Články k tématu: Vesmír, Slunce

VIDEO: Vesmírná sonda Parker Solar Probe letí ke Slunci, mise stála 1,5 miliardy dolarů

12.08. 13:36

Mys Canaveral - Z floridského mysu Canaveral dnes úspěšně odstartovala raketa se sondou Parker Solar Probe. Mise, jejíž náklady dosáhly 1,5 miliardy dolarů (33,7 miliardy Kč), má už týdenní zpoždění.

Unikátní vesmírná mise: NASA vyšle první lidmi vyrobený aparát, jenž se "dotkne" Slunce

11.08. 09:24

Mys Canaveral - Americká vesmírná agentura NASA dnes vyšle z floridském Mysu Canaveral sondu, která se jako první člověkem vyrobený přístroj "dotkne" Slunce.

Vysvětlení extrémních teplot? NASA vypustí ke Slunci sondu. Má zjistit, co se děje

03.08. 12:38

Mys Canaveral - 6. srpna se Parkerova sluneční sonda (Parker Solar Probe) vydá na několikaletou pouť ke Slunci. Vědci očekávají odpověď na otázku, proč je povrch Slunce s teplotou okolo 5500 stupňů Celsia výrazně chladnější než koróna. Existuje několik teorií, které to, žádná ale plně neobjasňuje…

reklama

Vědci se bojí katastrofy, která nás postihne v příštích sto letech. Chtějí Zemi obalit štítem

28.10. 11:55

Naše planeta je v permanentním ohrožení. Nejsou to ale jen asteroidy, hurikány, zemětřesení nebo sopečné erupce. Paradoxně je jedním z největších rizik věc, bez níž by život nikdy nevznikl a nemohl existovat v žádné ze známých podob. Naše Slunce, které by nás podle odborníků mohlo do sta let zničit.

Američané žijí zatměním Slunce. To přichází po 99 letech

20.08. 10:41

Washington - Zatím poslední úplné zatmění Slunce mohli lidé napříč celými Spojenými státy pozorovat před 99 lety. Výjimečný úkaz opět nastane v pondělí 21. srpna a média horečnatě na tuto událost připravují národ.

Co se skrývá uvnitř Slunce? Vědci poprvé zjišťují, s čím máme co do činění

Aktualizovali jsme 6.8.2017, 22:04, 06.08. 14:31

Střed Slunce je skrytý lidskému zraku a vrstvy kolem něj téměř znemožňují vědcům ho pozorovat a zkoumat. Až letos poprvé zjistili, jakou rychlostí se jádro naší hvězdy točí. A byli velmi překvapení, když se ukázalo, že o proti zbytku hvězdy je jeho rychlost téměř čtyřnásobná.

Ke Slunci letí české přístroje,sonda musí ustát extrémní podmínky

19.07. 20:47

Praha - Čeští vědci ve spolupráci s českými firmami vyvinuli a vyrobili čtyři z deseti přístrojů pro vesmírnou sondu Solar Orbiter, kterou se Evropská vesmírná agentura (ESA) chystá vyslat ke Slunci. Intenzivní záření, teplotní rozdíly kolem 80 stupňů Celsia a vysoká radiace nabitých částic v…

Rusové jsou podezřívaví. Vědcům nevěří

03.04. 16:46

Moskva – V médiích se objevila zpráva, že Kyrie Irving, jedna z největších hvězd amerického basketbalu a jeden z nejlepších hráčů světa, věří, že Země je placatá. A rozhodně není jediný, na internetu lze nalézt tisíce dalších lidí, kteří odmítají věřit věděcky prokázanému faktu, že je naše planeta…

Vědci už ví, jak a kdy skončí život na Zemi. Máme si dělat starosti?

10.12. 16:09

Lovaň (Belgie) – Řada vědců z celého světa se zabývá otázkou kdy a jak zanikne naše planeta. Se svou teorií přišli také výzkumníci z Belgie. Podle nich bude Země spálena na uhel ve chvíli, kdy Slunce naroste asi stonásobně oproti současné velikosti. My se ale být nemusíme, to vše by se mělo stát až…

Jak přežít konec světa? Vdci se připravují na sluneční apokalypsu

03.09. 09:59

New York - Vědci vyvinuli odvážný plán, jak zachránit Zemi před ohnivou apokalypsou. Slunce, které naroste o 10 procent každou miliardu let, se bude i nadále rozšiřovat tak, že nakonec začne zahřívat naši planetu do bodu, kdy se stane neobyvatelnou.

Umírající hvězdy by mohly transformovat život na ledových planetách

17.05. 10:04

New York - Hledání mimozemského života je zase o krůček pozitivnější. Astronomové z Cornellovi univerzity v New Yorku zjistili co se stane se vzdálenými planetami, když velké hvězdy jako třeba naše Slunce začne umírat.

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie