Články k tématu: Velká Británie

Cameron vyzval starší voliče: Hlasujte proti brexitu v zájmu vašich dětí a vnoučat

21.06. 17:30

Londýn - Britský premiér David Cameron dnes vystoupil s projevem před svým úřadem v Downing Street 10. Apeloval v něm na starší voliče, aby v zájmu svých dětí a vnoučat hlasovali proti brexitu.

Dva poslední průzkumy ohledně brexitu ukazují, že Británie zůstane v EU

21.06. 10:49

Londýn - Příznivci setrvání Británie v EU získali po čtvrteční vraždě labouristické poslankyně Jo Coxové znovu částečně na síle, ukázaly dva nové průzkumy. Třetí anketa naopak favorizuje zastánce brexitu.

Brexit by měl dopad na svět umění. Čeští umělci v Londýně doufají v setrvání v EU

21.06. 09:50

Londýn - Pokud Británie odejde z Evropské unie, změní to život zhruba 40 tisícům Čechů, kteří ve Spojeném královtsví pracují. Brexit by mě negativní dopad také na umění a architekturu.

reklama

Napětí a pocit bezmoci. Brusel už se může jen modlit. Ovlivní výsledek referenda smrt Coxové?

21.06. 09:20

Brusel – O britské budoucnosti v EU se rozhodne za pouhé dva dny a mnozí politici v Bruselu se obávají možných důsledků případného britského odchodu. O tom, jaká nálada v Bruselu panuje, napsal bruselský server Politico

Nervozita před referendem prostupuje celý Londýn. Banky zvažují stěhování

20.06. 18:03

Londýn - V londýnském finančním středisku City panuje před čtvrtečním refrendem o brexitu nejistota, shodují se Češi, kteří tam pracují. Panika přímo nezavládla, nicméně firmy s odchody raději vyčkávají.

Britské noviny obrací stránku. Už nejsou pro brexit

20.06. 17:13

Londýn - Většina britských listů je spíše euroskeptická, ale přesto poměrně dost titulů nakonec před čtvrtečním referendem podpořila setrvání země v EU.

Britský parlament vzdal úctu poslankyni Coxové. Je to útok na svobodu jako takovou, říkají

20.06. 17:05

Londýn - Britský parlament dnes vzdal úctu zavražděné poslankyni Jo Coxové (41), kterou minulý týden zastřelil útočník Thomas Mair v jejím volebním obvodě.

Smrt Coxové opět rozvířila kampaně k brexitu, Camerona se naštval v televizním pořadu

20.06. 11:48

Londýn - V Británii se opět rozjely kampaně odpůrců a příznivců brexitu. Po smrti poslankyně Jo Coxové psala média o vystřízlivění po často velmi ostrých výrocích na obou stranách a obě kampaně se v neděli také snažily o umírněnější tón.

Češi žijící v Británii mají s blížícím se referendem o EU strach o svojí budoucnost

20.06. 10:24

Peterborough (Británie) - Češi a Slováci žijící v Peterborough o referendu o EU v posledních týdnech hodně diskutují a spousta z nich má obavy, co to pro ně bude znamenat. Tvrdí to Čech Petr Torák, který už deset let slouží v policii v anglickém městě Peterborough, kde by stoupenci brexitu měli…

Vražda Coxové může ohrozit kampaň za brexit, domnívá se Nigel Farage

19.06. 15:53

Londýn - Šéf protievropské Strany nezávislosti Spojeného království (UKIP) Nigel Farage v reakci na vraždu poslankyně Jo Coxové řekl, že i on je obětí nenávisti. Zároveň se domnívá, že smrt labouristické političky může ohrozit úspěch kampaně za brexit.

Referendum o vystoupení z EU je nevratné, bude to životní volba, varuje Cameron

19.06. 11:08

Londýn - Britský premiér David Cameron v dnešním vydání nedělníku The Sunday Telegraph se opět vyjádřil proti brexitu. Upozovnil, že nadcházející referendum bude životní volbou, po které již nebude možné změnit názor.

Vražda Coxové obrátila karty. Průzkumy ukazují, že více lidí je proti odchodu z EU

19.06. 10:18

Londýn - Před čtvrteční vraždou labouristické poslankyně Jo Coxové vedli v průzkumech zastánci brexitu, nyní se karta obrací. Proti odchodu Británie z EU se dnes vyslovily další deníky.

Přístav v Calais se musel zavřít. Migranti se snažili doplavat k trajektům +VIDEO

Aktualizovali jsme 18.6.2016, 16:32, 18.06. 09:01

Calais - V noci na dnešek musela být přerušena lodní doprava ve francouzském přístavu Calais. Tamní hlídky zaznamenaly migranty plavající v moři k nástupištím trajektů směřujících do Británie.

Británie bude malou zemí na okraji Evropy, kritizují Francouzi brexit

18.06. 14:12

Paříž - Francouzský ministr hospodářství a průmyslu Emmanuel Macron pokračuje v kritice brexitu. Pokud Británie vystoupí z Evropské unie, stane se podle něj malou a nevýraznou zemí na hranicích Evropy.

Vyšly protichůdné výsledky k brexitu. Britský list The Times se taktéž vyjádřil proti brexitu

18.06. 09:24

Londýn - Ve čtvrtek 23. června se bude konat referendum o setrvání Británie v EU a dva nové průzkumy přinesly protichůdné výsledky. Britský list The Times se dnes vyjádřil proti brexitu.

Vrah Jo Coxové dnes stane před soudem

18.06. 08:58

Londýn - Thomas Mair (52) byl formálně obviněn z vraždy labouristické poslankyně Jo Coxové (41), ještě dnes by měl stanout před soudem v londýnském Westminsteru.

Měl být útok na poslankyni Coxovou větší? Vrah si nedávno koupil návod na výrobu bomby

17.06. 17:46

Londýn - Tommy Mair, který podle policie zavraždil britskou poslankyni, si od skupiny neonacistů koupil návod na výrobu střelné zbraně. Kniha obsahovala i popis, jak pracovat s výbušninami. Na internetu se objevily účtenky z let 1999 a 2003.

Rozhodne vražda Coxové o brexitu? Obě kampaně jsou paralyzovány

Aktualizovali jsme 17.6.2016, 17:20, 17.06. 09:09

Londýn – Přesně za týden Velká Británie v referendu rozhodne o svém dalším osudu v EU. Stále se vyhrocující kampaně obou stran jsou ale nyní paralyzovány a v šoku kvůli vraždě poslankyně Jo Coxové. Podle serveru Politico tato tragická událost celou kampaň nenávratně změnila.

Zavražděná poslankyně Jo Coxová dostávala výhružné dopisy

Aktualizovali jsme 17.6.2016, 15:15, 17.06. 10:02

Londýn - Zavražděná britská poslankyně Jo Coxová se před časem obrátila na policii poté, co obdržela "zlovolná sdělení". Političku zastřelil Tommy Mair (52), který žil v ústraní od smrti své babičky před 20 lety a podstoupil delší psychiatrickou léčbu.

Obyvatelé Velké Británie budou volit mezi špatným a horším, říká nositel Nobelovy ceny

Aktualizovali jsme 17.6.2016, 13:59, 17.06. 11:56

Do prezidentských voleb v USA zbývají stále čtyři a půl měsíce, ale již příští týden proběhne hlasování, které je pro budoucnost světa stejně důležité - britské referendum o setrvání v Evropské unii, tvrdí ekonom Paul Krugman. Laureát Nobelovy ceny za ekonomii v komentáři pro server New York Times…

Vrah labouristické poslankyně Coxové byl samotář, sousedy jeho čin udivil

17.06. 08:01

Londýn - Britskou labouristickou poslankyni Jo Coxovou zavraždil 52letý Tommy Mair. Policisté ho zatkli hned po útoku, při kterém Coxovou třikrát střelil, pobodal a ještě zkopal. Mair byl samotář s psychickými problémy.

Velká Británie je ve smutku. Soustrast rodině Jo Coxové vyjadřují politici všech stran

16.06. 20:31

Londýn – „Moje žena by chtěla, aby se všichni spojili proti nenávisti, která ji zabila,“ prohlásil po smrti labouristické poslankyně Jo Coxové její manžel Brendan. Soustrast jemu i celé rodině vyjadřují britští politici napříč politickým spektrem.

Britská poslankyně Jo Coxová zemřela. Zavraždil ji muž, který křičel "Britain First"

Aktualizovali jsme 16.6.2016, 18:45, 16.06. 16:01

Londýn - Poslankyně britské labouristické strany Jo Coxová byla dnes postřelena neznámým pachatelem. Policie už ho dopadla. Krátce po 18. hodině večer policie bohužel informovala o její smrti.

Odpůrci EU použili československé letce k propagaci brexitu. Vysloužili si výsměch

16.06. 17:02

Londýn - Fotografie našich letců, vydávaných za Brity, se dnes objevila na facebooku odpůrců EU.

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací