Články k tématu: Vodáci

Hasiči na Benešovsku sundávali stany ze stromu a elektrického vedení

15.07. 22:01

Týnec nad Sázavou (Benešovsko) - Dnes v podvečer zasahovali hasiči ve vodáckém kempu v Týnci nad Sázavou, kde silný poryv větru odnesl dva stany a nafukovací člun.

Chystáte se na Vltavu? Podívejte se, co na vás čeká

09.05. 11:24

Jedu vodu, ekologický projekt ochrany Vltavy před znečišťováním návštěvníky na nejfrekventovanějším úseku vodácky mimořádně populární české řeky, bude letos pokračovat.

Vodáci zamykali Lužnici, v Suchole se sešlo 100 lodí

01.10. 19:00

Jindřichův Hardec - Vodáci dnes ukončili sezonu tradičním zamykáním Lužnice. Letošního předposledního sjezdu se v Suchdole nad Lužnicí zúčastnilo kolem 100 kanoí.

reklama

Chystáte se na vodu? Očekávejte potíže

25.08. 09:43

Praha - Pokud se s koncem prázdnin chystáte na vodu, připravte se na možné potíže. Řeky v Česku jsou kvůli převážně slunnému a suchému počasí stále sjízdné jen místy.

Vodáci pozor, v Česku je 130 nebezpečných jezů

02.07. 21:57

Praha - Více než 130 jezů na českých a moravských řekách představuje smrtelné nebezpečí. A to i při normálním stavu vody. Ročně na řeky vyráží více než šest set tisíc vodáků. V průměru 10 jich přijde o život. Ve většině případů přecení síly, svou roli ale hraje i alkohol.

Máte v plánu vyrazit na vodu? Pozor, sjíždění řek je nyní prakticky nemožné

30.06. 08:02

Praha - Příjemné letní počasí přímo svádí k tomu vyrazit někam k vodě. Někomu stačí navléknout plavky a vykoupat se, někdo raději krotí vlny z raftu či kánoe. A koupe se později - nedobrovolně. Letos však dávejte bedlivý pozor! Hladina řek je opravdu nízko a převrhnutí loďky by vás tak mohlo stát…

Záchranáři hledají od sedmi mladíka v jezu. Zatím marně

27.06. 21:25

Šlovice - Policisté ve spolupráci s hasiči a zdravotníky od pondělního podvečera u obce Šlovice na Rakovnicku pátrají po mladém vodákovi, který spadl do vody při zdolávání místního jezu.

Hladiny řek v Čechách se zvedly, na Moravě si vodáci moc nuežijí

26.05. 09:41

Praha - Díky dešti se zvedly hladiny řek v Čechách, na Moravě ale zůstává situace pro vodáky i nadále špatná.

Na co hasící přístroj do raftu? Vodáci nechápou nová pravidla

11.04. 12:41

Praha - Podle nové vyhlášky ministerstva dopravy musí mít každý vodák svou plovací vestu, na raftu mít hasicí přístroj a lano a žádat správce jezu o povolení k průjezdu. Vodákům se nová pravidla nelíbí.

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací