoke-on-Trent - Uprchlíci, kteří přicházejí do Evropy často sní o lepším životě, než který by je čekal v jejich domovech zničených válkou. Někteří ale buď nenajdou, co hledají, nebo se na novém místě necítí dobře, a tak se raději zase vrátí do vlasti. Právě to je případ i syrské rodiny, která se…

Poslední vystoupení Camerona: Vtipkoval a připomněl výsledky svojí vlády

13.07. 14:33

Londýn - Britský premiér David Cameron při dnešních posledních interpelacích v parlamentu vyzdvihl výsledky své vlády. V Dolní sněmovně také žertoval s poslanci o tom, že má po schůzce s královnou mimořádně prázdný denní program.

Proislámský leták zakazuje psy. Veřejnost je pobouřena, vše je ale možná jinak

13.07. 14:19

Londýn – Lidé žijící v britském hrabství Velký Manchestr obdrželi v minulých dnech letáky, které je vyzývají k respektu k místní muslimské komunitě a omezení výskytu psů na veřejnosti. Jak informuje regionální deník Manchester Evening News, obyvatelé jsou pobouřeni, ale podle místních muslimů se…

Výstřední premiérka: Mayová bude vládnout Británii v nepřehlédnutelných botách

13.07. 12:03

Londýn - Dosavadního britského premiéra Davida Camerona vystřídá ve středu ve funkci nynější ministryně vnitra Theresa Mayová. Po Margaret Thatcherové bude teprve druhou ženou, která stane v čele Británie. Typickým doplňkem jsou pro ni nepřehlédnutelné boty, které už se staly jakousi její značkou.

Britové hromadně opouštějí vlast vůli brexitu a míří do EU. V jaké zemi touží pracovat?

13.07. 11:25

Berlín - Statisíce Britů chtějí po brexitu opustit svou zemi a pracovat v Evropské unii. Dnes to napsal německý deník die Welt s odvoláním na průzkum společnosti StepStone.

Muslimové nevěří evropské policii. Následky mohou být katastrofální

12.07. 20:45

Birmingham – Muslimové ve velké Británii nevěří úřadům a policii. Mají strach, že by mohli být zatčeni. I proto podle výzkumníků z birminghamské univerzity muslimští rodiče nenahlásili, pokud by jejich děti odcestovali do Sýrie a přidali se k extremistům. Uvedl to server Birmingham Mail.

Mezi labouristy v Británii to vře. Politici se navzájem zastrašují

12.07. 17:34

Londýn - Politici v Británii stále častějí čelí různým formám zastrašování. Kancelář labouristické poslankyně Angely Eagleové, která se chce stát šéfkou strany, poškodil vandal.

Nová premiérka Mayová nebude spěchat s odchodem z EU

12.07. 15:07

Londýn - Nastupující britská premiérka Theresa Mayová neuvažuje o předčasných volbách a nehodlá spěchat se zahájením výstupových rozhovorů s Evropskou unií.

Cameron se naposledy zúčastnil zasedání britské vlády jako premiér

12.07. 14:25

Londýn - Britský premiér David Cameron dnes naposledy vedl zasedání vlády, ve středu ho ve funkci nahradí nynější ministryně vnitra Theresa Mayová.

Koho Mayová plánuje vyhodit? Média začala spekulovat nad těmito jmény

12.07. 12:08

Londýn - Britskou premiérkou se ve středu stane Therese Mayová, která tak v úradu nahradí Davida Cameron, jenž svou rezignaci ohlásil poté, co se Britové v referendu 23. června vyslovili pro brexit. Média už spekulují o dalších změnách ve vládě.

Theresa Mayová? Žádný Cameron v sukních, mnoho podobností mezi nimi nenajdete

12.07. 10:44

Londýn – Jedna etapa nejistoty v historii Velké Británie končí – zítra by se měla její premiérkou stát současná ministryně vnitra Theresa Mayová, která zemi následně vyvede z Evropské unie. Bruselský server Politico upozorňuje, že ačkoliv je stejně jako odcházející premiér David Cameron liberální…

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie

K poskytování služeb, cílení reklam a analýze návštěvnosti využíváme soubory cookie. Používáním webu s tímto vyjadřujete souhlas. Další informace