Články k tématu: Velká Británie

Dceru zanedbávali tak, že vypadala jak oběť z koncentráku, tresty vás překvapí

Aktualizovali jsme 13.3.2016, 12:15, 13.03. 09:09

Londýn - Lidská lhostejnost a krutost nepřestává udivovat. Zvlášť když jde o rodiče a jejich vlastní děti. Někteří "rodiče" jsou totiž schopni své ratolesti zanedbávat naprosto neuvěřitelným způsobem.

Obama letí do Londýna podpořit odpůrce brexitu

13.03. 12:12

Londýn - Do bouřlivé debaty o brexitu se podle informací listu The Independent hodlá vložit americký prezident Barack Obama. Koncem dubna navštíví Londýn, kde bude přesvědčovat Brity, aby v červnovém referendu hlasovali pro setrvání země v EU.

Bojíte se migrace? Podle arcibiskupa nejste rasista

11.03. 08:49

Londýn - Obavy s imigrantů jsou opodstatněné, uvedl Justin Welby, arcibiskup z Canterbury. Podle něj to však neznamená, že byste byli rasisté.

reklama

Buckinghamskému paláci se nelíbí titulní strana deníku, podává stížnost

09.03. 16:47

Londýn - Dnešní titulní strana deníku The Sun vyvolala v Británii pořádný poprask. Buckinghamský palác se brání titulku "Královna je pro odchod z EU" a podává oficiální stížnost.

Mladí lékaři v Británii stávkují, odkládá se přes 5000 operací

09.03. 10:26

Londýn - Mladí lékaři ve Velké Británii jsou nespokojeni s novým vládním návrhem pracovní smlouvy. Během jednání zatím nedošlo ke shodě a dnes tak začala první z plánovaných 48 hodinových stávek.

Lékařka operovala v hidžábu. Český lékař si na to stěžoval, nemocnice ho suspendovala

08.03. 16:41

Londýn - Britské deníky jako Daily Mail, The Sun, The Mirror, The Telegraph nebo agentura AP přinesly informaci o českém chirurgovi Vladislavu Rogozovi (46) pracujícím v nemocnici Royal Hallamshire v britském Sheffieldu, který si stěžoval, že jeho kolegyně operovala v hidžábu. Teď je kvůli tomu…

Evropa v ohrožení. Islámský stát plánuje velký útok, varuje expert na terorismus

07.03. 21:33

Londýn - Hrozba teroristického útoku v Evropě se stupňuje. Britská policie teď varuje, že teroristé z Islámského státu plánují "velkolepý" útok v západní Evropě. Cílem mají být symboly západního životního stylu. Policisté už zadrželi přes 300 osob podezřelých z napojení na teroristy.

Šéf britské obchodní komory rezignoval. Podpořil brexit

07.03. 14:45

Londýn - Generální ředitel Britské obchodní komory (BCC) John Longworth rezignoval. Byl totiž dočasně suspendován, když vyjádřil podporu brexitu. O setrvání Spojeného královtství v EU Britové rozhodnou v referendu 23. června.

Mladý královský pár vzal poprvé děti na hory. Podívejte se, jak si užili dovolenou

07.03. 14:15

Londýn - Na první zimní dovolenou s dětmi vyrazil mladý královský pár z Británie. A desetiměsíční princezna Charlotte i dvouletý princ George si sněhu užívali do sytosti.

Nový objev může radikálně změnit léčbu rakoviny. Zanikne chemoterapie?

07.03. 11:05

Londýn - Nová naděje svítá pacientům s nádorovými onemocněními. Místo chemoterapie, která má velké množství vedlejších účinků, by je lékaři už brzy mohli léčit úplně jinak. Novou metodu chtějí do praxe uvést už do dvou let.

Odchod Velké Británie z EU poškodí světové hospodářství, varuje Schäuble

06.03. 15:00

Londýn - Případný odchod Británie z Evropské unie by poškodil nejen britskou, ale i evropskou a celosvětovou ekonomiku. V rozhovoru s BBC to řekl německý ministr financí Wolfgang Schäuble.

Británii by mohlo být mimo EU lépe, tvrdí šéf obchodní komory

04.03. 22:23

Londýn - Když přijde řeč na brexit, ekonomové a obchodníci vesměs varují před negativními dopady pro Británii. Šéf britské obchodní komory John Longworth dnes ale řekl, že dlouhodobé hospodářské vyhlídky Británie by mohly být mimo nereformovanou EU lepší než v ní. Sama obchodní komora se k žádnému…

Calais je pro Británii časovanou bombou. Zostří bezpečnost Džungle

04.03. 14:20

Paříž - Británie přispěje dalšími 20 miliony eur (přes 540 milionů korun) na podporu bezpečnosti v Calais, kde se utábořily tisíce migrantů. Většina z nich se touží dostat do Spojeného království.

Negativní scénář ekonomů: Brexit uvrhne libru do krize a bludného kruhu

02.03. 16:22

Londýn - Pokud se Britové v referendu rozhodnou pro brexit, tedy odchod Spojeného království z EU, bude to mít značně negativní dopady na libru. Společnost BlackRock, která je největším správcem aktiv na světě, hovoří přímo o tom, že se britská měna ocitne v krizi.

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací