Články k tématu: vězeňská služba

Jak to vypadá v české vazbě? Vězeňská služba zveřejnila detaily

13.07. 13:58

Praha - Aktuální statistiky Vězeňské služby ukazují, že v Česku je nyní za mřížemi 1636 obviněných lidí, které soudy poslaly do vazby. Žen je ve vazebních celách pouze 120. Nejvíce vazebně stíhaných mají nyní ve věznicích v Ostravě a v Praze.

Tahanice Vězeňské služby o generálskou šavli míří k odvolacímu soudu

02.02. 11:51

Brno - Krajský soud v Brně bude řešit kauzu šavle, kterou dostal bývalý generální ředitel Vězeňské služby Pavel Ondrášek. Vězeňská služba Ondráška žalovala. Podle něj je ale generálský palaš, na kterém je vyryto jeho jméno, symbolický dar k jeho jmenování generálem.

Zdravotní stav lobbisty Janouška posoudí Vězeňská služba

15.12. 15:52

Brno - Krajský soud v Brně požádal Generální ředitelství Vězeňské služby o posouzení zdravotního stavu Romana Janouška. Lobbista se nevrátil do výkonu trestu. Justice musí rozhodnout o jeho dalším osudu.

reklama

Zpackaný útěk z vězení: Uprchlík měl velkou smůlu, přihodila se mu kuriózní nehoda

30.11. 09:13

Filadelfie - Kuriózní případy pokusů o útěk z vězení se čas od času přihodí. Tento nepovedený útěk má však špinavou pachuť, a to doslova. Kriminální živel se totiž dostal z vězení pryč, ale zasekl se v popelářském voze. Informoval o tom portál CBS News.

Peklo na zemi? Mučili mě a znásilňovali. Žena promluvila o věznici pro imigranty

Aktualizovali jsme 14.11.2017, 22:09, 14.11. 12:03

Washington - Žena ze Salvadoru se pokusila o útěk se své země do Spojených států. To se jí však nevyplatilo. Na mexicko-amerických hranicích byla chycena a vzata do vazební cely, kde ji opakovaně znásilňovali. Informoval o tom na svých stránkách britský deník The Independent.

Česko čeká reforma věznic, masivní přesuny vězňů by ale hrozit neměly

28.09. 13:05

Praha - Ve Vězeňské službě vrcholí přípravy na reformu věznic. Místo stávajících zařízení s dohledem, dozorem, ostrahou a zvýšenou ostrahou budou od října existovat pouze věznice s ostrahou a zvýšenou ostrahou.

Ústavní soud rozhodl ve prospěch ženy, která porodila ve vazbě

18.08. 11:04

Brno - Ústavní soud (ÚS) se rozhodl pro relativně neobvyklý krok. Předběžným opatřením zasáhl ve prospěch ženy, která ve vazbě porodila a nemohla s dítětem zůstat. O ženině stížnosti bude soud teprve rozhodovat.

Změna pravidel pro veřejné zakázky? Podmínkou mlže být zaměstnání vězňů či lidí se záznamem

28.07. 14:03

Praha- Podmínkou pro zisk veřejné zakázky může být nově zaměstnání vězňů či lidí se záznamem v trestním rejstříku.

České věznice jsou přeplněné, na konci června byla kapacita překročena o 1800 míst

03.07. 10:42

Praha - Přeplněnost českých věznic je dlouhodobým problémem. Za mřížemi bylo ke konci června o 1831 odsouzených a obviněných více, než kolik by jich byly vězeňské areály schopny pojmout za dodržení optimálních ubytovacích podmínek.

Co bude s vražedkyní Sudků? Vězeňská služba jí není schopna poskytnout sexuologickou léčbu

01.06. 17:40

Praha - Michelle Sudků byla odsouzena k 30 letům vězení za vraždu zákaznice v nákupním centru v Praze. Rozsudek ale není možné vykonat, protože Vězeňská služba (VS) není schopna poskytnout ženě sexuologické léčení.

Kvůli smrti vězně na Pankráci padla dvě obvinění

20.04. 18:08

Praha – V souvislosti s úmrtím vězně v pankrácké věznici v Praze, ke které došlo v důsledku předávkování metadonem loni o Vánocích, byli obviněni dva zaměstnanci Vězeňské služby. Metadon je syntetický opiát, který se používá při léčbě těžkých závislostí a obvykle se podává perorálně v roztoku.…

Jaké to je v ruském vězení? Opoziční aktivista mluví o mučení a dalších hrozných zkušenostech

19.03. 12:06

Rusko - Ildar Dadin, ruský opoziční aktivista, se v prosinci předloňského roku stal prvním Rusem odsouzeným podle článku 212.1 trestního zákoníku za opakované protesty proti vládě. Za mřížemi měl strávit dva a půl roku. Ve vězení ho údajně mučili. Po veřejných protestech a osvobozujícím rozsudku…

Dozorci v pankrácké věznici poslali na léčbu jiného vězně, muž zemřel

05.01. 09:10

Praha - V pankrácké věznici v Praze zemřel 25. prosince vězeň, kterého dozorci omylem poslali na léčbu metadonem. Píše to dnes Právo.

Tejc chce zvýšit zaměstnanost vězňů. Mohli by vyrábět nábytek

21.11. 12:38

Brno - Poslanec Jeroným Tejc (ČSSD) chce zvýšit zaměstnanost vězňů. Uplatnění by mohli najít ve výrobě nábytku, který by dělali pro státní organizace, řekl dnes Tejc novinářům v Brně.

Vězni budou moci za mřížemi častěji telefonovat

10.11. 14:28

Praha - Čeští vězni budou moci levněji a častěji telefonovat svým blízkým. Nový operátor, který vzešel ze soutěže, výrazně sníží stávající cenu volání. Telefonní automaty navíc budou od příštího roku volně přístupné v jednotlivých oddílech věznic.

Vězeňská služba má nedostatek lidí. Pelikán chce od vlády 840 míst

02.08. 17:38

Praha - Ministr spravedlnosti Robert Pelikán (ANO) chce od vlády 840 dalších tabulkových míst pro Vězeňskou službu. Bezpečnostní sbor má pro příští rok získat 410 nových příslušníků.

Nikoho jsem nevydíral, říká ředitel vazební věznice Líbal. Jedná se prý o spiknutí

31.05. 17:16

Tábor – Před táborským soudem dnes vypovídal někdejší ředitel litoměřické vazební věznice Tomáš Líbal. Ten odmítl, že by se pokoušel podplácet a vydírat někdejšího šéfa Vězeňské služby Pavla Ondráška. GIBS loni v srpnu Líbala zadržela a soud ho poslal do vazby.

Komise navrhla přerušit Janouškovi trest na jeden rok

16.05. 15:10

Praha - Komise Vězeňské služby dnes navrhla roční přerušení trestu pro podnikatele Romana Janouška ze zdravotních důvodů. Uvedla to Česká televize. Návrh posoudí soud, který rozhodne o případném přerušení trestu, řekla ČTK mluvčí Vězeňské služby Petra Kučerová.

Dozorce pašoval vězňům anabolika, soud rozhodl o trestu

Aktualizovali jsme 11.5.2016, 21:11, 11.05. 09:50

Praha - Bývalý dozorce z Mírova Oldřich Novák si definitivně odpyká podmíněný 20 měsíců s tříletým odkladem. Trest za distribuci přípravků na cvičení včetně anabolik potvrdil Krajský soud v Olomouci.

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie