Články k tématu: Vodáci

Barevná skála v Krumlově je stabilní, vodáci pod ní znovu mohou projíždět

07.08. 13:39

Český Krumlov - Barevná skála v Českém Krumlově je po dvou měsících sanace stabilní. Vodáci, kteří nesměli propust pod skálou sjíždět, ji od 8. srpna opět projedou. Na skále je nyní vyznačeno asi deset míst, zejména u větších spár, která budou Lesy ČR monitorovat.

České řeky nemají dostatek vody. Vodáci kličkují mezi kameny a mělčinami

03.08. 12:58

Praha/Olomouc/Malá Skála - V českých a moravských řekách rychle ubývá vody. Vodákům tak ke sjíždění zbývají už jen velké toky. I tam ale musí kličkovat mezi kameny nebo se vyhýbat mělčinám. O poznání lépe jsou na tom řeky v Polsku a na Slovensku.

Ministr dopravy nepodpořil návrh Pirátů: Nechce rušit nulovou toleranci alkoholu, vodáci dělají problém

23.05. 08:20

Praha - Vláda nepodpoří návrh Pirátů na zrušení pokut pro vodáky za jízdu pod vlivem alkoholu. Ministr dopravy Dan Ťok (za ANO) nechce rušit nulovou toleranci nikde v dopravě. Navíc se podle něho ukázalo, že vodáci "dělají problém". O dnešním rozhodnutí kabinetu informoval tiskový odbor vlády. O…

reklama

Už žádné pokuty pro vodáky pod vlivem alkoholu? Piráti je chtějí zrušit

26.04. 16:38

Praha - Piráti chtějí zrušit pokuty pro vodáky za jízdu pod vlivem alkoholu nebo jiných návykových látek. Předložili kvůli tomu novelu zákona o vnitrozemské plavbě, pod kterou se podepsala padesátka poslanců ze všech frakcí vyjma ČSSD. Smyslem návrhu je zrušit neúčinný postih vodáků, oznámil dnes…

Hasiči na Benešovsku sundávali stany ze stromu a elektrického vedení

15.07. 22:01

Týnec nad Sázavou (Benešovsko) - Dnes v podvečer zasahovali hasiči ve vodáckém kempu v Týnci nad Sázavou, kde silný poryv větru odnesl dva stany a nafukovací člun.

Chystáte se na Vltavu? Podívejte se, co na vás čeká

09.05. 11:24

Jedu vodu, ekologický projekt ochrany Vltavy před znečišťováním návštěvníky na nejfrekventovanějším úseku vodácky mimořádně populární české řeky, bude letos pokračovat.

Vodáci zamykali Lužnici, v Suchole se sešlo 100 lodí

01.10. 19:00

Jindřichův Hardec - Vodáci dnes ukončili sezonu tradičním zamykáním Lužnice. Letošního předposledního sjezdu se v Suchdole nad Lužnicí zúčastnilo kolem 100 kanoí.

Chystáte se na vodu? Očekávejte potíže

25.08. 09:43

Praha - Pokud se s koncem prázdnin chystáte na vodu, připravte se na možné potíže. Řeky v Česku jsou kvůli převážně slunnému a suchému počasí stále sjízdné jen místy.

Vodáci pozor, v Česku je 130 nebezpečných jezů

02.07. 21:57

Praha - Více než 130 jezů na českých a moravských řekách představuje smrtelné nebezpečí. A to i při normálním stavu vody. Ročně na řeky vyráží více než šest set tisíc vodáků. V průměru 10 jich přijde o život. Ve většině případů přecení síly, svou roli ale hraje i alkohol.

Máte v plánu vyrazit na vodu? Pozor, sjíždění řek je nyní prakticky nemožné

30.06. 08:02

Praha - Příjemné letní počasí přímo svádí k tomu vyrazit někam k vodě. Někomu stačí navléknout plavky a vykoupat se, někdo raději krotí vlny z raftu či kánoe. A koupe se později - nedobrovolně. Letos však dávejte bedlivý pozor! Hladina řek je opravdu nízko a převrhnutí loďky by vás tak mohlo stát…

Záchranáři hledají od sedmi mladíka v jezu. Zatím marně

27.06. 21:25

Šlovice - Policisté ve spolupráci s hasiči a zdravotníky od pondělního podvečera u obce Šlovice na Rakovnicku pátrají po mladém vodákovi, který spadl do vody při zdolávání místního jezu.

Hladiny řek v Čechách se zvedly, na Moravě si vodáci moc nuežijí

26.05. 09:41

Praha - Díky dešti se zvedly hladiny řek v Čechách, na Moravě ale zůstává situace pro vodáky i nadále špatná.

Na co hasící přístroj do raftu? Vodáci nechápou nová pravidla

11.04. 12:41

Praha - Podle nové vyhlášky ministerstva dopravy musí mít každý vodák svou plovací vestu, na raftu mít hasicí přístroj a lano a žádat správce jezu o povolení k průjezdu. Vodákům se nová pravidla nelíbí.

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie