Články k tématu: veřejné zakázky

Agrotec se zakázkami nemanipuloval, dodával pneumatiky dle zákona, hájí se u soudu exmanažer pošty

01.11. 15:15

Praha - Bývalý manažer pošty Patrik Zeithaml odmítl obžalobu týkající se manipulace se zakázkami. Dnes u soudu řekl, že hustopečská firma Agrotec ze svěřenských fondů šéfa hnutí ANO Andreje Babiše dodávala České poště pneumatiky v souladu se zákonem.

TOP 09 obviňuje vládu ze systémové korupce, zakázky byly zadávány bez otevřené soutěže

26.09. 14:20

Praha - Za nynější vlády vzrostl objem i počet zakázek, které byly zadány bez otevřeného výběrového řízení, takzvaně z ruky. Tvrdí to opoziční TOP 09.

Stát obchoduje i s firmami, které nedodržují zákony

25.09. 13:00

Praha - Povinností zadavatelů zakázek je uzavírat smlouvy pouze s transparentními společnostmi. Většina firem uvedených v registru smluv ale nezveřejňuje své finanční výkazy a navíc celá řada z nich vznikla těsně před získáním zakázky. Upozornila na to poradenská společnost Bisnode.

reklama

Sněmovna kupuje 430 notebooků pro nové poslance, každý dostane dva

19.09. 16:40

Praha - Sněmovna kupuje 430 přenosných počítačů pro poslance, kteří budou zvoleni v říjnových volbách. Odhadovaná cena je podle údajů ve Věstníku veřejných zakázek 11,75 milionu korun bez DPH.

Změna pravidel pro veřejné zakázky? Podmínkou mlže být zaměstnání vězňů či lidí se záznamem

28.07. 14:03

Praha- Podmínkou pro zisk veřejné zakázky může být nově zaměstnání vězňů či lidí se záznamem v trestním rejstříku.

Lesy ČR vypsaly pětiletý tendr za 2,8 miliardy

19.07. 12:35

Hradec Králové - Státní podnik Lesy České republiky (LČR) vyhlásil pětiletý tendr 2018+ na lesní práce a prodej dřeva od 1. ledna 2018, předmětem soutěže bude 52 územních jednotek, loni to bylo 48 jednotek. Aby podnik získal spolehlivé dodavatele, zohlední při hodnocení své dosavadní zkušenost s…

Lesům ČR za leden až duben klesl zisk o dvě procenta

06.07. 12:24

Hradec Králové - Lesům České republiky (LČR) za letošní leden až duben klesl hrubý zisk o dvě procenta na 1,92 miliardy korun z 1,95 miliardy korun ve stejném období loni. Nyní státní podnik chystá na druhou polovinu července vypsání pětiletého tendru 2018+ na lesní práce a prodej dřeva od 1. ledna…

Policie stíhá dva lidi kvůli hospodaření státní agentury CzechTourism

26.06. 12:40

Praha - Policie zahájila trestní stíhání dvou lidí v souvislosti s hospodařením státní agentury CzechTourism. Podle závěrů Nejvyššího kontrolního úřadu (NKÚ) agentura v řadě případů nehospodárně utrácela a porušila několik zákonů.

Stát vypsal zatím největší veřejnou zakázku na potraviny pro Čechy v nouzi

22.06. 10:44

Praha - Stát vypsal zatím největší veřejnou zakázku na potraviny a další životní potřeby pro nejchudší lidi v Česku. Na víc než 50 míst v zemi chce distribuovat zboží až za 65 milionů korun. Projekt je financován z 85 procent z evropských peněz, zbylých 15 procent je z českých zdrojů.

Policie obvinila kvůli zakázkám Lesní správy Lány dva lidi

22.06. 10:13

Praha - Policie obvinila dva z trojice lidí zadržených v souvislosti se zadáváním veřejných zakázek Lesní správy Lány. Třetí zadržený byl propuštěn, řekla dnes ČTK pražská vrchní státní zástupkyně Lenka Bradáčová. Lánská lesní správa je příspěvkovou organizací kanceláře prezidenta.

Razie v Lánech: Policie zadržela tři lidi z příspěvkové organizace kanceláře prezidenta

21.06. 11:33

Praha - Policie zadržela tři lidi v souvislosti se zadáváním veřejných zakázek Lesní správy Lány, což je příspěvková organizace kanceláře prezidenta. Zadržení jsou podezřelí ze sjednání výhody při zadání veřejné zakázky, při veřejné soutěži a veřejné dražbě a dalších trestných činů, které se týkají…

Lesy ČR chystají změnu. Chtějí z tendrů vyřadit nekvalitní firmy a omezit vítěze

19.06. 16:57

Hradec Králové - Státní podnik Lesy České republiky (LČR) je připraven z nadcházejících miliardových lesnických tendrů 2018+ vyřadit firmy, které dosavadní zakázky neplní kvalitně a není u nich jistota, že novou zakázku zvládnou. Podnik také zvažuje zavést omezení, které by znamenalo, že jedna…

NKÚ našel nesrovnalosti v hospodaření ŘSD?

22.05. 08:52

Praha - Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ) prověřil, jak od začátku roku 2013 do září 2016 hospodařilo Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) se svým majetkem a peněžními prostředky. Kontrola se netýkala činností ŘSD, které přímo souvisí s dálnicemi a silnicemi. ŘSD odstranilo většinu chyb v hospodaření za…

Babišovi bude radit jeden z jeho nejtvrdších kritiků. Pomáhat bude zdarma

Aktualizovali jsme 20.3.2017, 23:47, 20.03. 15:57

Praha - Ministrovi financí Andreji Babišovi (ANO) bude se soutěžením IT zakázek na ministerstvu financí radit Michal Bláha, který vytvořil projekty Hlídač smluv a Hlídač EET. Informoval o tom dnes server Aktuálně.cz, s tím, že Babiš tak do svého týmu poradců získal jednoho ze svých nejostřejších…

Policie obvinila kvůli veřejným zakázkám pražské TSK jednu firmu a tři lidi

07.03. 20:07

Praha – Policisté zasahovali v sídle pražské Technické správy komunikací (TSK) v Praze 1. Mluvčí TSK zásah potvrdila. Národní centrála proti organizovanému zločinu později obvinila tři lidi a jednu firmu ze sjednání výhody v souvislosti se zadáváním veřejných zakázek TSK.

ÚOHS v roce 2016 uložil za chyby ve veřejných zakázkách pokuty ve výši 34 milionu korun

27.02. 13:15

Brno - Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) loni mírně zvýšil pokuty za chyby ve veřejných zakázkách. Celkem uložil sankce za 34,4 milionu korun

Nové stejnokroje pro Lesy ČR. Státní podnik zaplatí 60 mil. Kč

22.02. 10:44

Hradec Králové - Lesy ČR v úterý uzavřely smlouvu s rodinnou firmou Koutný z Prostějova. Hodnota čtyřletého rámcového kontraktu na nové stejnokroje pro zaměstnance státního podniku činí 59,9 milionu korun bez DPH.

SÚKL vypsal novou zakázku na léčebné konopí

23.01. 14:52

Praha - Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL) vypsal novou zakázku na dodavatele léčebného konopí. Zájemci se mohou hlásit do 13. března. Předpokládaná hodnota zakázky je opět 6,36 milionu korun bez DPH. Vyplývá to z informací zveřejněných ve věstníku veřejných zakázek. Předchozí výběrové řízení…

Druhá větev Rathovy kauzy se vrací k došetření, rozhodl o tom soud

19.01. 09:55

Praha - Podle informac Mladé fronty Dnes Krajský soud v Praze v pondělí vrátil k došetření druhou větev kauzy Davida Ratha. Jde v ní o údajnou manipulaci s veřejnými zakázkami Středočeského kraje a krajských nemocnic.

O zakázku na poskytování integračních služeb za 520 milionů nemá nikdo zájem

27.12. 15:21

Praha - O zakázku na poskytování integračních služeb pro cizince za 520 milionů korun neprojevil zájem žádný uchazeč. Do konce letošního října požádalo o azyl v Česku 1273 cizinců, což bylo o 28 meziročně víc. Nejčastěji chtějí mezinárodní ochranu občané Ukrajiny.

Nové stejnokroje pro Lesy ČR? Podnik vypsal zakázku na 60 milionů

27.11. 17:35

Hradec Králové - Státní podnik Lesy ČR, kterému se letos ekonomicky příliš nedaří, vypsal soutěž na dodavatele nových podnikových stejnokrojů pro 2500 z celkem 3200 zaměstnanců podniku.

Obvinění podali stížnost kvůli kauze 14 zmanipulovaných IT zakázek

21.11. 15:47

Olomouc - Obvinění v kauze 14 údajně zmanipulovaných veřejných zakázek na informační systémy podali podle žalobce stížnosti proti usnesení o zahájení trestního stíhání.

ČD se nemohou účastnit tendrů, může za to jedna formulace

21.11. 09:45

Praha - Podle ministerstva pro místní rozvoj (MMR) se České dráhy kvůli novému zákonu o veřejných zakázkách, který platí od října, nemohou zúčastnit tendrů. Dráhy totiž mají akcie v jiné podobě, než vyžaduje právní norma.

Lesy ČR mohou pokračovat v podepisování smluv

Aktualizovali jsme 14.11.2016, 12:08, 14.11. 11:28

Brno - Státní podnik Lesy ČR (LČR) může pokračovat v podepisování smluv z třímiliardového lesnického tendru 2017+. Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) zastavil správní řízení, která vedl a zrušil předběžná opatření. ČTK to dnes řekl mluvčí úřadu Martin Švanda. LČR patří polovina lesů v zemi.

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací