Články k tématu: Vichřice

Kvůli vichřici se převrátila loď s turisty v Missouri, nejméně 11 lidí zemřelo

20.07. 10:33

Jefferson City - Na jezeře Table Rock Lake v americkém státu Missouri se potopila turistická loď. Zahynulo 11 lidí, původní bilance hovořila o osmi mrtvých. Někteří cestující se dosud pohřešují.

Silný vítr a déšť zaměstnaly hasiče: V Moravskoslezském kraji padaly stromy a stouply hladiny toků

19.07. 08:34

Ostrava - Desítky výjezdů kvůli vytrvalému dešti a silnému větru zaznamenali hasiči v Moravskoslezském kraji ve středu a noci na dnešek. Museli odstraňovat spadlé stromy a větve.

Česko se vzpamatovává z bouřek a vichřice. Co nás čeká o víkendu?

22.06. 09:59

Praha - Čtvrteční bouřky provázené silným větrem odřízly od elektřiny až 17.000 odběratelů, škody jdou do milionů korun. Všechny poruchy na vedení vysokého napětí už energetici opravili. Výjimkou je lokalita Zlatá Olešnice na Jablonecku, kde je obtížně přístupný terén.

reklama

Meteorologové varují: Do Česka se žene silný vítr, přinese ochlazení a sníh

31.03. 14:19

Praha - Česko zasáhne v neděli silný vítr. V nárazech může dosáhnout až 70 km/h. Foukat bude hlavně v severních a východních Čechách, na Českomoravské vrchovině a v západních částech Moravy.

Českem se prohnala vichřice: Padají stromy, hasiči vyjíždějí k desítkám případů

18.03. 12:38

Praha - Moravu a severní Čechy zasáhl v noci silný vítr, který místy dosahoval síly vichřice. Hasiči vyjížděli k několika desítkám případů. Mrazy až pod minus deset stupňů byly v noci na dnešek na západě Čech.

12 mrtvých! Evropa sčítá škody po obrovské vichřici

19.01. 14:14

Berlín - Na západě Evropy dnes začali sčítat škody po čtvrtečním orkánu, který si podle aktuálních informací vyžádala nejméně 12 obětí. Po úplném přerušení provozu dnes na německých drahách opět začaly jezdit dálkové vlaky.

Českem se prohnala vichřice. 5500 domácností je bez proudu

19.01. 09:31

Praha/Děčín - Kvůli vichřici, která ve čtvrtek večer zasáhla Česko, zůstává bez elektřiny zhruba 5500 domácností. Problémy jsou především na Děčínsku a v oblasti Železného Brodu. Vítr se v noci uklidnil, přes den má podle meteorologů vát už jen mírný západní až jihozápadní vítr o rychlosti…

Na Česko se žene bouře Friederike: Připravte se na vichřici, přívaly sněhu i náledí

17.01. 15:58

Praha - V Česku bude dnes chumelit, za hodinu mohou spadnout až tři centimetry sněhu. Další velmi silné sněžení se očekává ve čtvrtek, kdy na horách může napadnout až 30 centimetrů sněhu. Náledí se očekává v celém Česku od dnešních 16:00.

Meteorologové varují nejen řidiče: Sever Česka zasáhne silný vítr. Hrozí sněhové jazyky

15.01. 14:40

Praha - V celé severní části republiky a na Českomoravské vrchovině bude od dnešního večera až do úterního poledne silně foukat. Frýdlantský výběžek zasáhne vichr o rychlosti 90 kilometrů za hodinu. Na hřebenech hor se očekávají nárazy větru až 108 kilometrů za hodinu.

Severem Čech se prohnala vichřice: V nárazech měl až 100 kilometrů v hodině

09.01. 16:25

Liberec - Silný vítr dnes značně komplikuje dopravu v Libereckém kraji. V Hejnicích a na Ještědu měl v nárazech až 100 kilometrů v hodině. Stromy popadaly na silnice i na železnici. Energetici řeší dvě poruchy na vedení vysokého napětí u Semil.

Meteorologové varují: Pozor na silný vítr a náledí. Jaké počasí nás čeká do konce týdne?

08.01. 12:38

Praha - Na východě a severovýchodě Čech a na Českomoravské vrchovině bude v úterý foukat silný vítr. Vedle toho by lidé v Moravskoslezském a Olomouckém kraji měli v noci na úterý počítat s náledím.

Předpověď počasí na noc a úterý 9. ledna

08.01. 09:55

Praha - V teplém jižním proudění bude postupovat přes naše území dále k severu okluzní fronta, informuje chmi.cz.

Počasí komplikuje život v Evropě: Západ bičují větrné bouře, vyvrácené stromy padají na silnice

03.01. 12:02

Paříž/Berlín - Belgii, Francii a Británii zasáhla v noci na dnešek bouře Eleanor, kterou provází silný vítr. Němečtí meteorologové varovali obyvatele před padajícími stromy, ale i volně poletujícími předměty.

Na Česko se žene sníh, na horách může napadnout až 35 centimetrů

02.01. 15:01

Praha - Na severu a severovýchodě ČR bude během středy trvale sněžit. V podhůří může napadnout až 20 centimetrů sněhu, na hřebenech hor až 35 centimetrů. V západní polovině Čech a na východě území bude ve středu zesilovat vítr s nárazy až 70 km/h, na horách až 110 km/h.

Francie se vzpamatovává z bouře Carmen, zemi ale zasáhne další vichr

02.01. 11:10

Paříž - Po ničivé bouři Carmen zůstává ještě asi 11.000 francouzských domácností bez elektrického proudu. Poryvy větru na západním pobřeží země v pondělí dosahovaly rychlosti až 130 kilometrů za hodinu a živel pak prošel celou zemí.

Předpověď do Nového roku: V Čechách hrozí ledovka, na Moravě silný vítr

27.12. 12:32

Praha - Od dnešní noci a ve čtvrtek ráno se bude v západní polovině Čech tvořit ledovka. V Jeseníkách a Beskydech zase hrozí silný vítr. Kvůli ledovce musejí být opatrní řidiči i chodci. Kvůli větru mají lidé zabezpečit venku stojící vánoční stromy či volně uložené předměty.

Meteorologové varují: Česko zasáhne vichřice. Už dnes má potíže lanovka na Sněžku

26.12. 14:21

Praha - Meteorologové varují před silným větrem, který od středečního poledne do čtvrtečního rána zasáhne Olomoucký a Moravskoslezský kraj. Horní úsek lanovky na Sněžku už dnes stojí kvůli vichřici.

Předpověď do konce týdne: Připravte se na silný vítr a ledovku

13.12. 14:43

Praha - V části Česka hrozí v noci a ve čtvrtek ráno tvorba ledovky. V Moravskoslezském kraji a v Olomouckém kraji na Jesenicku, Šumpersku a Přerovsku pak v noci opět zesílí vítr, slábnout by měl v poledne.

Českem se prohnala vichřice. Poničila střechy, vyvrátila stromy a způsobila komplikace v dopravě

12.12. 09:20

Olomouc/Zlín/Ostrava/Pardubice - Extrémně silný vítr, před kterým varovali meteorologové, napáchal značné škody. Hasiči vyjížděli k desítkám případů především na Moravě, ve Slezsku a východních Čechách.

Pozor na silný vítr: Je vyhlášeno extrémní nebezpečí v Čechách i na Moravě

11.12. 13:00

Praha - Meteorologové aktualizovali výstrahu. Ve východních Čechách, na Českomoravské vrchovině a na Moravě a ve Slezsku bude během dnešního odpoledne zesilovat vítr. Stupeň ohrožení je extrémní.

Slovensko zasáhl orkán: padají stromy, skiareál mimo rpovoz

11.12. 12:58

Poprad - Slovensko zasáhl orkán, hasiči v noci na dnešek pomáhali odstraňovat popadané stromy. Meteorologové zaznamenali právě na Chopku v neděli večer vítr o síle orkánu, jeho rychlost dosáhla 119 kilometrů v hodině.

Dávejte pozor na cestách: Česko zasáhne extrémně silný vítr a ledovka

10.12. 15:03

Praha - Ve východní polovině Česka se k silnému větru dnes a v noci na pondělí přidají mrznoucí srážky, které mohou na silnicích tvořit ledovku.

Orkán Herwart způsobil škody za 1,37 miliardy korun. V Česku byl nejničivější po Kyrillovi

10.11. 14:34

Praha - V žebříčku pojištěných následků větrných smrští se bouře Herwart z 29. října 2017 umístila na druhém místě po orkánu Kyrill z roku 2007. Škody způsobené Herwartem vyčíslily pojišťovny na 1,37 miliardy korun. V případě Kyrilla to bylo přes 2,2 miliardy.

Vichřice Herwart má v Česku čtvrtou oběť, na houbaře z Benešovska spadl strom

31.10. 14:04

Praha - Vichřice Herwart, která zasáhla o víkendu Česko, má už čtvrtou oběť. V neděli odpoledne u Veliše na Benešovsku zemřel houbař (83), na něhož spadl v lese strom.

reklama
Fotogalerie