Články k tématu: víza

Víza do USA? Úřady chtějí u žadatelů prověřovat i sociální sítě

31.03. 12:11

Washington - USA chtějí z bezpečnostních důvodů zevrubně zkoumat aktivitu žadatelů o vízum na sociálních sítích. Pokud budou nová pravidla schválena, dotknou se ročně celkem přibližně 15 milionů lidí. Lidsko-právní organizace už vznesla protest.

Washington a Ankara obnoví vzájemné vydávání víz

28.12. 17:15

Washington/Ankara - USA a Turecko obnovily v plné míře vízovou službu. Oznámilo to dnes americké velvyslanectví v Turecku a krátce po něm i turecké velvyslanectví ve Washingtonu.

Konec diplomatických sporů? Americké velvyslanectví v Turecku opět vydává víza

06.11. 17:21

Ankara - Americké velvyslanectví v Turecku začalo v omezené míře znovu vydávat víza tureckým občanům. Očekává se, že Ankara učiní obdobný krok jako Washington.

reklama

Ruská delegace se do USA nepodívá. Nedostala víza k cestě do OSN

13.10. 17:18

Moskva - Delegace ruského generálního štábu, která se v sídle OSN v New Yorku měla zúčastnit briefingu, nedostala víza. Mluvčí Kremlu označil rozhodnutí Spojených států za nepřijatelné.

Sjednocení rodin: Za uprchlíky do Německa proudí desítky tisíc jejich příbuzných

Aktualizovali jsme 11.10.2017, 21:38, 11.10. 14:13

Berlín - Za občany Sýrie a Iráku, kterým v Německu přiznali status uprchlíka, se chce přestěhovat asi 70.000 lidí. Žádosti o víza podali nejčastěji na německých zastupitelských úřadech v Libanonu, Jordánsku, Iráku či Turecku.

Rusko chválí Česko za rychlé vyřizování víz

26.09. 11:47

Moskva - Dle ruských cestovních kanceláří patří ČR k zemím, které nejochotněji vydávají ruským turistům schengenská vstupní víza. Na opačném konci žebříčku je například Maďarsko.

USA přestane udělovat víza občanům ze zemí, které odmítají deportace

13.09. 19:49

Washington - Ode dneška přestane americké ministerstvo zahraničí vydávat určité druhy víz některým občanům Kambodže, Eritreje, Guineje a Sierry Leone. Důvodem je fakt, že tyto státy nepřijímají zpět své občany, které Spojené státy chtějí vyhostit.

Americký prezident ruší vízový program pro dětské přistěhovalce

05.09. 18:50

Washington - Donald Trump se rozhodl zrušit vízový program pro přistěhovalce, kteří přišli do USA jako děti. Oznámil to dnes ministr spravedlnosti Jeff Sessions. Kongresu by nyní měl situaci upravit zákonem. Pokud tak neučiní do půl roku, lidé, na něž se dosud vztahoval program DACA, ztratí možnost…

Američané v Rusku pozastaví vydávání nepřistěhovaleckých víz, pro turisty se situace zkomplikuje

21.08. 12:51

Washington/Moskva - Spojené státy od středy do 1. září pozastaví vydávání všech typů nepřistěhovaleckých víz, poté je až do odvolání budou vydávat jen v Moskvě. Pro Rusy, kteří chtějí USA navštívit jako turisté, tak získání víza bude znamenat cestu do metropole.

Uzbekistán dovolí lidem cestovat bez výjezdních víz

17.08. 09:43

Taškent - Uzbekové budou moci cestovat do zahraničí bez výjezdního víza. Prezident Šavkat Mirzijojev (60) podepsala dekret, podle něhož nepopulární vízový systém skončí od 1. ledna 2019.

Už brzy dojde ke zrušení vietnamských víz pro české turisty, očekává Zeman

08.06. 09:16

Hanoj - Český prezident Miloš Zeman dnes odcestuje z Vietnamu do Kazachstánu. Ještě před odletem v Hanoji řekl, že očekává, že krátkodobá víza pro české turisty cestující do Vietnamu budou zrušena v krátké době.

Zemanova cesta do Vietnamu nese ovoce: Čeští turisté by do země mohli létat bez víz

07.06. 11:21

Hanoj - Čeští turisté by se do Vietnamu mohli dostat bez krátkodobých víz. Na jejich jednostranném zrušení se domluvili během dnešního jednání český prezident Miloš Zeman a vietnamský prezident Tran Dai Quang. V úterý bylo během obchodního semináře podepsáno sedm dohod mezi českými a vietnamskými…

EK odmítla zrušit bezvízový styk se Spojenými státy a Kanadou

03.05. 08:00

Brusel - Evropský parlament už před časem vyzval Evropskou komisi, aby znovuzavedla vízové povinnosti pro občany USA a Kanady. Komise však dnes bezvízový styk odmítla zrušit.

Bezvízový styk s Ukrajinou: Kyjev zpřísní kontroly svých občanů na hranicích

02.05. 14:27

Praha - Tomáš Haišman z odboru azylové a migrační politiky ministerstva vnitra dnes řekl, že Kyjev po zavedení bezvízového styku zpřísní kontroly svých občanů při výjezdu do ciziny. Ukrajinci budou od poloviny června ke vstupu do schengenu potřebovat biometrický pas a jejich pobyt v průběhu 180 dní…

Velvyslanci členských zemí při EU schválili bezvízový styk s Ukrajinou

26.04. 21:30

Brusel – Bezvízový styk pro Ukrajinu dnes potvrdili velvyslanci členských zemí při Evropské unii. Díky tomu budou moci Ukrajinci bez víz cestovat mimo jiné do schengenského prostoru volného pohybu bez hraničních kontrol, tedy i do České republiky.

Občané Ukrajiny mohou do Schengenu cestovat bez víz, rozhodli europoslanci

06.04. 14:30

Štrasburk - Evropský parlament dnes odsouhlasil, že občané Ukrajiny budou moci bez víz cestovat do schengenského prostoru. Pro Ukrajince to ale neznamená, že mají automaticky právo v unii pracovat.

Tillerson nařídil tvrdší prověrky některých žadatelů o víza, kontrolovat se budou i sociální média

23.03. 16:39

Washington - Americké diplomatické mise v zahraničí dostaly v posledních dnech úkol zavést přísnější prověrky žadatelů o víza. Například budou muset provést i "povinnou kontrolu sociálních médií".

Na víza vyhoštěných Ukrajinci lze v ČR pracovat, brání se Rohlík.cz

14.03. 17:17

Praha - Internetový obchod Rohlik.cz trvá na tom, že s polskými vízy, která měli vyhoštění pracovníci v jeho skladu, lze v ČR legálně dočasně pracovat. Ukrajinci vykonávali ve skladu po dobu tří měsíců objednanou službu. Uvedl to dnes v prohlášení majitel obchodu Tomáš Čupr. Cizinecká policie…

USA pozastaví zrychlená víza. Využívají je především IT experty a lékaři

05.03. 12:51

Washington - Americký imigrační úřad pozastaví od 3. dubna na šest měsíců zrychlené vyřizování žádostí o víza v rámci programu H1-B. Opatření se dotkne především počítačových expertů, lékařů, inženýrů či výzkumných pracovníků.

Malajsie z bezpečnostních důvodů zruší bezvízový styk s KLDR

02.03. 09:46

Kuala Lumpur - Vražda Kim Čong-nama vážně narušila vztahy mezi Malajsií a Severní Koreou. Malajsijský vicepremiér dnes oznámil, že jeho země od pondělí 6. března přerušuje bezvízový styk s KLDR, a to z bezpečnostních důvodů.

Zdražení egyptských víz bylo odloženo, od léta ale turisté zaplatí víc

27.02. 14:04

Káhira - Plánované zdražení egyptských vstupních víz bylo odloženo do léta. Běžná povolení zdraží z původních 25 dolarů (asi 640 Kč) na 60 dolarů (asi 1530 Kč).

Dopad Trumpova dekretu? USA dočasně zrušily asi 60.000 víz

03.02. 21:57

Washington - Téměř 60.000 víz vydaných občanům převážně muslimských zemí musely dočasně zrušit Spojené státy kvůli dekretu prezidenta Donalda Trumpa.

Írán se mstí za migrační dekret: Teherán nevydal víza americkým sportovcům

03.02. 15:26

Teherán - Íránské úřady v odvetě za migrační dekret Donalda Trumpa nevydaly víza skupině amerických zápasníků, kteří se měli 16. a 17. února zúčastnit světové soutěže v zápase v Kermánšáhu.

Cizinci pracující v ČR bez prodloužení víza? Bezpečnostní výbor souhlasí s novelou

25.01. 14:01

Praha - Pracující cizinci asi budou moci zůstat v Česku až půl roku bez toho, aby museli po třech měsících žádat o prodloužení víz. Podnikající cizinci by mohli zůstat až dva roky, pokud by se jejich aktivity týkaly významné investice. Změny má přinést vládní novela o pobytu cizinců, kterou dnes…

reklama

Fotogalerie